Ogłoszenia parafialne – archiwum

14 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 07.07.2019r.

 1. Dziś –Pierwsza Niedziela Lipca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą.
 2. Spotkanie Rady Parafialnej – we wtorek o godz. 19:00.
 3. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar tzw. Rzezi Wołyńskiej, jest to 76 rocznica Krwawej Niedzieli – 11 lipca 1943 r. wtedy miało miejsce apogeum ludobójstwa dokonanego na ludności polskiej przez ukraińskich nacjonalistów pod przywództwem OUN-UPA”, z inicjatywy Stowarzyszenia PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ oraz Klubu  GAZETY POLSKIEJ zapraszamy na Mszę o godz. 18:00 w środę i po Mszy będzie złożenie kwiatów przy pamiątkowej Tablicy, przy krzyżu.
 4. W środę w ramach Adoracja mężczyzn jedziemy na Apel do Rokitna, wyjazd sprzed kościoła św. Henryka o godz. 20:00 .
 5. W środy lipca modlimy się w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek przypada Święto św. Benedykta, Patrona Europy, módlmy się za nasz kontynent.
 7. Za tydzień 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Wszystkie Msze św. będą odprawione w kościele św. Henryka.
  Główna Msza Odpustowa będzie o godz. 12:00, odprawią ja; Ks. Piotr Bortnik i Ks. Adam Lewandowski, którzy świętują w tym roku 25 – lecie  kapłaństwa.
  Udzielą oni po Mszy błogosławieństwa jubileuszowego i  wręczą pamiątkowe obrazki. W tym dniu towarzyszyć nam będzie kopia Obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
 8. Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału, od godz. 14:00 w Ogródku Jordanowskim.
  Od kilku lat w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim. Zapraszamy chętnych.
  W czasie Festynu jest Loteria Fantowa, przypominamy, ze fanty można przynieść do zakrystii, na plebanie czy do salki w czwartek  i piątek.
  W programie FESTYNU oprócz Loterii:
  o godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia,
  o 16:00 Bieg Henrykowski,
  do godz. 17:00  będą zabawy prowadzone przez Klub Sportowy BOSKO.
  Będą też inne gry rodzinne i możliwość zabawy dla dzieci i nie tylko.
  O godz.18:00 będzie wręczenie nagród  z zawodów wędkarskich, które odbędą się w sobotę nad jeziorem Ostrowskim.
  Będzie jak zwykle ciekawa Licytacja i ok. godz. 20:00 losowanie głównych nagród Loterii.
  Jak zwykle w czasie Festynu będzie można zjeść domowe ciasto i wyroby kulinarne. Będzie też punkt medyczny i inne atrakcje.
  Ofiary z tego Festynu przeznaczmy na malowanie Kościoła św. Mikołaja.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.
  + Leon Wesołowski; + Tadeusz Gęlłowski; + Alicja Romańczuk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Maria Kluwak;
  + Alfreda Czarnuszewicz;
  + Stanisław Płonka.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

13 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 30.06.2019r.

 1. Dziś – jest zbiórka do puszek na pomoc w odbudowie spalonego kościoła w Lutolu Suchym.
  Od dziś do końca sierpnia jest odprawiana dodatkowa Msza św. o godz. 20:00.
 2. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 3. Jak ogłaszaliśmy, zakony żeńskie podjęły inicjatywę modlitwy w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych poprze odmawianie różańca do końca lipca. Jednocześnie zachęcają osoby świeckie do włączenia się w tę modlitwę, wybraliśmy środę modląc się z naszymi siostrami w środę od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka.
 4. W tygodniu tym przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  W Czwartek modlimy się przez cały dzień w kościele św. Henryka w intencji powołań. W Piątek –po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  W Sobotę –  rano o 6:30 wyjazd d0 Międzyrzecza i Rokitna z możliwością przejścia pieszo a po Mszy wieczornej Nabożeństwo Pierwszych sobót.
  Do chorych Ks. Proboszcz idzie w piątek a w sobotę Ks. Sebastian
 5. W Niedzielę przyszłą po Mszy o godz. 18:00 Nabożeństwo Uwielbienia z modlitwą wstawienniczą.
 6. Za dwa tygodnie 14 lipca przeżywać będzie Uroczystość Odpustową ku czci Św. Henryka. Zapraszam do przygotowanie się na to wydarzenie, poprzez odmawianie codziennie – wspólnie po każdej Mszy św. a prywatnie w domach – Litanii do Krwi Pana Jezusa – w intencji ożywienia wiary w naszej Parafii.
  Z Uroczystością Odpustową łączymy od 15 lat FESTYN RODZINNY, tak i w tym roku już zapraszamy do udziału. Od kilku tak w przeddzień Odpustu odbywają się zawody wędkarskie o Puchar Proboszcza, na Jeziorze Ostrowskim.
  Zapraszamy chętnych. Są też nagrody rzeczowe.
 7. Z parafii naszej organizujemy Pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu obok Głogowa w dniach 25,26,27,28 lipiec. Dziennie jedziemy około 50 km. Zapraszamy rodziny z dziećmi jak również osoby 40+.
  Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek o godz. 19:00 w salce.
 8. Parafia św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. Organizuje wyjazd do Medjugorje na Międzynarodowe Spotkanie młodych w dniach 1-8 sierpień.
  Bliższe informacje są w gablocie i zakrystii.
 9. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za śp.:
  + Mirosław Szwaja; + Barbara Łatka; + Danuta Kowal.
  W TYGODNIU TYM ZMARLI:
  + Dariusz Prugar;
  + Kazimierz Jankowski.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

