14 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 07.07.2019r.

1. Dziś –Pierwsza Niedziela Lipca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek o godz. 19:00.
  3. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej, jest to 76 rocznica Krwawej Niedzieli – 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA”, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 w środę i po Mszy będzie złożenie kwiatów przy pamiątkowej Tablicy, przy krzyżu.
  4. W środę w ramach Adoracja mężczyzn jedziemy na Apel do Rokitna, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00 .
  5. W środy lipca modlimy się w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
  6. W czwartek przypada Święto św. Benedykta, Patrona Europy, módlmy się za nasz kontynent.
  7. Za tydzień 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Henryka.
    Główna Msza Odpustowa będzie o godz. 12:00, odprawią ja; Ks. Piotr Bortnik i Ks. Adam Lewandowski, którzy świętują w tym roku 25 – lecie  kapłaństwa.
    Udzielą oni po Mszy błogosławieństwa jubileuszowego i  wręczą pamiątkowe obrazki. W tym dniu towarzyszyć nam będzie kopia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
  8. Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału, od godz. 14:00 w Ogródku Jordanowskim.
    Od kilku lat w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim. Zapraszamy chętnych.
    W czasie Festynu jest Loteria Fantowa, przypominamy, ze fanty można przynieść do zakrystii, na plebanie czy do salki w czwartek  i piątek.
    W programie FESTYNU oprócz Loterii:
    o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
    o 16:00 Bieg Henrykowski,
    do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO.
    Będą też inne gry rodzinne i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko.
    O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim.
    Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.
    Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje.
    Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na malowanie Kościoła św. Mikołaja.
  9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.
    + Leon Wesołowski; + Tadeusz Gęlłowski; + Alicja Romańczuk.
    W tygodniu tym zmarli:
    + Maria Kluwak;
    + Alfreda Czarnuszewicz;
    + Stanisław Płonka.
    Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
    Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz