Ogłoszenia

VI Niedziela Wielkanocna – 22.05.2022r.

 1. W poniedziałek, wtorek, środę dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. dni krzyżowe.
 2. Od wtorku zaczynają się egzaminy ósmoklasistów – zapraszamy młodzież i rodziców na Mszę Świętą w poniedziałek o godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja. Pół godziny przed mszą możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 3. W czwartek przypada „Dzień Matki”.
 4. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego – odprawiana będzie w czasie nabożeństwa majowego.
 5. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Specjalnej na „Biały Tydzień”.
 6. W maju zapraszamy o godz. 17.30 do kościoła św. Mikołaja na Nabożeństwa Majowe.
 7. Spotkanie osób zapisanych na pielgrzymkę do Mediugorje odbędzie się w sali parafialnej w czwartek o godz. 19.00.
 8. SPOTKANIE MŁODYCH „LEDNICA 2022” – zapisy w zakrystii tam również dla młodzieży niepełnoletniej do pobrania zgody rodziców na wyjazd. Wyjazd 4 czerwca o godzinie 8:00 rano. Powrót po przejściu przez bramę Rybę ok 2-3 w nocy. Koszt 80 zł od osoby.
 9. 3 i 4 czerwca odbędzie się pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy. Wyjazd o godz. 7.00 –  3 czerwca z pod kościoła św. Mikołaja.
 10. Otyńskie sanktuarium zaprasza na uroczystość nałożenia nowych koron Maryi Królowej Pokoju w Otyniu, w dniu 29 maja o godz. 13.00. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wlkp.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych (wspomnienie); czwartek – św. Filipa Nereusza; niedziela – Wniebowstąpienie Pańskie (uroczystość)

 

V Niedziela Wielkanocna – 15.05.2022r.

 1. Od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 zapraszamy dzieci komunijne ze Szkoły Podstawowej nr 1 na „Biały Tydzień”.
 2. W poniedziałek po mszy o godz. 18.00 modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.
 3. W maju zapraszamy o godz. 17.15 do kościoła św. Mikołaja na Nabożeństwa Majowe.
 4. 19 maja o godz. 18.00 w czasie mszy modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możemy finansowo wesprzeć Radio Maryja.
 5. W piątek o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja Msza Święta w intencjach Sulęcińskich Strażaków.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania klas VII (grupa ks. Waldemara) w piątek: o godz. 17.15 Nabożeństwo Majowe; Msza Święta i spotkanie formacyjne.
 7. Wspólnota „Wiara i Światło” zaprasza w sobotę 21 maja o godz. 12.30 na Mszę Świętą i spotkanie do kościoła św. Henryka.
 8. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w piątek o godz. 16.00 (dzieci przynoszą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).
 9. Pierwsza Komunia Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków (grupa Siostry Efraimy) zostanie udzielona dzieciom naszej parafii w sobotę 21 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.
 10. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę od godz. 15.30 do godz. 17.00 (w sobotę kancelaria nieczynna).
 11. SPOTKANIE MŁODYCH „LEDNICA 2022” z wielką radością zapraszamy wszystkich w pierwszą sobotę czerwca – 4 czerwca 2022 r. na Pola Lednickie na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: NA KRAŃCE ŚWIATA. Tegoroczne spotkanie poprowadzi charyzmatyczny duszpasterz – dominikanin o. Tomasz Nowak. Tradycyjnie spotkamy się w miejscu chrztu Polski, by razem modlić się, śpiewać i tańczyć na chwałę Bożą, prosić o pokój na Ukrainie i całym świecie, a na zakończenie wspólnie wybrać Chrystusa, przechodząc przez Bramę-Rybę. Organizatorzy zapraszają również młodzież z Ukrainy. Zapisy w zakrystii tam również dla młodzieży niepełnoletniej do pobrania zgody rodziców na wyjazd. Wyjazd 4 czerwca o godzinie 8:00 rano. Powrót po przejściu przez bramę Rybę ok 2-3 w nocy. Orientacyjny koszt 80 zł od osoby.

 

 

 

 

 

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski (święto)

IV Niedziela Wielkanocna – 08.05.2022r.

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. W maju zapraszamy o godz. 17.15 do kościoła św. Mikołaja na Nabożeństwa Majowe.
 3. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa w Tursku.
 4. We wtorek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkół Podstawowych (grupa ks. Sebastiana).
 5. W piątek o godz. 9.00 msza wotywna ku czci NMP Fatimskiej – po mszy procesja fatimska wokół kościoła. Za oprawę liturgiczną odpowiada Wspólnota Apostolatu Maryjnego.
 6. Pierwsza Komunia Święta dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II (grupa Siostry Zefiryny) zostanie udzielona dzieciom naszej parafii w sobotę 14 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00.
 7. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w piątek o godz. 16.00 (dzieci przynoszą świece).
 8. Odwiedziny chorych przez kapłana w naszym szpitalu w każdy piątek od godz. 11.00.
 9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w środę od godz. 15.30 do godz. 17.00 (w sobotę kancelaria nieczynna).
 10. Rocznica Komunii Świętej będzie w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała tj. 16 czerwca.
 11. W kościele św. Henryka wznawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu – od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 17.30; w sobotę od godz. 7.30 do 11.45.
 12. SPOTKANIE MŁODYCH „LEDNICA 2022” z wielką radością zapraszamy wszystkich w pierwszą sobotę czerwca – 4 czerwca 2022 r. na Pola Lednickie na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: NA KRAŃCE ŚWIATA. Tegoroczne spotkanie poprowadzi charyzmatyczny duszpasterz – dominikanin o. Tomasz Nowak. Tradycyjnie spotkamy się w miejscu chrztu Polski, by razem modlić się, śpiewać i tańczyć na chwałę Bożą, prosić o pokój na Ukrainie i całym świecie, a na zakończenie wspólnie wybrać Chrystusa, przechodząc przez Bramę-Rybę. Organizatorzy zapraszają również młodzież z Ukrainy. Zapisy w zakrystii tam również dla młodzieży niepełnoletniej do pobrania zgody rodziców na wyjazd. Wyjazd 4 czerwca o godzinie 8:00 rano. Powrót po przejściu przez bramę Rybę ok 2-3 w nocy. Orientacyjny koszt 80 zł od osoby.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski; piątek – Matki Bożej Fatimskiej (wspomnienie); sobota – św. Macieja, Apostoła (święto)

 

III Niedziela Wielkanocna – 01.05.2022r.

 1. W maju zapraszamy o godz. 17.15 do kościoła św. Mikołaja na Nabożeństwa Majowe.
 2. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – msze w naszej parafii jak w niedzielę.
 3. We wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja msza w intencjach maturzystów naszej parafii – zapraszamy młodzież i rodziców do wspólnej modlitwy.
 4. W czwartek o godz. 19.00 spotkanie katechetów na plebanii.
 5. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 6. W sobotę o godz. 8.00 modlitwa różańcowa wynagradzająca bluźnierstwa wobec Maryi, 9.00 – msza wotywna ku czci NMP, procesja wokół kościoła i 15 minutowe rozmyślanie prowadzone przez kapłana.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 13.00 Msza Odpustowa ku czci św. Stanisława Biskupa w Tursku.
 8. Pierwsza Komunia Święta zostanie udzielona dzieciom naszej parafii 14 i 21 maja.
 9. Wznawiamy odwiedziny chorych w naszym szpitalu – kapłan od godz. 11.00 w każdy piątek odwiedzi chorych na poszczególnych oddziałach szpitala – możliwość spowiedzi, namaszczenia chorych i Komunii Świętej.
 10. Do kancelarii nie musimy umawiać się telefonicznie Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 (jeśli są sprawy, które możemy rozwiązać przez telefon to zachęcamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 17.00. W nagłych sprawach możemy dzwonić na telefon dyżurny (pogrzeb, wezwanie kapłana do osoby chorej, której życie jest zagrożone).
 11. 4 czerwca na Polach Lednickich odbędzie się spotkanie młodzieży. Organizujemy wyjazd autokarowy. Dokładne informacje podamy w przyszłą niedzielę.
 12. Do nabycia nowy biuletyn parafialny „Dolina Miłosierdzia” – w biuletynie dodatkowo znajdziemy obrazek z Litanią Loretańską uzupełnioną o nowe wezwania – zatwierdzone przez Stolicę Apostolską.

 

II Niedziela Wielkanocna (Niedziela Bożego Miłosierdzia) – 24.04.2022r.

 1. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto „Caritas”. Wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy „Caritas” naszej parafii: państwu Grażynie i Andrzejowi Kuczyńskim; paniom: Janinie Jaworskiej i Jadwidze Bolińskiej oraz panu Krzysztofowi Kubiakowi składamy serdeczne podziękowania i zapewniamy o naszej modlitwie i wdzięcznej życzliwości. Dziękujemy również Paniom, które posługują przy wydawaniu darów dla naszych Gości z Ukrainy. Po mszy możemy wesprzeć „Caritas” ofiarami składanymi do puszek.
 2. Dziękujemy w imieniu Uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie naszej Parafii za dary materialne, jak i wsparcie finansowe, składane bezpośrednio na tacę w kopertach, jak i wpłaty na konto parafialne.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 w kościele św. Mikołaja Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.45 poświęcenie nowego krzyża przydrożnego w Ostrowie (przejazd indywidualny samochodami po nabożeństwie).
 4. Młodzież z naszej parafii uczestniczy w pielgrzymce maturzystów na Jasnej Górze. Do młodzieży dołączyły się też dwie rodziny z Ukrainy. Dziękujemy Panu Katechecie Wojciechowi za organizację wyjazdu.
 5. W piątek po mszy wieczornej „Wypominki Parafialne”.
 6. Od niedzieli 1 maja rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe – codziennie o godz. 17.15.
 7. Ksiądz Biskup w Okólniku Diecezjalnym odwołał wszystkie obostrzenia pandemiczne. Pogrzeby na cmentarzu rozpoczynać będziemy od procesji i pełnego nabożeństwa wg wytycznych liturgicznych. W kościołach zachęcamy do roztropności wg swojego uznania – w przedsionku kościoła nadal stoi dystrybutor do dezynfekcji rąk; możemy również nosić maseczki. Komunia Święta udzielana będzie nadal do rąk lub do ust. Do kancelarii nie musimy umawiać się telefonicznie Kancelaria parafialna czynna w środę od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w sobotę od godz. 10.00 do godz. 12.00 (jeśli są sprawy, które możemy rozwiązać przez telefon to zachęcamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. od 15.00 do 17.00. W nagłych sprawach możemy dzwonić na telefon dyżurny (pogrzeb, wezwanie kapłana do osoby chorej, której życie jest zagrożone).
 8. Naszym Gościom z Ukrainy składamy gorące życzenia Wielkanocne. Prosimy Boga o ustanie wojny i abyście wszystkie święta obchodzili w swoim domu – w Wolnej Ukrainie! Xpucmoc Bockpec!

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 17.04.2022r.

 1. Nowenna przed niedzielą Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00 w kościele św. Henryka w Sulęcinie (od poniedziałku do soboty). W przyszłą niedzielę o godz. 15.45 poświęcenie nowo postawionego krzyża w Ostrowie (po nowennie w kościele św. Mikołaja udamy się samochodami do Ostrowa).
 2. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.
 3. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie Wielkiego Tygodnia i Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy serdeczne Bóg Zapłać!

„…Chrystus Zmartwychwstał !

Xpucmoc Bockpec!

Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !!!…”

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka.

Życzymy Parafianom, Gościom Naszym i Gościom z Ukrainy,

aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, radość oraz wzajemną życzliwość.

By stały się źródłem wzmacniania ducha.

Niech Zmartwychwstanie, napełni wiarą i pokojem,

niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość…

Z okazji świąt Wielkanocnych pokoju serca, radości i wszelkiej pomyślności…

Kapłani i Siostry Zakonne Parafii św. Henryka w Sulęcinie:

 

Niedziela Palmowa 10.04.2022r.

 1. W miniony piątek po raz szósty w naszej parafii odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Na trasę wyruszyło ponad 50 uczestników. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Gorące również podziękowania dla organizatorów, a szczególnie dla Pana Ryszarda Staniszewskiego.
 2. Dzisiaj na wszystkich mszach poświęcenie palm wielkanocnych. Palmy wykonane przez Panie z Klubu Seniora „Kwiat Jesieni” rozprowadzane są przed każdą mszą. Ofiary za palmy przeznaczamy na działalność naszego Klubu Seniora.
 3. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.00.
 4. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w piątek o godz. 15.00 – rozpoczęcie przy małym kościele – zakończenie w kościele św. Mikołaja.
 5. W tym tygodniu kancelaria parafialna nieczynna.

WIELKI TYDZIEŃ W PARAFII ŚW. HENRYKA  I ŚW. MIKOŁAJA W SULĘCINIE

Niedziela Palmowa (Msze Święte z poświęceniem palm)

Kościół św. Mikołaja: 07.30; 09.00; 10.30; 12.00; 18.00 Msze Święte z poświęceniem palm

Gorzkie Żale o godz. 17.00

Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30

Tursk: 9.00; Żubrów: 10.15; Ostrów: 11.30

Wielki Poniedziałek; Wielki Wtorek; Wielka Środa

Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00 (kościół św. Mikołaja); o godz. 7.00 (kościół św. Henryka)

Kościół św. Mikołaja: spowiedź od godz. 17.30

Wielki Czwartek (Msza Święta Wieczerzy Pańskiej)

Tursk-Żubrów-Ostrów: 17.00

Kościół św. Mikołaja: 19.00

Adoracja w ciemnicy (kościół św. Mikołaja) do godz. 24.00

Wielki Piątek

Kościół św. Mikołaja – spowiedź od 8.00 do 10.00

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Koronka do Bożego Miłosierdzia

Kościół św. Mikołaja: 15.00

Nabożeństwo Krzyża

Tursk-Żubrów-Ostrów: 17.00

Kościół św. Mikołaja: 19.00

Adoracja przy Grobie Pańskim (kościół św. Mikołaja) do godz. 24.00

Spowiedź po liturgii do godz. 24.00

Wielka Sobota (Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych)              

Spowiedź od godz. 08.00 do 12.00

Poświęcenie Pokarmów Wielkanocnych – Kościół św. Mikołaja o godzinie: 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; 13.00. Tursk-Żubrów-Ostrów o godzinie 10.30

WIGILIA PASCHALNA

Tursk-Żubrów-Ostrów o godz. 19.00

Sulęcin – kościół św. Mikołaja o godz. 20.00 (zakończenie Procesją Rezurekcyjną)

Niedziela Wielkanocna        

Kościół św. Mikołaja: 07.30, 09.00; 10.30; 12.00; 18.00

Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30

Rezurekcja Tursk: 7.00; Żubrów: 7.00; Ostrów: 7.00

Poniedziałek Wielkanocny

Kościół św. Mikołaja: 07.30; 09.00; 10.30; 12.00; 18.00

Kościół św. Henryka: 11.00; 12.30

Tursk: 9.00; Żubrów: 10.15; Ostrów: 11.30

 

V Niedziela Wielkiego Postu 03.04.2022r.

 1. Za tydzień Niedziela Palmowa – na wszystkich mszach poświęcenie palm wielkanocnych. Palmy wykonane przez Panie z Klubu Seniora „Kwiat Jesieni” rozprowadzane będą przed każdą mszą. Ofiary za palmy przeznaczamy na działalność naszego Klubu Seniora.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 3. Parafia św. Henryka w Sulęcinie  w tym roku po raz szósty organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Stacje Drogi krzyżowej są wyznaczone przy kościołach i krzyżach przydrożnych. Uczestnicy EDK wychodzą 08 kwietnia z Sulęcina po mszy św. w Kościele św. Mikołaja o godz. 18.00. Organizatorzy EDK zapraszają do zapisywania się na stronie EDK 2022 wybierając trasę Lubuskie, Sulęcin, Niebieska-św. Henryka. Znajduje się tam dokładny opis trasy.
 4. W czwartek o godz. 20.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy.
 5. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – modlimy się o nowe i święte powołania z naszej parafii i diecezji.
 6. Wielki Post przeżywamy w duchu synodalnym kościoła. V Tydzień Wielkiego Postu jest tygodniem wolontariusza. Bardzo prosimy Parafialny Zespół Caritas, osoby posługujące przy kościołach, osoby zaangażowane w bezpośrednią pomoc uchodźcom z Ukrainy, Klub Seniora „Kwiat Jesieni” o zaangażowanie w liturgię tego tygodnia.
 7. Baranki wielkanocne do nabycia w przedsionku kościoła. Ofiary z baranków przeznaczamy na utrzymanie naszych gości na plebanii, w domu katechetycznym i w domu Sióstr Jezusa Miłosiernego. Do nabycia są też świece „Caritas”.
 8. W sobotę zapraszamy rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków do kościoła św. Mikołaja o godz. 10.00; aby kościół i teren przykościelny posprzątać na święta wielkanocne. Prosimy wziąć ze sobą narzędzia wspomagające sprzątanie 😊!!! (wiadra, miotły, mopy, grabie, środki czystości itd.).
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Biuletyn Parafialny – Dolina Miłosierdzia – w biuletynie również część informacji w języku ukraińskim. Na pierwszej stronie podane są godziny odprawiania mszy w kościołach św. Henryka i św. Mikołaja. W intencjach proszę zwrócić uwagę na godziny odprawiania mszy. Przypominamy, że Msze Święte w kościele św. Henryka odprawiane są w tygodniu o godz. 7.00; w niedzielę o godz. 11.00 i 12.30; w kościele św. Mikołaja w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o godz. 18.00. Prosimy, aby zapoznać się z intencjami – jeśli wystąpi błąd prosimy o informację przed odprawieniem mszy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sulęcin i naszych Gości na „XII Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w dniu 10 kwietnia 2022r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie. Obchody rozpoczniemy tradycyjnie mszą świętą o godz. 10.30 w Kościele pw. Świętego Mikołaja w Sulęcinie. Po mszy z terenu Placu Kościelnego ruszy kolorowy korowód, który przemaszeruje ulicami na plac przy fontannie, miejsce Jarmarku Wielkanocnego. Podczas Jarmarku zaprezentowane zostaną wyroby rękodzieła ludowego nawiązujące do Świąt Wielkanocnych, potrawy wielkanocne pochodzące z Polski oraz z Niemiec oraz stroiki i palmy wielkanocne.

W trakcie spotkania zorganizowane zostaną konkursy na:

– najładniejszą palmę wielkanocną,

– najdłuższą palmę wielkanocną (nagroda od Księdza Proboszcza)

– najpiękniejszego koguta z piernika.

Za udział w konkursie przewidziane są nagrody.

Dodatkowo Jarmark urozmaicą występy sulęcińskich przedszkolaków oraz zespołu folklorystycznego. Będzie pyszny żurek i bigos, przygotowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz ciast na stoiskach przygotowanych przez sulęcińskie placówki oświatowe.

Atrakcją będzie  szukania pisanek dla wszystkich chętnych dzieci!

Przewidujemy również warsztaty oraz inne niespodzianki nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych.

IV Niedziela Wielkiego Postu tzw. „Laetare” 27.03.2022r.

 1. Nauki rekolekcyjne do środy podczas mszy o godz. 9.00 i 18.00 (kościół św. Mikołaja). Młodzież przygotowująca się do bierzmowania i rodziców dzieci komunijnych szczególnie zapraszamy.
 2. Spowiedź świąteczna w środę od godz. 8.00 do godz. 11.00 oraz od godz. 15.00 do godz. 18.00 – prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatni moment przedświąteczny.
 3. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 4. W piątki po mszy wieczornej Droga Krzyżowa w plenerze – jako przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 8 kwietnia.
 5. Wielki Post pragniemy przeżyć w duchu synodalnym kościoła. IV Tydzień Wielkiego Postu jest tygodniem rekolekcyjnym. Bardzo prosimy Grupę O. Pio; Grupę modlitwy „Jota” i mężczyzn Adorujących Jezusa w Eucharystii o zaangażowanie w liturgię tego tygodnia.
 6. Dzisiaj zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania (grupa starsza i młodsza) na spotkanie po mszy o godz. 18.00 z księdzem rekolekcjonistą.
 7. Baranki wielkanocne do nabycia w przedsionku kościoła. Ofiary z baranków przeznaczamy na utrzymanie naszych gości na plebanii, w domu katechetycznym i w domu Sióstr Jezusa Miłosiernego.
 8. W sobotę o godz. 8.00 – różaniec wynagradzający NMP; 9.00 – msza wotywna ku czci Maryi; procesja Maryjna i rozmyślanie prowadzone przez kapłana.
 9. Mamy już nową kamerę w kościele św. Mikołaja. Całość z robocizną kosztowała 1600 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspomogli w z finasowaniu sprzętu do naszej świątyni.
 10. Od dzisiejszej niedzieli do piątku grupa medytacyjna „Jota” zaprasza na medytacyjny rachunek sumienia online. Codziennie o 20.30 na parafialnym facebooku i youtube. Po szczegóły zapraszamy na stronę parafialną.
 11. Zapraszamy młodzież na pierwsze spotkanie oazowe Ruchu Światło-Życia, które odbędzie się 1 kwietnia o godz. 18.00 w Sali parafialnej.
 12. Od 1 kwietnia do nabycia nowy „Biuletyn Parafialny”. Prosimy, aby zapoznać się z intencjami – jeśli wystąpi błąd prosimy o informację przed odprawieniem mszy.

Parafia św. Henryka w Sulęcinie  w tym roku po raz szósty organizuje Ekstremalną Drogę Krzyżową. Stacje Drogi krzyżowej są wyznaczone przy kościołach i krzyżach przydrożnych. Uczestnicy EDK wychodzą 08 kwietnia z Sulęcina po mszy św. w Kościele św. Mikołaja o godz. 18.00. W parafii w Długoszynie planowane są stacje przy kościele (około godz. 21.00), Brzeżnie (ok. godz. 22.00) i przy krzyżu w Rychliku (ok. godz. 23.00). W parafii Torzym przy kościele w Prześlicach (ok. godz. 24.00), przy krzyżu w Kownatach około godz. 01.00. przy kościele w  Małuszowie (ok. godz. 02.00). Organizatorzy EDK zapraszają do zapisywania się na stronie EDK 2022 wybierając trasę Lubuskie, Sulęcin, Niebieska-św. Henryka. Znajduje się tam dokładny opis trasy. Wszelkie informacje na temat EDK u brata Ryszarda Staniszewskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sulęcin i naszych Gości na „XII Polsko-Niemiecki Sulęciński Jarmark Koguci”, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w dniu 10 kwietnia 2022r. na Placu Czarnieckiego w Sulęcinie. Obchody rozpoczniemy tradycyjnie mszą świętą o godz. 10.30 w Kościele pw. Świętego Mikołaja w Sulęcinie. Po mszy z terenu Placu Kościelnego ruszy kolorowy korowód, który przemaszeruje ulicami na plac przy fontannie, miejsce Jarmarku Wielkanocnego. Podczas Jarmarku zaprezentowane zostaną wyroby rękodzieła ludowego nawiązujące do Świąt Wielkanocnych, potrawy wielkanocne pochodzące z Polski oraz z Niemiec oraz stroiki i palmy wielkanocne.

W trakcie spotkania zorganizowane zostaną konkursy na:

– najładniejszą palmę wielkanocną,

– najdłuższą palmę wielkanocną (nagroda od Księdza Proboszcza)

– najpiękniejszego koguta z piernika.

Za udział w konkursie przewidziane są nagrody.

Dodatkowo Jarmark urozmaicą występy sulęcińskich przedszkolaków oraz zespołu folklorystycznego. Będzie pyszny żurek i bigos, przygotowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Sulęcinie oraz ciast na stoiskach przygotowanych przez sulęcińskie placówki oświatowe.

Atrakcją będzie  szukania pisanek dla wszystkich chętnych dzieci!

Przewidujemy również warsztaty oraz inne niespodzianki nawiązujące do tradycji Świąt Wielkanocnych.

SALA PARAFIALNA

PONIEDZIAŁEK

19.00 Odnowa w Duchu Świętym „Miriam”

WTOREK

17.00-18.00 Rodzice dzieci komunijnych

19.00 Chór „Arka”

ŚRODA

19.45 Wspólnota „Jota”

CZWARTEK

10.00 Klub Seniora „Kwiat Jesieni”

19.00 Zespół muzyczny „Miriam”

PIĄTEK

16.00 Zespół „Promyki”

18.00 Ruch Światło-Życie „Oaza”

SOBOTA

11.00 Ministranci

NIEDZIELA

 

Od poniedziałku do niedzieli wydawanie darów dla naszych Gości od godz. 16.00 do godz. 18.00.

III Niedziela Wielkiego Postu 20.03.2022r.

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w piątek o godz. 16.30 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 2. W piątki po mszy wieczornej Droga Krzyżowa w plenerze – jako przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 8 kwietnia.
 3. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w poniedziałek 21 marca na modlitwę uwielbienia po mszy o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 4. Wielki Post przeżywamy w duchu synodalnym kościoła. III Tydzień Wielkiego Postu jest tygodniem modlitewnym. Bardzo prosimy Odnowę w Duchu Świętym, Apostolat Maryjny i Żywy Różaniec o zaangażowanie w liturgię tego tygodnia. Serdecznie zapraszamy codziennie na msze o godz. 18.00.
 5. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Jędrzej Polak.
 6. Za tydzień w niedzielę zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania (grupa starsza i młodsza) na spotkanie po mszy świętej o godz. 18.00 z księdzem rekolekcjonistą.
 7. 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania NMP. Zapraszamy o godz. 17.00 na nabożeństwo Maryjne na którym wraz z Ojcem Świętym Maryi zawierzymy Rosję i Ukrainę. W czasie nabożeństwa dzieci komunijne otrzymają medalik NMP. W czasie mszy o godz. 18.00 podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (deklaracje do pobrania w zakrystii).
 8. W piątek wyjątkowo Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
 9. W piątek po mszy wieczornej „Wypominki Parafialne”.
 • W domu parafialnym w salach dolnych mogą nasi goście z Ukrainy przebywający na terenie całej parafii zaopatrzyć się w ubrania i środki czystości – wydawanie darów codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00 (też w niedzielę). W tym czasie dyżuruje tłumaczka języka rosyjskiego.
 • Dary żywnościowe, ubrania i środki czystości dla naszych gości możemy również przynosić do magazynu w dolnych salach domu parafialnego codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00.
 • Bardzo prosimy śledzić media naszej parafii – na bieżąco będą podawane informacje.
 • Informujemy, że służymy naszym gościom wszelką możliwą pomocą. Nie pośredniczymy w szukaniu pracy i zatrudnieniu.

W naszych modlitwach pamiętamy o Siostrach i Braciach z Ukrainy i zapewniamy o naszej życzliwości. Zapraszamy Was na Msze Święte, które są odprawiane w dużym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W małym kościele msze od poniedziałku do soboty o godz. 7.00; w niedzielę o godz. 11.00 i 12.30. W małym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 17.30; w sobotę od godz. 7.30 do 12.00.

Оголошення для наших гостей з України!
• У парафіяльному домі, в нижніх кімнатах, наші гості з України
можуть запастися одягом та засобами для прибирання –щодня з 16:00
до 18:00 (також в неділі). У цей час є російський перекладач.
• Продукти, одяг та миючі засоби для наших гостей також можна
приносити на склад у нижніх кімнатах парафіяльного дому щодня з
16:00 до 18:00.
• Слідкуйте за ЗМІ нашої парафії – актуальна інформація буде
надавана на постійній основі.
• Повідомляємо, що ми надаємо нашим гостям всю можливу
допомогу. Але ми не виступаємо як посередник у пошуку роботи та
працевлаштування.
• 20 березня о 13.00 запрошуємо наших українських гостей та усіх
мешканців на спільний пікнік «Давайте пізнаємо один одного!
Блакитно-жовта весна!» в міському парку. Детальна інформація на
афішах та на сайті парафії.
• Давайте разом просити до Бога через заступництво Матері Фатіми
і святих дітей Фатіми, а також через заступництво св. Івана Павла
II, про закінчення російської агресії!

У наших молитвах ми згадуємо сестер і братів з України і запевняємо Вас в
нашій доброті. Запрошуємо на Святі Меси, які відправляються у великій
церкві з понеділка по суботу о 9:00 та 18:00; в неділю о 7:30, 9:00, 10:30,
12:00 та 18:00. У невеликій церкві меси відбуваються з понеділка по суботу
о 7:00, в неділю о 11:00 та 12:30. У малій церкві поклоніння Пресвятим
Дарам з понеділка по п’ятницю с з 7:30 до 17:30, в суботу з 7:30 до 12:00.

25 березня – урочистість Благовіщення Пресвятої Богородиці.
Запрошуємо всіх парафіян та наших гостей з України о 17:00 до
церкви св. Миколая (церква в центрі) у Суленціні на Марійну службу,
де разом зі Святішим Отцем Франциском ми будемо вірити в мир Росії
та України, а також в нашу парафію та місто Суленцін та весь
Суленцінський район.

Объявления для наших гостей с Украины

 • В приходском доме в нижних залах могут наши гости
  из Украины,которые находятся на территории всего нашего прихода могут снабжаться одеждой ,продовольственными продуктами, чистящими средствами –  выдача даров ежедневно с  00 ч. до 18.00ч./ тоже в воскресенье/ В это время можно общаться на русском языке . Наш приходской дом расположен на улице   Marii Curie  Skłodowskiej 1  / возле маленького костёла /
 • Очень просим наблюдать за нашими  проиходскими медиами  своевременно –  информации на нашем  сайте:
  www.parafia-sulecin.com
 • Сообщаем, что мы служим нашим гостям всякой возможной помощью. Мы не посредничим в поисках работы
  и в трудоустройствах .

В наших молитвах помним об наших Сёстрах  и Братьях из Украины и даём уверение о нашей доброжелательности.Приглашаем Вас на  мессы, которых служба идёт  в большом косьтёле  с понедельника до субботы
в 9.00 ч и 18.00 ч, а в воскреснеье в ч. 7.30, 9.00, 10.30,12.00 и 18.00.
В  маленьком костёле служат мессу с понедельника до субботы в 7.00 ч . утра а в воскресенье в 11 .00 ч. и 12.30 ч.  В маленьком костёле поклонение Святому Причастию с понедельника до пятницы с 7.30 до 17.30, в субботу с 7.30 до 12.00.

 

II Niedziela Wielkiego Postu „Ad Gentes” 13.03.2022r.

 1. Dzisiaj niedziela „Ad Gentes”. Zbiórka do puszek na misyjną działalność kościoła.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 3. W piątki po mszy wieczornej Droga Krzyżowa w plenerze – jako przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 8 kwietnia.
 4. W sobotę uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP – w czasie mszy wieczornej modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja.
 5. W sobotę 19 marca o godz. 12.30 Msza Święta i spotkanie Ruchu „Wiara i Światło”.
 6. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza w poniedziałek 21 marca na modlitwę uwielbienia po mszy o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja.
 7. Wielki Post pragniemy przeżyć w duchu synodalnym kościoła. II Tydzień Wielkiego Postu jest tygodniem liturgicznym. Bardzo prosimy ministrantów, szafarzy, zespół „Bene Vestri” oraz chór „Arka” o zaangażowanie w liturgię tego tygodnia. Serdecznie zapraszamy codziennie na msze o godz. 18.00
 8. Świece wielkanocne „Caritas” i Baranki wielkanocne będą dostępne w przyszłym tygodniu.
 9. Wznawiamy pomoc żywnościową „Caritas” dla naszych podopiecznych. Wydawanie darów w środę w magazynie „Caritas” przy domu katechetycznym w godzinach od 9.00 do 12.00 i od 16.00 do 18.00.
 • W domu parafialnym w salach dolnych mogą nasi goście z Ukrainy przebywający na terenie całej parafii zaopatrzyć się w ubrania, żywność, środki czystości – wydawanie darów codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00 (też w niedzielę). W tym czasie dyżuruje tłumaczka języka rosyjskiego.
 • Dary żywnościowe, ubrania i środki czystości dla naszych gości możemy również przynosić do magazynu w dolnych salach domu parafialnego codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00.
 • Bardzo prosimy śledzić media naszej parafii – na bieżąco będą podawane informacje.
 • Sulęciński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia sportowe. Zajęcia odbywać będą się również w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II. Informacje o zajęciach podane są na stronie internetowej ośrodka sportu i szkoły podstawowej.
 • Informujemy, że służymy naszym gościom wszelką możliwą pomocą. Nie pośredniczymy w szukaniu pracy i zatrudnieniu.
 • Wołajmy mocno do Boga przez wstawiennictwo Matki Fatimskiej i świętych dzieci z Fatimy oraz przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o nawrócenie Rosji!!!

W naszych modlitwach pamiętamy o Siostrach i Braciach z Ukrainy i zapewniamy o naszej życzliwości. Zapraszamy Was na msze święte które są odprawiane w dużym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 9.00 i 18.00; w niedzielę o godz. 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W małym kościele msze od poniedziałku do soboty o godz. 7.00; w niedzielę o godz. 11.00 i 12.30. W małym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 17.30; w sobotę od godz. 7.30 do 12.00

Объявления для наших гостей с Украины

 • В приходском доме в нижних залах могут наши гости
  из Украины,которые находятся на территории всего нашего прихода могут снабжаться одеждой ,продовольственными продуктами, чистящими средствами –  выдача даров ежедневно с  00 ч. до 18.00ч./ тоже в воскресенье/ В это время можно общаться на русском языке . Наш приходской дом расположен на улице   
  Marii Curie  Skłodowskiej 1  / возле маленького костёла /
 • Очень просим наблюдать за нашими  проиходскими медиами  своевременно –  информации на нашем  сайте:
  www.parafiasulecin.com
 • Sulęciński Ośrodek Sportu i Rekreacji /Сулентински Центр Спорта и Рекреации/ приглашает на спортивные занятия.Занятия происходят тоже на спортивных площадках восьмилетки / Szkoła Podstawowa nr 1 im  Św. Jana Pawła II. Информация о занятиях на сайте центра спорта восьмилетки.
 • Сообщаем, что мы служим нашим гостям всякой возможной помощью. Мы не посредничим в поисках работы
  и в трудоустройствах .

В наших молитвах помним об наших Сёстрах  и Братьях из Украины и даём уверение о нашей доброжелательности.Приглашаем Вас на  мессы, которых служба идёт  в большом косьтёле  с понедельника до субботы
в 9.00 ч и 18.00 ч, а в воскреснеье в ч. 7.30, 9.00, 10.30,12.00 и 18.00.
В  маленьком костёле служат мессу с понедельника до субботы в 7.00 ч . утра а в воскресенье в 11 .00 ч. и 12.30 ч.  В маленьком костёле поклонение Святому Причастию с понедельника до пятницы с 7.30 до 17.30, в субботу с 7.30 до 12.00.

I Niedziela Wielkiego Postu 06.03.2022r.

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 2. W piątki po mszy wieczornej Droga Krzyżowa w plenerze – jako przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 8 kwietnia.
 3. Wielki Post pragniemy przeżyć w duchu synodalnym kościoła. I Tydzień Wielkiego Postu jest tygodniem katechetycznym. Uczniowie naszych szkół będą zaangażowani w oprawę liturgiczną. Serdecznie zapraszamy codziennie na msze o godz. 18.00
 4. Za tydzień niedziela „Ad Gentes”. Zbiórka do puszek na dzieła misyjne kościoła.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy nabyć świecę świąteczną „Caritas” w cenie 20zł.
 6. Możemy również nabyć Baranki Paschalne w cenie również 20 zł – dochód zostanie przekazany na zakup nowej kamery do kościoła – gdyż obecna jest uszkodzona.
 7. Parafia w Torzymiu zaprasza 12 marca o godz. 18.00 na Mszę Świętą i nabożeństwo Wywyższenia Krzyża z modlitwą przebłagania i uwielbienia. W czasie modlitw będą obecne relikwie Krzyża Świętego. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

WOLNA UKRAINA!!!

 • W domu parafialnym w salach dolnych mogą nasi goście z Ukrainy przebywający na terenie całej parafii zaopatrzyć się w ubrania, żywność, środki czystości – wydawanie darów codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00 (też w niedzielę).
 • Od poniedziałku będzie dyżurował psycholog i tłumacz rosyjskojęzyczny.
 • Dary żywnościowe, ubrania i środki czystości dla naszych gości możemy również przynosić na plebanię codziennie w godzinach od 16.00 do 18.00.
 • Możemy zgłaszać chęć przyjęcia do swoich domów uchodźców u księdza proboszcza – telefon bezpośredni do proboszcza tylko w sprawach uchodźców – 605 299 577 (prosimy szczególnie o SMS z informacją: ile osób chcemy przyjąć).
 • Bardzo prosimy śledzić media naszej parafii – na bieżąco będą podawane informacje.
 • Na plebanii i w domu katechetycznym przebywają mamy z dziećmi – bardzo prosimy nie fotografować naszych gości dla ich bezpieczeństwa.
 • Sulęciński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza dzieci i dorosłych na zajęcia sportowe. Zajęcia odbywać będą się również w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II. Informacje o zajęciach podane są na stronie internetowej ośrodka sportu i szkoły podstawowej.
 • Od przyszłej niedzieli część informacji w ogłoszeniach duszpasterskich będzie podawana w języku ukraińskim i rosyjskim.

Wołajmy mocno do Boga przez wstawiennictwo Matki Fatimskiej

i świętychdzieci z Fatimy oraz przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

o nawrócenie Rosji!!!

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.02.2022r.

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem: 7.00 (kościół św. Henryka); 9.00, 11.00 i 18.00 (kościół św. Mikołaja). W Tursku, Żubrowie i Ostrowie msze o godz. 17.00. W środę obowiązuje post ścisły. Na prośbę Ojca Świętego dzień ten będzie dniem modlitwy i postu o pokój na świecie. Odpowiadając na apel naszego Ks. Biskupa i Episkopatu Polski w środę i w niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w kościele św. Mikołaja w każdy piątek o godz. 17.00 oraz po mszy o godz. 9.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00.
 3. W piątki po mszy wieczornej Droga Krzyżowa w plenerze – jako przygotowanie do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która odbędzie się 8 kwietnia.
 4. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 5. Wielki Post pragniemy przeżyć w duchu synodalnym kościoła. Poszczególne tygodnie będą dedykowane nowemu otwarciu duszpasterskiemu. I tak poszczególne tygodnie są tematyczne i grupy istniejące przy naszej parafii prosimy o zaangażowanie:

„Czy i Wy chcecie odejść?” – Jezus

I Tydzień Wielkiego Postu – Tydzień katechetyczny

(Szkoła Podstawowa nr 1 im. Św. Jana Pawła II i nr 2 im. Polskich Olimpiczyków – zespół dziecięcy „Promyki”)

II Tydzień Wielkiego Postu – Tydzień liturgiczny

(Zespół „Bene Vestri”; chór ARKA; ministranci i szafarze)

III Tydzień Wielkiego Postu – Tydzień modlitewny

(Odnowa w Duchu Świętym „Miriam”; Apostolat Maryjny i Żywy Różaniec)

IV Tydzień Wielkiego Postu – Tydzień rekolekcyjny

(rekolekcjonista – ks. Jędrzej Polak – grupa O. Pio i wspólnota „Jota”; grupa adoracyjna mężczyzn)

V Niedziela Wielkiego Postu – Tydzień wolontariusza

(Caritas; Wiara i Światło; osoby posługujące w parafii; wolontariat młodych)

 1. W sobotę o 8.15 różaniec wynagradzający za bluźnierstwa przeciwko Matce Bożej; 9.00 msza wotywna ku czci Matki Bożej; procesja z figurą fatimską wokół kościoła i 15 minutowe rozmyślanie.
 2. Trwamy w procesie synodalnym naszej diecezji i parafii. 5 marca o godz. 11.00 w sali parafialnej odbędzie się spotkanie dekanalne kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów i liderów świeckich. Spotkanie trwać będzie do godz. 13.00.
 3. Od 3 marca do 11 marca po mszach o godz. 9.00 Nowenna o pokój i za Polskę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.
 4. Organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Program i karty zapisu do pobrania w zakrystii. Osoba wpisana na pielgrzymkę, to ta która odda wypełnioną kartę pielgrzyma i wpłaci 200zł zaliczki. Po skompletowaniu grupy odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe. Za pielgrzymkę odpowiada ks. proboszcz.

PILNE!!!

Jako parafia, mieszkańcy miasta, gminy i powiatu pragniemy też włączyć się w konkretną pomoc dla naszych Braci i Sióstr z Ukrainy. Przygotowujemy w dawnym domu katechetycznym mieszkania interwencyjne dla 10 osób (2-3 rodzin) – już dziękujemy za nieodpłatne przekazanie materiałów sanitarnych i budowlanych oraz przekazane nowe łóżka. Bardzo prosimy osoby do pomocy w malowaniu i przygotowaniu mieszkań – osoby chętne do pomocy prosimy, aby skontaktowały się z ks. proboszczem. Dzisiaj możemy również złożyć ofiary do puszek na zagospodarowanie mieszkań w potrzebne rzeczy.

Miejska Rada z Termopilska zwróciła się do władz  naszego miasta i powiatu z prośbą o konkretną pomoc i tak potrzebne są: śpiwory, materace, karimaty, jedzenie dla dzieci, produkty higieniczne, łóżka polowe, ubrania dla dzieci, łóżeczka turystyczne i pampersy. W środę popielcową od godz. 9.00 do godz. 19.00 będzie przy kościele św. Mikołaja podstawiony samochód, do którego prosimy przynosić w/w rzeczy. W pomoc w zbiórce włączają się wolontariusze z naszych szkół. Bóg zapłać!

KALENDARZ LITURGICZNY

2 marca – Środa Popielcowa; piątek – św. Kazimierza, królewicza

VII NIEDZIELA ZWYKŁA 20.02.2022r.

 1. 21 lutego (poniedziałek) Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na „Uwielbienie” do kościoła św. Mikołaja po mszy o godz. 18.00.
 2. W piątek po mszy o godz. 18.00 „Wypominki Parafialne”.
 3. W sobotę modlitwy w intencjach Ojczyzny i pokój na świecie. Msza o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja; po mszy do godz. 22.00 modlitwy prowadzone przez Wspólnotę Rodziny Radia Maryja.
 4. Trwamy w procesie synodalnym naszej diecezji i parafii. 5 marca o godz. 11.00 w sali parafialnej  odbędzie się spotkanie dekanalne kapłanów, sióstr zakonnych, katechetów i liderów świeckich. Spotkanie trwać będzie do godz. 13.00.
 5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12.00 spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców.
 6. Organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Program i karty zapisu do pobrania w zakrystii. Osoba wpisana na pielgrzymkę, to ta która odda wypełnioną kartę pielgrzyma i wpłaci 200zł zaliczki. Po skompletowaniu grupy odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe. Za pielgrzymkę odpowiada ks. proboszcz.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – święto Katedry św. Piotra Apostoła; środa – św. Polikarpa

DO WIECZNOŚCI ODESZLI W NASZEJ PARAFII Ś.P.

+Ludwik Walusz; +Jan Stasiłowicz; +Stanisława Grzejda

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.02.2022r.

 1. Na hospicja w naszej diecezji przekazaliśmy z ubiegłej niedzieli: 2250zł. Bóg Zapłać!
 2. Wczoraj odbyła się męska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za modlitwę w intencjach parafii i organizację pielgrzymki.
 3. W poniedziałek po mszy o godz. 18.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Walentego – za zakochanych, o wybór dobry żony czy męża; o utrwalenie miłości już zakochanych i będących razem; o sakramentalne uregulowanie życia tych parach, które chcą i mogą to uczynić.
 4. Przypominamy, że od poniedziałku do piątku o godz. 15.00 w kościele św. Henryka prowadzona jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. W każdą środę od godz. 16.00 do godz. 17.00 w kościele św. Henryka „Modlitwa Pokutna za Ojczyznę”.
 6. W środę o godz. 19.00 Adoracja Mężczyzn w kościele św. Henryka.
 7. W sobotę 19 lutego o godz. 12.30 w kościele św. Henryka Msza Święta i spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło.
 8. W sobotę o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja.
 9. 21 lutego (poniedziałek) Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam” zaprasza na „Uwielbienie” do kościoła św. Mikołaja po mszy o godz. 18.00.
 10. Organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Medjugorie. Program i karty zapisu do pobrania w zakrystii.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – święto świętych Cyryla i Metodego (Patronów Europy) i wspomnienie świętego Walentego – patrona chorych i zakochanych

DO WIECZNOŚCI ODESZŁA W NASZEJ PARAFII Ś.P.

+Zofia Banasiak

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA 06.02.2022r.

INTENCJA PAPIESKA

Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

INTENCJA PARAFIALNA

O odwagę dla ludzi z grup parafialnych do wychodzenia poza swoje ramy i przygarnianie wszystkich, którzy jeszcze nie wiedzą, jak słodki jest Pan.

 1. Po mszy zbiórka do puszek na hospicja w naszej diecezji.
 2. W środę o godz. 19.00 (zmiana godziny z 20.00) Adoracja Mężczyzn w kościele św. Henryka.
 3. Spotkanie grupy O. Pio w środę 9. lutego o godz. 19.00 w salce parafialnej. Zapraszamy serdecznie.
 4. Spotkanie biblijne w sobotę 12.02 o godz. 19.00 w salce parafialnej. Będziemy kontynuować lekturę i analizę Apokalipsy (tym razem rodz. od 4 do 6). Spotkanie prowadzi ks. Sebastian.
 5. W piątek Światowy Dzień Chorego – w czasie mszy świętych udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Zachęcamy, aby w tygodniu skorzystać z Sakramentu Spowiedzi. Spowiedź w kościele św. Mikołaja – od 8.30 i od 17.30.
 6. Do nabycia Biuletyn Parafialny. W biuletynie m.in.: intencje na bieżący miesiąc i aktualności parafialne. Za biuletyn możemy złożyć ofiarę do skarbony umieszczonej na szafce z Prasą Katolicką przy wyjściu z kościoła.
 7. Na prośbę wielu parafian proboszcz parafii przygotowuje program pielgrzymki do Medjugorie. Termin i dokładne informacje zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 8. 12 lutego (sobota) męska część Chóru Parafialnego i męska część wspólnoty medytacyjnej Jota organizuje wyjazd modlitewno-rekreacyjny mężczyzn naszej parafii do Kalisza do Sanktuarium św. Józefa. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Poznaniu na męskiej kolacji i obejrzymy spektakl w jednym z poznańskich teatrów. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Orientacyjny koszt wyjazdu to 80 zł + koszt kolacji we własnym zakresie. Za organizację pielgrzymki odpowiadają Panowie Ryszard Staniszewski i Mariusz Kępka.12.02.2022 r.6.30 wyjazd spod kościoła św. Henryka9.30 – przyjazd na miejsceCzas indywidualnego skupienia12.00 EucharystiaPrzejazd do PoznaniaOk. 15.00 wspólny obiadCzas wolny17.30 przejazd do teatru18.00 spektakl teatralny „Dwoje na fotelu” http://mojteatr.pl/spektakl/dwoje-na-fotelu/Ok. 19.30 wyjazd z Poznana w drogę powrotną

KALENDARZ LITURGICZNY

czwartek – św. Scholastyki; piątek – NMP z Lourdes

DO WIECZNOŚCI ODESZLI W NASZEJ PARAFII

+Maria Wójcik; +Zdzisław Błauciak

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA 30.01.2022r.

 1. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na hospicja w naszej diecezji.
 2. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 3. We wtorek spotkanie katechetów o godz. 19.00 na plebanii.
 4. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 5. W sobotę Msza Święta wotywna ku czci Matki Bożej o godz. 9.00, po mszy procesja z figurą Matki Bożej i rozmyślanie.
 6. Kancelaria Parafialna czynna w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00.
 7. W każdą I; II; III środę miesiąca nauki przed chrztem świętym. Nauki prowadzone są cyklicznie. Przypominamy, że rodzice i chrzestni mają obowiązek uczestniczenia w naukach. Na nauki zapraszamy szczególnie nowych rodziców i chrzestnych. Nauki odbywają się w domu parafialnym przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 1. Za nauki w naszej parafii odpowiada ks. wikariusz Waldemar Murach.

KALENDARZ LITURGICZNY

 • poniedziałek – św. Jana Bosko (patronalne święto drużyny piłkarskiej w naszej parafii – zapraszamy rodziców i dzieci z Parafialnego Klubu Piłkarskiego „Bosko” na mszę o godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja)
 • środa – Ofiarowanie Pańskie – Matki Bożej Gromnicznej (poświęcenie gromnic na mszach o godz. 7.00; 9.00; 18.00 – taca z tego dnia przeznaczona jest na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych). W Tursku, Żubrowie i Ostrowie msza z poświęceniem gromnic o godz. 17.00.
 • czwartek – św. Błażeja (po mszach modlitwy o zdrowie gardła i specjalne indywidualne błogosławieństwo)
 • sobota – św. Agaty (podczas mszy błogosławieństwo „Chleba św. Agaty” – do pobrania będą zestawy z chlebem, solą i wydrukowaną modlitwą św. Agaty)

DO WIECZNOŚCI ODESZLI ZMARLI W NASZEJ PARAFII

+Władysława(f) Wyka; +Adam Dębski

TROCHĘ CIEKAWYCH INFORMACJI!!!

„Błogosławiony 5. lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić” – wyjaśnia w rozmowie z KAI ks. dr Joachim Kobienia.

KAI: Dlaczego błogosławimy chleb we wspomnienie św. Agaty?
ks. dr Joachim Kobienia:  Kościół oprócz sakramentów ma także wielkie bogactwo sakramentaliów. Są to takie szczególne znaki, które mają nas przybliżyć do Boga. Jednym ze zwyczajów jest błogosławienie chleba ku czci św. Agaty. Kim była? Chrześcijanką, młodą dziewczyną, która ślubowała Panu Bogu dziewictwo. Nie spodobało się to namiestnikowi Sycylii, gdzie żyła Agata. Był także inny powód jej męczeństwa. Jako chrześcijanka nie chciała oddać czci bogom powszechnie uznanym w Cesarstwie Rzymskim. Zamknięto ją najpierw w domu publicznym, a potem poddano torturom. Zginęła w okrutnych mękach leżąc na rozżarzonych węglach.
Św. Agata jest patronką, która chroni od pożarów i niebezpieczeństwa ognia. Doświadczyli tego mieszkańcy Sycylii, gdy rok po jej śmierci wulkan Etna groził zniszczeniem całej Katanii. Jedni mówią, że to welon, który nosiła święta powstrzymał lawę i zmienił jej kierunek, inni, że tablica marmurowa, która była na jej grobie.
Św. Agata jest także orędowniczką zawodów, które mają do czynienia z ogniem, m.in. piekarzy. Stąd właśnie chleb św. Agaty. Mówimy, że ktoś jest dobry jak chleb. Imię Agata z greckiego dosłownie znaczy „dobra”. Chleb jest pięknym symbolem jej poświęcenia. Jezus nieprzypadkowo podczas Ostatniej Wieczerzy wybrał właśnie chleb jako znak, pod którym chciał pozostać pośród nas…

Błogosławiony 5. lutego chleb chronić ma nas przed ogniem. Jest także zabierany w podróż, aby ułatwić rozłąkę, ponieważ tęsknota za domem, niczym ogień, pali serca i św. Agata ma pomóc ten ogień ugasić.
Jak traktować to sakramentalium, żeby nie stało się chrześcijańskim amuletem?
– Każdemu sakramentalium grozi to, że stanie się obiektem magicznym. Myślę, że przede wszystkim trzeba klarownej katechezy na ten temat. Sakramentalia nie są znakami, które działają same z siebie, ani magicznymi amuletami, które mają przed czymś chronić. Są natomiast znakiem bliskości Boga. Mają nasze myśli kierować ku Niemu, bezpośrednio lub za wstawiennictwem jakiegoś patrona. Skłaniać do zawierzenia się Panu Bogu, jak to czynili święci. To jest nasza prawdziwa siła – zaufanie Bogu, który jest fundamentem naszego życia.

Sakramentalia przygotowują nas także do przyjęcia sakramentów. Woda święcona jest nawiązaniem do chrztu św., a wino i chleb wprost do Eucharystii i zjednoczenia z Chrystusem w Komunii św. To jest właśnie najważniejsze znaczenie sakramentaliów.

Jezus konsekrował podczas Ostatniej Wieczerzy żydowską macę, w liturgii wschodniej używa się prosfory, a w rzymskokatolickiej komunikantów, wypiekanych z mąki i wody bez dodatku zakwasu. Skąd taka różnorodność?

– Trzeba by było zapytać biblistów, czy na pewno Chrystus konsekrował macę, ponieważ są sprzeczne opinie, czy Ostatnia Wieczerza była Paschą, czy tylko do niej nawiązywała. Tradycja chrześcijańska mówi, że Chrystus konsekrował chleb przaśny. Jednak w pierwszych wiekach używano zwykłego chleba i to zarówno w Kościele wschodnim, jak i zachodnim. Konsekrowano chleb, który był codziennie spożywany, a zatem najczęściej był to chleb kwaszony.

Dopiero około VI-VII wieku w Kościele zachodnim, kiedy coraz większym szacunkiem otaczano Eucharystię i z tego powodu coraz rzadziej Ją przyjmowano, nie zabierano Komunii św. dla chorych w domach, stwierdzono, że trzeba wrócić do chleba niekwaszonego. Nadawano mu specyficzną formę opłatków. Od samego początku istniało jednak przekonanie, że musi to być chleb pszenny.

Tradycje Kościołów się rozeszły, ponieważ na wschodzie używano nadal chleba wypiekanego na zakwasie. Kwaszony czy nie, w każdej z tradycji, staje się prawdziwym Ciałem Chrystusa.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022r.

 1. W piątek po mszy wieczornej „Wypominki Parafialne za Zmarłych”. W każdy ostatni piątek miesiąca omadlamy zmarłych, którzy w ostatnim miesiącu zmarli. Możemy również na kartkach wypisać zmarłych nam bliskich. Kartki prosimy składać na tacę lub przekazać do zakrystii.
 2. W czasie ferii kancelaria czynna tylko na umówioną wizytę telefoniczną.
 3. Panie naszej parafii z klubu seniora „Kwiat Jesieni” wykonały piękne ozdoby aniołów, które sprzedawały w grudniu po mszach. Uzbierały 2860zł. Pieniądze przekazały na remonty w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowania Paniom i wszystkim zaangażowali się w tę inicjatywę.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Franciszka Salezego; wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła; środa – Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa; piątek – św. Tomasza z Akwinu

DO WIECZNOŚCI ODESZLI

+Eugenia Terech; +Bogdan Rutnicki; +Władysław Butkiewicz; +Arkadiusz Gondek; +Władysława Wyka

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II NIEDZIELA ZWYKŁA 16.01.2022r.