12 NIEDZIELA  ZWYKŁA – 23.06.2019.

 1. Dziś – Niedziela w Oktawie Bożego Ciała, po Mszy o godz. 9:00 i 18:00 pójdziemy w procesji eucharystycznej wokół kościoła, tak jak chodzimy każdego dnia Oktawy i w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która przypada w piątek.
  Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy wieczornej i w procesji eucharystycznej, zapraszam dzieci do sypania kwiatów przed Panem Jezusem.
  Również dziś modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.
 2. Dziś w czasie Mszy o godz. 10:30 modlimy się w intencji Ks. Jana Podedwornego z okazji jego imienin.
 3. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w Procesji Bożego Ciała.
  Dziękuję dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym poduszki, Siostrom Zakonnym, chórowi i Zespołom muzycznym, wszystkim niosącym sztandary i feretrony, baldachim, Służbie Liturgicznej i Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji, Zakładowi Usług Komunalnych za dodatkowe porządki i dekoracje ulic i Enei za nagłośnienie.
  Bóg zapłać.
 4. W środę na godz. 19:00 zapraszam na spotkanie do salki Rade Parafialną
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o godz. 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. Kilka tygodni temu przełożone zakonów żeńskich podjęły inicjatywę modlitwy różańcowej w intencji wynagrodzenia za grzechy duchownych poprze odmawianie różańca do końca lipca. Jednocześnie zachęcają osoby świeckie do włączenia się w tę modlitwę, wybraliśmy środę modląc się z naszymi siostrami w środę od godz. 20:30 do 21:00 w kościele św. Henryka. Zapraszamy już od tej środy.
 7. W czwartek kończymy Oktawę Bożego Ciała, po Mszy poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W sobotę Uroczystość Świętych Piotr i Pawła.
  Ofiary przeznaczone są na Stolicę Apostolską, tzw. Świętopietrze.
 10. Dziś w kościele św. Henryka tylko Msza św. o godz. 13:00.
  Natomiast dodatkowa Msza św. w kościele Św. Mikołaja o godz. 20:00 będzie od przyszłej Niedzieli. Serdecznie zapraszamy.
 11. Koło Radia Maryja zaprasza na dwudniową Ogólnopolską pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13 i 14 lipiec.
  Zapisy w zakrystii a szczegółowe informacje są w gablocie.
 12. Z parafii naszej organizujemy Pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej w Grodowcu obok Głogowa w dniach 25,26,27,28 lipiec.
  Dziennie jedziemy około 50 km. Zapraszamy rodziny z dziećmi jak również osoby 40+. Spotkanie dla zainteresowanych w czwartek o godz. 19:00 w salce.
 13. Parafia św. Maksymiliana w Gorzowie Wlkp. organizuje wyjazd do Medjugorje na Międzynarodowe Spotkanie młodych w dniach 1-8 sierpień.
  Bliższe informacje są w gablocie i zakrystii.
 14. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  śp. Władysława Grochowskiego.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

NIEDZIELA  NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 16.06.2019.

