Zapraszamy do wspólnego świętowania… (14.07.2019r.)

14.07.2019r. – Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Henryka.
Wszystkie Msze św. w tym dniu odprawione będą w kościele św. Henryka.

Główna Msza Odpustowa będzie o godz. 12:00,
odprawią ją: Ks. Piotr Bortnik i Ks. Adam Lewandowski, którzy świętują w tym roku 25 – lecie  kapłaństwa. Udzielą oni po Mszy błogosławieństwa jubileuszowego i  wręczą pamiątkowe obrazki. W tym dniu towarzyszyć nam będzie kopia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej.
Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.

Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału, od godz. 14:00 w Ogródku Jordanowskim.
Od kilku lat w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim. Zapraszamy chętnych.

W czasie Festynu będzie Loteria Fantowa (przypominamy, że fanty można przynieść do zakrystii, na plebanie czy do salki w czwartek  i piątek).

W programie FESTYNU oprócz Loterii:
o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
o 16:00 Bieg Henrykowski,
do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO.
Będą też inne gry rodzinne i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko.
O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim.
Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.
Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje.
Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na malowanie Kościoła św. Mikołaja.

Zapraszamy do wspólnego świętowania…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.