Ogłoszenia parafialne – archiwum

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy odpust ku czci św. Henryka. Msze Święte przed kościołem św. Henryka o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 (główna msza odpustowa) i o godz. 19.00.

Zapraszamy od godz. 10.00 do godz. 16.00 na piknik przy plebanii.

Z okazji odpustu przygotowaliśmy również materiały pamiątkowe – koszulki z nadrukiem logo, kubeczki z logo i przypinki z logo SULĘCIN DOLINA MIŁOSIERDZIA. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy na remont sal parafialnych.

Zapraszamy na „Pchli Targ”, czyli na wyprzedaż rzeczy, które są w naszych szafach, garażach, strychach i piwnicach. Każdy może wystawić swoje stanowisko („Pchli Targ” od godz. 13.30 do 16.00). Jest już gotowe stanowisko wyprzedaży parafialnej. Możemy nabyć bardzo ciekawe książki i różne ciekawe przedmioty, które odkryliśmy na naszej plebanii.

 1. Do nabycia Gazeta Parafialna.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne na wspólne świętowanie. Zapraszamy: Odnowę w Duchu Świętym; Ruch Wiara i Światło; ministrantów, szafarzy, osoby posługujące w parafii; Czcicieli Miłosierdzia; Chór Parafialny; zespół „Bene Vestri”; Róża Różańcowe; Margaretki; Przyjaciół Paradyża; Rodziców kapłanów i sióstr zakonnych; Caritas; Apostolat Maryjny; Grupę O. Pio; Rodzinę Radia Maryja; zespół „Promyki”; Klub Seniora; katechetów; doradców życia rodzinnego, Siostry Zakonne i Kapłanów, Grupę medytacji chrześcijańskiej.

 

Kancelaria Parafialna czynna w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00
po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.
W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:

957552322 lub 535401084

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W każdą środę o godz. 9.00 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej i Mszę Wotywną do kaplicy Jasnogórskiej kościoła św. Mikołaja.
 2. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie ministrantów i szafarzy w domu parafialnym.
 3. Za tydzień 11 lipca przeżywać będziemy odpust parafialny. O godz. 12.00 Msza Święta odpustowa pod przewodnictwem Ks. Łukasza Niedzielskiego – wikariusza parafii w Krzeszycach. Msze Święte o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 19.00 przed kościołem św. Henryka (Mały Kościół) – nie ma mszy o godz. 13.00.
 4. Po mszach w dzień odpustu zapraszamy na „mini piknik”, który będzie odbywał się przy plebanii. Do kupienia będzie: ciasto, pierogi, kiełbasa z grilla, napoje itd. Dochód przekazany zostanie na remont sal parafialnych.
 5. Z okazji odpustu przygotowujemy również materiały pamiątkowe – koszulki z nadrukiem logo, kubeczki z logo i przypinki z logo SULĘCIN DOLINA MIŁOSIERDZIA. Dochód ze sprzedaży przeznaczymy także na remont sal parafialnych. Tego dnia będzie możliwość transakcji kartą płatniczą.
 6. Tego dnia zapraszamy również na „Pchli Targ” czyli na wyprzedaż rzeczy, które są w naszych szafach, garażach, strychach i piwnicach. Każdy może wystawić swoje stanowisko („Pchli Targ” od godz. 13.30 do 16.00).
 7. Na uroczystości odpustowe wznawiamy publikacje drukowanej gazety parafialnej. W związku z tym zapraszamy sulęcińskich przedsiębiorców do reklamowania się w najbliższym numerze. Zainteresowanych w tej sprawie zapraszamy do kontaktu za pomocą adresu mailowego parafiasulecin@o2.pl
 8. W niedzielę za tydzień o godz. 19.00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne (Odnowę w Duchu Świętym; Ruch Wiara i Światło; ministrantów, szafarzy, osoby posługujące w parafii; Czcicieli Miłosierdzia; Chór Parafialny; zespół „Bene Vestri”; Róża Różańcowe; Margaretki; Przyjaciół Paradyża; Rodziców kapłanów i sióstr zakonnych; Caritas; Apostolat Maryjny; Grupę O. Pio; Rodzinę Radia Maryja; zespół „Promyki”; Klub Seniora; katechetów; doradców życia rodzinnego, Siostry Zakonne i Kapłanów) na wspólne ognisko i świętowanie.

Kancelaria Parafialna czynna w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00 po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.

W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:
957552322 lub 535401084

 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30.
 2. W środę „Dzień Ojca” – w czasie „Nabożeństwa Czerwcowego” zawierzymy wszystkich Ojców Najświętszemu Sercu Jezusowemu.
 3. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów i ich rodziców, pracowników szkół i przedszkoli aby podziękować za mijający rok szkolny i prosić o Boże Błogosławieństwo na czas wakacji (spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00).
 4. Przypominamy, że czas wakacji powinien uwzględniać w niedzielę i święta uczestnictwo w Eucharystii. Pamiętajmy również o godnym stroju w miejscach kultu. Pamiętajmy również o tym, że jako ludzie wiary mamy dawać świadectwo przynależności do Chrystusa.
 5. W piątek „Wypominki Parafialne” po mszy o godz. 18.00.
 6. Od przyszłej niedzieli Msze Święte odprawiane będą:

NIEDZIELA:

Kościół św. Mikołaja – 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 19.00 (nie ma mszy o godz. 18.00)
Kościół św. Henryka – 13.00 (nie ma mszy o godz. 11.00 i 12.30)

W TYGODNIU:

Kościół św. Mikołaja – 9.00 i 18.00
Kościół św. Henryka – 19.00

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli 20 czerwca zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane.
 2. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 4 czerwca br. do limitu osób w budynkach i innych obiektach kultu religijnego nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID19 .
 3. Nastąpiła zmian programu tygodnia odpustowego ku czci Matki Bożej w Rokitnie. Spotkanie leśników będzie miało miejsce we wtorek, 15 czerwca. Natomiast spotkanie osób posługujących w parafiach: zakrystianów, organistów i in., będzie miało miejsce w czwartek, 17 czerwca.
 4. Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 5. W sobotę 19 czerwca „Dzień Józefowy” – msza wotywna o godz. 9.00.
 6. W sobotę na wieczornej mszy modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja.
  Po mszy możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja.
 7. W sobotę o godz. 12.00 I Komunia Święta dla ostatniej grupy dzieci klas III naszej parafii.
  Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w piątek od godz. 17.00.
 8. 10 lipca br. Koło Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę z noclegiem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na pielgrzymkę można zgłaszać w zakrystii lub na telefony podane w ogłoszeniu umieszczonym w gablocie.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś Święto Dziękczynienia, jak informuje Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie, w tym roku tradycyjna zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej nie jest organizowana. Ewentualne darowizny można przekazywać na konto www.centrumopatrznosci.pl/wplac-darowizne
2. Nabożeństwa Czerwcowe w oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja. (Dziś procesja z litanią po Mszy Świętej o 18.00)
3. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy dzieci i młodzież zaangażowanych w przygotowanie Bożego Ciała na lody.
4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
5. W sobotę 12 czerwca o 12.30 w kościele Henryka Msza św. dla Ruchu Wiara i Światło.
6. 10 lipca br. Koło Radia Maryja organizuje dwudniową pielgrzymkę z noclegiem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy na pielgrzymkę można zgłaszać w zakrystii lub na telefony podane w ogłoszeniu umieszczonym w gablocie.
7. 12 czerwca br. nasza Parafia we współpracy z Parafią Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze organizuje warsztaty z modlitwą o uzdrowienie pt. „Owocowanie – jak żyć i pracować owocnie w Bożej obecności”. Będzie to spotkanie hybrydowe, czyli stacjonarnie w Zielonej Górze oraz online. Szczegóły na parafialnym Facebooku i na stronie internetowej. Zapraszamy!
8. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Nabożeństwa Czerwcowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja (w oktawie Bożego Ciała w czasie procesji – po mszy)
 2. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała. Kapłani spowiadają od godz. 8.30 i od godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 3. W czwartek Msze Święte w kościele św. Mikołaja o godz. 7.30; 9.00; 11.00 (z procesją do 4 ołtarzy) i o godz. 18.00. Nie ma mszy o godz. 19.00 w kościele św. Henryka.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msza Święta o godz. 11.00 na placu przykościelnym i procesja do ołtarzy, które będą usytułowane na rynku naszego miasta. Ołtarze zostaną wykonane przez grupy naszej parafii. Prosimy aby udekorować nasze mieszkania elementami religijnymi i flagami.
 5. Po mszy i procesji zapraszamy na rodzinny piknik (każda rodzina może ze swoim koszykiem piknikowym i kocem – zjeść obiad na placu przykościelnym i rynku naszego miasta. Na czas procesji i pikniku rynek naszego miasta będzie wyłączony z ruchu samochodowego.
 6. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie w Boże Ciało (3 czerwca) msze z procesją wokół kościoła o godz. 9.00.
 7. Ofiary na dekorację ołtarzy można złożyć dzisiaj po mszy do puszek (nie ma zbiórki po domach mieszkańców).
 8. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek komunijnych we wtorek o godz. 16.30 przy kościele św. Mikołaja.
 9. W przedsionku kościoła znajduje się kosz, do którego prosimy przynosić płatki kwiatów na Boże Ciało.
 10. Kącik św. Józefa online zaprasza na nabożeństwo online, które odbędzie się w dniu 3.06.2021 r. o g. 20.30. Transmisja będzie prowadzona przez naszą stronę parafialną, na kanale youtube i na profilu parafialnym Facebook. Można jeszcze wpisywać intencje do św. Józefa. Kolejne nabożeństwo odbędzie się 19 czerwca w parafialny „Dzień Józefowy”.
 11. W piątek (4 czerwca) na podstawie KPK kan. 1245 proboszcz udziela dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych swoim parafianom i osobom przebywającym na terenie parafii.
 12. W I sobotę miesiąca „Dzień Maryjny” – o godz. 8.30 Różaniec; 9.00 Msza Wotywna i rozmyślanie.
 13. W piątek spowiedź od godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne).
 14. 12 czerwca br. nasza Parafia we współpracy z Parafią Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze organizuje warsztaty z modlitwą o uzdrowienie pt. „Owocowanie – jak żyć i pracować owocnie w Bożej obecności”. Będzie to spotkanie hybrydowe, czyli stacjonarnie w Zielonej Górze oraz online. Szczegóły ukażą się w najbliższych dniach na parafialnym Facebooku i na stronie internetowej. Zapraszamy!

 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 2. 26 maja o godz. 9.00 zapraszamy „Kochane Mamy” na Mszę Świętą. Po mszy akademia ku czci „Wszystkich Mam” i miła niespodzianka.
 3. 26 maja we środę o g. 18.00 Msza Święta jubileuszowa z okazji rocznic święceń kapłańskich ks. Proboszcza (20-rocznica); ks. kan. Jana (41-rocznica); ks. Henryka (32-rocznica) i ks. Sebastiana (11 rocznica). Zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.
 4. W czwartek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa ks. Sebastiana – klasy VII Szkoły Podstawowej).
 5. W piątek po mszy wieczornej „Wypominki Parafialne”.
 6. Zapraszamy na spotkania grupy medytacyjnej w każdą środę o g. 19.45 w salce. Są to spotkania intensywnej modlitwy, trwają ok. 45 min. i pozwalają odpocząć w Bożej obecności poprzez medytację.
 7. W minioną środę na naszej stronie internetowej otwarty został kącik św. Józefa online. Można znaleźć tam modlitwy, np. w nagłych potrzebach. Jest także skrzynka intencji, które już spływają. Będziemy je omadlać podczas Dnia Józefowego 19 dnia każdego miesiąca oraz w specjalnym spotkaniu modlitewnym online. Najbliższy termin podamy w najbliższym czasie.
 8. Na naszej stronie opublikowaliśmy Konferencję Ks. Proboszcza nt. zachowania osób wierzących w internecie. Poruszone tam sprawy są ważne dla Kościoła nie tylko w Sulęcinie. Zachęcamy do refleksji i modlitwy w tej intencji.
 9. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała (3 czerwca). Ze względów różnych obostrzeń planujemy Mszę Świętą o godz. 11.00 na placu przykościelnym i procesję do ołtarzy, które będą usytułowane na rynku naszego miasta. Ołtarze zostaną wykonane przez grupy naszej parafii. Ofiary na dekorację ołtarzy będą zbierane za tydzień po mszach do puszek (nie ma zbiórki po domach mieszkańców).
 10. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek komunijnych we wtorek o godz. 16.30 przy kościele św. Mikołaja.
 11. W przedsionku kościoła znajduje się kosz, do którego prosimy przynosić płatki kwiatów na Boże Ciało.
 12. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie w Boże Ciało (3 czerwca) msze z procesją wokół kościoła o godz. 9.00.
 13. 12 czerwca br. nasza Parafia we współpracy z Parafią Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze organizuje warsztaty z modlitwą o uzdrowienie pt. „Owocowanie – jak żyć i pracować owocnie w Bożej obecności”. Będzie to spotkanie hybrydowe, czyli stacjonarnie w Zielonej Górze oraz online. Szczegóły ukażą się w najbliższych dniach na parafialnym Facebooku i na stronie internetowej. Zapraszamy!

WNIEBOWSTĄPIENIE

 1. Po Mszy zbiórka do puszek na pomoc dla parafii po pożarze w Jakubowie.
 2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 3. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie w czasie Nabożeństwa Majowego.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego (w sobotę zapraszamy na czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego – 18.00 Eucharystia; po mszy wspólna modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym).
 5. Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
 6. W środę „Dzień Józefowy” – przed mszą o godz. 9.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa. Również we środę na naszej stronie internetowej ruszy wirtualny kącik św. Józefa. Będzie to miejsce do składania intencji i próśb o wstawiennictwo Oblubieńca Maryi. Również tam będziemy organizować nabożeństwa online.
 7. W środę w czasie mszy o godz. 18.00 modlitwy w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja.
 8. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa ks. Waldemara – klasy 8 Szkoły Podstawowej).
 9. W sobotę 22.maja zapraszamy na parafialny dzień skupienia. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie głównej naszej parafii oraz na Facebooku. Spotkanie rozpoczyna się o g. 9.00 wspólnym śniadaniem, dlatego każdego uczestnika prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do jedzenia. Udział w dniu skupienia jest bezpłatny.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. W tym tygodniu modlimy się szczególnie o wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwo dla ludzi pracy.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
 3. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 4. W piątek spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 do 17.30.
 5. W sobotę (15 maja) Pierwsza Komunia Święta dla dzieci naszej parafii o godz.: 10.30; 12.00; 13.30. Msze komunijne będą transmitowane przez naszą stronę internetową.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek i w czwartek, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 7. 22 maja grupa medytacji chrześcijańskiej organizuje Parafialny Dzień Skupienia. Spotkanie rozpocznie się w kościele św. Henryka o godz. 9.00 i potrwa do g. 15.00. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pogłębiania wiary.
 8. Spotkanie grupy medytacyjnej we środę o g. 19.45 w salce na I piętrze
 9. W kościele św. Henryka w każdy czwartek po Mszy świętej o g. 19.00 odbywa się sprzątanie. Bardzo prosimy wszystkich członków grup parafialnych o przyjmowanie dyżurów sprzątania. W zakrystii można wpisać się na przygotowaną listę na najbliższe 2 miesiące.
 10. Tworzymy bazę kontaktów i grupę wszystkich liderów, animatorów i osób odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne. Każdego, kto chce znaleźć się w tej grupie prosimy o zapisanie się w zakrystii na specjalną listę.
 11. Komunikat Biskupa Diecezjalnego – Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym. Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów. W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy. Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja. Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem: bp Tadeusz Lityński.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski – msze święte w porządku niedzielnym.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.

3. Tegorocznych maturzystów zapraszamy jutro (3 maja) o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe i o godz. 18.00 na Eucharystię. Pragniemy młodzież naszej parafii otoczyć modlitwą o pomyślne zdanie egzaminów i wybór dobrej drogi życia. Wszyscy maturzyści otrzymają w prezencie „pakiety parafialne” – a co to będzie!!! Zapraszamy Was wraz z waszymi rodzicami.

5. Tworzymy bazę kontaktów i grupę wszystkich liderów, animatorów i osób odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne. Chcemy mieć ze sobą szybki kontakt dzięki telefonom komórkowym i nowoczesnym aplikacjom.  Pan Jezus powiedział w Łk 16,8 „synowie tego świata z podobnymi sobie, zaradniejsi są w swoich sprawach, niż synowie światłości.” Dlatego chcemy działać sprawniej dla dobra parafii i wspólnot dzięki takiemu węzłowi komunikacyjnemu.  Każdego, kto chce znaleźć się w tej grupie prosimy o wejście pod ten link https://bit.ly/sul_liderzy i skorzystanie z przygotowanego formularza, aby zostawić swoje dane do kontaktu lub wpisać się w zakrystii na listę do tego przygotowaną.

6. Pierwsze spotkanie parafialnej wspólnoty medytacyjnej „jota” odbędzie się we środę 05.05.2021 o g. 19.45 w domu parafialnym w sali na pierwszym piętrze. Zapraszamy serdecznie.

7. W kościele św. Henryka w każdy czwartek po Mszy świętej o g. 19.00 odbywa się sprzątanie. Bardzo prosimy wszystkich członków grup parafialnych o przyjmowanie dyżurów sprzątania. Potrzeba co tydzień 2 osób i trwa to ok. 40 minut. W zakrystii można wpisać się na przygotowaną listę na najbliższe 2 miesiące. Po sprzątaniu możliwość wypicia wspólnej herbaty.

8. Planujemy rozpoczęcie cyklu „Konferencje i rozmowy online z księdzem” poruszające tematy istotne dla parafii. Nagrano niedawno konferencję o Słowie Bożym – można ją znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Konferencje

9. Począwszy od dzisiejszej niedzieli w kościele św. Mikołaja o g. 8.30 będziemy śpiewać uroczyście Godzinki ku czci Najświętszej Panny Maryi – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W piątek spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 do 17.30. Spowiedź dla wszystkich chętnych od godz. 17.30 do 18.30.

11. W soboty (8 i 15 maja) Pierwsza Komunia Święta dla dzieci naszej parafii o godz.: 11.00; 12.30; 14.00. Msze komunijne będą transmitowane przez naszą stronę internetową.

12. W sobotę odbędzie się pielgrzymka ministrantów naszego dekanatu. O godz. 16.00 Msza Święta w kościele św. Henryka; po mszy „piknik ministrancki”.

13. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.

INTENCJA PAPIESKA NA MAJ 2021r.

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

INTENCJA PARAFIALNA NA MAJ 2021r.

W intencjach dzieci komunijnych naszej parafii oraz za ich rodziny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W czwartek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 ministrantów i szafarzy.
 3. Na piątek 30 kwietnia proboszcz parafii udziela wszystkim parafianom i osobom przebywającym na terenie parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych (KPK kan. 1245).
 4. W piątek modlitwy wypominkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W sobotę – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy; rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny (Nabożeństwa odprawiane będą w maju codziennie o godz. 17.30).
 6. Nasza Gazeta Parafialna przez ostatni tydzień prowadziła sondaż online dotyczący nowych działów w naszym parafialnym czasopiśmie oraz nowego logotypu gazety. Zebraliśmy ok. 70 głosów – bardzo dziękujemy! Wszystkich zainteresowanych prezentacją nowego logotypu zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia online transmitowaną z kościoła św. Henryka, dzisiaj (w sobotę 01.05.2021 r.) o g. 15.00 na naszej stronie internetowej.
 7. Kontynuujemy przygotowania do powstania parafialnej wspólnoty medytacji chrześcijańskiej. Mamy już pierwsze materiały graficzne i informacje dla zainteresowanych. W najbliższym tygodniu uzyskamy rejestrację w federacji grup medytacji chrześcijańskiej prowadzonej przez mnichów benedyktyńskich. Każdego zainteresowanego zapraszamy w niedzielę 25.04.2021 r., na g. 17.00 na profil parafialnym na Facebooku – zostaną tam opublikowane wszystkie gotowe materiały i informacje o spotkaniach.
 8. W kościele św. Mikołaja powstał kącik wstawiennictwa św. Józefa z miejscem do składania listów i próśb do Opiekuna Pana Jezusa. W najbliższych dniach powstanie parafialny internetowy kącik św. Józefa ze skrzynką intencji, które będziemy omadlać w specjalnym nabożeństwie online. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
 9. W najbliższy wtorek 27.04.2021 r. ze względu na konieczność wykonania drobnych prac remontowych, otwarcie kościoła św. Henryka i adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o g. 10.00. Przepraszamy za utrudnienia.
 10. Na naszej stronie internetowej opublikowane zostały 2 nowe filmy z modlitwami wieczornymi oraz z medytacją przed snem połączoną z rachunkiem sumienia. Mamy już komplet modlitw porannych i wieczornych – zachęcamy do korzystania wszystkich, którzy szukają pomocy w poprowadzeniu takiej modlitwy. Dzięki tym filmom będzie nieco łatwiej – niech powstanie z tego parafialny modlitewnik online. Niebawem rozpoczniemy przygotowania do nagrania takich modlitw specjalnie dla dzieci i przez dzieci. Szczegóły podamy wkrótce.
 11. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 12. Od przyszłej niedzieli o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. Przy wyjściu z kościoła do skarbony możemy składać ofiary na bieżące utrzymanie kościoła.
 14. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.
 15. Do nabycia prasa katolicka.

INTENCJA PAPIESKA NA MAJ 2021r.
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

INTENCJA PARAFIALNA NA MAJ 2021r.
W intencjach dzieci komunijnych naszej parafii oraz za ich rodziny.

ZAPOWIEDZI
Krzysztof, Felicjan Kaczor i Justyna, Maria Rzepa (1)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ
18.04.2021 r.

• Rozpoczyna się Tydzień Biblijny – codziennie w dni powszednie 15 minut przed Eucharystią poranną (g. 8.45) i  wieczorną (g. 17.45) czytane będzie Pismo Święte (Dzieje Apostolskie). Bardzo prosimy, aby osoby prowadzące różaniec rozpoczynały modlitwę o godz. 17.15. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj włączyli się w adorację Słowa Bożego w kościele św. Henryka.

• W poniedziałek „Dzień Józefowy” – przed mszą wotywną o godz. 9.00 modlitwy do św. Józefa.

• W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

• W czwartek o godz. 16.00 spotkanie w kościele św. Mikołaja młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – grupa ks. Waldemara (kl. VIII Szkoły Podstawowej.

• W piątek uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

• Trwają w naszej Parafii prace nad reaktywacją naszej Gazety Parafialnej. Jesteśmy po spotkaniach wąskiego grona redakcyjnego. Teraz chcemy prosić o opinię wszystkich chętnych Parafian. W tym celu należy wejść na naszą stronę parafialną lub na profil parafialny na Facebook’u. Tam będzie można zagłosować za nowym logotypem Gazety oraz wybrać interesujące zagadnienia i działy w nowej Gazecie. Każdy, kto zechce oddać swój głos w prezencie otrzyma niespodziankę.

• W naszej Parafii powstanie w ciągu najbliższych tygodni parafialna grupa medytacji chrześcijańskiej. Medytacja to sposób modlitwy milczenia, który nie tylko pogłębia więź z Bogiem i drugim człowiekiem, ale również wpływa na zdrowie ciała i duszy, a nawet wzmacnia odporność psychiczną. Nasza grupa znajdzie się pod opieką mnichów benedyktyńskich w Lubiniu, którzy prowadzą federację grup medytacji chrześcijańskiej. Więcej szczegółów wkrótce na naszych stronach internetowych. Zapraszamy już teraz do tej grupy.

• W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza dzień modlitw o powołania i początek Światowego Tygodnia Modlitw o Powołania.

• W przedsionku naszego kościoła znajduje się wystawa prac plastycznych uczniów klas 4 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków. Dziękujemy Panu Katechecie Wojciechowi i dzieciom za uczczenie św. Józefa.

• Przy zakrystii możemy nabyć medaliki Matki Bożej i św. Michała Archanioła, formularz modlitewny do św. Józefa i długopisy z logo naszej parafii. Ofiary złożone przeznaczamy na odnowienie pomieszczeń w domu parafialnym.

• Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.

• Do nabycia prasa katolicka (w „Gościu Niedzielnym” artykuł o naszej „Jadłodzielni”).

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ
BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 2. Dzisiejszy dzień to patronalne święto „Caritas”. Bardzo dziękujemy zaangażowanym w działalność Caritas naszej parafii paniom: Janinie Jaworskiej, Jadwidze Bolińskiej oraz państwu Grażynie i Adamowi Kuczyńskim – Msza Święta w intencjach osób należących do Parafialnego Zespołu Caritas i ich rodzin zostanie odprawiona 16 kwietnia o godz. 19.00 w kościele św. Henryka.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzi jako uwieńczenie Nowenny przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia, która w naszej parafii trwa od Wielkiego Piątku.
 4. W ramach pielgrzymki maturzystów Ks. Łukasz Niedzielski – Dekanalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza dzisiaj na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie do Kościoła św. Mikołaja.
 5. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 6. We wtorek spotkanie redakcji „Gazety Parafialnej” i liderów grup w kościele św. Mikołaja po mszy wieczornej.
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej o godz. 9.00 w kościele św. Mikołaja.
 8. W 2019 r. Sejm RP ustanowił dzień14 kwietnia Świętem Chrztu Polski. Jest to upamiętnienie chrztu Mieszka I, władcy Polan, który – zgodnie z tradycją – odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 r. „I to wtedy też narodziła się Polska. Narodziła się z wód chrzcielnych do nowego, chrześcijańskiego życia. Narodziła się dla świata, wychodząc z epoki przedhistorycznej i wkraczając na arenę dziejów Europy. Narodziła się dla siebie, jako wspólnota narodowa i polityczna, bowiem przyjęcie chrztu w obrządku łacińskim określiło naszą polską tożsamość. Odtąd zaczęliśmy o sobie samych myśleć i mówić: my, Polacy.” (Przemówienie prezydenta RP, Andrzeja Dudy, wygłoszone w 1050. rocznicę Chrztu Polski w Poznaniu, 15.04.2016). W środę będziemy modlić się w intencjach Ojczyzny.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy „Tydzień Biblijny”. W ramach przygotowania pragniemy w najbliższą sobotę od godz. 8.30 do godz. 18.45 w kościele św. Henryka adorować Słowo Boże. Przez cały dzień będziemy czytać Księgi Nowego Testamentu. Osoby, które chciałyby włączyć się w czytanie Pisma Świętego zapraszam do zakrystii, aby wpisać się na poszczególne godziny czytania.
 10. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.
 11. Z uwagi na liczne zapytania informujemy, że terminy komunii świętej nie uległy zmianie. Komunie planujemy na 8 i 15 maja. Sakrament bierzmowania planujemy na wrzesień/październik bieżącego roku.
 12. Prosimy o przestrzeganie obostrzeń (noszenie maseczek, dystans i dezynfekcja rąk). Wszystkie msze i nabożeństwa transmitowane są przez naszą stronę internetową. Zdarzają się nieraz problemy z transmisją, które nie zależą od nas – za co przepraszamy!
 13. Do nabycia prasa katolicka.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. W pierwszy i drugi dzień świąt Msze Święte jak w niedzielę:
  Kościół św. Mikołaja – 7.30; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00
  Kościół św. Henryka – 11.00; 12.30
  Tursk – 9.00; Żubrów – 10.15; Ostrów – 11.30
 2. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia – zbiórka do puszek na działalność charytatywną Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.
 4. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień w Niedzielę Bożego Miłosierdzia po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 5. Trwa Nowenna przed Uroczystością Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy codziennie o godz. 15.00 do kościoła św. Mikołaja na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 6. Otwarliśmy „Jadłodzielnię” przy kościele św. Henryka, która czynna jest codziennie od godz. 7.30 do godz. 19.30 (obiekt jest monitorowany). Możesz bezpłatnie podzielić się jedzeniem; możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować; dzieląc się lub częstując zapobiegasz marnowaniu jedzenia. Przynosimy produkty, które sami moglibyśmy zjeść. Produkty możemy opisać. Nie wolno przynosić surowego mięsa, jajek i potraw, które zawierają surowe jajka, alkoholu. Dokładne informacje na plakatach i stronie internetowej parafii.

Wielkie podziękowania za przygotowanie Wielkiego Postu; Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:

Kapłanom; Siostrom Zakonnym: Efraimie, Zefirynie, Natalii i Magdalenie; Kościelnym, Szafarzom, Ministrantom; Organiście i Paniom pomagającym śpiewać; Katechetom; Zespołowi „Bene Vesti”; Pani Jadwidze za dbanie o czystość naszej świątyni; Seniorom z klubu „Kwiat Jesieni” za rozprowadzenie świec wielkanocnych. Paniom i Panom z grup modlitewnych za prowadzenie różańca i koronki. Cukierni „Monika” za przekazane ciasto dla księży i sióstr zakonnych. Strażakom za przekazanie rządowej pomocy w postaci maseczek medycznych i płynów dezynfekcyjnych.

Wszystkim za wszelkie dobro – Bóg Zapłać!!!

BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO!!!

 

NIEDZIELA PALMOWA
28.03.2021r. 

 1. Biskup diecezjalny podtrzymuje do odwołania ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Dyspensa dotyczy wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oraz katolików przebywających na jej terytorium.
 2. Nowe przepisy sanitarne, ze względu na wzrastającą liczbę zachorowań na Covid-19, ustalają następujące zasady uczestnictwa w liturgii:
  1. dopuszczalny limit osób przebywających w naszym kościele to 54 osoby,
  2. obowiązek zachowania dystansu społecznego – co najmniej 1,5 m,
  3. obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką medyczną (z wyjątkiem celebransa).
 3. Biskup diecezjalny w jedności z episkopatem Polski apeluje, w obliczu zagrożenia zdrowia i życia, o odpowiedzialność indywidualną i zbiorową oraz zobowiązuje wszystkie wspólnoty parafialne diecezji zielonogórsko-gorzowskiej do ścisłego przestrzegania powyższych przepisów.
 4. W związku z tym wszystkie celebracje w kościele/kościołach naszej parafii mogą się odbywać jedynie z zachowaniem tych norm. W tym celu:
  1. przed drzwiami kościoła posługujący będą prowadzić liczenie wchodzących,
  2. w świątyni zostały wyznaczone miejsca, które można zajmować,
  3. na drzwiach kościoła została umieszczona informacja o limicie uczestników.
 5. Prosimy parafian o zrozumienie i ścisłe stosowanie tych zaleceń oraz o ofiarowanie wszelkich niedogodności z tym związanych razem z Chrystusem, który „chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał. A gdy wszystko wykonał, stał się sprawcą zbawienia wiecznego dla wszystkich, którzy Go słuchają” (Hbr 5,8-9).
 6. Ponieważ obecna sytuacja skłania do pozostawania w domach i nieuczestniczenia osobiście w liturgii, zapewniamy wszystkich o szczególnej modlitwie podczas parafialnych celebracji. Prosimy pozostających w domach o duchową łączność z parafią, diecezją i z całym Kościołem przez modlitwę domową, a także z pomocą transmisji.
 7. Transmisja błogosławieństwa pokarmów z naszej parafii w sobotę o godz. 12.00. Zachęcamy do duchowej łączności z tym obrzędem przez przygotowanie stołu przykrytego obrusem, z umieszczonym na nim krzyżem, zapaloną świecą i koszykiem z pokarmami. Wspólna modlitwa z Kapłanami oraz gest błogosławieństwa uczyniony przez jednego z domowników obejmie pokarmy przygotowane w domu do pobłogosławienia. Prosimy o jedność modlitewną całej naszej parafii w tej godzinie.
 8. Błogosławieństwo pokarmów może się odbyć także wśród domowników przed śniadaniem niedzielnym. Po wspólnej modlitwie błogosławieństwo wypowiada ojciec, matka lub inna dorosła wierząca osoba. Obrzęd jest do pobrania na stronie internetowej.
 9. Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu wiernym chorym na Covid-19, pracownikom służby zdrowia, członkom rodzin i wszystkim, którzy opiekują się zakażonymi. Warunkiem uzyskania tego odpustu jest brak przywiązania do grzechu oraz duchowa łączność przez środki masowego przekazu z celebracją Mszy św., odmawianiem Różańca Świętego, nabożeństwem Drogi Krzyżowej lub innymi formami pobożności. A także wtedy, gdy wierni przynajmniej odmówią Wyznanie Wiary, Modlitwę Pańską i pobożne wezwanie do Najświętszej Maryi Panny, „ofiarując tę próbę w duchu wiary w Boga i miłości wobec swoich braci i sióstr, z wolą wypełnienia zwykłych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego) tak szybko, jak będzie to możliwe”.
 10. Osoby, które nie mogąc uczestniczyć w liturgii, dokonują aktu Komunii duchowej, mogą uzyskać odpust cząstkowy. Warunkiem jest przyjęcie Komunii duchowej oraz wypowiedzenie z wiarą modlitwy

  Duszo Chrystusowa, uświęć mnie.
  Ciało Chrystusowe, zbaw mnie,
  Krwi Chrystusowa, napój mnie.
  Wodo z boku Chrystusowego, obmyj mnie.
  Męko Chrystusowa, pokrzep mnie.

  O dobry Jezu, wysłuchaj mnie.
  W ranach swoich ukryj mnie.
  Nie dopuść mi oddalić się od Ciebie.
  Od złego ducha broń mnie.
  W godzinę śmierci wezwij mnie.
  I każ mi przyjść do siebie,
  Abym z świętymi Twymi chwalił Cię,
  Na wieki wieków. Amen.

 11. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 12. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy o godz. 15.00 do kościoła św. Mikołaja na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

 

WIELKI TYDZIEŃ W PARAFII ŚW. HENRYKA W SULĘCINIE

Niedziela Palmowa (Msze Święte z poświęceniem palm)
Kościół św. Mikołaja: 07.30; 09.00; 10.30; 12.00; 18.00 Msze Święte z poświęceniem palm
Gorzkie Żale o godz. 17.00

Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30
Tursk: 9.00;
Żubrów: 10.15;
Ostrów: 11.30

Wielki Poniedziałek, Wtorek, Środa
Kościół św. Mikołaja: spowiedź od godz. 17.30

Wielki Czwartek (Msza Święta Wieczerzy Pańskiej)
Kościół św. Mikołaja: 19.00
Adoracja w ciemnicy (kościół św. Mikołaja) do godz. 24.00

Wielki Piątek
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Koronka do Bożego Miłosierdzia
Kościół św. Mikołaja:
15.00

Nabożeństwo Krzyża
Kościół św. Mikołaja:
19.00

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00
Spowiedź po liturgii do godz. 24.00

Transmisja Drogi Krzyżowej z Watykanu o godz. 20.55 w TVP 1

Wielka Sobota (Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych)
Spowiedź
od godz. 08.00 do 12.00
Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych (tylko transmisja on-line na naszej stronie)
Kościół św. Mikołaja: godz. 12.00

WIGILIA PASCHALNA
Kościół św. Mikołaja:
20.00

Niedziela Wielkanocna
Kościół św. Mikołaja:
07.30, 09.00; 10.30; 12.00; 18.00
Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30
Tursk: 9.00;
Żubrów: 10.15;
Ostrów: 11.30

Poniedziałek Wielkanocny
Kościół św. Mikołaja:
07.30; 09.00; 10.30; 12.00; 18.00
Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30
Tursk: 9.00;
Żubrów: 10.15;
Ostrów: 11.30

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.03.2021r.

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w naszej parafii. Ofiary możemy składać również przez stronę parafialną w zakładce „Wesprzyj Swoją Parafię”. Bóg zapłać za troskę i ofiarność!
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św. Mikołaja Mszą Świętą 26 marca o godz. 21.00. Dokładne informacje i rejestracja na stronie internetowej parafii. Można też uzyskać informacje bezpośrednio u Pana Ryszarda Staniszewskiego.
 4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 5. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 „wypominki za zmarłych”.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej niedzielnej Eucharystii.
 7. Do nabycia są świece wielkanocne (koszt 12zł) – dochód przeznaczamy na odnowienie pomieszczeń w domu parafialnym.
 8. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, i Niedziela.
 9. Na prośbę wielu młodych ludzi organizujemy nabór na kurs przedmałżeński. Informacje i zapisy na stronie internetowej parafii.
 10. Rekolekcje Wielkopostne: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”. W ramach przygotowania do rekolekcji możemy zapoznać się z Listem Ojca Świętego na temat św. Józefa. Książka wraz z modlitwami do św. Józefa do nabycia przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Koszt: 10 zł.
 11. Plan rekolekcji można przeczytać tutaj
 12. W najbliższą sobotę codzienna adoracja będzie w kościele św. Mikołaja (nie ma adoracji w kościele św. Henryka).

 

MODLITWA PRZYGOTOWANIA PARAFII DO REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Boże dobry i miłosierny przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i naszych patronów: świętych Henryka i Mikołaja – polecamy Twojej opiece, nasz dom, całą rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Jezu, Maryjo, Józefie – oświecacie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas!
Święci Henryku i Mikołaju – módlcie się za nami!

 

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14.03.2021r.

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja
  po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Henryka.
 3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. W piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Przed Mszą odprawiane będzie Nabożeństwo do św. Józefa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W piątek modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po wieczornej mszy możemy finansowo wesprzeć Radio Maryja”.
 6. Do nabycia są świece wielkanocne.
 7. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny ekstra (poświęcony postaci świętego Józefa) i Niedziela.
 8. Rekolekcje Wielkopostne odprawione zostaną w naszej parafii w dniach 25 – 28 marca. Będą one prowadzone w duchu św. Józefa pod hasłem: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”. W ramach przygotowania do rekolekcji możemy zapoznać się z Listem Ojca Świętego na temat św. Józefa. Książka wraz z modlitwami do św. Józefa do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 9. W tym tygodniu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi Wielkanocnej – od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 do Mszy dwóch kapłanów będzie w konfesjonałach. Z racji na niepewną sytuację co do Świąt Wielkanocnych bardzo prosimy już teraz korzystać z daru sakramentu pokuty.
 10. Przypominamy, że do końca marca Koło Radia Maryja pomaga w rozliczeniu 1% podatku bez odliczeń w każdą środę tygodnia od godz. 10.00 do 11.00 w poczekalni przy kancelarii.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św. Mikołaja Mszą Świętą 26 marca o godz. 21.00. Dokładne informacje i rejestracja na stronie internetowej parafii. Można też uzyskać informacje bezpośrednio u Pana Ryszarda Staniszewskiego.
 12. W związku z nowymi zapytaniami o kurs przedmałżeński w wersji internetowej, opublikowaliśmy sprawozdanie po kursie zakończonym w naszym dekanacie. Szczegóły tutaj. Można tam zapoznać się z opiniami uczestników. Tym samym otwieramy listę na nową edycję kursu przedmałżeńskiego – szczegółowy program i harmonogram prześlemy zgłoszonym, gdy zbierze się grupa. Zapisy pod tym adresem

 

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.03.2021r.

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w naszej parafii. Ofiary możemy składać również przez stronę parafialną w zakładce „Wesprzyj Swoją Parafię”. Bóg zapłać za troskę i ofiarność!
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 3. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św. Mikołaja Mszą Świętą 26 marca o godz. 21.00. Dokładne informacje i rejestracja na stronie internetowej parafii. Można też uzyskać informacje bezpośrednio u Pana Ryszarda Staniszewskiego.
 4. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 5. W piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00 „wypominki za zmarłych”.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej niedzielnej Eucharystii.
 7. Do nabycia są świece wielkanocne (koszt 12zł) – dochód przeznaczamy na odnowienie pomieszczeń w domu parafialnym.
 8. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, i Niedziela.
 9. Na prośbę wielu młodych ludzi organizujemy nabór na kurs przedmałżeński. Informacje i zapisy na stronie internetowej parafii.
 10. Rekolekcje Wielkopostne: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”. W ramach przygotowania do rekolekcji możemy zapoznać się z Listem Ojca Świętego na temat św. Józefa. Książka wraz z modlitwami do św. Józefa do nabycia przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Koszt: 10 zł.
 11. Plan rekolekcji można przeczytać tutaj
 12. W najbliższą sobotę codzienna adoracja będzie w kościele św. Mikołaja (nie ma adoracji w kościele św. Henryka).

 

MODLITWA PRZYGOTOWANIA PARAFII DO REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

Boże dobry i miłosierny przez wstawiennictwo Świętej Rodziny i naszych patronów: świętych Henryka i Mikołaja – polecamy Twojej opiece, nasz dom, całą rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Jezu, Maryjo, Józefie – oświecacie nas, dopomagajcie nam, ratujcie nas!
Święci Henryku i Mikołaju – módlcie się za nami!

 

 IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
14.03.2021r.

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja
  po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Henryka.
 3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. W piątek uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Przed Mszą odprawiane będzie Nabożeństwo do św. Józefa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
 5. W piątek modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po wieczornej mszy możemy finansowo wesprzeć Radio Maryja”.
 6. Do nabycia są świece wielkanocne.
 7. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny, Gość Niedzielny ekstra (poświęcony postaci świętego Józefa) i Niedziela.
 8. Rekolekcje Wielkopostne odprawione zostaną w naszej parafii w dniach 25 – 28 marca. Będą one prowadzone w duchu św. Józefa pod hasłem: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”. W ramach przygotowania do rekolekcji możemy zapoznać się z Listem Ojca Świętego na temat św. Józefa. Książka wraz z modlitwami do św. Józefa do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 9. W tym tygodniu zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi Wielkanocnej – od poniedziałku do czwartku od godz. 17.30 do Mszy dwóch kapłanów będzie w konfesjonałach. Z racji na niepewną sytuację co do Świąt Wielkanocnych bardzo prosimy już teraz korzystać z daru sakramentu pokuty.
 10. Przypominamy, że do końca marca Koło Radia Maryja pomaga w rozliczeniu 1% podatku bez odliczeń w każdą środę tygodnia od godz. 10.00 do 11.00 w poczekalni przy kancelarii.
 11. Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św. Mikołaja Mszą Świętą 26 marca o godz. 21.00. Dokładne informacje i rejestracja na stronie internetowej parafii. Można też uzyskać informacje bezpośrednio u Pana Ryszarda Staniszewskiego.
 12. W związku z nowymi zapytaniami o kurs przedmałżeński w wersji internetowej, opublikowaliśmy sprawozdanie po kursie zakończonym w naszym dekanacie. Szczegóły tutaj. Można tam zapoznać się z opiniami uczestników. Tym samym otwieramy listę na nową edycję kursu przedmałżeńskiego – szczegółowy program i harmonogram prześlemy zgłoszonym, gdy zbierze się grupa. Zapisy pod tym adresem

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
07.03.2021 r.

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja
  po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 2. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Henryka.
 3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. Liderów i odpowiedzialnych za grupy działające w naszej parafii zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 do domu parafialnego na spotkanie z ks. Proboszczem.
 5. Do nabycia są świece wielkanocne.
 6. Koperty na ofiary „Jałmużny Postnej” do pobrania przy zakrystii; ofiary można składać również do skarbony przy wyjściu z kościoła. Wszystkich uczestniczących we Mszy Świętej i innych nabożeństwach transmitowanych on-line informujemy o możliwości złożenia ofiary za pomocą płatności on-line na naszej stronie parafialnej.
 7. Zapraszamy do czuwania modlitewnego w duchu Taize 13 marca po Mszy o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 8. Rekolekcje Wielkopostne odprawione zostaną w naszej parafii w dniach 25 – 28 marca. Będą one prowadzone w duchu św. Józefa pod hasłem: „ Patris corde – Ojcowskim sercem” – z inspiracji orędziem Ojca Świętego Franciszka. Prowadzącym jest ks. Barnaba Dębicki (wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy). Zwiastun rekolekcji na stronie internetowej naszej parafii. Już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.
 9. Na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebook’u przygotowaliśmy pomocne materiały do codziennej wzajemnej modlitwy, obecnie gotowa jest modlitwa poranna, a w przygotowaniu jest wieczorna z rachunkiem sumienia. Zachęcamy do korzystania i rozpowszechniania.
 10. Stroje komunijne do odbioru w najbliższy piątek w domu parafialnym. O godz. 17.00 zapraszamy chłopców; o godz. 17.30 dziewczynki.
 11. Przypominamy, że do końca marca Koło Radia Maryja pomaga w rozliczeniu 1% podatku bez odliczeń w każdą środę tygodnia od godz. 10.00 do 11.00 w poczekalni przy kancelarii.
 12. Informujemy, że przystępujemy do prac związanych z kaplicą Matki Bożej Częstochowskiej. Wystrój kaplicy będzie nawiązywał do kaplicy jasnogórskiej: umieszczone zostaną anioły, które będą trzymać różę i berło; w zwieńczeniu kaplicy umieszczona zostanie płaskorzeźba gołębicy; antepedium nawiązywać będzie do pierwszej peregrynacji obrazu Matki Bożej do Sulęcina. W ołtarzu zostaną zainstalowane relikwie naszych świętych i św. Jana Pawła II (relikwie naszego papieża pragniemy sprowadzić za pośrednictwem Kurii Diecezjalnej). Kaplicę pragniemy poświęcić na 70 rocznicę konsekracji kościoła św. Mikołaja tj. 11 listopada 2021r. Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji do konserwatora zabytków i dokumentacja projektowa. Prosimy o modlitwę, aby to dzieło zostało ukończone na większą chwałę Maryi i pożytek naszej parafii.
 13. Z przykrością informujemy naszych Parafian, że w ostatnim czasie w naszych kościołach doszło do niepokojących sytuacji – została skradziona skarbonka (z pozytywką) w kościele św. Henryka i doszło do incydentu w kościele św. Mikołaja: w czasie odprawianej Mszy Świętej 2 marca o godz. 18.00. Ks. Proboszcz zmuszony był przerwać odprawianie Mszy Świętej z powodu dokonanego aktu wandalizmu (zostały wyłamane drzwi na chór i zakłócone zostały obrzędy święte). Dzięki bardzo sprawnej interwencji sulęcińskiej Policji sprawcy zostali ujęci – za co bardzo serdecznie dziękujemy. Informujemy naszych Parafian, że nasze świątynie i dom parafialny są monitorowane – a nagrania przechowywane są przez 3 miesiące w archiwum (dzięki nimi m.in. zostali ustaleni przestępcy). Bardzo prosimy o reagowanie na wszelkie akty wandalizmu i zgłaszanie ich do odpowiednich służb.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
28.02.2021 r.

 1. Po mszy zbiórka do puszek na cele papieskich dzieł misyjnych „Ad Gentes”.
 2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. W czwartek po Mszy Świętej modlitwa za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 4. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 do 18.30.
 5. W sobotę o godz. 9.00 msza wotywna ku czci NMP z medytacją (przed mszą różaniec).
 6. W tym tygodniu kapłani odwiedzą chorych.
 7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja
  po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 8. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w plenerze w każdy piątek Wielkiego Postu. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele św. Henryka.
 9. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 10. W ramach konkretnej pomocy Wielkopostnej, prosimy naszych parafian o składanie jałmużny postnej na odnowienia pomieszczeń w domu parafialnym, gdzie wydawane są dary „Caritas” dla potrzebujących. Pragniemy, aby dary dla potrzebujących były wydawane w godnych warunkach. Koperty na ofiary do pobrania przy zakrystii; ofiary można składać również do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 11. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny; Niedziela.
 12. Nasza „Gazeta Parafialna” zostaje wydawana jako kwartalnik – najbliższy numer gazety będzie do nabycia w Niedzielę Palmową. Zapraszamy osoby chętne do współpracy w redagowaniu naszej gazety. Informacje u ks. proboszcza.
 13. Rekolekcje Wielkopostne odprawione zostaną w naszej parafii od  25 do 28 marca. Rekolekcje poprowadzone zostaną w duchu św. Józefa pod hasłem: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”;  rekolekcje są inspirowane orędziem Ojca Świętego Franciszka. Rekolekcje poprowadzi ks. Barnaba Dębicki (wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy). Zwiastun rekolekcji na stronie internetowej naszej parafii.

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.02.2021 r.

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele papieskich dzieł misyjnych „Ad Gentes”.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu w kościele św. Mikołaja
  po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny); w kościele św. Henryka po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 4. W ramach konkretnej pomocy Wielkopostnej, pragniemy prosić naszych parafian o składanie jałmużny postnej na odnowienia pomieszczeń w domu parafialnym, gdzie wydawane są dary „Caritas” dla potrzebujących. Pragniemy, aby dary dla potrzebujących były wydawane w godnych warunkach. Koperty na ofiary do pobrania przy zakrystii.
 5. Wypominki miesięczne za zmarłych, którzy w tym miesiącu odeszli do wieczności w najbliższy piątek po Mszy Świętej o godz. 18.00. Możemy również wypisać zmarłych na kartkach wypominkowych, które znajdują się przy zakrystii. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie wypominek i składanie ich do skarbony ustawionej przed ambonką.
 6. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie redakcji naszej „Gazety Parafialnej”.
 7. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny; Niedziela i nasza Gazeta Parafialna.
 8. Osoby starsze i niepełnosprawne; jeśli są wpisane na szczepienie przeciw chorobie COVID, a nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień prosimy zgłaszać telefoniczne do naszej parafii.
 9. Rekolekcje Wielkopostne odprawione zostaną w naszej parafii od  25 do 28 marca. Rekolekcje poprowadzone zostaną w duchu św. Józefa pod hasłem: „ Patris corde – Ojcowskim sercem”;  rekolekcje są inspirowane orędziem Ojca Świętego Franciszka. Rekolekcje poprowadzi ks. Barnaba Dębicki (wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy). Zwiastun rekolekcji na stronie internetowej naszej parafii.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA
14.02.2021 r.

W Środę Popielcową, rozpoczynamy Wielki Post – pamiętamy, że tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem w naszej parafii:

 • Kościół św. Mikołaja o godz. 9.00; 11.00; 18.00
 • Kościół św. Henryka o godz. 19.00
 • Kościoły w Tursku, w Żubrowie i Ostrowie o godz. 16.00
 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: po Mszy Świętej o godz. 9.00 i o godz. 17.00 (zapraszamy szczególnie dzieci, młodzież i całe rodziny).
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.
 3. W ramach konkretnej pomocy Wielkopostnej, pragniemy prosić naszych parafian o składanie jałmużny postnej na odnowienia pomieszczeń w domu parafialnym, gdzie wydawane są dary „Caritas” dla potrzebujących. Pragniemy, aby dary dla potrzebujących były wydawane w godnych warunkach.
 4. Spotkanie do bierzmowania grupy młodszej ks. Sebastiana odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja.
 5. W każdy 19 dzień miesiąca o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza Święta wotywna ku czci św. Józefa (w tym tygodniu w piątek „Dzień Józefowy”). Przed Mszą odprawiane będzie Nabożeństwo do św. Józefa. Natomiast po Mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja.
 6. W związku z Rokiem św. Józefa Penitencjaria Apostolska udziela odpustów zupełnych wszystkim, którzy oprócz zwykłych warunków (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz oderwanie w duchu od wszelkiego grzechu) w Roku Jubileuszowym spełnią jeden z poniższych:
 • przynajmniej półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej lub udział w jednym pełnym dniu skupienia z rozważaniem o Świętym Józefie,
 • spełnienie na wzór Świętego Józefa uczynku miłosierdzia względem ciała lub duszy,
 • odmówienie Różańca w rodzinach i między narzeczonymi,
 • powierzanie codziennie swej działalności opiece Świętego Józefa, a także wzywanie Rzemieślnika z Nazaretu w modlitwach za tych, którzy szukają pracy oraz modlitwa o to, by praca wszystkich ludzi była bardziej godna,
 • odmówienie litanii lub innej modlitwy do Świętego Józefa w intencji Kościoła prześladowanego od wewnątrz i od zewnątrz oraz w intencji prześladowanych chrześcijan,
 • odmówienie dowolnej prawnie zatwierdzonej modlitwy ku czci Świętego Józefa w dniach 19 marca i 1 maja, w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę, będącą dniem poświęconym wspomnieniu Świętego Józefa.
 • Ze względu na stan pandemii odpust zupełny mogą otrzymać też osoby w podeszłym wieku, chorzy, umierający i wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz pragnąc spełnić, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłe warunki, odmówią modlitwę na cześć Świętego Józefa i ofiarują Bogu swe cierpienie.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

07.02.2021 r.

 1. Po Mszy zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji.
 2. Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
 3. W czwartek wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Po Mszach Świętych o godz. 9.00 i 18.00 możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych dla osób w podeszłym wieku i chorych (osoby chore i starsze zapraszamy na spowiedź od godz. 8.30 i 17.30). Taca z tego dnia przeznaczona jest na hospicja naszej diecezji.
 4. Spotkania do bierzmowania odbędą się:
  1. grupa starsza ks. Waldemara  (kl. VIII) 11.02. o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja;
  2. grupa młodsza ks. Sebastiana (kl. VII) 18.02. o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja
 5. 13 lutego br. (sobota) w naszej parafii zorganizowane będą warsztaty nt.: „Jak rozmawiać o Bogu, by prowadzić do Niego?”. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach w kościołach. Zapisu można dokonać online przez stronę lub w zakrystii.
 6. Nasza parafia przygotowuje dekanalny kurs przedmałżeński on-line. Początek kursu planujemy na 22. lutego. Dokładny plan prześlemy każdej zgłoszonej osobie drogą mailową. Zajęcia będą prowadzone codziennie w godzinach wieczornych z wykorzystaniem Internetu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia przez parafialną stronę internetową lub w zakrystii i kancelarii.
 7. Koło Radia Maryja w miesiącach lutym i marcu będzie pomagać w rozliczeniu 1% podatku PIT bez odliczeń w każdą sobotę w godz. od 10.00 do 11.00 w sali pod kancelarią parafialną.
 8. Do nabycia są gazety: Gość Niedzielny; Niedziela i nowy numer naszej Gazety Parafialnej.
 9. Osoby starsze i niepełnosprawne; jeśli są wpisane na szczepienie przeciw chorobie COVID, a nie mają możliwości dotarcia do punktu szczepień prosimy zgłaszać telefoniczne do naszej parafii.
 10. Po rekomendacji Dyrektora Ekonomicznego naszej diecezji i rozmowach z naszymi parafianami przystąpiliśmy do projektu ogólnopolskiego „Polska bezgotówkowa”. W związku z tym możemy wszelkie opłaty i ofiary na rzecz naszej parafii dokonywać przez terminale płatnicze w zakrystiach naszych kościołów i w kancelarii parafialnej. Przypominamy również, że za pomocą naszej strony internetowej można dokonywać płatności on-line – darowizn na rzecz naszej parafii.
 11. Za wszelkie ofiary składane na tacę i drogą elektroniczną składamy serdeczne Bóg Zapłać.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
31.01.2021 r.

 1. Za tydzień, w niedzielę po Mszy o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 2. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych trzęsieniem ziemi w Chorwacji.
 3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego – Dzień Życia Konsekrowanego. Taca z tego dnia na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Msze Święte tego dnia,  z poświęceniem świec gromnicznych o godz. 9.00 i 18.00 w kościele św. Mikołaja i o godz. 19.00 w kościele św. Henryka. Świece do nabycia są w zakrystii.
 4. W każdy poniedziałek zapraszamy na spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Świętej o godz. 19.00 w kościele św. Henryka.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę przed Mszą o godz. 9.00.
 6. W piątek spowiedź od godz. 17.00 (adoracja zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa).
 7. Księża odwiedzą chorych po zgłoszeniu telefonicznym.
 8. 13 lutego br. (sobota) w naszej parafii zorganizowane będą warsztaty nt.: „Jak rozmawiać o Bogu, by do Niego prowadzić?”. Szczegóły niebawem na naszej stronie internetowej. Zapraszamy już teraz do wspólnej nauki i modlitwy.
 9. Nasza parafia przygotowuje dekanalny kurs przedmałżeński on-line. Zajęcia będą prowadzone codziennie w godzinach wieczornych z wykorzystaniem Internetu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia przez parafialną stronę internetową.
 10. Za wszelkie ofiary składane na tacę i drogą elektroniczną składamy serdeczne Bóg zapłać.

III NIEDZIELA ZWYKŁA
24.01.2021 r.

 1. W każdy poniedziałek zapraszamy na spotkania Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Świętej o godz. 19.00 w kościele św. Henryka.
 2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę przed Mszą o godz. 9.00.
 3. We wtorek o godz. 11.00 odprawiona zostanie Msza Święta pogrzebowa śp. Biskupa Adama Dyczkowskiego i śp. Biskupa Antoniego Stankiewicza. Uroczystości pogrzebowe będą transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Tego dnia o godz. 15.00 w Kościele św. Henryka w Sulęcinie odprawione zostanie Nabożeństwo Koronki do Bożego Miłosierdzia – zostanie udzielona również Komunia Święta – nasze nabożeństwo będzie transmitowane w internecie. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 w Kościele św. Mikołaja zostanie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów.
 4. Na prośbę naszych parafian w każdy ostatni piątek miesiąca wprowadzamy miesięczne modlitwy wypominkowe – po Mszy o godz. 18.00 omadlani będą zmarli danego miesiąca; będzie można także dołączać zmarłych wypisanych na kartkach – w najbliższy piątek odprawione zostanie Nabożeństwo Wypominkowe.
 5. 13 lutego br. (sobota) w naszej parafii, pod patronatem Ks. Proboszcza zorganizowane będą warsztaty nt: „Jak rozmawiać o Bogu, by prowadzić do Niego?”. Szczegóły niebawem na naszej stronie internetowej. Zapraszamy już teraz do wspólnej nauki i modlitwy.
 6. Nasza parafia przygotowuje dekanalny kurs przedmałżeński on-line. Zajęcia będą prowadzone codziennie w godzinach wieczornych z wykorzystaniem internetu. Kurs będzie trwał 8 dni, a szczegóły dotyczące terminów zostaną podane wkrótce. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłoszenia przez parafialną stronę internetową.
 7. Na stronie internetowej naszej parafii jest możliwość składania ofiar i darowizn online. Za wszelkie ofiary składane na tacę i drogą elektroniczną składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 8. Trwają spotkania kolędowe – zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

17.01.2021 r.

XXIV Dzień Judaizmu – Shalom

 1. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym w zbiórkę funduszy dla ofiar pożaru kamienic przy Placu Czarneckiego. Jako parafia przekazaliśmy 8259zł.
 2. W poniedziałek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. We wtorek modlimy się w intencjach Ojczyzny. Po Mszy o godz. 18.00 możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja.
 4. W piątek 22 stycznia przypada XXXV rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
 5. W czwartek i piątek obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
 6. Spowiedź w naszej parafii pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Ze względu, że pomagamy duszpastersko w innych parafiach naszego dekanatu – spowiada kapłan, który odprawia Mszę Świętą, dlatego prosimy nie zostawiać spowiedzi na ostatni moment – prosimy, aby w miarę możliwości spowiadać się w tygodniu, a nie w niedzielę.
 7. Informujemy wszystkich zainteresowanych odbyciem kursu przedmałżeńskiego, że w związku z obostrzeniami pandemicznymi, planujemy przeprowadzenie przygotowań przedmałżeńskich w formie online w pełnym wymiarze godzin. O szczegółach powiadomimy po terminie 17. stycznia br., gdy będą znane dalsze wytyczne rządowe. Zainteresowanych zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej.
 8. Nauki chrzcielne prowadzi w naszej parafii Ks. Henryk Basikiewicz, po umówieniu telefonicznym. Numer telefonu jest podany na naszej stronie internetowej.
 9. Zakończyliśmy fazę testów i uruchomiliśmy na naszej stronie internetowej moduł składania ofiar i darowizn online. Zachęcamy do zapoznania się z tą możliwością wspierania swojej parafii. Wszystkie firmy i przedsiębiorców, którzy chcieliby tą drogą wesprzeć swoją parafię, prosimy o kontakt celem przygotowania niezbędnych dokumentów księgowych. Za wszystkie ofiary składane na tacę i drogą elektroniczną składamy serdeczne Bóg Zapłać. Prosimy również o modlitwę za parafię.
 10. Trwają spotkania kolędowe. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00. Z powodu braku możliwości spotkań opłatkowych, w tym tygodniu zapraszamy delegacje różnych stanów naszej Parafii, Miasta, Gminy i Powiatu.

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO
10.01.2021 r.

 1. 1 stycznia 2021 r. wybuchł pożar kamienicy na Pl. Czarnieckiego w Sulęcinie. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajmował sąsiednie budynki. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom. Środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na pomoc w wyremontowaniu zniszczonych mieszkań. Pomóżmy poszkodowanym w szybkim powrocie do domów!
 2. W przyszłą niedzielę 17 stycznia przypada XXIV Dzień Judaizmu.
 3. Do nabycia jest „Gazeta Parafialna”.
 4. Trwają spotkania kolędowe. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00, które są odprawione w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic (liturgie są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii). Po Mszach delegaci poszczególnych rodzin zabiorą do swoich domów „zestawy kolędowe” (woda święcona, kadzidło, kreda, węgielek) i poświęcą dom odczytując modlitwę błogosławieństwa.
 5. Informujemy wszystkich zainteresowanych odbyciem kursu przedmałżeńskiego, że w związku z obostrzeniami pandemicznymi oraz trwającą narodową kwarantanną, planujemy przeprowadzenie przygotowań przedmałżeńskich w formie online w pełnym wymiarze godzin. O szczegółach powiadomimy po terminie 17. stycznia br., gdy będą znane dalsze wytyczne rządowe. Zainteresowanych zapraszamy do obserwowania naszej strony internetowej.

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2021
MSZE ŚWIĘTE W INTENCJACH MIESZKAŃCÓW PARAFII W SULĘCINIE

11.01.2021r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Kościuszki, Krótka, Moniuszki, Chopina, Wieniawskiego, Szpitalna, Żwirki i Wigury, Winna Góra, Rybna, Witosa, Fabryczna, Aleje Ostrowskie, Jana Pawła II, Kupiecka, Przemysłowa

12.01.2021r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Dudka, Miła, Morelowa, Wiśniowa, Różana, Kwiatowa, Malinowa, Pineckiego, Plac Czarneckiego, Traugutta, Pl. Mickiewicza, E. Plater, Kilińskiego, Szkolna, Pl. Kościelny, Mariańska, Wąska

13.01.2021r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Jana Paska, Reymonta, Os. Kopernika, Wojska Polskiego

14.01.2021r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Prusa, Kochanowskiego i Orzeszkowej, Paderewskiego, Poznańska, Leśna

15.01.2021r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Kolęda dla grup parafialnych działających przy naszej Parafii

 UWAGA!

W kościele św. Mikołaja możemy pobrać zestawy kolędowe – woda święcona, kreda, kadzidło, węgielek.


II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

*03.01.2021 r.*

 1. W środę uroczystość Objawienia Pańskiego „Trzech Króli”. Msze Święte odprawione zostaną, jak w każdą niedzielę. Zachęcamy dzieci, aby ubrały się po królewsku.
 2. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła.
 3. Gazeta Parafialna będzie do nabycia 6 stycznia.
 4. Wieczorem 1 stycznia 2021 r. wybuchł pożar kamienicy na Pl. Czarnieckiego w Sulęcinie. Pożar bardzo szybko się rozprzestrzeniał i zajmował sąsiednie budynki. Poszkodowanych zostało kilka rodzin, które straciły dorobek całego życia. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na pomoc pogorzelcom. Środki ze zbiórki przeznaczone zostaną na pomoc w wyremontowaniu zniszczonych mieszkań. Pomóżmy poszkodowanym w szybkim powrocie do domów!
 5. Od 4 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską „Kolędę”. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00, które będą odprawione w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic (Msze będą transmitowane za parafialnym profilu Youtube przez stronę internetową naszej parafii). Po Mszach delegaci poszczególnych rodzin zabiorą do swoich domów „zestawy kolędowe” (woda święcona, kadzidło, kreda, węgielek) i poświęcą dom odczytując modlitwę błogosławieństwa. Ofiary kolędowe możemy składać w kopertach – prosimy podpisać koperty i podać adres ofiarodawców. Plan kolędy umieszczony jest na stronie internetowej parafii.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA) 2021

MSZE ŚWIĘTE W INTENCJACH MIESZKAŃCÓW
PARAFII ŚW. HENRYKA W SULĘCINIE

04.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Park Bankowy, Skłodowskiej, Oś. Ostrówek, Żeromskiego, Piastowska, Batorego

05.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Oś. Słoneczne, ulice: Lawendowa, Polna, Makowa, Chabrowa

06.01.2021r. o godz. 9.00, 10.15, 11.30 (kościoły w poszczególnych miejscowościach)
Tursk, Żubrów i Żubrów Osiedle, Ostrów

07.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Ulice: Lipowa, Pom, Magazynowa, Dworcowa, PCK, Ogrodowa, Daszyńskiego, Nowokolejowa, Pałacowa, Słowackiego, Okopowa, Miodowa, Cicha, Spokojna, Rubinowa

08.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Ulice: Malinowskiego, Dikusa Ekkela, Wiejska, 3-Maja, Wrzosowa, Podgórna, Zachodnia, Młynarska, Ślusarska, Chrobrego, Dębowa, Akacjowa, Bukowa, Brzozowa, Kasztanowa, Klonowa, Willowa, Lukoszka

11.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Ulice: Kościuszki, Krótka, Moniuszki, Chopina, Wieniawskiego, Szpitalna, Żwirki i Wigury, Winna Góra, Rybna, Witosa, Fabryczna, Aleje Ostrowskie, Jana Pawła II, Kupiecka, Przemysłowa

12.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Ulice: Dudka, Miła, Morelowa, Wiśniowa, Różana, Kwiatowa, Malinowa, Pineckiego, Plac Czarneckiego, Traugutta, Pl. Mickiewicza, E. Plater, Kilińskiego, Szkolna, Pl. Kościelny, Mariańska, Wąska

13.01.2021r. o godz. 18.00 (kościół św. Mikołaja)
Ulice: Jana Paska, Reymonta, Os. Kopernika, Wojska Polskiego,

14.01.2021r. o godz. 18.00
(kościół św. Mikołaja)
Ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Prusa, Kochanowskiego i Orzeszkowej, Paderewskiego, Poznańska, Leśna

 

MODLITWA DO ŚWIĘTEJ RODZINY

Boże dobry i miłosierny przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, polecamy Twojej opiece, nasz dom, całą rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 JEZU, MARYJO, JÓZEFIE OŚWIECAJCIE NAS! DOPOMAGAJCIE NAM! RATUJCIE NAS!

 Niech nasz dom Błogosławi Bóg Wszechmogący: + Ojciec, Syn i Duch Święty
(Głowa rodziny kropi wodą święconą wszystkie pomieszczenia domu/mieszkania)

UWAGA!

W kościele św. Mikołaja i św. Henryka możemy pobrać zestawy kolędowe – woda święcona, kreda, kadzidło, węgielek.

Ofiary kolędowe na utrzymanie naszej parafii możemy złożyć w kopertach w czasie Mszy Świętych odprawianych w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic lub przy pobieraniu „zestawów kolędowych!

 


NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

*27.12.2020r.*

 1. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowania Świąt Bożego Narodzenia – za piękne dekoracje i oprawę liturgiczną Mszy Świętych. Podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Sulęcińskiego za przekazanie nieodpłatnie choinek. Dziękujemy dzieciom i katechetom za pięknie udekorowane choinki. Panom i Paniom za oprawienie choinek i ich ustawienie; szafarzom, ministrantom i lektorom; panu organiście i osobom, które pomagały w śpiewie.
 2. 31 stycznia2020 r. ze względu na obostrzenia nocy Sylwestrowej Msza Święta z nabożeństwem przebłagalnym zostanie odprawiona o godz. 17.00 w kościele św. Mikołaja. Nie ma mszy o godz. 19.00 w kościele św. Henryka.
 3. W piątek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte w naszej parafii jak w każdą niedzielę.
 4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych na Mszy o godz. 9.00.
 5. Od 4 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską „Kolędę”. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00, które będą odprawione w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic (Msze będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii). Po Mszach delegaci poszczególnych rodzin zabiorą do swoich domów „zestawy kolędowe” (woda święcona, kadzidło, kreda, węgielek) i poświęcą dom odczytując modlitwę błogosławieństwa. Ofiary kolędowe możemy składać w kopertach – prosimy podpisać koperty i podać adres ofiarodawców. Plan kolędy i modlitwa błogosławieństwa do pobrania dzisiaj po Mszach Świętych.

 

 

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – Świętych Młodzianków; czwartek – św. Sylwestra; piątek – uroczystość nakazana Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; sobota – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu

 


IV Niedziela Adwentu *20.12.2020r.*

 1. Dzisiaj poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek na Mszach Świętych o godz. 12.00
  i 12.30.
 2. Opłatki możemy nabywać po Mszach Świętych. Ofiary złożone za opłatki w całości przekazujemy na remont zakrystii. Przypominamy, że nie roznosimy opłatków po domach.
 3. Msze Święte roratne w tym tygodniu codziennie od poniedziałku do środy o godz. 18.00. W poszczególne dni tygodnia zapraszamy:
  • Poniedziałek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 1
  • Wtorek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 2
  • Środa – zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania
 4. Spowiedź w poniedziałek, wtorek i w środę od godz. 9.30 do 10.00 oraz od 17.00 do 18.30. W czwartek spowiedź od godz. 9.30 do godz. 10.30.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Adwentowe Schody Dobroczynności”. Podziękowania otrzymaliśmy od Domu Dziecka, Domu Pomocy Społecznej w Tursku i od chorych, którzy otoczeni są opieką duszpasterską przez naszych księży wikariuszy.
 6. W kaplicy Matki Bożej możemy zgłaszać chorych, do których ma przyjść kapłan ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 7. W czwartek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  W czasie wigilii niech nam towarzyszy modlitwa (pamiętajmy również w modlitwie o tych, którzy odeszli z naszych rodzin do wieczności), darujmy sobie winy i urazy; zapalmy świecę „Caritas”; odczytajmy fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1-14); dzielmy się opłatkiem, spożywajmy kolację, śpiewajmy kolędy i uczestniczmy w Pasterce. Te zwyczaje wigilijne należy pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu
 8. Informujemy naszych parafian, że Msze Święte (Pasterki) zostaną odprawione 24 grudnia:
  • w kościele św. Mikołaja w Sulęcinie:
   • godz. 20.00 (zachęcamy, aby dzieci przebrały się za pasterzy i anioły; dzieci przynoszą instrumenty muzyczne i poduszki do siedzenia)
   • godz. 22.00
  • W Tursku godz. 20.00
  • Ostrów godz. 22.00
  • Żubrów godz. 20.00
 9. W dni świąteczne Msze Święte zostaną odprawione tak, jak w niedzielę. Możemy również włączyć się w Eucharystię transmitowaną na żywo z naszego kościoła. Link do transmisji można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

III Niedziela Adwentu (Gaudete) *13.12.2020r.*

 1. Opłatki możemy nabywać po Mszach Świętych – bardzo prosimy, aby nabyć opłatki dla sąsiadów, osób chorych i w kwarantannie. Ofiary złożone za opłatki w całości przekazujemy na remont zakrystii. Przypominamy, że nie roznosimy opłatków po domach.
 2. Skończyły się już świece „Caritas” – bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nabyli świece wspomagając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Składamy również podziękowania dla Klubu Seniora „Kwiat Jesieni” za pomoc w rozprowadzaniu świec.
 3. Msze Święte roratne codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynoszą lampiony, a młodzież i dorośli świece (świece prosimy, aby były zabezpieczone przed kapaniem).  W poszczególne dni tygodnia szczególnie zapraszamy:
  • Poniedziałek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 1
  • Wtorek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 2
  • Środa – uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej nr 1 + przedszkolaki
  • Czwartek – uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej nr 2 + przedszkolaki
  • Piątek – Młodzież klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 + młodzież starsza
 4. Do Świąt Bożego Narodzenia w każdy piątek spowiedź od godz. 17.00 do 18.30.
 5. W sobotę (19 grudnia) o godz. 12.30 w kościele św. Henryka Msza Święta dla Ruchu Wiara i Światło.
 6. 19 grudnia o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja modlimy się w intencjach Ojczyzny.
  Po mszy możemy wesprzeć Radio Maryja.
 7. Trwa akcja „Adwentowe Schody Dobroczynności” – przed ołtarzem możemy zostawić kartki świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, koce i inne dary – kapłani przekażą dary tak zebrane chorym, seniorom, samotnym osobom w kwarantannie.
 8. Trwa remont zakrystii – przepraszamy za wszelkie niedogodności. Ofiary na zakrystię bardzo prosimy składać w kopertach z dopiskiem „Zakrystia” – ofiary można też składać bezpośrednio u s. Natalii i Panów Kościelnych lub na konto parafialne z dopiskiem „Zakrystia”
 9. W kaplicy Matki Bożej możemy zgłaszać chorych, do których ma przyjść kapłan ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 10. W przyszłą niedzielę błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus i szopek na mszach o godz. 12.00 (kościół św. Mikołaja) i o godz. 12.30 (kościół św. Henryka).
 11. Informujemy naszych parafian, że Msze Święte (Pasterki) zostaną odprawione w kościele św. Mikołaja 24 grudnia o godz. 20.00 (Msza dla dzieci – rodzinna) i o 22.00 (w Gazecie Parafialnej są omyłkowo podane inne godziny). W Tursku, Ostrowie i Żubrowie – Pasterki o godz. 22.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Jana od Krzyża

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Adwentu
*06.12.2020r.*

 1. Opłatki możemy nabywać po Mszach Świętych – bardzo prosimy aby nabyć opłatki dla sąsiadów, osób chorych i w kwarantannie. Ofiary złożone za opłatki w całości przekazujemy na remont zakrystii. Docierają do nas informacje, że są osoby, które rozprowadzają opłatki po domach. Informujemy naszych parafian, że nie upoważniliśmy nikogo do rozprowadzania opłatków po naszych domach. Ze względów pandemicznych opłatki do nabycia są tylko w kościołach naszej parafii i w kancelarii.
 2. Msze Święte roratne codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci przynoszą lampiony a młodzież i dorośli świece (świece prosimy aby były zabezpieczone). W poszczególne dni tygodnia szczególnie zapraszamy:
  • Poniedziałek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 1
  • Wtorek – dzieci klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 2
  • Środa – uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej nr 1 + przedszkolaki
  • Czwartek – uczniowie klas V-VII Szkoły Podstawowej nr 2 + przedszkolaki
  • Piątek – Młodzież klas VIII ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 + młodzież starsza
 3. Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia dzieci komunijne otrzymają poświęcone medaliki. Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszamy w poniedziałek na godz. 18.00; we wtorek zapraszamy dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 2.
 4. 8 grudnia (wtorek) o godz. 12.00 zapraszamy do kościoła św. Henryka na „Godzinę Łaski”.
 5. W najbliższą sobotę 12.12.2020 parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” organizuje warsztaty modlitwy wstawienniczej. Chętnych, którzy chcą nauczyć się tej formy pomocy drugiemu człowiekowi, zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 w kościele św. Mikołaja, a po niej na dalsze zajęcia w kościele św. Henryka. Zapisy pod adresem: miriam.sulecin@gmail.com
 6. Do Świąt Bożego Narodzenia w każdy piątek spowiedź od godz. 17.00 do 18.30.
 7. Trwa akcja „Adwentowe Schody Dobroczynności” – przed ołtarzem możemy zostawić kartki świąteczne, stroiki bożonarodzeniowe, koce i inne dary – kapłani przekażą dary tak zebrane chorym, seniorom, samotnym osobom w kwarantannie.
 8. Do nabycia są świece wigilijne „Caritas” – Duża świeca – 15zł; mała świeca – 6zł.
 9. Trwa remont zakrystii przepraszamy za wszelkie niedogodności. Ofiary na zakrystię bardzo prosimy składać w kopertach z dopiskiem „Zakrystia” – ofiary można też składać bezpośrednio u s. Natalii i Panów Kościelnych.
 10. W kaplicy Matki Bożej możemy zgłaszać chorych, do których ma przyjść kapłan ze spowiedzią i Komunią Świętą.
 11. W przyszłą niedzielę będziemy gościć O. Adama Jaworskiego (Misjonarza Oblatów NMP), który wygłosi Słowo Boże do nas w ramach rekolekcji adwentowych. Po Mszach będziemy mogli wspomóc miske nabywając „Kalendarze Misyjne” na rok 2021.
 12. Nowy numer „Gazety Parafialnej” do nabycia przy zakrystii.
 13. Ofiary na dekoracje świąteczne możemy składać do skarbonki znajdującej się przy zakrystii.
 14. Bóg zapłać za składane ofiary na tacę i konto parafialne – w tych trudnych czasach doceniamy naszych parafian za troskę o utrzymanie naszych pięknych świątyń i domu parafialnego.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Ambrożego; wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata
*22.11.2020r.*

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Jest to też Patronalne święto Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.
  Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać koperty na całoroczne utrzymanie naszego seminarium.
  Bóg Zapłać za złożone dzisiaj ofiary na tacę, które przekażemy na Seminarium Duchowne.

 2. Dyrekcja, pracownicy i pensjonariusze Domu Opieki Społecznej w Tursku bardzo serdecznie dziękują za przekazane dary materialne. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję pomocy dla naszych seniorów. Podziękowania kierujemy również do Pana Krzysztofa, który swoim busem przewiózł uzbierane dary – przekazaliśmy prawie cały bus środków higienicznych, czystości itp. Wszystkim za otwarte serce składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 3. Ogłaszamy akcję „Kartka dla Seniora” i „Stroik Bożonarodzeniowy dla Seniora; medyka i opiekuna” – dokładne informacje dzieciom i młodzieży przekażą katecheci.

 4. Do nabycia są już świece wigilijne „Caritas” – Duża świeca – 15zł; mała świeca – 6zł. Ofiary tak zebrane wspomogą wigilijne dzieło pomocy. Świec jest ograniczona liczba (nie będą świece domawiane). Do nabycia po Mszach Świętych.

 5. We wtorek o godz. 19.30 spotkanie katechetów.

 6. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie w kościele św. Mikołaja dla młodzieży starszej (klasy 8 szkoły podstawowej) przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Za grupę odpowiada ks. Waldemar. Spotkanie grupy młodszej ks. Sebastiana w przyszłym tygodniu.

 7. W piątek o godz. 11.00 w kościele św. Henryka Msza Święta z okazji objawień Matki Bożej Cudownego Medalika – na eucharystię zaprasza Apostolat Maryjny.

 8. Za tydzień I Niedziela Adwentu – poświęcenie opłatków i wieńców adwentowych.

 9. Komunię Świętą możemy przyjąć poza Mszą Świętą codziennie o godz. 18.45 w kościele św. Henryka (w niedzielę o godz.12.00).

 10. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą (także w niedzielę) w kościele św. Mikołaja. Bardzo prosimy o wcześniejsze korzystanie ze spowiedzi gdyż kapłan spowiadający musi punktualnie rozpoczynać Mszę Świętą.

 11. Do nabycia nasza Gazeta Parafialna, Niedziela i Gość Niedzielny.

 12. Informujemy Szanownych Parafian, że pragniemy rozpocząć prace w zakrystii. Aby mogły zostać ustawione meble, musimy wykonać remont podłogi – podłoga będzie kamienna. Ofiary na zakrystię bardzo prosimy składać w kopertach z dopiskiem „Zakrystia” – ofiary można też składać bezpośrednio u s. Natalii i Panów Kościelnych.

Zawiadamiamy Szanownych Parafian, że w piątek 20 listopada br. na plebanii w Bytomiu Odrzańskim, w wieku 57 lat i w 33 roku kapłaństwa,  zmarł śp. ks. Ireneusz Łuczak, proboszcz parafii pw. św. Hieronima w Bytomiu Odrzańskim. Ksiądz Ireneusz pochodzi z
Parafii św. Henryka w Sulęcinie.

Msza  św. pogrzebowa pod przewodnictwem Księdza Biskupa odprawiona zostanie we wtorek
24 listopada br. o godz. 11.00 w kościele pw. św. Mikołaja w Sulęcinie, a po niej nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym (od godz. 10.00 czuwanie modlitewne).

W poniedziałek o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja odmówimy Różaniec za ś.p. ks. Ireneusza
i w intencjach Jego Rodziny. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

MODLITWA O POKÓJ (na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste, Ty, który jesteś naszym pokojem, Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość, Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi, Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości! Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas! Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska; Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia. Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję. Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie. Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój! Modlimy się za wszystkich! O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos; Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim. Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują. Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”; Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają. Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź. Amen.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33 Niedziela Zwykła
*15.11.2020r.*

 1. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy zorganizowali „Różaniec do Granic Nieba” oraz tym, którzy włączyli się modlitewnie w to dzieło. Jesteście świadkami troski o los Kościoła i Ojczyzny.
 2. W przyszłą Niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia Niedziela roku liturgicznego. Jest to też Patronalne święto Seminarium Duchownego Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Za tydzień taca przeznaczona na utrzymanie seminarium. Przy wyjściu z kościoła możemy pobrać koperty na całoroczne utrzymanie naszego seminarium.
 3. 19 listopada (czwartek) na mszy o godz. 18.00 modlimy się za Ojczyznę i Radio Maryja. Po Mszy będziemy mogli tego dnia wesprzeć finansowo Radio Maryja.
 4. Komunię Świętą możemy przyjąć poza Mszą Świętą codziennie o godz. 18.45 w kościele św. Henryka (w niedzielę o godz.12.00).
 5. Kancelaria parafialna czynna po telefonicznym zgłoszeniu.
 6. Chorych w nagłych sytuacjach odwiedzamy tylko po zgłoszeniu telefonicznym.
 7. W czasie pandemii potrzebna jest różna pomoc. Bardzo prosimy o troskę o seniorów, chorych i osób potrzebujących.
 8. Do nabycia nasza Gazeta Parafialna, Niedziela i Gość Niedzielny.

Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary na tacę, z okazji wypominek jak i na konto parafialne.

Bóg Zapłać za troskę o nasze kościoły i dom parafialny. 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka; ul. M. Skłodowskiej Curie 1; Sulęcin

Numer konta: 45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin

z dopiskiem: „Darowizna na cel kultu religijnego” 

KALENDARZ LITURGICZNY

Wtorek – św. Elżbiety Węgierskiej; środa – bł. Karoliny Kózkówny;

piątek – św. Rafała Kalinowskiego; sobota – Ofiarowanie NMP

 

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii życzymy wielu łask Bożych.

Modlimy się o ustanie pandemii, przepraszamy za akty profanacji

oraz o ustanie niepokojów społecznych

Pod Twoją Obronę…

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 32 Niedziela Zwykła *08.11.2020r.*

       Zgodnie z nowymi obostrzeniami, na Mszach Świętych sprawowanych             w Kościele św. Mikołaja będzie mogło uczestniczyć 70 osób. W pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które zamówiły intencje Mszy świętej. Prosimy o roztropne pozostanie w domach i łączenie się z nami duchowo oraz za pośrednictwem Internetu. Przypominamy, że msze transmitowane są przez stronę internetową naszej parafii, a także możemy uczestniczyć we mszach przed kościołami, które są bardzo dobrze nagłośnione. Jeśli będzie potrzeba to kapłan wyjdzie z komunią przed kościół.

 1. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli, którzy odwiedzacie naszą stronę parafialną, jak i pamiętacie o nas w modlitwie. Dziękujemy za każdy gest dobrego serca, i ten duchowy i ten materialny, okazywany przez Was naszej Parafii.
 2. Po mszach nasze Siostry Jezusa Miłosiernego rozprowadzają kalendarze na 2021 rok.
 3. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania i dzieci komunijne prosimy, aby uczestniczyli w Mszach Świętych w kościele św. Mikołaja, przez transmisje internetowe z naszej parafii lub transmisje telewizyjne. Bardzo prosimy, aby młodzież i dzieci gorliwie uczestniczyli w katechezie. Na stronie internetowej znajdziemy również filmy o sakramentach – w ramach formacji przygotowującej do sakramentów bardzo prosimy, aby zapoznać się z tematyką zaproponowanych filmów.
 4. Adoracje mężczyzn w środy do odwołania zawieszone. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku możemy adorować Najświętszy Sakrament w kościele św. Henryka od godz. 7.30 do godz.18.45 (w sobotę do godz. 12.00).
 5. Komunię Świętą możemy przyjąć poza Mszą Świętą codziennie o godz. 18.45 w kościele św. Henryka (w niedzielę o godz.12.00).
 6. Modlitwy wypominkowe od poniedziałku do soboty po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30. W niedzielę po Mszach Świętych (w poniedziałek i sobotę za zmarłych parafian w 2020 roku).
 7. Kancelaria parafialna czynna po telefonicznym zgłoszeniu.
 8. Chorych w nagłych sytuacjach odwiedzamy tylko po zgłoszeniu telefonicznym.
 9. W czasie pandemii potrzebna jest różna pomoc. Bardzo prosimy o troskę o seniorów i osób potrzebujących. Na terenie naszej parafii funkcjonuje Dom Pomocy Społecznej w Tursku – pragniemy wspomóc pensjonariuszy, jak i pracowników. Ogłaszamy zbiórkę środków czystości: mydła, papier toaletowy, ręczniki papierowe, szampony, płyny do kąpieli, płyny do mycia podług i toalet. Dary składamy w koszach, które są wystawione w kościołach naszej parafii.
 10. Do nabycia nasza Gazeta Parafialna, Niedziela i Gość Niedzielny.

W związku z zaistniałą sytuacją, co do ograniczeń liczby wiernych
w kościołach bardzo prosimy o składanie ofiar na utrzymanie naszych kościołów na konto parafialne z dopiskiem:
„Darowizna na cel kultu religijnego” 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka; ul. M. Skłodowskiej Curie 1; Sulęcin

Numer konta: 45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin 

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; wtorek – św. Leona Wielkiego; środa – św. Marcina z Tours (102 rocznica Odzyskania Niepodległości); czwartek – św. Jozafata; piątek – Świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski – Patronów naszej diecezji.

Niech Dobry Bóg błogosławi Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia. Naszym Parafianom i wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii życzymy wielu łask Bożych. Modlimy się o ustanie pandemii, przepraszamy za akty profanacji oraz o ustanie niepokojów społecznych.

Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię koronawirusa wydała dekret, na mocy którego odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad.
Warunki uzyskania odpustów:

 • Odpust zupełny można uzyskać za nawiedzenie cmentarza i modlitwę, choćby myślną, za zmarłych przez osiem dni listopada, które mogą być dowolnie wybrane i oddzielone od siebie (odpust związany zwykle z dniami 1-8 listopada).
 • Odpust zupełny można uzyskać także za nawiedzenie cmentarza oraz odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” w dowolny jeden dzień listopada(odpust związany zwykle z dniem wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych, 2 listopada).
 • Odpust zupełny mogą uzyskać osoby starsze, chore i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu pod następującymi warunkami:
  • duchowa łączność z wiernymi nawiedzającymi miejsca święte,
  • wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
  • wzbudzenie intencji spełnienia, gdy będzie to możliwe, zwyczajnych warunków (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego),
  • odmówienie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (np. jutrzni i nieszporów z oficjum za zmarłych, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia i innych modlitw za zmarłych) lub podjęcie medytacyjnej lektury jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub wypełnienie uczynków miłosierdzia przez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO

 1. Dzisiaj, kiedy przez nasz kraj przetacza się fala ulicznych protestów, Papież Franciszek w czasie audiencji ogólnej skierował ważne i znaczące słowa do Polaków. Przypomniał w nich św. Jana Pawła II, który „zawsze wzywał do szczególnej miłości wobec słabych i bezbronnych, i do ochrony każdego życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci”. Słowa te wpisują się w nieustanne wołanie Kościoła o ochronę, także prawną, życia każdego człowieka, również nienarodzonego, zgodnie z przykazaniem „Nie zabijaj”. 2. Papież Franciszek prosił dzisiaj Boga, „aby obudził w sercach wszystkich szacunek dla życia naszych braci, zwłaszcza najsłabszych i bezbronnych, i dał siłę tym, którzy je przyjmują i troszczą się o nie, także wtedy, gdy wymaga to heroicznej miłości”. Przykazanie miłości nakłada na nas ważny obowiązek troski, pomocy i ochrony, której potrzebują matki i rodziny przyjmujące i wychowujące chore dzieci. Dziękujemy wszystkim wspólnotom i instytucjom, które od lat to robią i zwracamy się z apelem do parafii, ruchów katolickich i innych organizacji kościelnych, o podejmowanie konkretnych inicjatyw wychodzących naprzeciw tym, którzy takiej pomocy, tak indywidualnej, jak i instytucjonalnej, potrzebują i będą potrzebować. Kościół zawsze będzie opowiadał się za życiem i wspierał chroniące je inicjatywy. 3. Z wielkim bólem obserwujemy eskalację napięcia społecznego i agresji. Niepokojem napawają również wulgarny język, którym posługuje się część protestujących, niszczenie mienia społecznego, przypadki dewastacji kościołów, profanacji miejsc świętych czy uniemożliwianie sprawowania w nich liturgii. Wzywamy wszystkich do podjęcia rzeczowego dialogu społecznego, do wyrażania poglądów bez użycia przemocy i do poszanowania godności każdego człowieka. Polityków i wszystkich uczestników debaty społecznej prosimy, w tym dramatycznej czasie, o dogłębne analizowanie przyczyn zaistniałej sytuacji i szukanie dróg wyjścia w duchu prawdy i dobra wspólnego, bez instrumentalizowania spraw wiary i Kościoła. Dziękujemy duszpasterzom i wszystkim wiernym świeckim, którzy odważnie stają w obronie swoich kościołów. Nikt nie potrafi lepiej obronić Kościoła i obiektów sakralnych niż wspólnota wierzących. Dziękujemy także służbom porządkowym. Kościół chce pozostać otwarty dla wszystkich ludzi, niezależnie od ich przynależności w życiu społecznym i politycznym. 4. Przeżywamy jednocześnie bardzo trudny czas obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. To ogromne wyzwanie dla nas wszystkich. W imię troski o bezpieczeństwo i zdrowie niezmiennie apelujemy o solidarność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Wyrażamy wdzięczność wszystkim służbom medycznym za ich pracę i heroiczne poświęcenie. 5. Prosimy również wszystkich wierzących o post, jałmużnę i modlitwę o pokój społeczny, w intencji ochrony życia, zakończenia trwającego kryzysu, a także o ustanie rozwijającej się pandemii. Przekazujemy tekst modlitwy przygotowanej na ten czas. Wszystkim rodakom z serca błogosławimy. Członkowie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski 28 października 2020 roku

MODLITWA O POKÓJ (na motywach Listu do Efezjan]

Panie Jezu Chryste, Ty, który jesteś naszym pokojem, Ty, który zburzyłeś rozdzielający ludzi mur – wrogość, Ty, który ludzi dalekich czynisz bliskimi, Ty, który w sobie zadałeś śmierć wrogości! Prosimy, zadaj śmierć także jakiejkolwiek wrogości w nas! Daj nam światłe oczy serca, byśmy przestali widzieć w sobie wzajemnie przeciwników, a zobaczyli współdomowników – w Twoim Domu, a także w tym domu, który ma na imię Polska; Nawróć nasze wzajemne myślenie o sobie, i daj nam słowa i czyny na miarę tego nawrócenia. Włóż nam w usta – a jeszcze wcześniej w nasze myśli – słowa, które budują, nie rujnują; leczą, nie zadają rany; pocieszają, nie odbierają nadzieję; niosą pokój, nie wywołują agresję. Wskaż nam czyny konkretnej miłości i miłosierdzia, wokół których odbudujemy naszą wspólnotę. Zwłaszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowadź nas do osób chorych i starszych, tych, którzy przebywają na kwarantannie i tych, którzy opłakują swoich zmarłych. Pomnóż w nas ofiarność i współczucie. Uczyń każdego z nas „nowym człowiekiem”, a nastanie pokój! Modlimy się za wszystkich! O mądrość i pragnienie dobra wspólnego dla każdego, kto w obecnym sporze zabiera głos; Za polityków wszystkich opcji w parlamencie i poza nim. Za tych, którzy modlą się w kościołach, i za tych, którzy demonstrują. Za wierzących w Boga, i za tych, którzy wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna wywodzą z „innych źródeł”; Również za tych, którzy w tej chwili wcale ich nie szukają. Ty – rozpoznany czy nierozpoznany – znajdź drogę do każdego z nas, wskaż nam właściwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowadź. Amen.

XXX NIEDZIELA  ZWYKŁA 25.10.2020r.                

 1. Dzisiaj Rocznica Kościoła Własnego – pamiętamy w modlitwie o budowniczych naszych świątyń, dobrodziejach i osobach posługujących.
 2. Zakończył się Kurs Przedmałżeński, który organizowany był przy naszej parafii. Bardzo dziękujemy głównemu koordynatorowi Panu Mariuszowi Kępce oraz prelegentom, a byli nimi: Diana Chajec, Anna Szymitko, Irena Rostkowska,Ks. Sebastian Kazimirski, Ariel Murmyło, Wojciech Lencewicz, Łukasz Dziadas, Alfred Rostkowski, Mecenas Krzysztof Jóźwiak.
 3. W ubiegłym tygodniu został udzielony sakrament bierzmowania dla młodzieży naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Sebastianowi za przygotowanie całej uroczystości i wszystkim katechetom; dziękujemy kościelnym, panu organiście i chórowi. Podziękowania kierujemy również do osób, które przygotowały dekoracje kwiatowe w naszym kościele. Dziękujemy również ks. kan. Janowi; paniom Marii i za przygotowanie posiłku dla gości.
 4. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 5. Z powodu ograniczeń pandemicznych w naszym kościele może przebywać 113 osób. Miejsca w kościele zaznaczone są czerwoną wstążką. Msze Święte są również nagłaśniane na zewnątrz – gdzie możemy w nich uczestniczyć zachowując dystans społeczny. Informujemy również, że wznowiliśmy transmisję wszystkich Mszy Świętych z kościoła św. Mikołaja i modlitw wypominkowych. Bardzo prosimy, aby młodzież i dzieci uczestniczyli w mszach świętych – rodzice podpisują indeksy dzieciom komunijnym i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (jeżeli uczestniczą we mszy online). Msze o godz. 12.00 dostosowane są dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej i o godz. 18.00 dostosowane są do młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 6. 1 listopada na cmentarzu odprawimy Msze Święte o godz. 12.00 i 14.00; 2 listopada o godz. 17.00. Nie będzie procesji na cmentarzu. Po mszach kapłani będą święcić nowe nagrobki. Na cmentarzu nie ma spowiedzi świętej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą w kościele św. Mikołaja.
 7. W Tursku i Żubrowie 1 listopada Msza na cmentarzach o godz. 10.00; w Ostrowie w kościele o godz. 11.00. 2 listopada Msze w kościołach o godz. 16.00.
 8. Komunię Świętą będziemy mogli codziennie przyjąć od poniedziałku do soboty w Kościele św. Mikołaja o godz. 8.30 i o godz. 8.45 oraz o godz. 17.30 i o godz. 17.45. W niedzielę również przed każdą mszą półgodziny i kwadrans przed rozpoczęciem Eucharystii.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 10. Możemy pobrać wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 11. Ze względu na obostrzenia pandemiczne przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, zachowywania dystansu i dezynfekcji rąk.
 12. Bardzo prosimy o obserwowanie naszej strony internetowej – nabieżąco będziemy informować o wszelkich zmianach.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa – św. Judy Tadeusza i św. Szymona Gorliwego (imieniny Biskupa Tadeusza Lityńskiego)

niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych 

Dyspensa od zachowania pierwszego Przykazania Kościelnego

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Dziękując Duszpasterzom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim za codzienny wysiłek budowania wspólnoty Kościoła w trudnych czasach epidemii, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień.

Ogarniam wszystkich moją modlitwą i z serca b ł o g o s ł a w i ę.

ks. Piotr Kubiak

kanclerz Kurii

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Apel Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego dotyczący wolontariatu w placówkach medycznych na terenie diecezji

Drodzy w Panu,

od kilku miesięcy wszyscy stoimy przed szczególnym wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa. Nasilająca się fala zachorowań na Covid-19 coraz bardziej obciąża pracowników służby zdrowia, którzy służą często z narażeniem samych siebie. Coraz częściej dowiadujemy się także o pilnej potrzebie wolontariuszy, którzy w różnych placówkach
na terenie naszej diecezji wspieraliby wykwalifikowany personel w pielęgnacji chorych.

Z tego powodu zwracam się do wszystkich diecezjan: duszpasterzy, osób konsekrowanych i świeckich oraz do wszystkich ludzi dobrej woli o to, aby rozważyli własną gotowość do podjęcia takiej misji. Wierzę, że sam Duch Święty wzbudza
w wielu z nas – wierzących i tych poszukujących Boga – dobre natchnienia, daje moc do ich realizacji i przygotowuje nagrodę.

O tym, gdzie, kiedy i jak można tę misję podjąć, informujemy na stronach internetowych diecezjalnej Caritas i oraz diecezjalnego Duszpasterstwa Chorych
i Służby Zdrowia.

Udzielam pasterskiego błogosławieństwa i w osobistej modlitwie polecam Bogu, przez wstawiennictwo Pani Rokitniańskiej, tych, którzy jak Miłosierny Samarytanin, „opuszczą swoją drogę, by pomóc choremu” (Kongregacja Nauki Wiary, List Samaritanus bonus, por. Łk 10, 30-37).

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Instrukcja duszpasterska o diecezjalnej, parafialnej i rządowej

pomocy dla seniorów (23.10.2020 r.)

W trosce o osoby starsze w okresie pandemii koronawirusa, jako wspólnota diecezjalna tworzymy Diecezjalny Projekt Wsparcia Seniorów.

Filary projektu:

 1. Telefon dla Seniora
 • Na stronie diecezjalnej Caritas (caritaszg.pl) udostępnione zostaną numery telefonów do kapłanów i świeckich psychologów, którzy w podanych godzinach będą mogli udzielać wsparcia duchowego i psychologicznegoosobom starszym. Tę informację należy przekazać wiernym.
 • Uwaga!Księży, którzy są gotowi przyłączyć się do tej inicjatywy, prosimy o nadesłanie swoich danych (imię, nazwisko, numer telefonu, dni i godziny możliwego dyżuru) na adres Caritas diecezjalnej: zielonagora@caritas.pl
 1. Parafia dla Seniorów

W parafii – w miarę możliwości – należy zaprosić do współpracy psychologów i terapeutów, aby wraz z duszpasterzem tworzyli zespół osób, z którymi seniorzy mogliby kontaktować się w zakresie telefonicznej pomocy duszpasterskiej i psychologicznej.

 • Kontakty do tych osób oraz dni i godziny dyżurów należy podać do wiadomości wiernych z zachowaniem przepisów RODO.
 • Liderzy, animatorzy i członkowie wspólnot parafialnych powinni razem dołożyć starań, aby otoczyć troską seniorów w swoich grupach, podtrzymując z nimi kontakt telefoniczny, pomagając w zakupach, dostarczając informacje o życiu parafii, prasę katolicką itp.
 • W sytuacjach, w których pomoc w zakresie produktów żywnościowych, środków higienicznych, leków itp. przekraczałby możliwości parafii, należy skontaktować się z diecezjalną Caritas – osoby kontaktowe: Sylwia Grzyb (kom. 600 990 394), ks. Stanisław Podfigórny (kom. 602 609 937).

Diecezjalny Projekt Wsparcia Seniorów jest duszpasterskim uzupełnieniem inicjatywy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które uruchomiło Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów.

Celem tej inicjatywy jest zabezpieczenie najpilniejszych potrzeb osób, które z racji wieku powinny ograniczyć wychodzenie z domu.

W ramach akcji seniorzy, powyżej 70 roku życia, pod numerem infolinii 22 505 11 11, będą mogli otrzymać wparcie od pracowników pomocy społecznej w dostarczeniu produktów pierwszej potrzeby (np. żywności i środków ochrony osobistej).

https://drive.google.com/drive/folders/1Hnym0ahT6ZDDbIyeSpWH5Y7QSudFoom6?usp=sharing

 1. Robert Patro

dyrektor Wydziału Duszpasterskiego

XXIX NIEDZIELA  ZWYKŁA 18.10.2020r.                                                    

 1. W ubiegłą niedzielę na stypendia dla młodzieży uzbieraliśmy 1880zł. Pieniądze zostały wpłacone na fundację. Ze sprzedaży kremówek zarobiliśmy 3040zł na „Fundusz Młodych” naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wspomogli nasze dzieła. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację „Dnia Papieskiego”. W to dzieło zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 (pragnęli uczynić to także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 – ale ze względu na kwarantannę musieli zostać w domach – im też dziękujemy za wsparcie i otwarte serce); pani katechetka Katarzyna; pan katecheta Wojciech; pan Mariusz, pan Alfred i ks. Waldemar. Wielkie podziękowania za ufundowanie kremówek papieskich przez firmę Leks Sp.z o.o. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zakupienie „Papieskich Kremówek”.
 2. Kurs przedmałżeński rozpoczyna się dzisiaj o godz. 19.00 i trwać będzie do 24 października w Domu Parafialnym przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 1. Nauki codziennie o godz. 19.00.
 3. 19 października (poniedziałek) o godz. 18.00 spotkanie Rodziny Radia Maryja. Po Mszy możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja. Zapraszamy również na spotkanie do Sali Parafialnej.
 4. Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy w środę o godz. 19.00 na Plebani.
 5. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę pół godziny przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe – w najbliższy piątek Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej). W czwartek ze względu na bierzmowanie o godz. 17.00 zapraszamy na Różaniec do kościoła św. Henryka.
 6. W najbliższy czwartek w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli Wikariusz Biskupi ks. dr Zbigniew Kobus. Prosimy ze względów sanitarnych o przyjście tylko bierzmowanych i świadków z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.
 7. W czwartek kancelaria parafialna nieczynna.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”.
 9. Możemy pobrać wypominki. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 10. Dzisiaj można złożyć ofiarę na remont zakrystii w przedsionku kościoła. Ofiary zbiera Rada Parafialna.
 11. Ze względu na obostrzenia pandemiczne przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, zachowywania dystansu i dezynfekcji rąk.
 12. Są już księgi Intencji Mszalnych na rok 2021. Zamawianie mszy w poniedziałek i środę od godz. 10.00 do godz. 12.00 w Kancelarii Parafialnej.

 KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – św. Jana Kantego; czwartek – św. Jana Pawła II

 MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci będzie polecana: śp. Janina Kałuża.

W ostatnim tyg. odeszli ś.p.: Maria Jaszczak, Helena Wiernowolska-Cieplak, Genowefa Lisowska,

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 11.10.2020r.                                                           „Dzień Papieski – Totus Tuus”

 1. Dzisiaj Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II. W zbiórkę angażuje się młodzież naszych szkół. Po mszy możemy zakupić „Papieskie Kremówki” – dochód przeznaczymy na fundusz młodych naszej parafii.
 2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę pół godziny przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe – w najbliższy piątek Chór Parafialny).
 3. W środę „Adoracja Mężczyzn” o godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz naszą „Gazety Parafialnej” w gazecie znajduje się kartka na wypominki. Dziękujemy całej redakcji naszej gazety za ich zaangażowanie w życie naszej parafii.
 5. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od 18 października do 24 października w Domu Parafialnym przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 1. Nauki codziennie o godz. 19.00. Zapisy na kurs na stronie internetowej parafii: parafia-sulencin.com
 6. W środę Dzień Edukacji – pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach; katechetach i pracownikach szkół i przedszkoli.
 7. W czwartek 18.45 (po Mszy) próba do bierzmowania. W piątek po mszy 2 próba. W sobotę o 15.00 spowiedź przed bierzmowaniem dla świadków i bierzmowanych. W niedziele na mszy o 10.30 wręczenie krzyży do bierzmowania.
 8. Przy wyjściu z kościoła można pobrać wypominki. Na kartkach wypisane są daty i godziny omadlania naszych zmarłych. Wystarczy wziąć jedną kartkę, na której zaznaczamy datę wypominkową. Bardzo prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 9. W przyszłą niedzielę Dzień Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitewne o lekarzach, pielęgniarkach i pracownikach służby zdrowia.
 10. W przyszłą niedzielę taca na misyjną działalność kościoła.
 11. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę na remont zakrystii w przedsionku kościoła. Ofiary zbiera Rada Parafialna.
 12. Ze względu na obostrzenia pandemiczne przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, zachowywania dystansu i dezynfekcji rąk.
 13. Wszelkie informacje znajdują się na stronie internetowej parafii.

 KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – bł. Honorata Koźimińskiego; czwartek św. Teresy od Jezusa; piątek – św. Jadwigi Śląskiej; sobota św. Ignacego Antiocheńskiego

 MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci będzie polecana:

+ Franciszek Łukaszczuk; +Ludwik Towarnicki

W minionym tygodniu zmarli:

 +Bronisław Zabłocki; +Edmund Przybył; +Marianna Dul; +Stanisława Kozłowska; +Sławomir Demko

1 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE NA CMENTARZACH

Sulęcin o godz. 13.00

Tursk o godz. 10.00

Żubrów o godz. 10.00

Msze Święte w kościele św. Mikołaja o godz. 7.30; 9.00; 18.00

Msza Święta w kościele św. Henryka o godz. 19.00

2 LISTOPADA – DZIEŃ ZMARŁYCH

Msza Święta na cmentarzu w Sulęcinie. 18.00

Msza Święta w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00

Msza Święta w kościele św. Henryka o godz. 19.00

Msze Święte w kościele:

Tursk o godz. 16.00

Żubrów o godz. 16.00

Ostrów o godz. 16.00

Dar odpustu

Nawiedzając z modlitwą kościół, kaplicę lub cmentarz w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie ofiarując za siebie lub osobę zmarłą. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Rozróżnia się odpust: zupełny i cząstkowy.

Odpust zupełny –  uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.

Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.

W Y P O M I N K I

 KOŚCIÓŁ ŚW. MIKOŁAJA W SULĘCINIE

 03.11.2020 (wtorek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

04.11.2020 (środa) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

05.11.2020 (czwartek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

06.11.2020 (piątek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

07.11.2020 (sobota) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30 (Wypominki za zmarłych w roku 2020)

08.11.2020 (niedziela) po Mszach o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

09.11.2020 (poniedziałek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

10.11.2020 (wtorek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

12.11.2020 (czwartek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

13.11.2020 (piątek) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30

14.11.2020 (sobota) po Mszy o godz. 9.00 i o godz. 17.30 (Wypominki za zmarłych w roku 2020)

15.11.2020 (niedziela) po Mszach o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00

KOŚCIÓŁ ŚW. HENRYKA W SULĘCINIE

08 i 15. 11.2020 (niedziela) po Mszy o godz. 11.00

XXVII NIEDZIELA  ZWYKŁA 04.10.2020r.                                                            

 1. Na pomoc dla migrantów z wyspy Lesbos uzbieraliśmy 1785zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto „Caritas”. Bóg zapłać!
 2. Wczoraj odbyła się pielgrzymka Wspólnoty Żywego Różańca do Rokitna. W pielgrzymce wzięło udział z naszej parafii 65 pątników. Dziękujemy pielgrzymom i Ks. kan. Janowi za zorganizowanie pielgrzymki i jego posługę dla Wspólnoty Różańcowej.
 3. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę pół godziny przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe – w najbliższy piątek Klub Seniora”Kwiat Jesieni”).
 4. Msza Święta z modlitwą uwielbienia w poniedziałek o godz. 18.00 – po Eucharystii spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W środę „Adoracja Mężczyzn” o godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek spotkanie wspólnoty O. Pio po mszy o godz. 18.00.
 7. Spotkanie zespołu muzycznego młodzieżowego „Bene Vestri” w każdy piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież w wieku od 12 lat, która chce śpiewać na chwałę Bożą; mile widziane osoby, które grają na różnych instrumentach: gitara, skrzypce, trąbka, perkusja itp. Scholą opiekuje się ks. proboszcz.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nowy numer naszej „Gazety Parafialnej” w gazecie znajduje się kartka na wypominki.
 9. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od 18 października do 24 października w Domu Parafialnym przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 1. Nauki codziennie o godz. 19.00. Zapisy na kurs na stronie internetowej parafii: parafia-sulencin.com
 10. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik św. Jana Pawła II. W zbiórkę angażuje się młodzież naszych szkół. Będziemy mogli też kupić „Papieskie Kremówki” – dochód przeznaczymy na fundusz młodych naszej parafii.

 KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Faustyny Kowalskiej;  środa – NMP Różańcowej;

 MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci będzie polecana:

+Iwona Karaś

w minionym tygodniu zmarli:

+Bronisław Zabłocki, +Leopold Szkiela, +Janina Kaczmarek, +Sylwia Zelba

1 LISTOPADA – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE NA CMENTARZACH

Sulęcin o godz. 13.00

Tursk o godz. 10.00

Żubrów o godz. 10.00

Msze Święte w kościele św. Mikołaja o godz. 7.30; 9.00; 18.00

Msza Święta w kościele św. Henryka o godz. 19.00

2 LISTOPADA – DZIEŃ ZMARŁYCH

Msza Święta na cmentarzu w Sulęcinie. 18.00

Msza Święta w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00

Msza Święta w kościele św. Henryka o godz. 19.00

Msze Święte w kościele:

Tursk o godz. 16.00

Żubrów o godz. 16.00

Ostrów o godz. 16.00

Dar odpustu

Nawiedzając z modlitwą kościół, kaplicę lub cmentarz w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie ofiarując za siebie lub osobę zmarłą. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

 1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
  2. Być w stanie łaski uświęcającej.
  3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
  5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

Rozróżnia się odpust: zupełny i cząstkowy.

Odpust zupełny –  uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w całości.

Odpust cząstkowy – uwalnia od kary doczesnej należnej za grzechy w części, jest oznaczany bez określania dni lub lat. Kryterium miary tego odpustu stanowi wysiłek i gorliwość, z jaką ktoś wykonuje dzieło obdarzone odpustem cząstkowym.

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA 27.09.2020r.                                                           

 1. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek dzisiaj zbiórka do puszek. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku niedawnego pożaru obozu i koczowiska (ze względu na wsparcie finansowe dla potrzebujących migrantów i poszkodowanych w Bejrucie w przyszłą niedzielę nie będzie zbiórki na Caritas).
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca – księża z posługą sakramentalną udadzą się do chorych: ks. Waldemar w piątek od godz. 9.00; ks. Sebastian i ks. Henryk w sobotę od godz. 9.00.
 3. W piątek spowiedź od godz. 17.00 – w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa.
 4. We wtorek spotkanie katechetów o godz. 19.30.
 5. Zapraszamy dzieci komunijne klas 3 szkoły podstawowej i ich rodziców w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja. Po mszy spotkanie organizacyjne i zapisy na listę komunijną.
 6. W czwartek po Mszy o godz. 19.00 (kościół św. Henryka) spotkanie wspólnot: Przyjaciół Paradyża, Margaretek i Rodzin z których pochodzą kapłani i siostry zakonne.
 7. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe).
 8. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja eucharystyczna.
 9. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klas VIII i VII będzie miała swoje spotkanie 4 października na Mszy Świętej o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 10. „Różańcowa Pani nieba i ziemi” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, która odbędzie się 3 października (sobota). Wyjazd o godz. 8.15. Spotkanie przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii.
 11. Spotkanie zespołu muzycznego młodzieżowego „Bene Vestri” w każdy piątek o godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapraszamy młodzież w wieku od 13 lat, która chce śpiewać na chwałę Bożą; mile widziane osoby które grają na różnych instrumentach: gitara, skrzypce, trąbka, perkusja itp. Scholą opiekuje się ks. proboszcz.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazeta Parafialna”.
 13. W kościołach św. Henryka i św. Mikołaja postawione są dystrybutory do dezynfekcji rąk – koszt dystrybutorów to 3300zł – ofiary złożone w przyszłym tygodniu na tacę przeznaczymy na ten cel.
 14. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii od 18 października do 24 października w Domu Parafialnym przy ul. M. Curie-Skłodowskiej 1. Nauki codziennie o godz. 19.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Wacława; wtorek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; środa – św. Hieronima; czwartek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; piątek – Świętych Aniołów Stróżów

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci będzie polecany:

+Jan Keklak

w minionym tygodniu zmarli:  +Janina Kałuża; +Jerzy Mrowiński

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                                                                         XXV NIEDZIELA  ZWYKŁA                                                                                            20.09.2020r.                                         

 1. W odpowiedzi na apel Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji Turystyki i Pielgrzymek z 17 września 2020 r., w niedzielę 27 września, którą obchodzimy jako Dzień Migrantów i Uchodźców, po Mszach św. zbiórka do puszek. Środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców przebywających na wyspie Lesbos w Grecji, poszkodowanych w wyniku niedawnego pożaru obozu i koczowiska.
 2. Dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 3. Na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej przekazaliśmy 1300zł. Bóg Zapłać za złożone ofiary!
 4. Po Mszy o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii Świętej (obecnie kl. IV – szkoły podstawowe nr 1 i 2). Ostatni termin udzielenia Komunii Świętej to 17 października o godz. 12.00. Po tym terminie dzieci klas IV zostaną dołączone do Komunii w przyszłym roku.
 5. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy pierwsze szkół średnich, branżowych i zawodowych) na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne. Spotkanie dotyczy młodzieży, która uczestniczyła w przygotowaniu do bierzmowania, ze względu pandemii nie przystąpiła do sakramentu wiosną.
 6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania klas VIII i VII będzie miała swoje spotkanie 4 października.
 7. Spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy w poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 8. W sobotę 26 września – pielgrzymka pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy – informacje w gablocie.
 9. W sobotę 26 września – Diecezjalny Dzień Jedności Odnowy w Duchu Świętym w Rokitnie.
 10. Organizujemy pielgrzymkę Członków Żywego Różańca do Rokitna 3 października (sobota). Zapisy w zakrystii do 30 września. Godzinę wyjazdu podamy w następną niedzielę.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazeta Parafialna”.
 12. Po Mszy możemy złożyć ofiarę na remont zakrystii – ofiary zbiera Rada Parafialna w przedsionku kościoła. Dokładne informacje na temat inwestycji w zakrystii ks. proboszcz poda w najbliższym czasie.
 13. 27 września o godz. 14.00 będziemy przeżywać odpust ku czci św. Michała Archanioła w Żubrowie.

 KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Mateusza Ap.; środa – św. O. Pio z Pietrelciny

 MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci będą polecani:

+Jan Łojewski; Romualda(f) Zając

w minionym tygodniu zmarli:

+Robert Kadłubiek; Franciszka(f) Łukaszczuk; Ludwik Towarniecki

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA                                                       13.09.2020.

 1. Wczoraj 12 dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy ks. Sebastianowi i s. Zefirynie za przygotowanie dzieci; dziękujemy rodzicom za przekazany dar ołtarza na remont zakrystii.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców – rozpocznie się Tydzień Wychowania. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i młodzież; nauczycieli i pracowników poszczególnych szkól na Msze Święte – oprawę liturgiczną przygotowują uczniowie i katecheci (pól godziny przed eucharystią możliwość skorzystania ze spowiedzi):

15 września o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

16 września o godz. 18.00 – Zespół Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej i Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Adama Mickiewicza

17 września o godz. 18.00 – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

18 września o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II

 1. 17 września przypada rocznica sowieckiej napaści na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o obrońcach naszej Ojczyzny. W niedzielę 20 września o godz. 9.00 zostanie odprawiona msza za Sybiraków.
 2. Za tydzień po Mszy o godz. 12.00 spotkanie rodziców i dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do I Komunii Świętej (obecnie kl. IV – szkoły podstawowe nr 1 i 2). Ostatni termin udzielenia Komunii Świętej to 17 października o godz. 12.00. Po tym terminie dzieci klas IV zostaną dołączone do Komunii w przyszłym roku.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania (klasy pierwsze szkół średnich, branżowych i zawodowych) na Mszę o godz. 18.00 i spotkanie formacyjne. Spotkanie dotyczy młodzieży, która uczestniczyła w przygotowaniu do bierzmowania, ze względu pandemii nie przystąpiła do sakramentu wiosną.
 4. Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym w Domu Parafialnym i w każdą środę Adoracja Mężczyzn o godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazeta Parafialna”.
 6. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od godz. 15.30 do godz. 17.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiarę na zakrystię – ofiary zbiera Rada Parafialna w przedsionku kościoła. Dokładne informacje na temat inwestycji w zakrystii ks. proboszcz poda w najbliższym czasie.
 8. Zakupiliśmy dystrybutor do dezynfekcji rąk, który znajduje się w przedsionku kościoła św. Mikołaja.
 9. 19 września zapraszamy do Międzyrzecza na Pielgrzymkę Mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 9.30 przy Zamku Królewskim; zakończenie pielgrzymki o godz. 14.00. Wyjazd prywatnymi autami.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – Podwyższenia Krzyża Świętego (odpust parafialny w Torzymiu); wtorek NMP Bolesnej;

środa – Świętych męcz. Korneliusza i Cypriana;

piątek św. Stanisława Kostki (Patrona Młodzieży i Patrona Polski)

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek na mszy o godz. 18.00 będziemy Bożemu Miłosierdziu miesiąc po śmierci polecać:

+Janinę Kozłowską, +Wandę Szymanczuk

w minionym tygodniu zmarli: +Czesław Bielarz; +Iwona Karaś

  XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA                                                                              06.09.2020.

 1. W każdą I niedzielę miesiąca będziemy mogli wspomóc potrzebujących ofiarami składanymi do puszek z logo „Caritas” co możemy dzisiaj uczynić – ofiary tak zbierane będą przeznaczone na pomoc m.in. dla potrzebujących rodzin naszej parafii; będzie to konto interwencyjne w nagłych potrzebach naszych parafian. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj na Mszy o godz. 12.00 (kościół św. Mikołaja) i 12.30 (kościół św. Henryka) poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych uczniów szkół i przedszkoli; oraz specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.
 4. W środę o godz. 20:00 w ramach Adoracji Mężczyzn wyjeżdżamy na Apel Maryjny do Rokitna. Wspólny wyjazd sprzed kościoła św. Henryka.
 5. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną i wychowawców – rozpocznie się Tydzień Wychowania. W przyszłym tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci i młodzież; nauczycieli i pracowników poszczególnych szkól na Msze Święte – oprawę liturgiczną przygotowują uczniowie i katecheci:

14 września o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Jana Pawła II

15 września o godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

16 września o godz. 18.00 – Zespół Szkól Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej i Liceum Ogólnokształcące nr 1 im. Adama Mickiewicza

17 września o godz. 18.00 – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

 1. Msze Święte niedzielne odprawiane są:

KOŚCIÓŁ ŚW. MIKOŁAJA: 7.30; 9.00 (suma); 10.30; 12.00 (Msza rodzinna na którą szczególnie zapraszamy dzieci szkoły podstawowej, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami); 18.00 (zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzież szkól ponadpodstawowych).

KOŚCIÓŁ ŚW. HENRYKA: 11.00 i 12.30 (msza dla dzieci przedszkolnych wraz z rodzicami).

Msze Święte wieczorne w sobotę odprawiane będą z Wigilii Niedzieli.

 1. Msze Święte niedzielne na wioskach: Tursk – 9.00 (niedziela); Żubrów – 10.15; Ostrów – 11.30. Msze w tygodniu: Żubrów – 16.30 (czwartek); Ostrów – 16.30 (piątek).
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – do nabycia „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny” oraz nasza „Gazeta Parafialna”.
 3. Kancelaria czynna we wtorki i czwartki od godz. 15.30 do godz. 17.00 oraz w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – Narodzenie NMP (święto); środa – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wielkopolskim (święto)

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Jan Keklak
W piątek o godz. 18.OO Msza Święta Zbiorowa. Miesiąc po śmierci polecani będą Bożemu Miłosierdziu:

+Zbigniew Jacykowski; +Eugeniusz Bieńko, +Czesław Plachimowicz; +Czesław Rajfur; +Teresa Aniszkiewicz

XXII NIEDZIELA  ZWYKŁA
30.08.2020r. 

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.00.
 2. Od tego tygodnia Msze Święte w kościele św. Henryka w tygodniu o godz. 19.00; w niedzielę o godz. 11.00 i 12.30/ w kościele św. Mikołaja w tygodniu o godz 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
 3. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz przedszkoli, nauczycieli, pracowników szkół oraz rodziców na Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Roku Szkolnego. Msza zostanie odprawiona w poniedziałek (31.08.2020r.) o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja. Spowiedź dla dzieci, młodzieży w poniedziałek od godz. 17.00.
 4. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 12.00 (kościół św. Mikołaja) i 12.30 (kościół św. Henryka) poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla najmłodszych uczniów szkół i przedszkoli; oraz specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
 5. We wtorek 1 września, 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W czasie mszy modlitwa za Ojczyznę.
 6. W środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym spotkanie Rady Parafialnej.
 7. We wtorek o godz. 17.00 w domu parafialnym spotkanie Grupy Neokatechumenalnej z ks. proboszczem.
 8. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00 (w czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa).
 9. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie w kościele św. Mikołaja wspólnot: Przyjaciół Paradyża, Margaretek, Rodzin kapłanów i sióstr zakonnych (spotkanie organizacyjne i adoracja w intencjach powołań).
 10. Chorych kapłani odwiedzą: w piątek ks. Waldemar; w sobotę ks. Sebastian i ks. Henryk (kapłani odwiedzą tego dnia również chorych ks. Piotra Mazurka.
 11. Planowana pielgrzymka do Medjugorje z powodu pandemii zostaje odwołana.
 12. Nauki chrzcielne od września będą w I; II; III środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 13. Koło Przyjaciół Radia Maryja w dniach 4 i 5 września zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu i na XI dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja do Torunia. Szczegóły w gablocie kościoła.
 14. W I sobotę września (05.09.2020r.) tradycyjna piesza pielgrzymka naszej parafii do Rokitna. W tym roku ze względów pandemicznych będzie to tylko jednodniowe przejście. Wyjazd o godz. 6.30 z przed kościoła św. Henryka, a wyjście piesze z Międzyrzecza (koło straży pożarnej/ za torami) o godz. 7.30. Nastąpiła zmiana, jeśli chodzi o transport: będzie podstawiony autobus bądź bus w zależności od ilości chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek o godzinie 16:30 w salce na plebani.
 15. Odpust w Ostrowie z okazji święta Narodzenia NMP w przyszłą niedziele o 14.00.
 16. W każdą I niedzielę miesiąca będziemy mogli wspomóc potrzebujących ofiarami składanymi do puszek z logo „Caritas” – ofiary tak zbierane będą przeznaczone na pomoc m.in. dla potrzebujących rodzin naszej parafii; będzie to konto interwencyjne w nagłych potrzebach naszych parafian.
 17. Kapłani odpowiedzialni za grupy parafialne:
 18. Proboszcz – Parafialny Zespół Caritas, Rada Parafialna, Chór Parafialny, Grupa Seniorów; Przyjaciele Paradyża; Margaretki; Rodziny Powołanych z naszej parafii do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego; Akademia Bosko; Rodzina Radia Maryja
 19. Waldemar – Ministranci, Lektorzy i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej; Odnowa w Duchu Świętym
 20. Sebastian – Wspólnota Mężczyzn; Grupa O. Pio; Czciciele Miłosierdzia
 21. Henryk – Apostolat Maryjny; Wiara i Światło; Asystent Gazety Parafialnej; Oaza Młodzieżowa
 22. kan. Jan – Wspólnota Żywego Różańca

Siostry Jezusa Miłosiernego – Dziecięcy Zespół Muzyczny „Promyczki”, Wspólnota Miłosierdzia

KALENDARZ LITURGICZNY

czwartek – św. Grzegorza Wielkiego

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek o 18.00 modlimy się w mc. po śm. za: +Wiktor Mazurek, +Anna Kijewska, +Zbigniew Stachurski

W minionym tygodniu odszedł:
+Jan Łojewski

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

XXI NIEDZIELA  ZWYKŁA
23.08.2020r. 

 1. Na pomoc dla Bejrutu przekazaliśmy 4 500zł. Bóg zapłać za ofiarność!
 2. Transmisje na żywo Mszy Świętej w naszej parafii tylko o godz 9.00 od poniedziałku do niedzieli.
 3. Spotkanie osób odpowiedzialnych za gazetę parafialną w środę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 4. Ze względów pandemicznych pogrzeby odprawiane będą w kościele św. Mikołaja. Pół godziny przed Mszą modlitwa w kościele przy trumnie i pożegnanie ze zmarłym (nie dotykamy trumny i zwłok – tylko przez pokłon oddajemy cześć zmarłemu); czas na skorzystanie z sakramentu pokuty. Na czas Mszy Świętej trumna będzie zamknięta. Po mszy przejazd na cmentarz, procesja i pochówek. (w prosektorium oczywiście jest możliwość modlitw i pożegnania po uzgodnieniu z zarządcą prosektorium).
 5. Nauki chrzcielne od września będą w I; II; III środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 6. Poradnia Rodzinna czynna w każdą trzecią środę miesiąca od godz. 19.00 do 20.00 w Domu Parafialnym. Można umówić się telefonicznie z doradcami rodzinnymi. Informacje na stronie internetowej parafii.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja w dniach 4 i 5 września zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium w Licheniu i na XI dziękczynienie w Rodzinie Radia Maryja do Torunia. Szczegóły w gablocie kościoła.
 8. W I sobotę września (05.09.2020r.) tradycyjna piesza pielgrzymka naszej parafii do Rokitna.
  W tym roku ze względów pandemicznych będzie to tylko jednodniowe przejście.
  Wyjazd o godz. 6.30 z przed kościoła św. Henryka, a wyjście piesze z Międzyrzecza (koło straży pożarnej/ za torami) o godz. 7.30. W miarę możliwości prosimy o indywidualny transport.
 9. Drodzy Parafianie, serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu „Zieja”, który miał być emitowany w kinach w marcu br. Pandemia korona-wirusa uniemożliwiła prezentację filmu. Z radością informujemy, że już 28 sierpnia br. film wchodzi do kin. Sierpień jest wyjątkowym miesiącem w historii naszej Ojczyzny. Dlatego też z całą pewnością warto go obejrzeć w miesiącu patriotycznych rocznic oraz święta Matki Bożej Zielnej. „Zieja” to film o niezwykłym kapłanie, kapelanie wojskowym podczas wojny polsko-rosyjskiej w 1920 roku oraz naczelnym kapelanie Szarych Szeregów w czasie Powstania Warszawskiego i współzałożycielu KOR-u, inwigilowanym przez służbę bezpieczeństwa PRL. Ks. Zieja swoje życie oparł na wierności Ewangelii. Wyrażała to jego dewiza życiowa: „nie zabijaj nigdy nikogo”. Film został zrealizowany przez Telewizję Polską oraz Wytwórnię Filmów Dokumentalnych przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Bartłomieja Ap.; środa NMP Częstochowskiej; czwartek – św. Moniki;

piątek – św. Augustyna; sobota – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

MODLITWA ZA ZMARŁYCH

W piątek o 18.00 modlimy się w mc. po śm za +Józefa Kałużnego

W minionym tygodniu odeszli: +Romualda Zając; +Janina Kozłowska; +Wanda Szymanczuk

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                             XX NIEDZIELA ZWYKŁA                                          16.08.2020r.                                                            

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla mieszkańców Bejrutu.
 2. Ofiary zbierane w środę i piątek w czasie Mszy Świętych przeznaczamy na bieżące utrzymanie naszych kościołów.
 3. Adoracja mężczyzn – w środę od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 4. Spotkanie Katechetów w czwartek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 5. W piątek od godz. 17.00 zapraszamy delegacje grup parafialnych do Domu Parafialnego. Pragniemy przygotować Dom Parafialny do nowego roku szkolno-katechetycznego.
 6. Siostra Estera kończy w naszej parafii swoją posługę. Dziękujemy za jej zaangażowanie w życie naszej wspólnoty i życzymy Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej.
 7. Policja ostrzega na oszustów, którzy podszywają się pod kuzyna, wnuczka, członka rodziny, policjanta, funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. Ulotki z informacjami na ten temat do pobrania są w przedsionku kościoła. Ulotki prosimy również przekazać seniorom, którzy z powodu choroby pozostają w domach!

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Jacka; czwartek – św. Bernarda; piątek – św. Piusa X; sobota – NMP Królowej

W OSTATNIM CZASIE ZMARLI

+Zbigniew Jacykowski; +Eugeniusz Bieńko; +Teresa Aniszkiewicz; +Czesław Rajfur

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

*******************************************************

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE                                          XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA                                      09.08.2020r.                                                            

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Odpowiadając na apel Księdza Biskupa – w piątek po Mszy o godz. 19.00 w kościele św. Henryka adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Ojczyzny do godz. 22.00.
 3. W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze Święte odprawiane będą w trybie niedzielnym (wakacyjnym) – tego dnia naszymi ofiarami wspomagamy uboższe parafie naszej diecezji.
 4. 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Seniora Stefana Regmunta.
 5. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja; po mszy spotkanie ze wszystkimi grupami parafialnymi, osobami posługującym w parafii. Z racji spotkania nie będzie wyjazdu wspólnoty mężczyzn na Apel do Rokitna).

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

wtorek – św. Klary; piątek – św. Maksymiliana Marii Kolbego;

sobota – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

14 NIEDZIELA ZWYKŁA
05.07.2020.

 1. Dziś pierwsza Niedziela miesiąca. Po każdej Mszy wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 2. Od zmienia się porządek Mszy św. na okres wakacyjny. W kościele Św. Mikołaja nie będzie Mszy o godz. 13:30 a będzie Msza św. o godz. 20:00. W kościele św. Henryka będzie tylko jedna Msz w Niedzielę o godz. 13:00.
 3. Przypominamy, że w dalej na liturgii obowiązują maseczki, chciejmy przestrzegać tego
  i dla bezpieczeństwa  swojego i innych. Zachęcamy do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary jeszcze w lipcu, będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 4. W poniedziałek, po Mszy wieczornej spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym, w salce katechetycznej.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. W sobotę, w liturgii obchodzimy święto św. Benedykta, patrona Europy.
 7. W Niedziele przyszłą 12 Lipca przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci Patrona naszej Parafii. Wszystkie Msze w tym dniu będą odprawiane przy kościele św. Henryka. Suma Odpustowa będzie o godz. 12:00 a przewodniczyć jej będzie Ks. Piotr Grabowski, proboszcz a Ośna Lubuskiego.
 8. Nauka przed Chrztem – w każdą Niedziele o godz., 14:00, w salce pod plebanią.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy
  w dniu 11 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 • Jest, wakacyjny – lipcowo-sierpniowy numer Naszej Gazety Parafialnej, Niedziela i Gość Niedzielny.
 1. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po śmierci:
  + Jadwiga Stasiłowicz; + Beata Lach. W ostatnim czasie zmarli: + Józef Konsewicz;
  + Krystyna Marcinkiewicz; + Marek Ziemniewicz.
   Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

13 NIEDZIELA ZWYKŁA
28.06.2020.

 1. Dziś po każdej Mszy odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Po Mszy o godz. 9:00 Zmiana Tajemnic Różańca.
 2. Od przyszłej Niedzieli zmienia się porządek Mszy św. na okres wakacyjny. W kościele Św. Mikołaja nie będzie Mszy o godz. 13:30 a będzie Msza św. o godz. 20:00. W kościele św. Henryka będzie tylko jedna Msz w Niedzielę o godz. 13:00.
 3. Przypominamy, że w dalej na liturgii obowiązują maseczki, chciejmy przestrzegać tego
  i dla bezpieczeństwa  swojego i innych. Zachęcamy dalej do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary jeszcze w lipcu, będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 4. W poniedziałek, przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Po Mszy wieczornej Adoracja grupy Odnowy w Duchu Świętym, w kościele Mikołaja.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka. W lipcu zachęcamy do odmawiania Litanii do Imienia Jezus.
 6. W tygodniu tym przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
 7. W Piątek okazja do spowiedzi miesięcznej od godz. 17:00. W dniu tym obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.
 8. Jak zwykle w pierwszą Sobotę wyjazd do Międzyrzecza i przejście do Rokitna. Wyjazd o 6:30 sprzed kościoła św. Henryka. Po Mszy wieczornej modlitwy Pierwszych sobót miesiąca.
 9. Nauka przed Chrztem – w każdą Niedziele o godz., 14:00, w salce pod plebanią.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy
  w dniu 11 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Do niektórych dotarła informacja i chcę ją dzisiaj potwierdzić, że zgodnie z wolą Ks. Biskupa i moją zgodą zakończę w lipcu prace w tej Parafii. Od 1 sierpnia przejdę do Parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie n/O. Nie jest to dla mnie łatwa decyzja dlatego proszę o modlitwę i sam zapewniam, że będę pamiętał. Jest jeszcze miesiąc, ale już dziękuje za te lata wspólnej drogi ku Chrystusowi, za wszelka dobroć, której tak wiele doświadczam a za niedociągnięcia przepraszam.
 • Jest, czerwcowy numer Naszej Gazety Parafialnej, Niedziela i Gość Niedzielny.
 1. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po śmierci:
  + Marianna Marciniak; + Edmund Czarnik ; + Maria Cieplak; + Piotr Korbacz. W ostatnim czasie zmarli: + Franciszek Bołdak; + Irena Taczkowska.  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

12 NIEDZIELA ZWYKŁA
21.06.2020.

 1. Dziś w czasie Mszy o godz. 12:00 modlimy się w 40 rocznicę święceń Ks. Jana Podedwornego dziękując i prosząc o łaski potr4zebne na dalsze lata posługi kapłańskiej.
 2. Przypominamy, że w dalej na liturgii obowiązują maseczki, chciejmy przestrzegać tego
  i dla bezpieczeństwa  swojego i innych. Zachęcamy dalej do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary na razie, będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 3. W poniedziałek, po Mszy Adoracja grupy Odnowy w Duchu Świętym, w kościele Mikołaja.
 4. W środę przypada Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 5. W czwartek na Msze św. o godz. 18:00 zapraszamy dzieci i młodzież z racji zakończenia roku szkolnego. Wcześniej od godz. 17:00 będzie okazja do spowiedzi.
 6. W sobotę przed południem pójdziemy do chorych z posługa sakramentalną
 7. Przygotowanie dorosłych do Bierzmowania w naszym dekanacie odbędzie się
  w Krzeszycach. Rozpoczęcie w najbliższą sobotę 27 czerwca o godz. 18:00 w kościele.
 8. Nauka przed Chrztem – w każdą Niedziele o godz., 14:00, w salce pod plebanią.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy
  w dniu 11 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 • W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 • Jest nowy, czerwcowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 1. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po śmierci:
  + Janina Grymek; + Wiesław Rosocki; +Marta Niepiekło; + Helena Kubiak; + Piotr Szczeblewski. W ostatnim czasie zmarli: + Krzysztof Kuczma; + Barbara Bartosik.  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

11 NIEDZIELA ZWYKŁA
14.06.2020.

 1. Dziś – rozpoczynają się obchody ku czci MB Rokitniańskiej, patronki diecezji. W czwartek przypada dzień Jej święta ale główna uroczystość w Rokitnie przeniesiona jest na przyszłą niedziele, 21 czerwca. Suma Odpustowa o godz. 10:30 z wprowadzeniem relikwii bł. Stefana Ferlichowskiego. Również dziś zbieramy ofiary do puszek na  Instytut Filozoficzno Teologiczny w Zielonej Górze.
 2. Wiemy, że nie ma limitu osób obecnych na liturgii ale obowiązują maseczki, chciejmy przestrzegać tego i dla bezpieczeństwa  innych a może szczególnie dla komfortu by nikt się nie bał tej obecności w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. niedzielnej i w tygodniu. Zachęcamy dalej do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary na razie, będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 3. W poniedziałek, po Mszy Adoracja grupy Odnowy w Duchu Świętym, w kościele Mikołaja.
 4. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich Bpa Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W środę – Św. brata Alberta Chmielowskiego. W ramach Adoracji mężczyzn, pojedziemy na Apel do Rokitna, wyjazd o godz. 20:00 sprzed kościoła św. Henryka.
 6. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 7. Na piątek przypada Uroczystość Serca Pana Jezusa, po Mszy wieczornej procesja Eucharystyczna. W dniu tym nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Msza św. dla grupy Wiara i Światło o godz. 12:30 w kościele św. Henryka.
 9. W tym roku, z racji epidemii nie będzie Festynu Parafialnego z racji Odpustu ku czci św. Henryka. Natomiast sama Uroczystość Odpustowa będzie w dniu 19 lipca.
 • Nauka przed Chrztem – w każdą Niedziele o godz., 14:00, w salce pod plebanią.
 • Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca. Informacje i zapisy w zakrystii.
 • W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 • Jest nowy, czerwcowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 1. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po śmierci: + Kazimierz Dziedzic; + Filip Stasiak. W ostatnim czasie zmarli:
  + Jadwiga Stasiłowicz; + Beata Lach; + Eugenia Skrzypacz.  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
07.06.2020.

 1. Dziś – pierwsza Niedziela miesiąca – po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Msze o godz. 18:00 zapraszamy tegorocznych maturzystów, którzy w poniedziałek rozpoczynają egzamin dojrzałości.
 2. Dzisiejsza Uroczystość kończy czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 3. Wiemy, że nie ma limitu osób obecnych na liturgii ale obowiązują maseczki, chciejmy przestrzegać tego i dla bezpieczeństwa  innych a może szczególnie dla komfortu by nikt się nie bał tej obecności w kościele. Zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. niedzielnej i w tygodniu. Zachęcamy dalej do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary na razie, będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 4. W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, po Mszy Spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym, w salce.
 5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, w salce.
 6. W środę –Adoracji mężczyzn, po Mszy wieczornej w kościele św. Mikołaja.
 7. Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, z racji trwających ograniczeń epidemicznych, nie będzie w tym roku w naszej diecezji Procesji Bożego Ciała. W czwartek porządek Mszy św. Niedzielny – bez Mszy o godz. 13:30. Po każdej Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła, prosimy o zabranie sztandarów.  Prosimy też o udekorowanie okien, można je już od jutra dekorować, przypominając w ten sposób innym o uroczystości Bożego Ciała.
 8. Na piątek po Uroczystości Bożego Ciała udzielam całej Parafii dyspensy od postu piątkowego i proszę o modlitwę w intencji ustania epidemii.
 9. W sobotę wspominamy w liturgii św. Antoniego z Padwy.
 • Po uroczystości Bożego Ciała jest Oktawa, i codziennie będziemy chodzić w procesji wokół kościoła, wypraszając łaski potrzebne w trosce o zdrowie i o naszą Ojczyznę.
 • W każdą Niedzielę – o godz. 14:00 – jest Nauka przed Chrztem, w salce pod plebanią.
 • W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 • Jest nowy, czerwcowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny.
 1. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie:
  + Maria Cieplak; + Piotr Korbacz. Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
31.05.2020.

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest Misyjnym Dniem Chorych. Zachęcamy, by swoje cierpienia, choroby i trudy ofiarować w intencji misjonarzy.
 2. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny, ale czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej trwa jeszcze tydzień do Uroczystości Najświętszej Trójcy. Dlatego w tym tygodniu zapraszamy do spowiedzi – pół godz. przed każdą Mszą św.
 3. Od dzisiaj wejście już jest przez drzwi główne, spowiadamy w konfesjonałach, pamiętajmy o tym, że obowiązują w kościele maseczki, to minimum bezpieczeństwa, które trzeba zachować, szanując, chroniąc siebie i innych. Wiemy, że od dziś nie ma limitu osób obecnych na liturgii ale obowiązują maseczki, dlatego zapraszamy wszystkich do udziału we Mszy św. niedzielnej i w tygodniu. Zachęcamy dalej do korzystania z Komunii św. na rękę, a ofiary będziemy zbierać przy drzwiach kościoła na koniec Mszy św.
 4. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Po Mszy wieczornej Adoracja grupy Odnowy w Duchu św.
 5. Rozpoczynamy Czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię będziemy odmawiać po Mszy św. z intencją o ustanie epidemii.
 6. Od 1 czerwca zniesiona jest w naszej diecezji Dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 7. We wtorek przypada  23 rocznica wizyty Ojca św. w Gorzowie. Módlmy się w tym dniu za naszą Diecezję.
 8. W środę –Adoracja mężczyzn, po Mszy wieczornej w kościele św. Mikołaja.
 9. W tygodniu tym przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W tygodniu tym jeszcze nie odwiedzimy chorych, zrobimy to pod koniec czerwca.
 10. Od przyszłej niedzieli we Mszy mogą uczestniczyć dzieci o godz. 12:30 i 13:30.
 11. Z racji trwających ograniczeń epidemicznych, nie będzie w tym roku w naszej diecezji Procesji Bożego Ciała. W dniu tym po każdej Mszy św. będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Już dziś prosimy o udekorowanie okien, można je już od jutra dekorować, przypominając w ten sposób innym o uroczystości Bożego Ciała.
 12. W każdą Niedzielę – o godz. 14:00 – jest Nauka przed Chrztem, w salce pod plebanią.
 13. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 14. Jest majowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny oraz darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 15. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w ostatnim czasie:
  + Wiesław Rosocki;
  + Helena Kubiak;
  + Marta Niepiekło;
  + Piotr Szczeblewski;

  + Marianna Marciniak;
  + Edmund Czarnik.

  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

  NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
24.05.2020.

 1. Dziś – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zachęca nas do modlitwy o zbawienie wszystkich, którzy przez śmierć odeszli od nas a nam niech przypomina o kierunku naszego życia – ku Niebu.
 2. W dniu wczorajszym rozpoczęły się uroczystości iKomunii św. W tym roku dla chętnych mają charakter indywidualny / do 4 dzieci/, a dla części odbędzie się ona w grupie większej w czasie jesieni.
 3. W poniedziałek po Mszy wieczornej Adoracja grupy Odnowy w Duchu św.
 4. Nabożeństwo Majowe w tygodniu o 17:30 a w Niedziele odmawiamy Litanię po każdej Mszy św. Zachęcamy do Odmawiania Litanii przy Krzyżach i kapliczce.
 5. W środę –Adoracji mężczyzn, po Mszy wieczornej w kościele św. Mikołaja.
 6. W Niedzielę przyszłą przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej Uroczystości przez codzienna modlitwę – Nowennę. W sobotę po Mszy wieczornej rozpocznie się Wigilia Zesłania Ducha Świętego – Czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, które zakończymy Msza św. o godz. 21:00 w kościele św. Mikołaja.
 7. Niedzielę przyszłą – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św. poranną i wieczorną.
 8. W każdą Niedzielę – o godz. 14:00 – jest Nauka przed Chrztem, w obecnym czasie – w kościele św. Henryka.
 9. W związku z przyjmowaniem Komunii na rękę nie będziemy zbierać ofiar/tacy/ ale przy wyjściu jest postawiony koszyk i wtedy będzie możliwość złożenia ofiary. Bóg zapłać wszystkim za ofiary a szczególnie za te przekazywane na konto Parafii co zwłaszcza w obecnej sytuacji jest bardzo ważne. Jeszcze raz Bóg zapłać.
 10. W tygodniu tym przypadają rocznice święceń : w środę – Ks. Henryka – 31 a w czwartek Ks. Sebastiana – 10. Pamiętajmy o nich w naszym modlitwach.
 11. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 12. Jest majowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny oraz darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 13. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po  śmierci:
  + Janina Rutnicka:
  + Dawid Dworak;
  + Edward Trubacz.
  W tygodniu tym zmarła:
  + Janina Grymek.
  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

6  NIEDZIELA WIELKANOCNA
17.05.2020.

 1. Dziś – na Mszę św. o godz. 13:30 i na spotkanie zapraszam rodziców klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 a na godz. 15:00 rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej Nr 1.
 2. W poniedziałek 18 maja – przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy wieczornej zatrzymamy się na rozważaniu jego przesłania z pielgrzymek do Polski.
 3. Przypominamy, że pół godziny i 15 min. przed każda Mszą św. udzielamy Komunii gdyż na Liturgii może nas pozostać /po zmianie/ tylko 50 osób.
 4. Nabożeństwo Majowe w tygodniu o 17:30 a w Niedziele odmawiamy Litanię po każdej Mszy św. Zachęcamy do Odmawiania Litanii przy Krzyżach i kapliczce.
 5. We wtorek 19 dzień miesiąca – w czasie Mszy wieczornej i nabożeństwa majowego modlimy się w intencji Ojczyzny oraz Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 6. W środę – w ramach Adoracji mężczyzn, pojedziemy do Rokitna. Wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00.
 7. W piątek – rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego,
  – w dniu tym –
  22 dzień miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela.
  Również w piątek po Mszy porannej i wieczornej Nabożeństwo Światła a po Mszy
  o godz. 19:00 Spotkanie Czcicieli Miłosierdzia.
 8. W sobotę – 23 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo Ojca Pio.
 9. W Niedzielę przyszłą jest Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego .
 10. W każdą Niedzielę – o godz. 14:00 – jest Nauka przed Chrztem, w obecnym czasie – w kościele św. Henryka.
 11. W związku z przyjmowaniem Komunii na rękę nie będziemy zbierać ofiar/tacy/ ale przy wyjściu jest postawiony koszyk i wtedy będzie możliwość złożenia ofiary. Bóg zapłać wszystkim za ofiary a szczególnie za te przekazywane na konto Parafii co zwłaszcza w obecnej sytuacji jest bardzo ważne. Jeszcze raz Bóg zapłać.
 12. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 13. Jest majowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny oraz darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 14. W piątek czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się za zmarłych w miesiąc po  śmierci:
  + Izabela Lewandowska;
  + Krystyna Żuk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Kazimierz Dziedzic;
  + Filip Stasiak.
  Polecając zmarłych Bogu Miłosiernemu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

4  NIEDZIELA WIELKANOCNA
03.05.2020.

 1. Dziś – pierwsza Niedziela miesiąca – Adoracyjna, po każdej Mszy św. będzie wspólna Adoracja. Natomiast pół godziny i 15 min. przed każda Mszą św. udzielamy Komunii gdyż na Liturgii może nas pozostać tylko 30 osób.
 2. Nabożeństwo Majowe w tygodniu o 17:30 a w Niedziele odmawiamy Litanię po każdej Mszy św. Zachęcamy do Odmawiania Litanii przy Krzyżach i kapliczce.
 3. Zachęcamy też do czytania Pisma św. przez cały rok, kartki z miesięcznym porządkiem czytań są przy wyjściu a w koszyczku są zaznaczone wersety Ewangelii według św. Mateusza i Księgi Syracha, jako nasz udział w Narodowym czytaniu Pisma Św.
 4. Rozpoczynamy dziś Tydzień modlitw o powołania. Łączmy się w tej modlitwie, podtrzymując też modlitwę o ustanie Epidemii i o oddalenia klęski suszy. W tej intencji po każdej Mszy odmawiamy dziesiątek Różańca, w miejsce modlitwy o godz. 20:30.
 5. Zapraszamy do korzystania z transmisji Mszy św. z naszego kościoła św. Mikołaja, która jest w czasie każdej Mszy św. porannej i wieczornej oraz niedzielnych. Zapraszamy też na stronę internetową  i na Parafialnego Facebooka jest tam specjalna zakładka dla młodzieży przed Bierzmowaniem oraz dla dzieci.
 6. Po Mszy św. w piątek kolejny raz będzie Nabożeństwo światła, w którym rozważamy Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Jego spotkania aż do Wniebowstąpienia i zesłania Ducha Świętego.
 7. W tygodniu tym zaczynają wracać spotkania grupowe dla dorosłych ale tylko w kościele.  W poniedziałek po Mszy św. Spotkanie  grupy Odnowy w Duchu Świętym, w środę Adoracja mężczyzn o 19:00 – w kościele św. Mikołaja. W kościele św. Henryka – w  piątek spotkanie Czcicieli Miłosierdzia po Mszy o godz. 19:00 a od przyszłej Niedzieli będą Nauki przed Chrztem o godz. 14:00.
 8. W niedziele przyszłą na Msze o godz. 13:30 i na spotkanie zapraszam rodziców klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 2 a na godz. 15:00 rodziców dzieci klas III Szkoły Podstawowej Nr 1.
 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 10. Jest majowy numer Naszej Gazety Parafialnej, jest Niedziela i Gość Niedzielny oraz darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 11. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci:
  + Jarosław Wlazły.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Janina Rutnicka;
  + Daniel Dworak;
  + Edward Trubacz.
  Polecając zmarłych Miłosierdziu Boga, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….
  Ks. P. Mazurek – proboszcz

3  NIEDZIELA WIELKANOCNA
26.04.2020.

 1. Dziś – rozpoczynamy XII Tydzień Biblijny pod hasłem: „ Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” /J6,35-36/, dziś jest też czwarty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Przy wyjściu weźmiemy z koszyczków zaznaczone wersety Ewangelii według św. Mateusza i Księgi Syracha. Przeczytajmy dziś te teksty w gronie rodzinnym i niech będą naszą szczególną lekturą przez cały rok.
 2. Od poniedziałku ta liczba osób mogących uczestniczyć w Eucharystii jest zwiększona,
  u nas w kościele św. Mikołaja jest to 30 osób, w kościele św. Henryka 10 osób. Gdy będzie nas więcej to w zwykłe dni przed Msza św. a w Niedziele pół godz. i 15 min. przed Mszą św. udzielamy Komunii św.
 3. Zapraszamy do korzystania z transmisji Mszy św. z naszego kościoła św. Mikołaja, która jest w czasie każdej Mszy św. porannej i wieczornej oraz niedzielnych. Zapraszamy też na stronę internetową  i na Parafialnego Facebooka jest tam specjalna zakładka dla młodzieży przed Bierzmowaniem oraz dla dzieci.
 4. W piątek – św. Józefa Rzemieślnika – patron ludzi pracy, rozpoczyna się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 17:30
  z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w Niedziele modlimy się Litanią Loretańska po każdej Mszy św.
 5. Po Mszy św. w piątek kolejny raz będzie Nabożeństwo światła, w którym rozważamy Zmartwychwstanie Pana Jezusa i Jego spotkania aż do Wniebowstąpienia i zesłania Ducha Świętego.
 6. W tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski przeniesiona jest na sobotę dlatego, że
  3 maja jest Niedziela Wielkanocna i uroczystość Maryjna musi jej ustąpić.
 7. W tygodniu tym przypada Pierwszy Piątek, Sobota miesiąca. Z racji panującej sytuacji nie pójdziemy jeszcze w tym miesiącu do chorych, nie ma też pielgrzymki w sobotę do Rokitna i nie będzie Nabożeństwa Uwielbienia w Niedzielę. Zapraszamy na bardziej gorliwą Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka od 7:00 do 19:00.
 8. Zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego z dnia 26 marca br., biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne (grupowe i indywidualne) w diecezji zostały odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania
  i zorganizowania I Komunii św. będą po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.
 9. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 10. Jest kwietniowy numer Naszej Gazety Parafialnej i darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 11. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci:
  + Irena Ogrodnik;
  + Tadeusz Portka;
  + Grażyna Wienskiel;
  + Teodor Stępień.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Izabela Lewandowska
  + Krystyna Żuk.
  Polecając zmarłych Miłosierdziu Boga, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

  Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19.04.2020.

 1. Dziś – Niedziela Miłosierdzia. Pan Jezus powiedział do Św. Faustyny:
  Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  Dziś też zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 w kościele św. Mikołaja a każdego dnia o 15:00 w kościele św. Henryka.
 2. Msze św. w układzie niedzielnym: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 13:30; 18:00,; w kościele św. Henryka o godz. 11:00 i 12:30. W dniu dzisiejszym jeszcze obowiązuje udział we Mszy św. dla pięciu osób, ale już od poniedziałku ta liczba zostaje zwiększona w zależności od wielkości kościoła, u nas w kościele św. Mikołaja będzie to 30 osób,
  w kościele św. Henryka 10 osób. Nie będą mogli więc w niedziele korzystać wszyscy chętni ale zapraszamy do Komunii św. przed każdą Mszą św. pół godziny.
  Zapraszamy do korzystania z transmisji Mszy św.  z naszego kościoła św. Mikołaja, która jest w czasie każdej Mszy św. porannej i wieczornej oraz niedzielnych. Zapraszamy też na stronę internetową i na Parafialnego Facebooka jest tam specjalna zakładka dla młodzieży przed Bierzmowaniem oraz dla dzieci.
 3. W środę 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela.
  W czwartek przypada uroczystość św. Wojciecha Bpa i męczennika – głównego patrona Polski, módlmy się w tym dniu szczególnie za naszą Ojczyznę.
 4. Rozważania o Ojcu Pio są dostępne na stronie internetowej Parafii.
 5. W sobotę przypada święto Św. Marka Ewangelisty, sięgnijmy do tej Ewangelii.
 6. Zgodnie z zarządzeniem biskupa diecezjalnego z dnia 26 marca br., biorąc pod uwagę trwający stan epidemii, wszystkie uroczystości pierwszokomunijne (grupowe
  i indywidualne) w diecezji zostały odwołane.
  Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół.
 7. Zapraszamy do udziału w Całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka. Trzeba wypraszać łaski i ustania epidemii i deszczu, który jest bardzo potrzebny.
  Nie narzekajmy na trudy, to nic nie da, tylko klęczmy przed Panem w adoracyjnej modlitwie.
 8. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 9. Jest nowy numer Naszej Gazety Parafialnej i darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.

Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA
12.04.2020.

 1. Dziś, jak każdego dnia, pół godziny przed każdą Mszą św. rozdajemy Komunie św.;
 2. Msze św. w układzie niedzielnym: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00,; w kościele św. Henryka o godz. 11:00 i 12:30. W dniu dzisiejszym i jutrzejszym. Dalej obowiązuje udział we Mszy św. dla pięciu osób. Prosimy bardzo by udział we Mszy św. pozostawić rodzinie zamawiającej intencje, korzystając ze wszelkich dostępnych w telewizji, radio
  i Internecie transmisji Mszy św. Zapraszamy do korzystania z transmisji Mszy św.
  z naszego kościoła św. Mikołaja, która jest w czasie każdej Mszy św. porannej
  i wieczornej oraz niedzielnych. Zapraszamy tez na stronę internetową  i na Parafialnego Facebooka jest tam specjalna zakładka dla młodzieży przed Bierzmowaniem oraz dla dzieci
 3. Jutro drugi dzień świąt – modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Instytutu Filozoficzno-Teologicznego w Zielonej Górze.
 4. Przez osiem dni trwa Oktawa Wielkanocna, czyli przedłużone święto Zmartwychwstania Pańskiego, z tej racji w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
 5. W Niedzielę przyszłą przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego, przygotowujemy się do niego poprzez modlitwy Nowenny, w czasie Mszy o godz. 18:00.
 6. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka, będzie od wtorku.
 7. Przeżywając Święta Wielkanocne w tym trudnym czasie pandemii, dzielimy Wasz trud i wspieramy codzienną modlitwą, tą wspólną
  i osobistą. Prosimy Zmartwychwstałego Pana, by przekraczał ściany
  i mury naszych domów i mieszkań, abyśmy mogli zobaczyć Jego przebite dłonie i serce, i abyśmy pełni zachwytu nie tylko słowem ale życiem nieustannie wołali za św. Tomaszem: Pan mój i Bóg mój. Prosimy też, by uchronił  nas wszystkich od tego groźnego koronowirusa ale jeszcze bardziej, aby uwolnił wszystkie nasze serca od grzechu, lęku, zmęczenia, zniecierpliwienia a obdarzył radością i pokojem. Każdego dnia błogosławimy Wam na spokojną noc i kolejny szczęśliwy dzień.
  Ufajmy: Jezus Chrystus zwyciężył śmierć i świat.
 8. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 9. Jest nowy numer Naszej Gazety Parafialnej i darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 10. W piątek, w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmieci za:
  +Wanda Zaborska;
  + Wojciech Antczak;
  + Józef Nowak;
  + Tomasz Maniakowski;
  + Wiesława Mizak.