 1. Dziś – przypada rocznica święceń biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy i nim w naszych modlitwach.
 2. Dziś w czasie Mszy o godz. 13:30 – Uroczystość rocznicy I- Komunii św. a po każdej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 3. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
 4. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Brata Alberta Chmielowskiego.
  Po Mszy Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. We wtorek Uroczystość NMP z Rokitna i zakończenie Roku Jubileuszowego Mszy o godz. 18:00 w Rokitnie przewodniczyć będzie Bp Tadeusz Lityński.
 6. W środę zakończenie roku szkolnego, Msza dla Szkoły Podstawowej o godz. 8:00 w kościele św. Mikołaja a dla młodzieży szkół średnich w kościele św. Henryka, również o godz. 8:00. Okazja do spowiedzi w poniedziałek i wtorek od godz. 17:00.
 7. W środę ; 19 dzień miesiąca, modlimy się w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz dzieł przy nim powstałych w czasie Mszy o godz. 18:00.
  Natomiast o godz. 20:00 Adoracja mężczyzn w kościele św. Henryka.
  Zapraszamy panów.
 8. W czwartek przypada Uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Msze św. o godz. 7:30, 9:00 – po tej Mszy pójdziemy w Procesji Eucharystycznej,
  o godz. 14:00 Msze  i Procesja na filiach: Tursk, Ostrów i Żubrów, i wieczorem Msze o godz. 18:00 oraz o 19:00 w kościele św. Henryka.
  W procesji pójdziemy ulicami : Kościuszki, Wiejską, Daszyńskiego i Nowokolejowa. Zachęcamy do udekorowania okien naszych domów, nie tylko na trasie procesji, niech będzie to wyraz naszej wiary i zachęta dla innych by nie wstydzili się przyznawać do Jezusa. Prosimy o zabranie ze sobą pojemników na wodę święcona, którą weźmiemy by poświecić nasze miasto, ulica, bloki i mieszkania.
  O godz. 17:00 przy ołtarzach Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 9. Od piątku będzie trwać Oktawa Bożego Ciała, po Mszy wieczornej o godz. 18:00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy również dzieci do sypania kwiatów i dorosłych do przyniesienia kwiatów i na Boże Ciało i na Oktawę.
 10. Spotkanie grupy Wiara i Światło – w sobotę o godz. 12:30 w kościele św. Henryka.
 11. Dziś w kościele św. Henryka jest  ostatni raz Msza o 12:30, od przyszłej niedzieli do początku września będzie tylko Msza św. o godz. 13:00. Natomiast dodatkowa Msza św. w kościele Św. Mikołaja o godz. 20:00 będzie od 30 czerwca. Serdecznie zapraszamy.
 12. Zapraszamy mężczyzn na wyjazd do Częstochowy w dniu 22 czerwca na Oblężenie Jasnej Góry – narodowa pielgrzymka mężczyzn. Chętnych na wyjazd  zapraszamy na spotkanie w środę o 20:30, po Adoracji w kościele św. Henryka.
 13. W sobotę 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św.  Charbela.
 14. W niedzielę przyszłą modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Pio po każdej Mszy św.
 15. Koło Radia Maryja zaprasza na dwudniową Ogólnopolską pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy w dniach 13 i 14 lipiec. Zapisy w zakrystii a szczegółowe informacje są w gablocie.
 16. W tygodniu tym zmarli:
  + Tadeusz Gęślowski,
  + Alicja Romańczuk;
  + Maria Surdyga.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

NIEDZIELA  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO – 09.06.2019r.

