18. Klub Seniora

Klub Seniora „Kwiat Jesieni” przy Parafialnym Zespole Caritas powstał z inicjatywy ks. Piotra Mazurka w październiku 2008 roku. Pierwszym koordynatorem Klubu była p. Barbara Mikołajczak. Od roku 2010 tę funkcję pełni p. Łucja Szymańska. Obecnie Klub liczy ponad 60 osób.

Klub Seniora składa się z:
– grupy teatralnej
– grupy Nordic Walking
– grupy gimnastycznej

Jak wyglądają spotkania?
Klub Seniora spotyka się w czwartki o godz. 10.00 w salce przy plebanii.
Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą O łaskę pogodnego przeżywania starości.
Później skupiamy się na różnych pracach, śpiewie, rozmowach.

Obchodzimy wspólnie różne wydarzenia, np. Dzień Babci, Karnawał.
Wystawiamy jasełka w Domu Opieki Społecznej w Tursku. Na Niedzielę Palmową przygotowujemy palmę do Konkursu na Najwyższą Palmę.

Spotykamy się także w okolicznościach różnych wyjazdów. Jak dotąd wspólnie udało nam się wyjechać do Zielonej Góry na występ Chóru Alexandrowa. Poza tym pielgrzymujemy. Wspólnie zobaczyliśmy: sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, seminarium duchowne w Gościkowie-Paradyżu, budujące się sanktuarium Pięciu Braci Międzyrzeckich w Międzyrzeczu.

Klub Seniora i parafianie z Sulęcina uczestniczyli także w otwarciu Międzynarodowego Rajdu Nordic Walking w Ostrowie i brał w nim czynny udział.