  Polecając naszych zmarłych bogu  Miłosiernemu, wołajmy:
  Dobry Jezu, a nasz Panie….

 Na Filiach/Tursk, Ostrów, Żubrów/:  W drugi dzień świąt Msze św. w rytmie niedzielnym, w tygodniu mszę o zwykłej porze.

Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ
05.04.2020.

 1. Dziś: – w czasie każdej Mszy błogosławimy palmy;
  – o godz. 17:00 Nabożeństwo Gorzkich Żali, udział tylko przez Internet;
  – o godz. 20:30 odmawiając Różaniec. Modlitwa ta jest transmitowana w Internecie.
 2. Wchodzimy w Wielki Tydzień czas szczególnego przezywania Męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. W tym roku będzie to inny charakter przezywania tego świętego czasu. Jest to też szansa na bardzo indywidualne i rodzinne przeżycie.
  W naszej Parafii porządek świętowania będzie taki:
  – W poniedziałek, wtorek i środę Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko
  w kościele św. Mikołaja od godz. 10:00 do 18:00.
  -W tym czasie będzie okazja do spowiedzi świętej. Spowiadamy się w kruchcie kościoła/wejście do kościoła przez boczne drzwi – od placu kościelnego/.
  Po wyspowiadaniu 2 lub trzech osób będziemy udzielali Komunii świętej, tak aby nas nie było zbyt dużo jednocześnie w kościele.
 3. W liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Soboty – poza siostrami, służbą ołtarza
  i organistą nikt nie będzie mógł brać udziału.
  Uroczystości będą transmitowane przez Internet, tak jak wszystkie Msze z naszego kościoła.
 4. Liturgia w Wielki Czwartek i Piątek rozpocznie się o godz. 18:00 a w Wielką Sobotę o 20:30.
 5. W Wielki Czwartek nie będzie Adoracji i Spowiedzi.
 6. W Wielki Piątek i Sobotę Adoracja i Spowiedź rozpocznie się o godz. 9:00 i będzie trwała do godz. 17:30. W tym roku nie będzie czuwania nocnego z Piątku na Sobotę. Nie robimy też dekoracji Grobu Pańskiego.
 7. W Wielką Sobotę nie ma poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny.
  Obrzęd Błogosławieństwa Stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego znajduje się w naszej Gazety Parafialnej, na stronie internetowej Parafii i na Facebooku.
 8. W święta Msze św. w układzie niedzielnym: 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00.
  Jak na dziś obowiązuje udział we Mszy św. dla pięciu osób. Ale przed każda Mszą św.
  w dzień powszedni – do środy włącznie i w Niedziele i święta, pół godziny i 15 minut przed Mszą św. udzielamy komunii św. Prosimy bardzo by udział we Mszy św. pozostawić rodzinie zamawiającej intencje, korzystając ze wszelkich dostępnych
  w telewizji, radio i Internecie transmisji Mszy św.
 9. Pogrzeb w tym czasie jest ograniczony do jednej stacji na Cmentarzu,
  przy obecności 5 osób
  a Msza św. w intencji zmarłego/pogrzebowa/ w tym albo w innym dniu, ale poza uroczystością.
 10. Wszystkie najnowsze zalecenia obowiązujące w naszej Diecezji są umieszczone na internetowej stronie parafialnej: parafia-sulecin.com; wywieszone na drzwiach kościoła św. Mikołaja.
 11. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 12. Przypominamy o wyjeździe do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020.
 13. Jest nowy numer Naszej Gazety Parafialnej i darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/.
 14. W tygodniu tym zmarli:
  + Grażyna Wienskiel;
  + Teodor Stępień;
  + Jarosław Wlazły.
  Polecając naszych zmarłych Bogu Miłosiernemu, wołajmy:
  Dobry Jezu, a nasz Panie….

FILIE:
Na Filiach/Tursk, Ostrów, Żubrów/ nie ma liturgii w Wielki Czwartek, Piątek
i Sobotę. Natomiast w Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. w rytmie niedzielnym w pierwszy i drugi dzień świąteczny.

Ks. P. Mazurek – proboszcz

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29.03.2020.

 1. Dziś w czasie Mszy o godz. 9:00 modlimy się o ustanie epidemii w świecie. W tej intencji modlimy się szczególnie każdego dnia o godz. 20:30 odmawiając Różaniec. Modlitwa ta jest transmitowana w Internecie. Zapraszamy.
 2. Dziś Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie bez udziału wiernych – i można w nim uczestniczyć tylko przez Internet. Podobnie z Droga Krzyżową w piątek, po Mszy porannej i wieczornej ale tylko przez Internet. W obostrzeniu tym chodzi o to by jak najkrócej odbywały się nabożeństwa w kościele, w trosce o zdrowie uczestniczących. Dlatego nie ma żadnych dodatkowych nabożeństw, nauk. Prosimy tez bardzo by z Kancelarii Parafialnej korzystać przez połączenie telefoniczne na numer parafialny. Oczywiście sprawy pogrzebowe załatwiamy w każdym dniu po umówieniu się telefonicznym.
 3. Od kilku dni tylko 5 osób może jednocześnie uczestniczyć we Mszy św.  dlatego pół godziny i 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św. będziemy udzielać komunii św. Prosimy bardzo by udział we Mszy św. pozostawić rodzinie zamawiającej intencje i korzystać ze wszelkich dostępnych w telewizji, radio i Internecie transmisji Mszy św.
 4. Przypominamy, że w Internecie są transmitowane Msze św. z naszego kościoła św. Mikołaja/na stronie internetowej  jest wejście: Transmisja na żywo, na YouTube/.
 5. Spowiedź święta w tym okresie epidemii będzie tylko w kościele św. Mikołaja, w kruchcie kościoła. Natomiast wejście do kościoła św. Mikołaja przez drzwi boczne od placu kościelnego.
 6. Zachęcamy do odłożenia sakramentu Chrztu dzieci do czasu ustania epidemii.
 7. Pogrzeb w tym czasie jest ograniczony do jednej stacji na Cmentarzu, przy obecności 5 osób a Msza św. w intencji zmarłego/ pogrzebowa/ e tym albo w innym dniu ale poza uroczystością pogrzebowa.
 8. Wszystkie najnowsze zalecenia obowiązujące w naszej Diecezji są umieszczone na internetowej stronie parafialnej :parafia-sulecin.com; oraz wywieszone na drzwiach głównych kościoła św. Mikołaja.
 9. Zapraszamy i zachęcamy do osobistej modlitwy i Adoracji Najświętszego Sakramentu – codziennie od 7:00 do 19:00 w kościele św. Henryka.
 10. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego.
 11. W zakrystii można nabyć świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 12. Przypominamy o wyjeździe do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020.
 13. Zapraszamy do czytania gazet : Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami. Jest tez darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/
 14. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Henryk Nowik;
  + Stefan Mazur.
  W ostatnim czasie zmarli :
  + Irena Ogrodnik;
  + Tadeusz Portka.  
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając: Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22.03.2020.

 1. Dziś Niedziela Radości, połowa Wielkiego Postu, w tym roku tak bardzo trudnego, który chciejmy przeżywać w jeszcze większej bliskości z Panem Bogiem, poprzez modlitwę osobistą i rodzinną, słuchanie rekolekcji w Internecie, prywatne odprawianie Drogi Krzyżowej, czytanie i rozważanie Pisma Świętego. Na stronie internetowej naszej parafii są adresy stron i katechez biblijnych.
 2. Dziś: – modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela;
  – o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 3. Przypominamy, że w Internecie są transmitowane Msze św. z naszego kościoła św. Mikołaja/na stronie internetowej  jest wejście: Transmisja na żywo i na kanale YouTube/.
 4. Zapraszamy i zachęcamy do osobistej modlitwy i Adoracji Najświętszego Sakramentu – codziennie od 7:00 do 19:00 w kościele św. Henryka.
 5. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i przez wstawiennictwo św. Ojca PIO.
 6. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje do podjęcia Duchowej Adopcji są przy gazetach a składać je będziemy w środę w czasie Mszy o godz. 9:00 i 18:00. W środę Członkowie Żywego Różańca mogą zyskać odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Drogi Krzyżowa w piątek będą tylko dla dorosłych – po Mszy o godz. 9:00, 18:00 i 19:00; O 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście od kościoła św. Henryka.
 8. Przypominamy, że odwołane zostają rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z rekolekcji w Internecie, niektóre adresy są podane na naszej stronie parafialnej:  parafia-sulecin.com.
 9. Przypominamy, że okazja do spowiedzi jest każdego dnia przed Mszą św. wieczorną oraz w czasie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele św. Henryka
 10. Od dziś można nabyć w zakrysti świece Caritas jako pomoc ubogim w cenie 15 zł.
 11. Przypominamy o wyjeździe do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020. Zapisy
  i bliższe informacje w zakrystii.
 12. Zapraszamy do czytania gazet : Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami. Jest tez darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/
 13. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Adolf Jadach;
  + Aneta Nowak;
  + Wiera Mirecka;
  + Henryk Drążkowski;
  + Pelagia Grochowa;
  + Janusz Poniatowski.
  W ostatnim czasie zmarli :
  + Józef Nowak;
  + Tomasz Maniakowski;
  + Wiesława Mizak;
  + Lidia Sarnat.
   Módlmy się za naszych zmarłych wołając:  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
15.03.2020.

 1. Trwamy w tym trudnym czasie walki z korona wirusem i stąd obostrzenia, które dotyczą także uczestniczenia we Mszy św. Msze św. pozostaną w niezmienionym porządku. Wiemy, że na dziś obowiązująca jest zasada 50 osób  uczestniczących we Mszy św., Komunii św. udzielamy tylko na rękę, w postawie stojącej.
  Znak Pokoju – w czasie Mszy św. przekazujemy przez skłon głowy  w kierunku najbliższych uczestników liturgii.
  –  W każdej chwili poświęcamy wodę, którą można posługiwać się w domu.
  – Odwołane zostają wszystkie spotkania grup parafialnych i Nauki przed Chrztem i środowej Adoracji  Mężczyzn.
  – Każdego dnia – od dziś,  kapłani i siostry zakonne, będziemy odmawiać Różaniec w kościele św. Mikołaja.  Można w nim uczestniczyć  tylko przez Internet (godz. 20:30). Zapraszamy.
 2. Dziś: – o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali, ofiary – przeznaczone są na kwiaty.
 3. Przypominamy, że w Internecie są transmitowane Msze św. z naszego kościoła św. Mikołaja/na tronie internetowej  jest wejście: Transmisja na żywo i na kanale YouTube/
 4. Zapraszamy i zachęcamy do osobistej modlitwy i Adoracji Najświętszego Sakramentu – codziennie od 7:00 do 19:00 w kościele św. Henryka.
 5. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego.
 6. W czwartek przypada uroczystość Św. Józefa.
 7. Drogi Krzyżowa w piątek będą tylko dla dorosłych – po Mszy o godz. 9:00, 18:00 i 19:00; O 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście od kościoła św. Henryka.
 8. W Niedziele przyszłą modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela, kartki z intencjami modlitwy możemy składać w kaplicy Matki Bożej.
 9. Odwołane zostają też rekolekcje wielkopostne. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z rekolekcji w Internecie, niektóre adresy są podane na naszej stronie parafialnej:  parafia-sulecin.com.
 10. Przypominamy o wyjeździe do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020. Zapisy
  i bliższe informacje w zakrystii.
 11. Zapraszamy do czytania gazet: Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami. Jest tez darmowa gazeta Chit/Chrystus i ty/
 12. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Lucyna Golak;
  + Lech Koszela;
  + Krystyna Blicharz;
  + Danuta Frant.
  W ostatnim czasie zmarli :
  + Wanda Zaborska;
  + Wojciech Antczak.  
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 08.03.2020.

 1. Dziś: – Międzynarodowy Dzień Kobiet.  Módlmy się by Maryja była zawsze wzorem dla każdej kobiety,
  –  o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali,
  –  po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na cele misyjne „ Ad Gentes”.
 2. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środę w ramach Adoracji mężczyzn jedziemy do Rokitna na Apel Maryjny. Wyjazd
  o godz. 20:00 sprzed kościoła św. Henryka. Zapraszamy mężczyzn zwłaszcza w tym okresie Wielkiego Postu.
 4. Spotkanie przed bierzmowaniem dla klas VIII ,w czwartek o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
 5. Drogi Krzyżowa w piątek:
  dla dorosłych – po Mszy o godz. 9:00, 18:00 i 19:00;
  dla dzieci o 16:30;
  dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i starszej o godz. 18:00 w kościele św. Henryka.
  O 19:00 zapraszamy  na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście sprzed kościoła św. Henryka – jest to tez przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 6. Spotkanie grupy WIARA I ŚWIATŁO w sobotę o godz. 12:30.
 7. Biuro Radia Maryja pomaga w przekazaniu 1% na Radio Maryja i Caritas,/ bez rozliczeń/ w każdą sobotę od godz. 12:00 do 13:00 w salce pod plebanią. Szczególnie zapraszamy emerytów i rencistów.
 8. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzali ŚWIECE CARITAS – PASCHALIKI, w tym roku ofiar przeznaczone są na pomoc dzieciom w Rwandzie, na zakup mundurków szkolnych. Ofiara za świecę to 15 zł.
 9. Kolejne spotkania w ramach KURSU PRZEDMAŁŻEŃSKIEGO odbędą się
  w DNIACH: 14, 21marca /soboty/, w godz. od 10:00 do 14:00, rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
 10. Przygotowanie dorosłych / po 21 roku życia/, do Sakramentu Bierzmowania będzie
  w naszym Dekanacie w Krzeszycach, rozpoczęcie w dniu 14 marca/sobota/ po Mszy
  o godz. 18:00.
 11. Pani Rysia Płonka organizuje wyjazd do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 12. Zapraszamy do czytania gazet : Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami.
 13. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Aniela Grabara;
  + Gerard Maksimczuk;
  + Zyta Januszko;
  + Henryk Ignciak;
  + Leszek Kubiś.
  W ostatnim czasie zmarł:
  + Stefan Mazur.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając: Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
01.03.2020.

 1. Dziś Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLETYCH. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy położyli swoje życie w walce o wolną i niepodległą Polskę w czasie Mszy o godz. 9:00.
  Natomiast Parafia Ośno Lubuskie zaprasza o 15:00 do kawiarence CAMINO aby obejrzeć film ‘Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
 2. Dziś o 17:00 nabożeństwo Gorzkich Żali a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 3. Są jeszcze tzw. Zdrapki Wielkopostne – jako pomoc w podejmowaniu każdego dnia małych czynów miłości względem Boga i bliźnich. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
 4. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 5. Drogi Krzyżowa w piątek:
  dla dorosłych – po Mszy o godz. 9:00, 18:00 i 19:00;
  dla dzieci o 16:30;
  dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania i starszej o godz. 18:00 w kościele św. Henryka.
  O 19:00 zapraszamy  na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście sprzed kościoła św. Henryka – jest to też przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 6. Biuro Radia Maryja pomaga w przekazaniu 1% na Radio Maryja i Caritas, /bez rozliczeń/ w każdą sobotę od godz. 12:00 do 13:00 w salce pod plebanią. Szczególnie zapraszamy emerytów i rencistów.
 7. Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach: 7, 14, 21 marca /soboty/, w godz. od 10:00 do 14:00, rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
 8. Zaproszenie dla pań 50-69 lat; Mammobus z Zielonej Góry będzie w dniu 6 marca przy Intermarche, darmowe badania.
 9. Już 7 rok trwa akcja „MISJONARZ NA WIELKI POST” – to modlitwa za wylosowanego misjonarza – na Internecie łatwo to znaleźć.
 10. Przygotowanie dorosłych /po 21 roku życia/, do Sakramentu Bierzmowania będzie w naszym Dekanacie w Krzeszycach, rozpoczęcie w dniu 14 marca/sobota/ po Mszy o godz. 18:00.
 11. Pani Rysia Płonka organizuje wyjazd do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 12. Zapraszamy do czytania gazet : Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami.
 13. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Włodzimierz Czarnuszewicz;
  + Julian Rozwadowski;
  + Włodzimierz Malczyński;
  + Łukasz Bielecki;
  + Bronisław Demko.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Adolf Jadach;
  + Aneta Nowak;
  + Wiera Mirecka;
  + Henryk Drążkowski;
  + Pelagia Grochowa;
  + Janusz Poniatowski;
  + Henryk Nowik.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając: Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

7 NIEDZIELA ZWYKŁA
23.02.2020.

 1. Dziś o 9:00 modlimy się wspólnie przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Zachęcamy do rodzinnej i indywidualnej modlitwy, prosząc o pomoc św. Ojca Pio;
  – po Mszach rozdajemy tzw. Zdrapki Wielkopostne  – jako pomoc w podejmowaniu każdego dnia małych czynów miłości względem Boga i bliźnich. Zapraszamy dorosłych i dzieci.
 2. Informujemy, że w środę 19 lutego zmarł Ks. Andrzej Tarabuła, który pracował 5 lat w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w Małomicach, gdzie pracował, we wtorek o godz. 12:00. Organizujemy wspólny wyjazd autokarem, o godz. 8:00 we wtorek, ale dziś trzeba się zdecydować co do wyjazdu i zapisać w zakrystii do godz. 19:00.
  Lista jest w zakrystii.
 3. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Środa – rozpoczyna czas Wielkiego Postu Mszą św. z obrzędem posypania głów popiołem. Msze św. o godz. 9:00; 11:00; 16:30 – dla dzieci, 18:00 i 19:00 – w kościele św. Henryka. Na filach / Tursk, Ostrów, Żubrów/ o godz. 16:30. W dniu tym obowiązuje post ścisły dla wszystkich w wieku od 18 do 60 lat. W dniu tym ofiary z tacy przeznaczone są na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
 5. Czas Wielkiego Postu to dodatkowe nabożeństwa : Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek: dla dorosłych – po Mszy o godz. 9:00 i 18:00, dla dzieci o 16:30. O 19:00 zapraszamy na Drogę Krzyżową w terenie, wyjście sprzed kościoła św. Henryka – jest to tez przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym – w każdą Niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
 6. Niedziela przyszła 1 Marca to Narodowy Dzień Pamięci ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Modlimy się w intencji wszystkich, którzy położyli swoje życie w walce o wolną i niepodległą Polskę w czasie Mszy o godz. 9:00. Natomiast Parafia Ośno Lubuskie zaprasza w sobotę 29.02. na Mszę o godz. 18:00 a o godz. 20:00 w Sali Widowiskowej MDK będzie koncert – barda Andrzeja Kołakowskiego pt. „Oskarżeni o wierność”, natomiast w niedzielę o 15:00 w kawiarence CAMINO film „Ułaskawienie” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego.
 7. Biuro Radia Maryja pomaga w przekazaniu 1% na Radio Maryja i Caritas,/ bez rozliczeń/ w każdą sobotę od godz. 12:00 do 13:00 w salce pod plebanią. Szczególnie zapraszamy emerytów i rencistów.
 8. Najbliższy KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach: 7,14,21marca /soboty/, w godz. od 10:00 do 14:00, rozpoczęcie w kościele św. Henryka.
 9. Przygotowanie dorosłych / po 21 roku życia/, do Sakramentu Bierzmowania będzie w naszym Dekanacie w Krzeszycach, rozpoczęcie w dniu 14 marca/sobota/ po Mszy o godz. 18:00.
 10. Pani Rysia Płonka organizuje wyjazd do Medjugorje w dniach 26.09. do 04.10.2020. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii.
 11. Zapraszamy do czytania gazet : Gość Niedzielny i Niedziela z ciekawymi artykułami.
 12. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Wojciech Dowal;
  + Filip Drozdek;
  + Ryszard Markowski;
  + Leszek Kucharski.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Krystyna Blicharz;
  + Danuta Frant.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

5 NIEDZIELA ZWYKŁA
09.02.2020r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. jest zbiórka do puszek na potrzeby Hospicjów.
 2. Dzisiaj o godz. 10:30 na Cmentarzu, przy pomniku Sybiraków odbędzie się wspólna  Zapraszamy serdecznie.
 3. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. We wtorek przypada w liturgii wspomnienie MB z Lourdes jest to Światowy Dzień Chorego.
  W czasie Mszy porannej i wieczornej modlimy się w intencji chorych z możliwością przyjęcia Sakramentu.
 5. W środę – druga miesiąca, w ramach Adoracji mężczyzn – pojedziemy na Apel Maryjny do Rokitna, modląc się w intencji naszej Parafii. Wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00.
 6. Spotkanie przed Bierzmowaniem dla klas VIII będzie w czwartek o godz. 17:00.
 7. Od tego tygodnia Biuro Parafialne czynne będzie w Środę i Czwartek od 15:00 do 17:00 a w sobotę od godz. 11:00 do 12:00.
 8. W poniedziałek przypada 29 rocznica śmierci Ks. Jana Kupczaka, pierwszego po wojnie proboszcza naszej Parafii, który organizował tu życie religijne, był tylko dwa lata 1945 1947. Natomiast w ubiegły piątek minęła 19 rocznica śmierci Ks. Franciszka Kornakiewicza, który był proboszczem w naszej Parafii w latach 1991 -1997. W intencji obu proboszczów pomodlimy się we Mszy św. o godz. 9:00 w przyszłą niedzielę.
 9. Biuro Radia Maryj pomaga w przekazaniu 1% na Radio Maryja i Caritas, w każdą sobotę od godz. 12:00 do 13:00 w salce pod plebanią. Szczególnie zapraszamy emerytów i rencistów.
 10. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Grażyna Bielecka;
  + Józef Skibicki;
  + Dariusz Markowski;
  + Romualda Łopato.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Włodzimierz Czarnuszewicz;
  + Julian Rozwadowski;
  + Włodzimierz Malczyński;
  + Łukasz Bielecki;
  + Bronisław Demko;
  + Gerard Maksimczuk;
  + Aniela Grabara.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając: Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

4 NIEDZIELA ZWYKŁA
02.02.2020r..

 1. Dziś przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czasie każdej Mszy poświęcenie świec – gromnic, które zapalamy w czasie modlitwy zwłaszcza w sytuacjach dla nas trudnych np. niebezpiecznych nawałnic i burz czy chorób.
  Dziś też jest Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się w intencji zakonów kontemplacyjnych oraz za siostry pracujące i pochodzące z naszej Parafii.
 2. Dzisiaj jest pierwsza Niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia i Modlitwa Wstawiennicza.
 3. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie osób modlących się za kapłanów w tzw. Margaretkach.
 5. W środę Adoracja mężczyzn o godz. 20:00.
 6. W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek i Piątek
  miesiąca. W Czwartek – modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kościele św. Henryka; w Piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i do chorych pójdzie ks. proboszcz;
 7. W czwartek 31 stycznia przypada wspomnienie Św. Jana Bosko , Patrona Parafialnego Klubu Sportowego. Msza św. w intencji całego Klubu o godz. 18:00.
 8. Jeszcze w tym tygodniu Biuro Parafialne czynne będzie przed południem w Środę, Czwartek
  i Sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 9. W Czasie Mszy o godz. 18:00 w piątek, modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Wanda Grzegorek;
  + Józef Lejko;
  + Piotr Mikoś;
  + Henryk Kreczmer;
  + Krystyna Koroza;
  + Waldemar Wyka.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Wojciech Dowal;
  + Ryszard Markowski;
  + Leszek Kucharczak;
  + Józefa Kaczmarek.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

2 NIEDZIELA ZWYKŁA
19.01.2020r.

 1. Przez 21 lat trzecia Niedziela stycznia była dniem WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA, spotkania chórów parafialnych. W tym roku nie organizujemy spotkań chórów, natomiast w czasie każdej Mszy św. dzisiaj śpiewamy wiele kolęd i wspólnie jako ludzie wiary uwielbiamy Boga śpiewem kolęd.
 2. Dzisiaj a szczególnie w czasie Mszy o godz. 9:00 obejmujemy modlitwą Ks. Henryka z okazji jego imienin.
  Za tydzień w czasie tej Mszy będziemy wspierać modlitwami Ks. Sebastiana.
 3. Jak zwykle w 3 niedzielę miesiąca można składać imienne ofiary na potrzeby naszego kościoła, zbieramy oczywiście na nowe meble do zakrystii.
 4. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W środę 34 rocznica śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.
 6. W środę Adoracja mężczyzn o godz. 20:00.
 7. W czasie kolędowym Biuro Parafialne czynne jest przed południem w Środę, Czwartek
  i Sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 8. Odwiedziny Duszpasterskie w tym tygodniu :
  – poniedziałek – Żeromskiego, Batorego, Wąska, Mariańska;
  wtorek – ul. Fabryczna, Aleja Ostrowska, Szpitalna;;
  środa – ul. Witosa;
  – czwartek – 
  ul. Miła, Różana, Malinowa, Wiśniowa, Kwiatowa;
  – piątek – ul. Morelowa, Dudka, Jana Pawła, Przemysłowa;
  – sobota – od godz. 10:00 –  Os. Kopernika 1, 2;
  od godz. 15:00 –
  Os. Kopernika 3, 4;
 9. W ostatnim czasie zmarli:
  + Dariusz Markowski;
  + Romualda Łopato.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

  NIEDZIELA CHRZEST PAŃSKI
12.01.2020r.

 1. Dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra jest Okres Zwykły w liturgii.
 2. Jutro po Mszy wieczornej modlimy się do Ducha Świętego i zapraszamy na spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 3. W środę dzień imienin Ks. Bpa Pawła Sochy, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 4. W środę w ramach Adoracji mężczyzn, pojedziemy do Rokitna. Wyjazd sprzed kościoła Św. Henryka o godz. 20:00.
 5. Zachęcamy aby w domach naszych były, wróciły „kropielnice” i aby poświęconą wodą pokropić nasze całe mieszkania, obejścia, bloki.
 6. W czasie kolędowym Biuro Parafialne czynne jest przed południem w Środę, Czwartek i Sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 7. Przy wyjściu z kościoła można wziąć gazetę CHIT Chrystus i Ty, która jest poświęcona tematyce Eucharystii jako -Wielkiej Tajemnicy Wiary. Prosimy o wzięcie tych gazet, bez opłat.
 8. W związku z pomyłka – odwiedziny duszpasterskie w bloku przy ul. Dikusa Ekkela będą w ostatnim dniu kolędy 30 stycznia. Natomiast kolęda w ostatnich 4 dniach będzie w wyznaczone dni tygodnia choć jest tam pomyłkowo wpisana inna data.
 9. Odwiedziny Duszpasterskie w tym tygodniu :
  – poniedziałek – 3-go Maja, Wrzosowa, Willowa, Klonowa, Kasztanowa, Bukowa,
  Brzozowa, Dębowa, Akacjowa;
  wtorek –ul. Kościuszki /parzyste/ oraz Krótka i Podgórna;
  środa –  ul. Kościuszki /nie parzyste/;
  – czwartek – 
  ul. Młynarska, Zachodnia, Lukoszka, Ślusarska, Chrobrego, Rybna, Winna Góra,  Żwirki i Wigury;
  – piątek –
  Pineckiego, Pl. Czarneckiego, Traugutta;
  – sobota – od godz. 10:00 –  ul. Kilińskiego, Pl. Kościelny, Szkolna, Pl. Mickiewicza 1, 2, 3;
  od godz. 15:00 –
  ul. Pl. Mickiewicza 4, 5, 6, 7, 8;
 10. W ostatnim czasie zmarli:
  + Grażyna Bielecka;
  + Józef Skubich.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM
05.01.2020.

 1. Dziś po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą..
 2. Jutro przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze św.
  w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy, kadzidła.
  Taca uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na cele misyjne.
 3. Zachęcamy aby w domach naszych były, wróciły „kropielnice” i aby poświęconą wodą pokropić nasze całe mieszkania, obejścia, bloki.
 4. W czasie kolędowym Biuro Parafialne czynne jest przed południem w Środę, Czwartek
  i Sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 5. Odwiedziny Duszpasterskie w tym tygodniu :
  wtorek – od godz. 15:30 Sienkiewicza, Prusa, Wojska Polskiego, Reymonta, Miodowa, Spokojna, Cicha, Widok;
  środa –  od godz. 15:30 Okopowa, Dikusa Ekkela, Zielone Wzgórze, Malinowskiego;
  – czwartek –  od godz. 15:30 
  Jana Paska i Ogrodowa;
  – piątek – od godz. 15:30 –
  Lipowa i POM, PCK, Magazynowa, Dworcowa, Nowokolejowa;
  – sobota – od godz. 10:00 – Daszyńskiego, Pałacowa, Słowackiego, Wiejska;
  od godz. 15:00 –
  E. Plater, Skłodowskiej Curie
 6. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Eugenia Wilkicka.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Wanda Grzegorek;
  + Józef Lejko;
  + Piotr Mikoś;
  + Henryk Kuncewicz;
  + Krystyna Koroza;
  + Waldemar Wyka.
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY:
JEZUSA, MARYI i JÓZEFA
29.12.2019.

 1. Dziś Święto wszystkich rodzin, módlmy się w intencji naszych rodzin aby były święte, by trwały na modlitwie, by żyły sakramentami świętymi karmiąc się Eucharystią.
  W czasie każdej Mszy św. jest obrzęd ODNOWIENIA PRZYRZECZEŃ MAŁŻEŃSKICH.
 2. Jutro po Mszy wieczornej modlitw do Ducha Świętego i Spotkanie Odnowy w Duchu Św.
 3. We wtorek zakończenie roku w czasie Mszy o godz. 18:00 dziękujemy Bogu za otrzymane łaski w 2019 roku. Natomiast  od  23:00 Adoracja w kościele św. Henryka
  a o północy Msza św. na przywitanie Nowego 2020 roku z prośbą o pokój w świecie
  i w sercach.
 4. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze w porządku niedzielnym a na filiach : Tursk, Ostrów i Żubrów – o godz. 16:00. W DPS – o godz. 10:00.
 5. W tygodniu tym przypada Pierwszy czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek  – Adoracja w intencji powołań w kościele św. Henryka od godz. 7:00 do 19:00; w Piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa a w  Sobotę – o 6:30 – wyjazd do Międzyrzecza i przejście do Rokitna, a wieczorem po Mszy Nabożeństwo Pierwszych Sobót – Wynagrodzenia
 6. W czasie kolędowym Biuro Parafialne czynne jest przed południem w Środę, Czwartek i Sobotę od godz. 10:00 do 12:00.
 7. Odwiedziny Duszpasterskie w tym tygodniu :
  poniedziałek- od godz. 15:00 Os. Słoneczne 1,2,3,4,
  – czwartek-  od godz. 15:30  Słoneczne 5,6,7,8,
  – piątek – od godz. 15:30 – Oś. Słoneczne 9,10, Osiedle Ostrówek i Leśna,
  – sobota – od godz. 10:00 – Poznańska, Konopnickiej, Paderewskiego;
  od godz. 15:00 Kochanowskiego i Orzeszkowej.
 8. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Bernard Klejnowski;
  + Marianna Dąbrowska;
  + Bogdan Rosiński.
  W ostatnim czasie zmarła:
  + Lukrecja Szczepaniak.  
  Módlmy się za naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

  Ks. P. Mazurek – proboszcz

IV NIEDZIELA ADWENTU – 22.12.2019.