 1. Dziś – po każdej Mszy św. modlimy się o szczególne łaski Ducha Świętego. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
  Dziś możemy zyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami, gdy uczestniczymy w śpiewie czy recytacji w kościele, hymnu do Ducha Świętego:
  O Stworzycielu Duchu przyjdź.
  Dziś w czasie Mszy o godz. 18:00 będzie pierwsza konferencja o Duchu Świętym, którą wygłosi Ks. prof. Jan Radkiewicz. Zapraszamy.
 2. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, w tygodniu po Mszy wieczornej Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś jest tez Zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut  Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze..
 4. W poniedziałek, dawniej drugi dzień Zielonych Świąt, przypada Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  Spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 5. W dniach 11-18 czerwca trwają obchody ku czci Matki Bożej Rokitniańskiej oraz zakończenie Roku Jubileuszowego 350 lecia obecności Matki Bożej w Rokitnie.
  W poszczególne dni zaproszeni są do udziału:
  we wtorek: Zakrystianie i organiści,
  w środę chorzy, niepełnosprawni i Służba Zdrowia,
  w czwartek Czciciele św. Antoniego,
  w piątek – pielgrzymka leśników,
  w każdy dzień od 10:00 do 14:00.
  Wieczorem o godz. 18:00 w czasie Mszy nauki rekolekcyjne i o godz. 21:00 Apel . Centralna uroczystość odpustowa będzie w niedziele przyszłą 16 czerwca, Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczyć będzie Kard. Kazimierz Nycz.
  Natomiast zakończenie Roku Jubileuszowego będzie we wtorek 18 czerwca w czasie Mszy o godz. 18:00, której przewodniczyć będzie Bp Tadeusz Lityński.
 6. Młodzież klas VII ma swoje spotkanie przed Bierzmowaniem w środę o godz. 17:00.
 7. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pomódlmy się w ten dzień o świętość kapłanów, których spotkaliśmy w swoim życiu.
 8. W czwartek zapraszamy na spotkanie młodzież klas VIII – po Bierzmowaniu , na spotkanie o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
 9. W piątek 14 dzień miesiąca – zapraszam wszystkich, już zapisanych i chcących się zapisać do Rycerstwo Niepokalanej, na spotkanie po Mszy wieczornej w kościele św. Mikołaja.
 10. Spotkanie ministrantów i ich rodziców – w piątek na godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja.
 11. W sobotę jest Diecezjalny Dzień Młodych w Rokitnie. Wspólny wyjazd w sobotę o godz. 11:00, zapisy u ks. wikariuszy.
 12. W tym roku procesja Bożego Ciała pójdzie ulicami:
  Kościuszki, Wiejska, Daszyńskiego i Nowokolejowa. Ołtarze 1 – przy bloku nr 2 na Wiejskiej, 2- przy kapliczce na Wiejskiej, 3- na Daszyńskiego przy wjeździe na Nowokolejową i 4 na Nowokolejowej.
  Chcemy się spotkać z mieszkańcami tych ulic w wymienionych  miejscach, we wtorek o godz. 19:30.
 13. Zapraszamy mężczyzn na wyjazd do Częstochowy w dniu 22 czerwca na Oblężenie Jasnej Góry – narodowa pielgrzymka mężczyzn.
  Chętnych zapraszamy na wyjazd w te środę do Rokitna, wyjazd o 20:00 sprzed kościoła św. Henryka, a następne spotkanie 19 czerwca o 20:30 – po Adoracji w kościele św. Henryka.
 14. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Władysław Koryluk.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Danuta Kowal;
  + Leon Wesołowski.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

7 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 02.06.2019r.

 1. Dziś –Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i Niedziela Adoracyjna – po każdej Mszy św. wspólna Adoracja.
  Po Mszy o godz. 18:00 – Nabożeństwo Uwielbienia z Modlitwą Wstawienniczą. Zapraszamy
 2. Czerwiec to miesiąc modlitwy do Serca Pana Jezusa, po każdej Mszy św. odmawiamy wspólnie Litanie do Serca Pana Jezusa.
 3. Dziś jest tez Zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 4. Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, zapraszamy również do indywidualnej czy rodzinnej modlitwy do Ducha Świętego.
 5. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 6. We wtorek zapraszam na Mszę i spotkanie po Mszy wszystkich, którzy modlą się ZA KSIĘŻY w modlitwie Margaretkowej.
 7. Młodzież klas VII SP będzie miała swoje spotkanie przed Bierzmowaniem za tydzień w środę o godz. 17:00.
 8. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii – o godz. 20:00.
 9. W czwartek zapraszam na spotkanie Katechetów na godz. 19:30.
 10. W tygodniu tym przypada I- Czwartek i piątek miesiąca.
  W Czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne przez cały dzień w kościele św. Henryka.
  W Piątek po Mszy wieczornej Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 11. Spowiedź miesięczna w czwartek i piątek od godz. 17:00.
 12. Do chorych w tym tygodniu idziemy:
  Ks. proboszcz – w piątek, ks. Dariusz i Ks. Michał w sobotę.
 13. W sobotę Wigilia Zesłania DUCHA ŚWIĘTEGO – czuwanie modlitewne od godz. 19:00 w kościele św. Mikołaja, o godz. 21:00 Msza św., po Mszy zapraszamy uczestników na spotkanie przy herbacie w salce katechetycznej.
 14. W Niedzielę przyszłą – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny i czas przyjmowania Komunii św. wielkanocnej.
 15. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
 16. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Stanisław Piankowski;
  + Stanisław Szmyt.
  W tygodniu tym zmarli:
  + Mirosław Szwaja;
  + Barbara Łatka.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

6  NIEDZIELA  WIELKANOCNA  –  26.05.2019r.

 1. Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego, módlmy się w intencji Ojczyzny
  i całej Europy.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe,
  dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo pracy na roli.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00
  i w salce katechetycznej.
 4. Od piątku rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W sobotę Zakończenie peregrynacji Obrazu Św. Józefa Kaliskiego w naszej Diecezji, jest to jednocześnie Diecezjalny dzień Dziecka w Rokitnie i Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”.
  O godz. 11:00 Msza św. pod przewodnictwem Bpa T. Lityńskiego i później Festyn. Zapraszamy do rodzinnych wyjazdów.
 6. W sobotę jest tez wyjazd na LEDNICE – czuwanie młodych przed Zesłaniem Ducha Świętego na polach Lednickich.
  Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy młodzież, również tę pracująca. Zapisy u księży wikariuszy.
  Spotkanie organizacyjne w środę po mszy św. o godz. 18:00 w kościele p.w. św. Mikołaja.
 7. W sobotę – pierwsza miesiąca – wyjazd do Rokitna o godz. 6:30 i możliwość przejścia pieszo z Międzyrzecza do Rokitna.
  Wieczorem, po Mszy św. Nabożeństwo Pierwszych Sobót.
  W sobotę do chorych pójdzie Ks. Sebastian, pozostali księża w przyszłym tygodniu.
 8. Niedziela przyszła to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przeniesiona
  z czwartku w 2004 r.
  W Niedziele przyszłą jest zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej.
 9. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy.
  Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00. Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 10. Trwa KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w naszej Parafii w dniach: 1 i 8 czerwiec.
  Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00.
  Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 11. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
 12. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Stanisławę Skrzypczak
  + Teresę Szymaniak.
  W tygodniu tym zmarł:
  + Władysław Grochowski.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

Ks. P. Mazurek – proboszcz

 

5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 19.05.2019r.

 1. Dziś –w czasie Mszy o godz. 10:00 Uroczystość I-Komunii św.,
  o godz. 17:00 Nabożeństwo popołudniowe dla dzieci.
 2. Dziś 19 dzień miesiąca i po każdej Mszy zbieramy ofiary na Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe, o godz. 18:00 modlimy się w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę, po Mszy spotkanie Koła Radia Maryja w salce.
  Zapraszamy chętnych.
 3. Dziś czytamy Słowo Rady Stałej Konferencji Episkopatu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.
 4. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00 i w salce katechetycznej.
 5. We wtorek 21 maja Obraz Św. Józefa Kaliskiego będzie w Lubniewicach, o godz. 18:00 Msza św. i dalsze czuwanie.
 6. W środę 22 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo św. Charbela po Mszy porannej i wieczornej.
  Również w środę o godz. 19:00 – zapraszam na spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii.
 7. W czwartek – o godz. 17:00 spotkanie młodzieży po Bierzmowaniu – klasy VIII, spotkanie w kościele św. Henryka.
 8. Czwartek to 23 dzień miesiąca – modlimy się przez wstawiennictwo Ojca PIO,
  po Mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Ojca Pio.
 9. W dniach 31maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00. Z
  apisy w zakrystii i u p. Teresy.
 10. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach:
  25 maj/najbliższa sobota/, 1 i 8 czerwiec. Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00. Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych do Lednicy w dniu 1 czerwca, koszt 50 zł. Zapisy u księży wikariuszy.
 12. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna na maj i czerwiec.
  Zapraszamy też do współpracy przy redagowaniu Gazety Parafialnej osoby chętne do pisania tekstów i redakcji komputerowej. Można imiennie zgłaszać się do członków Zespołu Redakcyjnego, których nazwiska wypisane są w stopce Gazety.
  Zapraszamy też do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 13. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Krystyna Ostrowska,
  + Helena Kościółek,
  + Helena Suruda;
  + Ryszard Szafirowicz;
  + Barbara Osadkowska.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 

4 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 12.05.2019r.