 1. Dziś po Mszach św. błogosławimy figury Dzieciątka i Szopki. W czasie Mszy o 10:30 zostanie przyniesione przez harcerzy Światło Betlejemski, zapraszamy aby zabrać je do domów i niech zapłonie na naszych wigilijnych i świątecznych stołach.
 2. W poniedziałek i wtorek nie będzie Adoracji w kościele św. Henryka.
 3. W poniedziałek okazja do spowiedzi przed Msza poranna i od godz. 17:00.
 4. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej w tym do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, która obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia.
 5. We wtorek dzień imienin Ks. Bpa Adama Dyczkowskiego, pamiętajmy o modlitwie w jego intencji.
 6. We wtorek nie ma rano Mszy św. jest tylko okazja do spowiedzi od godz. 8:00 do 9:00.
 7. Msze św. Pasterki, o godz. 22:00 i 24:00. Taca przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.
 8. W środę Uroczystość Narodzenia Pańskiego i w drugi dzień świąt – Św. Szczepana – Msze św. w obu kościołach w porządku niedzielnym, bez Mszy o godz. 13:30.
 9. Po Mszach św. można jeszcze nabyć opłatki, jeśli nie zostały  dostarczone do naszych domów.
 10. W Niedzielę przyszłą przypada Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, jest to Patronalne Święto Rodzin Katolickich, w czasie każdej Mszy św. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 11. W tygodniu tym rozpoczynamy Odwiedziny Duszpasterskie tzw. KOLĘDĘ.
  Chcemy pobłogosławić Was i Wasze rodziny i domy, pomodlić się razem o ożywienie wiary w naszej Parafii, szczególnie w każdej rodzinie.
  Niech nie zabraknie wszystkich członków rodziny w tym jedynym spotkaniu.
  Odwiedzimy :
  piątek od godz. 15:00 Ostrów,
  – sobota od godz. 10:00 – Żubrów – wieś a od godz. 14:00 Żubrów Osiedle.
 12. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Marianna Kowalewska;
  + Leon Szczepański;
  + Olga Binczarowska.
  W tygodniu tym zmarła:
  + Janina Okuniewska.
  Módlmy się za tych naszych zmarłych wołając:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Filie: Pasterki: DPS – 20:00; Tursk, Ostrów, Żubrów – 22:00. W pierwszy i drugi dzień świąt
porządek Mszy św. niedzielny.

Ks. P. Mazurek – proboszcz

I NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019.

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem Wielka tajemnica wiary.
  Jest to rozpoczęcie trzyletniego programu duszpasterskiego, który ma nam pomóc w pogłębieniu znaczenia Eucharystii w życiu chrześcijanina. Chcemy na nowo odkrywać obecność żywego Boga w Sakramencie Eucharystii i odnawiać właściwe świętowanie niedzieli, szczególnie w gronie najbliższych, w rodzinie. Cały trzyletni cykl zapisany jest w haśle; Eucharystia daje życie.
 2. Dziś jak zwykle w pierwszą Niedzielę miesiąca, po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy wieczornej będzie Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 3. W czasie każdej Mszy św. poświęcamy opłatki, które przedstawiciele Rady parafialnej
  i inne osoby rozniosą do naszych domów, ofiar złożone są przeznaczone na nowe meble do zakrystii.
 4. Adwent – przynosi ze sobą szczególna Msze św.   RORATY,  jako oczekiwanie na przyjście Pana Jezusa i w czasie świat i w ostatecznym spotkaniu Sądu Ostatecznego. Msze św.  Roratnie będą od poniedziałku do piątku o godz. 16:30, przychodźmy z lampionami/ są do nabycia w zakrystii – 8 zł/.
 5. W poniedziałek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Św. i spotkanie Odnowy
  w Duchu św.
 6. We wtorek po Mszy wieczornej zapraszamy wszystkich modlących się w tzw. Margaretkach.
 7. W środę Adoracja mężczyzn o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 8. W każdy czwartek o godz. 17:00 jest Różaniec za nasze miasto, rozpoczęcie przy kościele św. Henryka.
 9. W piątek przypada Uroczystość Odpustowa naszego kościoła – św. Mikołaja. Msze św. o godz. 9:00, 16:30 – dla dzieci i Suma Odpustowa o godz. 18:00. Msze św. Odpustową odprawi Ks. Jarosław Leśny, proboszcz z Krzeszyc.
 10. W tygodniu tym przypada I-Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Czwartek – Adoracja i modlitwy w intencji powołań przez cały dzień w kościele św. Henryka. W Piątek – odwiedzimy chorych / ks. Waldemar i  Proboszcz/. W  Sobotę – o 6:30  – wyjazd sprzed kościoła św. Henryka do Rokitna i przejście z Międzyrzecza. Przed południem odwiedziny chorych / Ks. Sebastian i Ks. Henryk/.  Po Mszy wieczornej – Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
 11. Od dziś po Mszach św. można nabyć świece w dziele: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, małe świeczki po 6, duże po 13 zł.
 12. Dziś po Mszach św. siostry zakonne będą rozprowadzać kalendarze na rok 2020
  z Sanktuarium w Myśliborzu. Ofiar przeznaczone są na działalność apostolską sióstr.
 13. W niedzielę przyszłą będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 14. W tym tygodniu Msza w miesiąc po śmierci będzie w sobotę o godz. 18:00 a modlimy się za:
  + Helena Zając;
  + Jerzy Kochaniuk.
  W ostatnim czasie  zmarli:
  + Marianna Kowalewska;
  +Leon Szczepański;
  + Olga Binczarowska;
  + Bernard Klejnowski;
  + Marianna Dąbrowska. 
  Módlmy się za tych naszych zmarłych:
  Wieczni odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXXIV  NIEDZIELA ZWYKŁA
JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA
24.11.2019.

 1. Dziś ostatnia Niedziela tego roku liturgicznego, w którą ogłaszamy Jezusa Chrystusa – Królem Wszechświata i naszego codziennego życia. Jest to święto patronalne naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu, dlatego gościmy dziś kleryka z naszej parafii Jakuba, który reprezentuje Seminarium i odczytuje w czasie każdej Mszy św. List Ks. Rektora. Ofiary dzisiejsze przeznaczone są na potrzeby naszego Seminarium.
 2. Dziś po Mszy o godz.9:00 Zmiana Tajemnic Różańca Św.
 3. Od dziś możemy się włączyć w ufundowanie koron Matce Bożej Paradyskiej , przy której wychowało się kilka pokoleń kapłanów naszej diecezji. Obrazki  jako cząsteczki Korony Paradyskiej  możemy pobrać w zakrystii. Myślę, że  minimum ofiary to 10 zł. Zapraszamy serdecznie.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Ducha Świętego i spotkanie grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W środę o godz. 19:00 spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej, w salce.
 6. W środę Adoracja mężczyzn o godz. 20:00, w kościele św. Henryka.
 7. Od przyszłej Niedzieli rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, który otwiera trzyletni program duszpasterski o Eucharystii: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE. Ten rok przeżywać będziemy pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY.  Jest to zaproszenie do pogłębienia refleksji i ożywienia bliskości z Bogiem żywym obecnym w Najświętszym Sakramencie.
 8. W niedziele przyszła po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawiennicza.
 9. Msze św. tzw. Roraty będą od poniedziałku do piątku o godz. 16:30.
 10. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. siostry zakonne będą rozprowadzać kalendarze na rok 2020 z Sanktuarium w Myśliborzu. Ofiar przeznaczone są na działalność apostolską sióstr.
 11. Koło Radia Maryja zaprasza na 2 dniową Pielgrzymkę do Torunia w dniach 6 i 7 grudnia na 28 rocznicę powstania Radia Maryja. Szczegóły w gablocie a zapisy w zakrystii.
 12. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za zmarłych:
  + Jerzy Kałuża
  + Monika Nowak.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – MISYJNA – 27.10.2019.

 1. Dziś: –  Dzisiaj przypada rocznica poświęcenia własnego kościoła. Kościół Św. Mikołaja został poświęcony w 1951 roku po zniszczeniach wywołanych podpaleniem w 1945 r. Natomiast kościół św. Henryka został uroczyście poświęcony – konsekrowany 29 listopada 2003 r. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy się w tej świątyni modlili, za tych, którzy ją budowali, remontowali i dziś podejmują radość odnowienia kościoła. Pomyślmy, co trzeba odremontować, odnowić w naszym życiu  aby stawało się ono piękną budowlą głoszącą obecność i zwycięstwo Boga, który Jest Miłością.
 2. Dziś Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy św. o godz. 900
 3. W poniedziałek:
  – przypada dzień Imienin Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, pamiętajmy o modlitwach w jego intencji i życzeniach;
  – po Mszy wieczornej modlitwy i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci od poniedziałku do środy o 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu do czwartku.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 , zapraszamy.
 6. Zapraszamy na KOROWÓD ŚWIĘTYCH który odbędzie się w czwartek 10. o godz. 16:00 rozpoczęcie na placu przy kościele św. Mikołaja. Każdy kto ma pragnienie serca aby wyrazić radość ze szczególnej opieki swojego Patrona i pragnie dać temu wyraz przez ciekawe przedstawienie jego sylwetki, ubioru lub ważnego przesłania – JEST ZAPROSZONY. Zapraszamy dorosłych i zachęcamy do odwagi i radości.  Jednocześnie przypominamy, że osoby prawdziwie wierzące nie powinny uczestniczyć w Halloween, nawet w formie zabawy, a rodzice i wychowawcy powinni chronić dzieci i młodzież przed obrazami grozy i strachu związanymi z tym „pseudoświętem” – wyjaśnia arcybiskup Jędraszewski, dodając, że dla niektórych „łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci”.
 7. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych,. Msze św. O godz. 7:30; 9:00, o 13:00 – na Cmentarzu i o 18:00. W kościele św. Henryka o godz. 19:00. Jak zwykle prosimy by w czasie Mszy św. starać się nie chodzić, nie przeszkadzać innym uczestniczyć   w modlitwie. Cmentarz jest dobrze nagłośniony, więc można uczestniczyć we Mszy św. stojąc przy grobach swoich bliskich, ale chciejmy bardzo czynnie  uczestniczyć. Różaniec za zmarłych na Cmentarzu o godz. 19:00, przy Ołtarzu polowym. Przygotowujemy się do uroczystości Wszystkich Świętych i  Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych nie tylko przez sprzątnięcie grobów naszych bliskich, kwiaty, znicze… ale głównie przez przygotowanie  siebie tak by można w intencji zmarłych ofiarować zyskane Odpusty. Dlatego od poniedziałku do czwartku okazja do spowiedzi od godz. 17:00 w kościele św. Mikołaja. Pamiętajmy, że zmarli potrzebują naszej modlitwy, prośby zanoszonej  w ich intencji, Komunii św. ofiarowanej za nich a nie tylko kwiatów i zniczy. Te ostatnie są potrzebne dla nas abyśmy się lepiej czuli,  ale to chodzi o zmarłych by wyprosić im łaskę świętości  i , jak mówi Matka Boża w Fatimie „ aby  ocalić idących na zatracenie”. Starajmy się modlić nad grobami naszych zmarłych, uczestniczyć we Mszy św. w ich intencji, to najważniejsze, reszta przy okazji.
 8. W dniach 1 i 2 Listopada można zyskać Odpusty zupełne, które mogą być ofiarowane tylko za zmarłych przy nawiedzeniu kościoła odmawiając Ojcze nasz i Wierzę  oraz Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca świętego. Od 1 do 8 XI. przy nawiedzeniu cmentarza i modlitwach za zmarłych , można ofiarować za jedną dusze cierpiącą w czyśćcu, dziennie, pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi aby zyskać Odpust zupełny.
 9. W sobotę Dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze o godz. 9:00 i 18:00  , o 15:00 na Cmentarzu,
  i o 19:00 w kościele św. Henryka.
 10. W niedziele przyszłą o godz. 15:00 na Cmentarzu, będzie Różaniec w intencji zmarłych nauczycieli.
 11. Przyjmujemy intencje na przyszły rok, w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii.
 12. Przypominamy o tym, że organizujemy w parafii Kurs NOWE ŻYCIE – który jest dla każdego kto chce pogłębić i odnowić swoje życie wiary. Kurs będzie w dniach 8-10 listopada. Zapisy w zakrystii św. Mikołaja i w kancelarii.
 13. Burmistrz Sulęcina informuje, że dniu Wszystkich Świętych będą podstawione autobusy z napisem Cmentarz na ul. Wojska Polskiego, Jana Paska, Lipowa, Wiejska, Kościuszki, Kilińskiego, przystanek PKS, Kupiecka aby dojechać na cmentarz i wracać. Plan jest wywieszony w gablocie, będzie wywieszony w kilku miejscach w mieście a kartki z rozkładem można zabrać, są przy wyjściu z kościoła.
 14. Najbliższy Kurs Przedmałżeński będzie w dniach 16, 23 i 30 Listopad w godz. od 10:00 do 14:00, spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 15. W tygodniu tym zmarli: + Helena Sławiak; + Wiesław Jeliński; +Jolanta Zator; + Jerzy Kałuża; + Monika Nowak . Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Filie:
01.11. – Msze na Cmentarzu: Tursk i Żubrów – o godz. 10:00 – na Cmentarzu.
02.11. – Msze św. w  Tursku, Ostrowie i Żubrowie – o godz. 16:00.

Ks. P. Mazurek

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2019.

 1. Od dziś będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13:30 dla rodziców przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii św.
 2. Dziś jest Uroczystość Odpustowa ku czci św. Michała – Patrona kościoła w Żubrowie, Msza św. o godz. 15:00.
 3. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwy do Ducha Świętego i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Chór parafialny Arka ogłasza nabór męskich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych na przesłuchanie w każdy wtorek o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja. Gwarantujemy profesjonalną naukę śpiewu, bez względu na poziom zaawansowania oraz atmosferę pełną modlitwy i pasji do śpiewu.
 5. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik , miesiąc ogłoszony przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.
  Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci do piątku o 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu do soboty a w Niedziele odmówimy po każdej Mszy św. dziesiątek Różańca.
 6. We wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Margaretek – osób modlących się za księży w tzw. Grupach margaretkowych.
 7. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 8. W tygodniu tym Pierwszy czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  W Czwartek Adoracja w intencji powołań przez cały dzień w kościele św. Henryka.
  W Piątek – ks. Waldemar i ks. Proboszcz – odwiedza chorych w domach.
  W Sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo pierwszych sobót.
  W sobotę do chorych pójdzie ks. Henryk a ks. Sebastian za tydzień.
  Spowiedź miesięczna w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 9. Młodzież klas VII, która jeszcze się nie zapisała do przygotowania przed Bierzmowaniem, może to zrobić w kancelarii w godzinach  jej otwarcia.
 10. W sobotę będzie pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretkowego – do Rokitna będzie. Zapisy w zakrystii i u pani Teresy. Wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 8:30.
 11. Miesiąc październik to rozpoczęcie nauki na studiach, również w naszym Seminarium Duchownym, które utrzymuje się głównie z ofiar składanych przez parafie. Nasza Parafia składa na ten cel 23 tysiące zł. w ciągu roku. Dlatego  zwracam się s prośbą  o złożenie na ten cel ofiar. Koperty z nadrukiem są na bocznych ławkach kościoła.
 12. W sobotę o godz. 17:00 będzie uroczystość Odpustowa i Bierzmowanie w Parafii Długoszyn.
 13. Powiat Sulęciński chce otworzyć Centrum Opiekuńczo-mieszkaniowe dla osób niepełnosprawnych. Bliższe informacje są w gablocie.
 14. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci:
  +Irena Stankiewicz;
  + Krystyna Gajda;
  + Stanisława Nowacka.
  W tygodniu tym zmarli:
  +Halina Wojciechowska;
  + Teresa Matusiak;
  + Jan Gap;
  + Andrzej Skonieczny.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2019.

 1. Dziś, jak zwykle w trzecią niedzielę miesiąca, jest imienna zbiórka ofiar na cel malowania kościoła św. Mikołaja. Malowanie już niemal skończone, w poniedziałek i wtorek będziemy sprzątać kościół i plac kościelny, dlatego zapraszam chętnych w te dni od godz. 10:00 do kościoła św. Mikołaja.
  Od czwartku będziemy odprawiać Msze św. już w odmalowanym kościele w stałym porządku – o godz. 9:00 i 18:00 i od tego dnia Msze w kościele św. Henryka będą o godz. 19:00 a w niedziele o 11:00 i 12:30 – dla dzieci przed komunijnych.
  Dziękuję wszystkim składającym ofiary na malowanie.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwy do Ducha Świętego i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 3. We wtorek 17 września – rocznica agresji sowieckiej na Polskę – Dzień Sybiraka.
 4. W środę przypada święto św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Patrona  młodzieży, Zapraszamy młodzież na Msze o godz. 18:00 – jeszcze w kościele św. Henryka.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. Młodzież po bierzmowaniu , po klasie VIII zapraszamy na spotkanie uzupełniające
  w czwartek o godz. 19:30, w kościele św. Henryka.
 7. W sobotę 21 września odbędzie się VII Pielgrzymka mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników w Międzyrzeczu pod hasłem: „Współpracownicy Boga”. Zapraszam mężczyzn do wspólnego wyjazdu samochodami, wyjazd o godz. 8:30 sprzed kościoła św. Henryka.
 8. Spotkanie grupy Wiara i Światło w sobotę o godz. 12:30.
 9. Spotkanie Oazy w sobotę o godz. 19:00.
 10. Zapisy klas VII do bierzmowania będą w następnym tygodniu od poniedziałku do środy
  w godz. Od 15:00 do 18:00, młodzież przychodzi z rodzicami.
 11. Od 29 września w kościele św. Mikołaja, będzie Msza św. o godz. 13:30 dla rodziców
  z dziećmi klas III, w ramach przygotowania do I-Komunii św.
 12. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci:
  +Mirela Lelek;
  + Adam Grześków;
  + Krystyna Mostowska;
  + Antoni Nowak.
  W tym tygodniu z naszej parafii zmarli:
  + Bernadeta Szymańska;
  + Bogusław Celler.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2019.

 1. Dziś uroczystość Odpustowa w Ostrowie, Msza św. o godz. 15:00.
  Zapraszamy do przejścia z figura Matki Bożej, wyjście po Mszy o godz. 13:00.
 2. Dziś dochodzi nasza Piesza Pielgrzymka do Rokitna z Ks. Waldemarem.
  Wyszło 26 osób a rowerem w sobotę pojechało tylko 8 osób. Dziękujemy tym, którzy podjęli trud wędrowania , pieszo czy rowerem, niosąc do Matki Bożej swoje intencje,
  w których zapewne były i prośby za całą nasza Parafie.
 3. Jeszcze w przyszłą Niedzielę będą Msze tylko w kościele św. Henryka z racji malowania kościoła św. Mikołaja o godz.: 7:30, 9:00, 10:30; 12:00; 13:00; 18:00 ale bez Mszy o godz. 20:00. Intencje Mszy św.  przyjęte na godz. 19:00 są odprawione o godz. 18:00. Adoracja będzie od godz. 7:00 do  18:00. Bóg zapłać za ofiar składane na malowanie kościoła św. Mikołaja. Za tydzień, jak zwykle w trzecią niedzielę miesiąca, będzie tez imienna zbiórka ofiar na cel tego malowania.
 4. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwy do Ducha Świętego i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W środę w ramach Adoracji mężczyzn jedziemy do Rokitna na Apel, wyjazd o 20:00 sprzed kościoła św. Henryka, zapraszamy mężczyzn.
 6. Spotkanie Grupy Ojca PIO w Czwartek o godz. 19:00.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. W całej Polsce organizowane jest modlitw w intencji umocnienia wiary i wierności Krzyżowi, w naszej Ojczyźnie. Odpowiadając na to poruszenie serc zapraszamy na Drogę Krzyżową w kościele św. Henryka o godz. 15:00 a po Mszy porannej i wieczornej staniemy przy krzyżu obok kościoła i będziemy się modlić, jak Maryja pod krzyżem, obejmując modlitwą całą naszą Parafię i Ojczyznę. Zapraszamy tez zgodnie z Komunikatem – do uczestnictwa w czuwaniu w Rokitnie.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę pokutną pod hasłem „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w dniu 14 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci:
  + Stanisław Hartman;
  + Marian Zabłocki;
  + Danuta Opieczonek;
  + Renata Jóźwiak.
  W tym tygodniu z naszej parafii zmarli:
  + Irena Stankiewicz;
  + Krzysztof Gajda;
  + Stanisława Nowacka.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.08.2019.

 1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 9:00 modlimy się w intencji Ks. Michała, który odchodzi z naszej Parafii. Ks. Michał będzie dziś po Mszach św. rozprowadzał płyty
  z Chorałem gregoriańskim o św. Janie od Krzyża. Cena płyty 25 zł.
 2. Od jutra rozpoczynamy malowanie kościoła św. Mikołaja, dlatego wszystkie Msze św. będą w kościele św. Henryka: w dzień powszedni o 9:00 i o 18:00.
  Intencje przyjęte na godz. 19:00 będą odprawione o godz. 18:00.
  W niedziele: 7:30, 9:00, 10:30; 12:00; 13:00; 18:00  i 20:00.
  Adoracja będzie od godz. 7:00 do  18:00.
 3. W poniedziałek przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
  Msze o godz. 9:00 i 18:00. Po Mszy wieczornej modlitwy do Ducha Świętego
  i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
 4. W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
 5. W Niedziele przyszłą przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej, w czasie Mszy o godz. 9:00 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny.
 6. Przed rozpoczęciem Nowego Roku szkolnego zapraszamy dzieci i młodzież
  do spowiedzi św. w piątek i sobotę od godz. 17:00.
  Dzieci idące do klas I zapraszamy w Niedziele (1 września) na Mszę o godz. 12:00 – na poświęcenie tornistrów.
  Młodzież szkół średnich swoją Msze na rozpoczęcie nauki będzie miała w Niedziele przyszłą, o godz. 20:00.
  Dzieci szkół podstawowych zapraszamy 2 września na godz. 8:00.
  Oczywiście wszystko w kościele św. Henryka.
 7. Zbliża się termin naszej parafialnej Pieszej Pielgrzymki do Rokitna, zachęcamy do szczególnego włączenia się i udziału.
  Rozpoczęcie będzie 7 września o godz. 7:00 Mszą św. w kościele św. Henryka.
  Już planujmy udział w tej Pielgrzymce.
  Również w sobotę 7 września będzie jak zwykle Rowerowa Pielgrzymka do Rokitna, wyjazd o 7:00 rano i będzie możliwość pojechania w jedną lub w obie strony.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę pokutną pod hasłem „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w dniu 14 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 9. W tym tygodniu z naszej parafii zmarł:
  Antoni Nowak.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. P. Mazurek – proboszcz

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.08.2019.

 1. Dziś trzecia Niedziela miesiąca – jest możliwość złożenia imiennej ofiar na potrzeby naszego kościoła a przygotowujemy się do malowania kościoła św. Mikołaja.
 2. Przypominamy, że jeszcze w przyszłą Niedzielę w kościele św. Henryka będzie Msza niedzielna tylkoo godz. 13:00, a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
 3. W poniedziałek modlitwydo Ducha Świętego,a po Mszy Spotkanie Grupy Odnowy.
 4. W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
 5. W czwartek 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela.
 6. W piątek 23 dzień miesiąca modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
 7. W Niedzielą przyszłą w czasie Mszy św. o godz. 9:00 modlimy się w intencji Ks. Michała, który odchodzi z naszej Parafii.
  Ks. Michał będzie przez całą przyszłą niedzielę po Mszach św. rozprowadzał płyty z Chorałem gregoriańskim o św. Janie od Krzyża. Cena płyty 25 zł.
 8. Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszają na pielgrzymkę autokarową do Myśliborza na dzień urodzin św. Faustyny 25 sierpnia. Zbiórka przy kościele św. Henryka, wyjazd o godz. 8.00, powrót ok. 17.30, koszt 30 zł. Zapisy u Sióstr i w Zakrystii do 24 sierpnia.
 9. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę pokutną pod hasłem „Polska pod Krzyżem” do Włocławka w dniu 14 września. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Pamiętajmy by intencji trzeźwości odmówić w sierpniu Litanię do Imienia Jezus, w tym Imieniu jest ocalenie świata i każdego człowieka, również uzależnionego od alkoholu.
 11. W piątek o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Leonardę Stasiukiewicz;
  + Edwarda Nowickiego.
  W ostatnim czasie zmarli:
  + Włodzimierz Madej;
  + Stanisław Hartmann;
  + Maria Zabłocki;
  + Renata Jóźwiak;
  + Danuta Opieczonek;
  + Mirela Lelek;
  + Adam Grześków;
  + Krystyna Mostowska.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.08.2019r.

 1. Dziś Niedziela Adoracyjna, po każdej Mszy św. wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia i Modlitwa Wstawiennicza.
 2. Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
 3. W poniedziałek modlimy się do Ducha Świętego a po Mszy Spotkanie Grupy Odnowy
  w Duchu Świętym.
 4. We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego a w piątek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy.
 5. W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
 6. W Niedziele przyszłą Taca przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski
  i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 7. Trwa miesiąc trzeźwości i abstynencji. Zapraszamy do podejmowania postanowień abstynenckich. W kaplicy Matki Bożej jest Księga postanowień abstynenckich, zapraszamy do wpisywania swoich postanowień.
  W intencji trzeźwości odmawiamy w sierpniu po Mszy ,Litanię do Imienia Jezus, w tym Imieniu jest ocalenie świata i każdego człowieka, również uzależnionego od alkoholu.
 8. W piątek o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:
  + Antoni Czarnuszewicz;
  + Stanisław Płonka.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.07.2019r.

 1. Dziś w czasie Mszy o godz. 9:00 żegnamy Ks. Dariusza Denuszka, który pracuje w naszej Parafii a został mianowany proboszczem w Lemierzycach.
  Niech błogosławieństwo Pana Jezusa towarzyszy w podejmowanych nowych zadaniach.
 2. Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
 3. W poniedziałek modlimy się do Ducha Świętego a po Mszy Spotkanie Grupy Odnowy
  w Duchu Świętym.
 4. We wtorek przechodzi przez nasza Parafie Grupa Pielgrzymki Pieszej z Rzepina
  do Częstochowy. Zapraszamy chętnych do włączenia się w to wędrowanie.
  U nas będą na obiedzie ok. godz. 14:00 a nocleg mają w Trzemesznie.
 5. W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
 6. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji.
  Zapraszamy do podejmowania postanowień abstynenckich w tym miesiącu, mimo atmosfery wakacyjnej i grillowej. Abstynencja jednych wyprasza łaskę trzeźwości.
  W kaplicy Matki Bożej jest Księga postanowień abstynenckich, zapraszamy do wpisywania swoich postanowień. W intencji trzeźwości będziemy w sierpniu po Mszy odmawiali Litanię do Imienia Jezus, w tym Imieniu jest ocalenie świata i każdego człowieka, również  uzależnionego od alkoholu.
 7. Czwartek 1 sierpnia – 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
  Spotkanie upamiętniające to wydarzenie odbędzie się na Placu Czarneckiego o godz. 16:30, będzie układanie z kwiatów kotwicy, która jest symbolem Powstania Warszawskiego, o 17:00 Godzina W, wspólna modlitwa, przemówienia i śpiew pieśni z Powstania. Zapraszamy w imieniu Koła Porozumienie, Klubu Gazety Polskiej i Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość, oraz Dzieci Wojny.
 8. Z okazji Pierwszego Piątku miesiąca – spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17:00 a po Mszy Nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa.
 9. W piątek można zyskać Odpust tzw. Porcjunkuli – za nawiedzenie któregokolwiek kościoła i modlitwę Ojcze nas i Wierzę w intencjach Ojca Św.
 10. W sobotę – o 6:30 wspólny wyjazd do Międzyrzecza, aby przejść pieszo do Rokitna, a po wieczornej Mszy św. Modlitwy I- Soboty miesiąca.
 11. W sobotę Ks. Michał odwiedzi chorych.
 12. W tygodniu tym zmarli:
  + Leonarda Stasiukiewicz;
  + Edward Nowicki.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.07.2019.

 1. Św. Henryku – módl się za nami!
  Pamiętajmy o naszym Patronie W codziennych modlitwach. Niech to świętowanie Odpustowe trwa w nas,w wymiarze modlitewnej troski o całą naszą Parafie.
  Szczególnie gorące podziękowania składam wszystkim, z którymi mogliśmy przeżywać ten wyjątkowy dzień w roku – dzień naszego parafialnego Odpustu i Festynu.
  Dziękuję wszystkim uczestnikom Mszy św. całego dnia, z którymi zdobywaliśmy  odpusty dla naszych zmarłych i dla nas samych.
  Dziękuję  uczestniczącym w Festynie Parafialnym, wszystkim sponsorom, szczególnie Państwowej Straży Pożarnej, Policji z naszej Komendy, Przychodni Hipokrates, dla Parafialnego Klubu Sportowego BOSKO, Klubu Seniora, dla katechetów i sióstr zakonnych. Szczególne podziękowania dla wszystkich, którzy byli zaangażowania w zorganizowanie i przeprowadzenia tego świętowania czyli Rada Duszpasterska i Chór Parafialny.
  Na potrzeby kościoła zebraliśmy 23.410 zł. Jeszcze raz, Bóg zapłać.
 2. Przypominamy, że przez całe wakacje w kościele św. Henryka będzie Msza tylko o godz. 13:00 a w kościele św. Mikołaja dodatkowa Msza o godz. 20:00.
 3. W poniedziałek modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela, prośby do modlitwy przez jego wstawiennictwo możemy składać w kaplicy Matki Bożej.
 4. W poniedziałek o godz. 18:00 jest w Długoszynie Msza św. ku czci św. Rity.
 5. We wtorek modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio, intencje modlitewne składamy też w kaplicy Matki Bożej.
 6. W środę o 20:00 Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii.
 7. W czwartek przypada święto św. Jakuba Apostoła, po Mszy porannej i wieczornej święcimy pojazdy/samochody, motocykle/ przy kościele.
  Czwartek to też Uroczystość Odpustowa w Ośnie Lubuskim, ku czci św. Jakuba.
 8. W piątek wspominamy w liturgii św. Joachima i Annę – rodziców NMP.
 9. W piątek 26 lipca o 22:00 jest wyjazd do Częstochowy Apostolatu Maryjnego na ogólnopolskie Spotkanie. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy. Zapisy u p. Beni.
 10. Pragniemy poinformować, że Ks. Dariusz Denuszek został mianowany proboszczem Parafii w Lemierzycach, którą ma objąć od dnia 1 sierpnia. Dlatego msza św., w której chcemy podziękować za Jego pracę w naszej Parafii i modlić się o błogosławieństwo w nowych zadaniach, będzie w Niedziele przyszłą o godz. 9:00.
  Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Zapraszam do odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
 12. W tygodniu tym przypada 38 rocznica śmierci Ks. Piotra Sąsiadka, proboszcza w Sokolej Dąbrowie.
  W tygodniu tym zmarł Jerzy Napierała.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

14 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 07.07.2019r.