 1. Dziś –Niedziela Dobrego Pasterz rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw
  o Powołania. Przez te dwa tygodnie módlmy się w intencji tych, którzy wczoraj przyjęli święcenia Diakonatu i pięciu diakonów, wśród, których jest nasz parafianin Mateusz Topolski, którzy przyjmą w dniu 25 maja święcenia kapłańskie.
 2. Od maja do października w dniu 13 odprawiamy Nabożeństwa Fatimskie po Mszy
  o godz. 18:00 i procesją z figurą Matki Bożej. Rozpoczynamy jutro, zapraszam.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy o godz. 18:00
  i w salce katechetycznej.
 4. Osoby, które zapisały się do Rycerstwa Niepokalanej zapraszam na Mszę św. w środę na godz. 18:00, po Mszy będzie spotkanie w kościele.
 5. W sobotę spowiedź dzieci i rodziców przed I- Komunią św. o godz. 10:00.
  Natomiast o godz. 12:30 w kościele św. Henryka spotkanie grupy Wiary i Światło.
 6. W Niedziele przyszłą Uroczystość I – Komunii św. w czasie Mszy o godz. 10:00. Prosimy bardzo by osoby, które zwykle uczestniczą o tej godzinie we Mszy św. przyszły zwłaszcza na Msze o 7:30 i 9:00.
 7. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00.
  Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 8. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI odbędzie się w naszej Parafii w dniach: 25 maj, 1 i 8 czerwiec. Są to soboty, od godz. 10:00 do 14:00. Spotkania rozpoczynają się w kościele św. Henryka.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy też do współpracy przy redagowaniu Gazety Parafialnej osoby chętne do pisania tekstów i redakcji komputerowej. Można imiennie zgłaszać się do członków Zespołu Redakcyjnego, których nazwiska wypisane są w stopce Gazety. Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Czesławę Stępińską,
  + Janinę Mijalską.
  W tygodniu tym zmarł:
  +Władysław Koryluk.
  W środę 15 maja będzie druga rocznica śmierci Ks. Zygmunta Kowalczuka.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 

3 NIEDZIELA  WIELKANOCNA – 05.05.2019r.

 1. Dziś – rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Na zakończenie Mszy św. w miejsce Adoracji będziemy czytać Ewangelie wg św. Jana a przy wyjściu można wziąć z koszyka oznaczony fragment i przeczytać w domu np. w gronie rodzinnym przy wieczornym pacierzu, czy innej okazji.
  Zapraszamy tez aby w tym tygodniu czytać w domach Pismo św.  i znaleźć dla niego szczególne miejsce, ze świecą, kwiatkiem..
 2. Dziś też w czasie Mszy wieczornej modlimy się w intencji maturzystów
  a po Mszy zapraszamy na wspólną Modlitwę Uwielbienia i Wstawienniczą.
 3. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w czasie Mszy i w salce katechetycznej.
 4. Wiele osób tworzy Tzw. MARGARETKI, modląc się za księży.
  Zapraszam wszystkich, którzy są w Margeretkach na spotkanie  we wtorek po Mszy wieczornej, w kościele św. Mikołaja.
 5. W środę zapraszamy na spotkanie młodzież klas VII, na godz. 17:00 do kościoła św. Henryka.
 6. W czwartek – Spotkanie po Bierzmowaniu oraz Droga Światła dla klas III Gimnazjum z wręczeniem dyplomów ukończenia przygotowania do Sakramentu Chrztu, o godz. 17:00 w kościele św. Henryka.
 7. W czwartek – o godz. 19:00 spotkanie Grupy Ojca PIO.
 8. W dniach 31 maj i 1 czerwiec odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Organizujemy wspólny wyjazd w dniu 31 maja o 22:00.
  Zapisy w zakrystii i u p. Teresy.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna.
  Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śmierci za:
  + Krystynę Jura
  i Wojciecha Gondorek.
  W tygodniu tym zmarli:
  +Teresa Szymaniak;
  + Stanisław Piankowski;
  + Stanisław Szmyt.
  1-maja minęła 22 rocznica śmierci Ks. Mieczysława Brzezińskiego.
  Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu wołajmy:
  Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie….

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019r.

 1. Dziś – Niedziela Miłosierdzia.
  Pan Jezus powiedział do Św. Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia(Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
  Dziś też zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00w kościele św. Mikołaja. Jest to tez dzień zbiórki do puszek na działalność Caritas naszej Diecezji.
  Dziś też będzie dodatkowa Msza św. o godz. 13:30  w ramach przygotowania do I – Komunii św.
 2. W poniedziałek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 3. We wtorek święto Św. Wojciecha – patrona Polski.
 4. W środę – św. Józefa Rzemieślnika – patron ludzi pracy, rozpoczyna się miesiąc Maj, poświęcony Matce Bożej.
  Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 17:30 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, natomiast w Niedziele modlimy się Litanią Loretańska po każdej Mszy św.
 5. W środę Adoracja dla mężczyzn o godz. 20:00.
 6. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie do wtorku, w czwartek i w sobotę.
 7. Piątek to Uroczysto0ść NMP Królowej Polski i święto Konstytucji 3-Maja.
  Msze św. w porządku niedzielnym. O 10:30 Msza św. w intencji Ojczyzny.
 8. W tygodniu tym pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  W czwartek modlimy się w intencji powołań w kościele św. Henryka.
  W Sobotę pójdziemy do chorych przed południem.
  O godz. 6:30 – wyjazd wspólny do Rokitna – zapisy do środy w zakrystii.
  Po Mszy wieczornej modlitwy I – Soboty.
 9. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy tez do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 10. W ostatnim czasie zmarli:
  + Ryszard Szafirowicz;
  + Barbara Osadkowska;
  + Stanisława Skrzypczak.
  Polecając wszystkich naszych zmarłych Miłosierdziu Boga wołajmy:
  Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

 

 

WIELKANOC 2019
21.04.2019.

 1. DZIŚ WIELKANOC –przed każdą Mszą św. idziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa. Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00. W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30.
 2. Poniedziałek Wielkanocny –dzień modlitw i ofiar na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze. Porządek Mszy jak dziś.
 3. Dziękujemy wszystkim za udział w obchodach Niedzieli Palmowej Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej. Dziękuje wszystkim, którzy poświecili swój czas, zdolności i środki, aby nasze przeżywanie Wielkiego Tygodnia było jak najpiękniejsze – w Sulęcinie i w kościołach filialnych. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować dekorację i kwiaty. Dziękuję siostrom zakonnym, ministrantom, chórowi, grupom modlitewnym i Radzie Duszpasterskiej, strażakom i harcerzom za warty przy Grobie Pańskim, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Policji za zabezpieczenie naszych procesji.
 4. Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele św. Henryka będzie od wtorku.
 5. W środę Adoracja mężczyzn w intencji Parafii o 20:00 w kościele św. Henryka.
 6. W czwartek o 17:00 Różaniec za miasto, wyjście sprzed kościoła św. Henryka.
 7. Trwamy w Oktawie Wielkanocnej – Uroczystość Wielkanocna rozciągnięta na osiem dni – do przyszłej niedzieli, dlatego w piątek nie obowiązuje zachowanie postu.
 8. Niedziela przyszła to Niedziela Miłosierdzia.  Jest to tez dzień zbiórki do puszek na działalność Caritas naszej Diecezji.
 9. Przeżywamy Święta Wielkanocne i życzymy błogosławieństwa Zmartwychwstałego Pana, który przynosi pokój i radość, która przemienia życie, leczy spojrzenia i przywraca nadzieję. Niech to ożywienie wiary i umocnienie więzi rodzinnej staje się coraz większym bogactwem waszych rodzin i całej naszej Parafii.
 10. Zapraszamy do czytania gazet religijnych, jest Niedziela i Gość Niedzielny i nasza Gazeta Parafialna. Zapraszamy też do oglądania na żywo transmisji ze Mszy św. i nabożeństw, które odbywają się w naszym kościele św. Mikołaja. Można oglądać z parafialnej strony internetowej lub w programie YouTube. Szczególnie prosimy o udostępnienie tych transmisji chorym w naszych domach.
 11. W piątek w czasie Mszy o 18:00 modlimy się w miesiąc po śm.:+Jan Chiniewicz; + Krystyna Wysoczańska. W ostatnim czasie zmarli:+ Janina MIjalska; + Krystyna Ostrowaka; + Helena Kościółek; + Helena Suruda. Polecając wszystkich naszych zmarłych  Miłosierdziu Boga wołajmy: Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

 

 

NIEDZIELA PALMOWA, MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019.