 1. Dziś –Pierwsza Niedziela Lipca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek o godz. 19:00.
 3. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej, jest to 76 rocznica Krwawej Niedzieli – 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA”, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 w środę i po Mszy będzie złożenie kwiatów przy pamiątkowej Tablicy, przy krzyżu.
 4. W środę w ramach Adoracja mężczyzn jedziemy na Apel do Rokitna, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00 .
 5. W środy lipca modlimy się w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek przypada Święto św. Benedykta, Patrona Europy, módlmy się za nasz kontynent.
 7. Za tydzień 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Henryka.
  Główna Msza Odpustowa będzie o godz. 12:00, odprawią ja; Ks. Piotr Bortnik i Ks. Adam Lewandowski, którzy świętują w tym roku 25 – lecie  kapłaństwa.
  Udzielą oni po Mszy błogosławieństwa jubileuszowego i  wręczą pamiątkowe obrazki. W tym dniu towarzyszyć nam będzie kopia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
 8. Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału, od godz. 14:00 w Ogródku Jordanowskim.
  Od kilku lat w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim. Zapraszamy chętnych.
  W czasie Festynu jest Loteria Fantowa, przypominamy, ze fanty można przynieść do zakrystii, na plebanie czy do salki w czwartek  i piątek.
  W programie FESTYNU oprócz Loterii:
  o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  o 16:00 Bieg Henrykowski,
  do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO.
  Będą też inne gry rodzinne i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko.
  O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim.
  Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.
  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje.
  Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na malowanie Kościoła św. Mikołaja.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.
  + Leon Wesołowski; + Tadeusz Gęlłowski; + Alicja Romańczuk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Maria Kluwak;
  + Alfreda Czarnuszewicz;
  + Stanisław Płonka.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.10.2019.

 1. Dziś:
  Dzień Papieski, do puszek zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia. A my po Mszach św. zapraszamy na papieskie kremówki, ofiary z kremówek / po 5 zł./ przeznaczone są na  duszpasterstwo młodzieży i na 2 stypendia dla uczniów naszych Szkół Podstawowych.
  Po każdej Mszy odmawiamy razem dziesiątek Różańca.
  Dzień Wyborów Parlamentarnych – ważny dzień dla naszej Ojczyzny i ważny dziś jest każdy z nas, mając takie samo prawo głosu, niech nie zabraknie nas przy urnach wyborczych.
  Przypada 28 rocznica śmierci Ks. Józefa Janickiego, o godz. 9:00  będzie  Msza w jego intencji, zapraszamy do modlitwy i do zatrzymania się przy jego grobie, zapalenia zniczy;
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej modlitwy do Ducha Świętego i Spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Świętym.
  – 14 dzień miesiąca – po Mszy wieczornej spotkanie Rycerstwa Niepokalanej.
 3. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:30 a dla dorosłych o 17:30 z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu do soboty.
 4. Chór parafialny Arka ogłasza nabór męskich głosów. Zapraszamy wszystkich chętnych na przesłuchanie w każdy wtorek o godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja.
 5. 16 październik to 41 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża, w dniu tym modlimy się o wierność jego nauczaniu i wypraszamy łaski przez jego wstawiennictwo.
 6. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00 , zapraszamy.
 7. Młodzież klas VII ma swoje spotkanie przed Bierzmowaniem w czwartek o godz. 17:00 w kościele św. Henryka. A w niedzielę przyszłą 20 października zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 młodzież klas VII z rodzicami, będzie uroczyste Rozpoczęcie przygotowania.
 8. Od najbliższego piątku przyjmujemy intencje na przyszły rok, w zakrystii po Mszach św. i w kancelarii w godzinach otwarcia.
 9. Piątek – św. Łukasza – dzień Służby zdrowie – w czasie Różańca i Mszy wieczornej modlimy się za pracowników Służby Zdrowia.
  W piątek po Mszy o godz. 19:00 w kościele św. Henryka, Ks. Sebastian będzie miał konferencje na temat Miłosierdzia. Zapraszamy.
 10. W sobotę spotkanie grupy Wiara i Światło o godz. 12:30 w kościele św. Henryka.
  Sobota 19 październik to 35 rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, z tej racji w każdym miesiącu modlimy się w intencji Ojczyzny i Radia Maryja w czasie Mszy o godz. 18:00, po Mszy można będzie złożyć ofiarę na Radio Maryja i Telewizję TRWAM.
 11. W Niedzielę przyszłą taca przeznaczona jest na cele misyjne.
 12. Dziękuje za ofiary składane na malowanie kościoła i na Seminarium w Paradyżu.
 13. Organizujemy w parafii Kurs NOWE ŻYCIE – który jest dla każdego kto chce pogłębić i odnowić swoje życie wiary. Kurs będzie w dniach 8-10 listopada, rozpocznie się w piątek Mszą o godz. 18:00, będzie trwał przez sobotę i rano w Niedzielę, spotkania będą w salce katechetycznej. Zapisy w zakrystii św. Mikołaja i w kancelarii.
 14. W tygodniu tym zmarli:
  + Eugeniusz Kołodnicki;
  + Zofia Sroka;
  + Kazimierz Iwaniak;
  + Zenon Kaśków;
  + Małgorzata Ziomko;
  + Józef Pietrzak.
  Polecając Miłosiernemu Bogu wszystkich zmarłych, wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

14 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 07.07.2019r.

 1. Dziś –Pierwsza Niedziela Lipca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek o godz. 19:00.
 3. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej, jest to 76 rocznica Krwawej Niedzieli – 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA”, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 w środę i po Mszy będzie złożenie kwiatów przy pamiątkowej Tablicy, przy krzyżu.
 4. W środę w ramach Adoracja mężczyzn jedziemy na Apel do Rokitna, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00 .
 5. W środy lipca modlimy się w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek przypada Święto św. Benedykta, Patrona Europy, módlmy się za nasz kontynent.
 7. Za tydzień 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Henryka.
  Główna Msza Odpustowa będzie o godz. 12:00, odprawią ja; Ks. Piotr Bortnik i Ks. Adam Lewandowski, którzy świętują w tym roku 25 – lecie  kapłaństwa.
  Udzielą oni po Mszy błogosławieństwa jubileuszowego i  wręczą pamiątkowe obrazki. W tym dniu towarzyszyć nam będzie kopia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
 8. Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału, od godz. 14:00 w Ogródku Jordanowskim.
  Od kilku lat w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim. Zapraszamy chętnych.
  W czasie Festynu jest Loteria Fantowa, przypominamy, ze fanty można przynieść do zakrystii, na plebanie czy do salki w czwartek  i piątek.
  W programie FESTYNU oprócz Loterii:
  o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  o 16:00 Bieg Henrykowski,
  do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO.
  Będą też inne gry rodzinne i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko.
  O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim.
  Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.
  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje.
  Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na malowanie Kościoła św. Mikołaja.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.
  + Leon Wesołowski; + Tadeusz Gęlłowski; + Alicja Romańczuk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Maria Kluwak;
  + Alfreda Czarnuszewicz;
  + Stanisław Płonka.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

13 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30.06.2019r.

 1. Dziś – jest zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie spalonego kościoła w Lutolu Suchym.
  Od dziś do końca sierpnia jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.
 2. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 3. Jak ogłaszaliśmy, zakony żeńskie podjęły inicjatywę modlitwy w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych poprze odmawianie różańca do końca lipca. Jednocześnie zachęcają osoby świeckie do włączenia się w tę modlitwę, wybraliśmy środę modląc się z naszymi siostrami w środę od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
 4. W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  W Czwartek modlimy się przez cały dzień w kościele św. Henryka w intencji powołań. W Piątek –po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  W Sobotę –  rano o 6:30 wyjazd d0 Międzyrzecza i Rokitna z możliwością przejścia pieszo a po Mszy wieczornej Nabożeństwo Pierwszych sobót.
  Do chorych Ks. Proboszcz idzie w piątek a w sobotę Ks. Sebastian
 5. W Niedzielę przyszłą po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
 6. Za dwa tygodnie 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
  Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału. Od kilku tak w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim.
  Zapraszamy chętnych. Są też nagrody rzeczowe.
 7. Z parafii naszej organizujemy Pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu obok Głogowa w dniach 25,26,27,28 lipiec. Dziennie jedziemy około 50 km. Zapraszamy rodziny z dziećmi jak również osoby 40+.
  Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek o godz. 19:00 w salce.
 8. Parafia św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. Organizuje wyjazd do Medjugorje na Międzynarodowe Spotkanie młodych w dniach 1-8 sierpień.
  Bliższe informacje są w gablocie i zakrystii.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.:
  + Mirosław Szwaja; + Barbara Łatka; + Danuta Kowal.
  W TYGODNIU TYM ZMARLI:
  + Dariusz Prugar;
  + Kazimierz Jankowski.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

12 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23.06.2019.

 1. Dziś – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00 i 18:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia Oktawy i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek.
  Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej, zapraszam dzieci do sypania kwiatów przed Panem Jezusem.
  Również dziś modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
 2. Dziś w czasie Mszy o godz. 10:30 modlimy się w intencji Ks. Jana Podedwornego z okazji jego imienin.
 3. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała.
  Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórowi i Zespołom muzycznym, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za nagłośnienie.
  Bóg zapłać.
 4. W środę na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie do salki Rade Parafialną
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. Kilka tygodni temu przełożone zakonów żeńskich podjęły inicjatywę modlitwy różańcowej w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych poprze odmawianie różańca do końca lipca. Jednocześnie zachęcają osoby świeckie do włączenia się w tę modlitwę, wybraliśmy środę modląc się z naszymi siostrami w środę od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka. Zapraszamy już od tej środy.
 7. W czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała, po Mszy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę Uroczystość Świętych Piotr i Pawła.
  Ofiary przeznaczone są na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze.
 10. Dziś w kościele św. Henryka tylko Msza św. o godz. 13:00.
  Natomiast dodatkowa Msza św. w kościele Św. Mikołaja o godz. 20:00 będzie od przyszłej Niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
 11. Koło Radia Maryja zaprasza na dwudniową Ogólnopolską pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13 i 14 lipiec.
  Zapisy w zakrystii a szczegółowe informacje są w gablocie.
 12. Z parafii naszej organizujemy Pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu obok Głogowa w dniach 25,26,27,28 lipiec.
  Dziennie jedziemy około 50 km. Zapraszamy rodziny z dziećmi jak również osoby 40+. Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek o godz. 19:00 w salce.
 13. Parafia św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. organizuje wyjazd do Medjugorje na Międzynarodowe Spotkanie młodych w dniach 1-8 sierpień.
  Bliższe informacje są w gablocie i zakrystii.
 14. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  śp. Władysława Grochowskiego.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019.

 1. Dziś – przypada rocznica święceń biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy i nim w naszych modlitwach.
 2. Dziś w czasie Mszy o godz. 13:30 – Uroczystość rocznicy I- Komunii św. a po każdej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 3. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  Po Mszy Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. We wtorek Uroczystość NMP z Rokitna i zakończenie Roku Jubileuszowego Mszy o godz. 18:00 w Rokitnie przewodniczyć będzie Bp Tadeusz Lityński.
 6. W środę zakończenie roku szkolnego, Msza dla Szkoły Podstawowej o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja a dla młodzieży szkół średnich w kościele św. Henryka, również o godz. 8:00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00.
 7. W środę ; 19 dzień miesiąca, modlimy się w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych w czasie Mszy o godz. 18:00.
  Natomiast o godz. 20:00 Adoracja mężczyzn w kościele św. Henryka.
  Zapraszamy panów.
 8. W czwartek przypada Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 – po tej Mszy pójdziemy w Procesji Eucharystycznej,
  o godz. 14:00 Msze  i Procesja na filiach: Tursk, Ostrów i Żubrów, i wieczorem Msze o godz. 18:00 oraz o 19:00 w kościele św. Henryka.
  W procesji pójdziemy ulicami : Kościuszki, Wiejską, Daszyńskiego i Nowokolejowa. Zachęcamy do udekorowania okien naszych domów, nie tylko na trasie procesji, niech będzie to wyraz naszej wiary i zachęta dla innych by nie wstydzili się przyznawać do Jezusa. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników na wodę święcona, którą weźmiemy by poświecić nasze miasto, ulica, bloki i mieszkania.
  O godz. 17:00 przy ołtarzach Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 9. Od piątku będzie trwać Oktawa Bożego Ciała, po Mszy wieczornej o godz. 18:00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów i dorosłych do przyniesienia kwiatów i na Boże Ciało i na Oktawę.
 10. Spotkanie grupy Wiara i Światło – w sobotę o godz. 12:30 w kościele św. Henryka.
 11. Dziś w kościele św. Henryka jest  ostatni raz Msza o 12:30, od przyszłej niedzieli do początku września będzie tylko Msza św. o godz. 13:00. Natomiast dodatkowa Msza św. w kościele Św. Mikołaja o godz. 20:00 będzie od 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zapraszamy mężczyzn na wyjazd do Częstochowy w dniu 22 czerwca na Oblężenie Jasnej Góry – narodowa pielgrzymka mężczyzn. Chętnych na wyjazd  zapraszamy na spotkanie w środę o 20:30, po Adoracji w kościele św. Henryka.
 13. W sobotę 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św.  Charbela.
 14. W niedzielę przyszłą modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio po każdej Mszy św.
 15. Koło Radia Maryja zaprasza na dwudniową Ogólnopolską pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13 i 14 lipiec. Zapisy w zakrystii a szczegółowe informacje są w gablocie.
 16. W tygodniu tym zmarli:
  + Tadeusz Gęślowski,
  + Alicja Romańczuk;
  + Maria Surdyga.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO – 09.06.2019r.

 1. Dziś – po każdej Mszy św. modlimy się o szczególne łaski Ducha Świętego. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  Dziś możemy zyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami, gdy uczestniczymy w śpiewie czy recytacji w kościele, hymnu do Ducha Świętego:
  O Stworzycielu Duchu przyjdź.
  Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00 będzie pierwsza konferencja o Duchu Świętym, którą wygłosi Ks. prof. Jan Radkiewicz. Zapraszamy.
 2. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś jest tez Zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut  Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze..
 4. W poniedziałek, dawniej drugi dzień Zielonych Świąt, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  Spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 5. W dniach 11-18 czerwca trwają obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej oraz zakończenie Roku Jubileuszowego 350 lecia obecności Matki Bożej w Rokitnie.
  W poszczególne dni zaproszeni są do udziału:
  we wtorek: Zakrystianie i organiści,
  w środę chorzy, niepełnosprawni i Służba Zdrowia,
  w czwartek Czciciele św. Antoniego,
  w piątek – pielgrzymka leśników,
  w każdy dzień od 10:00 do 14:00.
  Wieczorem o godz. 18:00 w czasie Mszy nauki rekolekcyjne i o godz. 21:00 Apel . Centralna uroczystość odpustowa będzie w niedziele przyszłą 16 czerwca, Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Kard. Kazimierz Nycz.
  Natomiast zakończenie Roku Jubileuszowego będzie we wtorek 18 czerwca w czasie Mszy o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie Bp Tadeusz Lityński.
 6. Młodzież klas VII ma swoje spotkanie przed Bierzmowaniem w środę o godz. 17:00.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pomódlmy się w ten dzień o świętość kapłanów, których spotkaliśmy w swoim życiu.
 8. W czwartek zapraszamy na spotkanie młodzież klas VIII – po Bierzmowaniu , na spotkanie o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
 9. W piątek 14 dzień miesiąca – zapraszam wszystkich, już zapisanych i chcących się zapisać do Rycerstwo Niepokalanej, na spotkanie po Mszy wieczornej w kościele św. Mikołaja.
 10. Spotkanie ministrantów i ich rodziców – w piątek na godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja.
 11. W sobotę jest Diecezjalny Dzień Młodych w Rokitnie. Wspólny wyjazd w sobotę o godz. 11:00, zapisy u ks. wikariuszy.
 12. W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicami:
  Kościuszki, Wiejska, Daszyńskiego i Nowokolejowa. Ołtarze 1 – przy bloku nr 2 na Wiejskiej, 2- przy kapliczce na Wiejskiej, 3- na Daszyńskiego przy wjeździe na Nowokolejową i 4 na Nowokolejowej.
  Chcemy się spotkać z mieszkańcami tych ulic w wymienionych  miejscach, we wtorek o godz. 19:30.
 13. Zapraszamy mężczyzn na wyjazd do Częstochowy w dniu 22 czerwca na Oblężenie Jasnej Góry – narodowa pielgrzymka mężczyzn.
  Chętnych zapraszamy na wyjazd w te środę do Rokitna, wyjazd o 20:00 sprzed kościoła św. Henryka, a następne spotkanie 19 czerwca o 20:30 – po Adoracji w kościele św. Henryka.
 14. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Władysław Koryluk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Danuta Kowal;
  + Leon Wesołowski.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….Ks. P. Mazurek – proboszcz

7 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 02.06.2019r.

 1. Dziś –Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Niedziela Adoracyjna – po każdej Mszy św. wspólna Adoracja.
  Po Mszy o godz. 18:00 – Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą. Zapraszamy
 2. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, po każdej Mszy św. odmawiamy wspólnie Litanie do Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś jest tez Zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy również do indywidualnej czy rodzinnej modlitwy do Ducha Świętego.
 5. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 6. We wtorek zapraszam na Mszę i spotkanie po Mszy wszystkich, którzy modlą się ZA KSIĘŻY w modlitwie Margaretkowej.
 7. Młodzież klas VII SP będzie miała swoje spotkanie przed Bierzmowaniem za tydzień w środę o godz. 17:00.
 8. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii – o godz. 20:00.
 9. W czwartek zapraszam na spotkanie Katechetów na godz. 19:30.
 10. W tygodniu tym przypada I- Czwartek i piątek miesiąca.
  W Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne przez cały dzień w kościele św. Henryka.
  W Piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 11. Spowiedź miesięczna w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 12. Do chorych w tym tygodniu idziemy:
  Ks. proboszcz – w piątek, ks. Dariusz i Ks. Michał w sobotę.
 13. W sobotę Wigilia Zesłania DUCHA ŚWIĘTEGO – czuwanie modlitewne od godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja, o godz. 21:00 Msza św., po Mszy zapraszamy uczestników na spotkanie przy herbacie w salce katechetycznej.
 14. W Niedzielę przyszłą – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 15. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
 16. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Stanisław Piankowski;
  + Stanisław Szmyt.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Mirosław Szwaja;
  + Barbara Łatka.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  –  26.05.2019r.

 1. Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, módlmy się w intencji Ojczyzny
  i całej Europy.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe,
  dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00
  i w salce katechetycznej.
 4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W sobotę Zakończenie peregrynacji Obrazu Św. Józefa Kaliskiego w naszej Diecezji, jest to jednocześnie Diecezjalny dzień Dziecka w Rokitnie i Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”.
  O godz. 11:00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa T. Lityńskiego i później Festyn. Zapraszamy do rodzinnych wyjazdów.
 6. W sobotę jest tez wyjazd na LEDNICE – czuwanie młodych przed Zesłaniem Ducha Świętego na polach Lednickich.
  Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy młodzież, również tę pracująca. Zapisy u księży wikariuszy.
  Spotkanie organizacyjne w środę po mszy św. o godz. 18:00 w kościele p.w. św. Mikołaja.
 7. W sobotę – pierwsza miesiąca – wyjazd do Rokitna o godz. 6:30 i możliwość przejścia pieszo z Międzyrzecza do Rokitna.
  Wieczorem, po Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
  W sobotę do chorych pójdzie Ks. Sebastian, pozostali księża w przyszłym tygodniu.
 8. Niedziela przyszła to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona
  z czwartku w 2004 r.
  W Niedziele przyszłą jest zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.
 9. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy.
  Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00. Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 10. Trwa KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej Parafii w dniach: 1 i 8 czerwiec.
  Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00.
  Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 11. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
 12. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Stanisławę Skrzypczak
  + Teresę Szymaniak.
  W tygodniu tym zmarł:
  + Władysław Grochowski.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 19.05.2019r.

 1. Dziś –w czasie Mszy o godz. 10:00 Uroczystość I-Komunii św.,
  o godz. 17:00 Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci.
 2. Dziś 19 dzień miesiąca i po każdej Mszy zbieramy ofiary na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe, o godz. 18:00 modlimy się w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, po Mszy spotkanie Koła Radia Maryja w salce.
  Zapraszamy chętnych.
 3. Dziś czytamy Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
 4. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i w salce katechetycznej.
 5. We wtorek 21 maja Obraz Św. Józefa Kaliskiego będzie w Lubniewicach, o godz. 18:00 Msza św. i dalsze czuwanie.
 6. W środę 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela po Mszy porannej i wieczornej.
  Również w środę o godz. 19:00 – zapraszam na spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.
 7. W czwartek – o godz. 17:00 spotkanie młodzieży po Bierzmowaniu – klasy VIII, spotkanie w kościele św. Henryka.
 8. Czwartek to 23 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo Ojca PIO,
  po Mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 9. W dniach 31maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00. Z
  apisy w zakrystii i u p. Teresy.
 10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach:
  25 maj/najbliższa sobota/, 1 i 8 czerwiec. Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00. Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy w dniu 1 czerwca, koszt 50 zł. Zapisy u księży wikariuszy.
 12. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
  Zapraszamy też do współpracy przy redagowaniu Gazety Parafialnej osoby chętne do pisania tekstów i redakcji komputerowej. Można imiennie zgłaszać się do członków Zespołu Redakcyjnego, których nazwiska wypisane są w stopce Gazety.
  Zapraszamy też do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 13. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Krystyna Ostrowska,
  + Helena Kościółek,
  + Helena Suruda;
  + Ryszard Szafirowicz;
  + Barbara Osadkowska.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

4 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 12.05.2019r.

 1. Dziś –Niedziela Dobrego Pasterz rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw
  o Powołania. Przez te dwa tygodnie módlmy się w intencji tych, którzy wczoraj przyjęli święcenia Diakonatu i pięciu diakonów, wśród, których jest nasz parafianin Mateusz Topolski, którzy przyjmą w dniu 25 maja święcenia kapłańskie.
 2. Od maja do października w dniu 13 odprawiamy Nabożeństwa Fatimskie po Mszy
  o godz. 18:00 i procesją z figurą Matki Bożej. Rozpoczynamy jutro, zapraszam.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00
  i w salce katechetycznej.
 4. Osoby, które zapisały się do Rycerstwa Niepokalanej zapraszam na Mszę św. w środę na godz. 18:00, po Mszy będzie spotkanie w kościele.
 5. W sobotę spowiedź dzieci i rodziców przed I- Komunią św. o godz. 10:00.
  Natomiast o godz. 12:30 w kościele św. Henryka spotkanie grupy Wiary i Światło.
 6. W Niedziele przyszłą Uroczystość I – Komunii św. w czasie Mszy o godz. 10:00. Prosimy bardzo by osoby, które zwykle uczestniczą o tej godzinie we Mszy św. przyszły zwłaszcza na Msze o 7:30 i 9:00.
 7. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00.
  Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach: 25 maj, 1 i 8 czerwiec. Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00. Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy też do współpracy przy redagowaniu Gazety Parafialnej osoby chętne do pisania tekstów i redakcji komputerowej. Można imiennie zgłaszać się do członków Zespołu Redakcyjnego, których nazwiska wypisane są w stopce Gazety. Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Czesławę Stępińską,
  + Janinę Mijalską.
  W tygodniu tym zmarł:
  +Władysław Koryluk.
  W środę 15 maja będzie druga rocznica śmierci Ks. Zygmunta Kowalczuka.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

3 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 05.05.2019r.

 1. Dziś – rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Na zakończenie Mszy św. w miejsce Adoracji będziemy czytać Ewangelie wg św. Jana a przy wyjściu można wziąć z koszyka oznaczony fragment i przeczytać w domu np. w gronie rodzinnym przy wieczornym pacierzu, czy innej okazji.
  Zapraszamy tez aby w tym tygodniu czytać w domach Pismo św.  i znaleźć dla niego szczególne miejsce, ze świecą, kwiatkiem..
 2. Dziś też w czasie Mszy wieczornej modlimy się w intencji maturzystów
  a po Mszy zapraszamy na wspólną Modlitwę Uwielbienia i Wstawienniczą.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 4. Wiele osób tworzy Tzw. MARGARETKI, modląc się za księży.
  Zapraszam wszystkich, którzy są w Margeretkach na spotkanie  we wtorek po Mszy wieczornej, w kościele św. Mikołaja.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie młodzież klas VII, na godz. 17:00 do kościoła św. Henryka.
 6. W czwartek – Spotkanie po Bierzmowaniu oraz Droga Światła dla klas III Gimnazjum z wręczeniem dyplomów ukończenia przygotowania do Sakramentu Chrztu, o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
 7. W czwartek – o godz. 19:00 spotkanie Grupy Ojca PIO.
 8. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00.
  Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna.
  Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Krystynę Jura
  i Wojciecha Gondorek.
  W tygodniu tym zmarli:
  +Teresa Szymaniak;
  + Stanisław Piankowski;
  + Stanisław Szmyt.
  1-maja minęła 22 rocznica śmierci Ks. Mieczysława Brzezińskiego.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019r.

 1. Dziś – Niedziela Miłosierdzia.
  Pan Jezus powiedział do Św. Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  Dziś też zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00w kościele św. Mikołaja. Jest to tez dzień zbiórki do puszek na działalność Caritas naszej Diecezji.
  Dziś też będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13:30  w ramach przygotowania do I – Komunii św.
 2. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. We wtorek święto Św. Wojciecha – patrona Polski.
 4. W środę – św. Józefa Rzemieślnika – patron ludzi pracy, rozpoczyna się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej.
  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 17:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w Niedziele modlimy się Litanią Loretańska po każdej Mszy św.
 5. W środę Adoracja dla mężczyzn o godz. 20:00.
 6. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie do wtorku, w czwartek i w sobotę.
 7. Piątek to Uroczysto0ść NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3-Maja.
  Msze św. w porządku niedzielnym. O 10:30 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 8. W tygodniu tym pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  W czwartek modlimy się w intencji powołań w kościele św. Henryka.
  W Sobotę pójdziemy do chorych przed południem.
  O godz. 6:30 – wyjazd wspólny do Rokitna – zapisy do środy w zakrystii.
  Po Mszy wieczornej modlitwy I – Soboty.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W ostatnim czasie zmarli:
  + Ryszard Szafirowicz;
  + Barbara Osadkowska;
  + Stanisława Skrzypczak.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Boga wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

WIELKANOC 2019
21.04.2019.

 1. DZIŚ WIELKANOC –przed każdą Mszą św. idziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa. Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30.
 2. Poniedziałek Wielkanocny –dzień modlitw i ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy jak dziś.
 3. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Niedzieli Palmowej Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuje wszystkim, którzy poświecili swój czas, zdolności i środki, aby nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia było jak najpiękniejsze – w Sulęcinie i w kościołach filialnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację i kwiaty. Dziękuję siostrom zakonnym, ministrantom, chórowi, grupom modlitewnym i Radzie Duszpasterskiej, strażakom i harcerzom za warty przy Grobie Pańskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji za zabezpieczenie naszych procesji.
 4. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie od wtorku.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
 7. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej – Uroczystość Wielkanocna rozciągnięta na osiem dni – do przyszłej niedzieli, dlatego w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
 8. Niedziela przyszła to Niedziela Miłosierdzia.  Jest to tez dzień zbiórki do puszek na działalność Caritas naszej Diecezji.
 9. Przeżywamy Święta Wielkanocne i życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana, który przynosi pokój i radość, która przemienia życie, leczy spojrzenia i przywraca nadzieję. Niech to ożywienie wiary i umocnienie więzi rodzinnej staje się coraz większym bogactwem waszych rodzin i całej naszej Parafii.
 10. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy też do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 11. W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+Jan Chiniewicz; + Krystyna Wysoczańska. W ostatnim czasie zmarli:+ Janina MIjalska; + Krystyna Ostrowaka; + Helena Kościółek; + Helena Suruda. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019.

 1. Dziś – rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ obchodami uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 10:00 uroczysta procesja Palmowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja.  Po Mszy o godz. 10:30 przejście na Plac Czarnieckiego i tam Festyn KOGUCIK i konkurs palm. Dziś tez Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowejz Sulęcina do Świebodzina. Szczególne podziękowanie Komendantowi Poligonu za możliwość przejścia. Wyruszyło nas w tym roku mniej, 57 osób, część wędrowała do Jemiołowa, inni do Łagowa czy Mostek a do Świebodzina dotarło 36 osób. Wszystkich uczestników . EDK zapraszam na spotkanie wielkanocne w czwartek po świętach –  25 kwietnia o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
 3. W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
 4. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00.
 5. Porządek Wielkiego Tygodnia podany jest w Gazecie Parafialnej i w Kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Przypomnę w skrócie: Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00.

Wielki Czwartek:
Liturgia Wieczorna – Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, Adoracja w Ciemnicy- do godz. 24:00.

Ostrów: 17:00
Tursk: 17:00
Żubrów: 17:00

Wielki Piątek:
o godz. 9:00 rozpoczęcie Adoracji i modlitwa Brewiarzowa /poranna/,
o 12:00 Modlitwa Brewiarzowa /południowa/;
o godz. 15:00 Droga Krzyżowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja;
19:00 Liturgia Męki Pańskiej, prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży.
Spowiedź od godz. 22:00 przez całą noc do godz. 6:00.
Adoracja według stałego porządku:
o 22:00 Żywy Różaniec;
23:00 Apostolat Maryjny i Przyjaciele Paradyża;
od 24:00 młodzież;
od 1:00 Oś. Słoneczne i Ostrówek;
od 2:00 rejon ulicy Pineckiego, Traugutta, Żeromskiego;
od 3:00 Oś. Kopernika;
od 4:00 rejon ul. Lipowej, Paska;
od 5:00 rejon ul. Kilińskiego, Kościuszki,  Wiejska,  Chrobrego i Moniuszki;
od 6:00 Witosa, Szpitalna, Al. Ostrowska, Dudka;
od7:00Adoracja indywidualna.

Ostrów: 17:00
Tursk: 17:00
Żubrów: 17:00

Wielka Sobota:
tradycyjnie zachowujemy post do Wigilii Paschalnej.
O 9:00 modlitwa brewiarzowa /poranna/;
od 10:00 do 15:00 co godzina poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, ofiary zbierane przeznaczone są na potrzeby kościoła.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny na filiach:
Ostrów: 11:00
Tursk: 11:00
Żubrów: 11:00

22:00 WIGILIA PASCHALNA prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Wigilię zakończymy procesją rezurekcyjną, Zmartwychwstania Pańskiego idąc z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka.

Ostrów: 20:00
Tursk: 20:00
Żubrów: 20:00

WIELKANOC – nie będzie Mszy o godz. 6:00, natomiast przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa.
Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00.
W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30 – Chrzcielna.

Ostrów: 6:00
Tursk: 6:00
Żubrów: 6:00

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  – Msze jak w pierwszy Dzień Świat.

 1. W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św. w czasie i po Mszy o godz. 18:00.
 2. Są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nasza Gazeta Parafialna na kwiecień.
 3. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śm. : + Jadwigę Łukjanowicz; + Bronisławę Jankiewicz. W tygodniu tym zmarła + Krystyna Jura. Wspominamy tez zmarłego 4 kwietnia ubiegłego roku Ks. Mariana Grażewicza, który pracował w naszej parafii. Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu, wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..