 1. Dziś – rozpoczynamy WIELKI TYDZIEŃ obchodami uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy – w czasie każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 10:00 uroczysta procesja Palmowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja.  Po Mszy o godz. 10:30 przejście na Plac Czarnieckiego i tam Festyn KOGUCIK i konkurs palm. Dziś tez Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:00.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowejz Sulęcina do Świebodzina. Szczególne podziękowanie Komendantowi Poligonu za możliwość przejścia. Wyruszyło nas w tym roku mniej, 57 osób, część wędrowała do Jemiołowa, inni do Łagowa czy Mostek a do Świebodzina dotarło 36 osób. Wszystkich uczestników . EDK zapraszam na spotkanie wielkanocne w czwartek po świętach –  25 kwietnia o godz. 19:30 w salce katechetycznej.
 3. W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św.
 4. W środę Adoracja mężczyzn w intencji naszej Parafii o godz. 20:00.
 5. Porządek Wielkiego Tygodnia podany jest w Gazecie Parafialnej i w Kruchcie kościoła i na stronie internetowej. Przypomnę w skrócie: Spowiedź w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17:00.

Wielki Czwartek:
Liturgia Wieczorna – Msza wieczerzy Pańskiej o godz. 19:00, Adoracja w Ciemnicy- do godz. 24:00.

Ostrów: 17:00
Tursk: 17:00
Żubrów: 17:00

Wielki Piątek:
o godz. 9:00 rozpoczęcie Adoracji i modlitwa Brewiarzowa /poranna/,
o 12:00 Modlitwa Brewiarzowa /południowa/;
o godz. 15:00 Droga Krzyżowa z kościoła św. Henryka do kościoła św. Mikołaja;
19:00 Liturgia Męki Pańskiej, prosimy o przyniesienie ze sobą krzyży.
Spowiedź od godz. 22:00 przez całą noc do godz. 6:00.
Adoracja według stałego porządku:
o 22:00 Żywy Różaniec;
23:00 Apostolat Maryjny i Przyjaciele Paradyża;
od 24:00 młodzież;
od 1:00 Oś. Słoneczne i Ostrówek;
od 2:00 rejon ulicy Pineckiego, Traugutta, Żeromskiego;
od 3:00 Oś. Kopernika;
od 4:00 rejon ul. Lipowej, Paska;
od 5:00 rejon ul. Kilińskiego, Kościuszki,  Wiejska,  Chrobrego i Moniuszki;
od 6:00 Witosa, Szpitalna, Al. Ostrowska, Dudka;
od7:00Adoracja indywidualna.

Ostrów: 17:00
Tursk: 17:00
Żubrów: 17:00

Wielka Sobota:
tradycyjnie zachowujemy post do Wigilii Paschalnej.
O 9:00 modlitwa brewiarzowa /poranna/;
od 10:00 do 15:00 co godzina poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny, ofiary zbierane przeznaczone są na potrzeby kościoła.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny na filiach:
Ostrów: 11:00
Tursk: 11:00
Żubrów: 11:00

22:00 WIGILIA PASCHALNA prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Wigilię zakończymy procesją rezurekcyjną, Zmartwychwstania Pańskiego idąc z kościoła św. Mikołaja do kościoła św. Henryka.

Ostrów: 20:00
Tursk: 20:00
Żubrów: 20:00

WIELKANOC – nie będzie Mszy o godz. 6:00, natomiast przed każdą Mszą  św. pójdziemy w procesji wokół kościoła, ogłaszającej Zmartwychwstanie Jezusa.
Msze św. o godz. 7:30; 9:00; 10:30; 12:00; 18:00.
W kościele św. Henryka Msze o 11:00 i 12:30 – Chrzcielna.

Ostrów: 6:00
Tursk: 6:00
Żubrów: 6:00

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY  – Msze jak w pierwszy Dzień Świat.

 1. W poniedziałek spotkania Odnowy w Duchu Św. w czasie i po Mszy o godz. 18:00.
 2. Są gazety: Gość Niedzielny, Niedziela oraz nasza Gazeta Parafialna na kwiecień.
 3. W piątek w czasie Mszy o godz. 18:00 modlimy się w miesiąc po śm. : + Jadwigę Łukjanowicz; + Bronisławę Jankiewicz. W tygodniu tym zmarła + Krystyna Jura. Wspominamy tez zmarłego 4 kwietnia ubiegłego roku Ks. Mariana Grażewicza, który pracował w naszej parafii. Polecając tych zmarłych Miłosiernemu Bogu, wołajmy: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..