 1. W poniedziałek po mszy o godz. 18.00 „Wieczór Uwielbienia” prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.
 2. We wtorek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 3. W środę modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po Mszy o godz. 18.00 możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja.
 4. W sobotę 22 stycznia przypada XXXVI rocznica śmierci Sługi Bożego Biskupa Wilhelma Pluty.
 5. W piątek i w sobotę obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
 6. Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską” – bardzo dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w kolędzie w kościele, jak i zaprosili nas do swoich mieszkań. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za złożone ofiary na utrzymanie naszej parafii.
 7. Rozpoczęły się ferie zimowe – życzymy wszystkim wypoczywającym Bożego Błogosławieństwa i Opieki Matki Bożej.
 8. W czasie ferii kancelaria czynna tylko na umówioną wizytę telefoniczną.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – św. Antoniego; środa – św. Józefa Sebastiana Pelczara; piątek św. Agnieszki

DO WIECZNOŚCI ODESZLI

+Piotr Wiśniewski; +Stanisława(f) Moskwa; Halina Kopij; Cezary Nowak; Danuta Kowalew

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 09.01.2022 r.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY (PAPIESKA)

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi i siostrami.

INTENCJA PARAFIALNA

O pomnożenie wiary w nas samych, naszych rodzinach i naszej parafii.

 1. Dziś po Mszy o 18.00 obowiązkowe spotkanie do bierzmowania dla klas 7 i 8, które poprowadzi ks. Damian Drop – duszpasterz młodzieżowy naszej diecezji.
 2. W środę o 19.00 w salce parafialnej spotkanie Grupy o. Pio
 3. 17 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 Wieczór Uwielbienia prowadzony przez Odnowę w Duchu Świętym „Miriam”.
 4. 17 stycznia przypada XXV Dzień Judaizmu.
 5. Trwają spotkania kolędowe. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00, które są odprawione w intencjach mieszkańców poszczególnych ulic (liturgie są transmitowane przez stronę internetową naszej parafii).

 

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2022

MSZE ŚWIĘTE W INTENCJACH MIESZKAŃCÓW PARAFII W SULĘCINIE

10.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)

Ulice: Kościuszki, Krótka, Moniuszki, Chopina, Wieniawskiego, Szpitalna, Żwirki i Wigury, Winna Góra, Rybna, Witosa, Fabryczna, Aleje Ostrowskie, św. Jana Pawła II, Kupiecka, Przemysłowa

11.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)

Ulice: Dudka, Miła, Morelowa, Wiśniowa, Różana, Kwiatowa, Malinowa, Pineckiego, Plac Czarneckiego, Traugutta, Pl. Mickiewicza, E. Plater, Kilińskiego, Szkolna, Pl. Kościelny, Mariańska, Wąska

12.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)

Ulice: Jana Paska, Reymonta, Os. Kopernika, Wojska Polskiego.

14/15.01.2022r.
Kolęda indywidualna – (księża zadzwonią do rodzin zgłoszonych i umówią wizytę duszpasterską)

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022r.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która rodzi się z bycia braćmi i siostrami.

INTENCJA PARAFIALNA

O pomnożenie wiary w nas samych, naszych rodzinach i naszej parafii.

 1. Na roratach dzieci i młodzież naszej parafii zbierali ofiary do puszek na pomoc dla chorej Igi. Zebraliśmy 5500zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto „Siepomaga” dla Igi. Bardzo dziękujemy za wsparcie. Bóg zapłać!
 2. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli – msze w naszej parafii odprawiane będą jak w niedzielę. Dzieci zapraszamy szczególnie na mszę o godz. 12.00 – dzieci ubierają się po królewsku.
 3. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 4. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 5. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 mieszkańców poszczególnych ulic (msze będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii). Po Mszach i spotkaniach otrzymamy obrazki pamiątkowe wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Woda Święcona do pobrania w kościołach naszej parafii. Ofiary kolędowe możemy składać w kopertach – prosimy podpisać koperty i podać adres ofiarodawców. Plan kolędy podany jest na stronie internetowej i do pobrania przy wyjściu z kościoła.

PLAN KOLĘDY

03.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Park Bankowy, Skłodowskiej, Oś. Ostrówek, Żeromskiego, Piastowska, Batorego

04.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Oś. Słoneczne, ulice: Lawendowa, Polna, Makowa, Chabrowa

05.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Prusa, Kochanowskiego i Orzeszkowej, Paderewskiego, Poznańska, Leśna

07.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Lipowa, Pom, Magazynowa, Dworcowa, PCK, Ogrodowa, Daszyńskiego, Nowokolejowa, Pałacowa, Słowackiego, Okopowa, Miodowa, Cicha, Spokojna, Rubinowa

08.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Malinowskiego, Dikusa Ekkela, Wiejska, 3-Maja, Wrzosowa, Podgórna, Zachodnia, Młynarska, Ślusarska, Chrobrego, Dębowa, Akacjowa, Bukowa, Brzozowa, Kasztanowa, Klonowa, Willowa, Lukoszka

10.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Kościuszki, Krótka, Moniuszki, Chopina, Wieniawskiego, Szpitalna, Żwirki i Wigury, Winna Góra, Rybna, Witosa, Fabryczna, Aleje Ostrowskie, św. Jana Pawła II, Kupiecka, Przemysłowa

11.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Dudka, Miła, Morelowa, Wiśniowa, Różana, Kwiatowa, Malinowa, Pineckiego, Plac Czarneckiego, Traugutta, Pl. Mickiewicza, E. Plater, Kilińskiego, Szkolna, Pl. Kościelny, Mariańska, Wąska

12.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Jana Paska, Reymonta, Os. Kopernika, Wojska Polskiego.

14/15.01.2022r. Kolęda indywidualna – (księża zadzwonią do rodzin zgłoszonych i umówią wizytę duszpasterską)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 26.12.2021r.

 1. Dzisiaj w Niedzielę Świętej Rodziny, zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku – spotkanie o godz. 16.00 na placu przy plebanii. Będą wystawione stoły, na które możemy przynieść jedzenie świąteczne oraz napoje i poczęstować, tych którzy z nami będą świętować.
 2. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowania Świąt Bożego Narodzenia – za piękne dekoracje i oprawę liturgiczną Mszy Świętych. Podziękowania kierujemy również do Nadleśnictwa Sulęcińskiego i Państwa Rostkowskich za przekazanie nieodpłatnie choinek. Dziękujemy dzieciom klas 3 i ich rodzicom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II za przecudnie udekorowany świątecznie kościół św. Mikołaja – okazuje się, że praca wspólna nie jest ciężarem, a wielką radością, tak dla dzieci jak i dorosłych.
 3. Składamy również podziękowania: ministrantom, szafarzom, kościelnym, organiście i osobom dbającym o nasze świątynie.
 4. Fundacji św. Klemensa, założonej przez przedsiębiorstwo LEKS dziękujemy za ufundowane prezenty dla dzieci, które uczestniczyły w roratach.
 5. Nasi seniorzy, chorzy oraz pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Tursku dziękują za piękne stroiki świąteczne, życzenia i pamięć.
 6. Proboszcz parafii dziękuje osobom, które pomagały w rozprowadzaniu opłatków i świec „Caritas”. Niech całe dobro dane przez Was, wraca pomnożone do Was i Waszych Rodzin.
 7. W piątek (31 grudnia) Ks. Biskup udziela Diecezjanom i Gościom dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych.
 8. W sobotę Nowy Rok 2022 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – msze w kościele św. Henryka o godz. 11.00 (nie ma mszy o 12.30); w kościele św. Mikołaja: 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 9.00.
 10. Od poniedziałku tj. 27 grudnia Msze Święte w tygodniu odprawiane będą: w kościele św. Henryka o godz. 7.00 (nie ma mszy o godz. 19.00); w kościele św. Mikołaja o godz. 9.00 i o godz. 18.00. W niedzielę msze odprawiane są bez zmian.
 11. Od 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. Kolędę. Ze względu na obostrzenia zapraszamy na Msze Święte o godz. 18.00 (msze będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii). Po Mszach i spotkaniach otrzymamy obrazki pamiątkowe wydrukowane specjalnie dla naszej parafii. Dodatkowo będziemy zapraszać do kościoła poszczególne grupy funkcjonujące w naszej parafii. Wiele osób pragnie, aby kapłani odwiedzili ich w swoich mieszkaniach i aby pobłogosławili ich domy. Będzie taka możliwość – bardzo proszę indywidualnie zgłaszać się do księży i zapraszać ich na spotkania we własnych domach. Księża telefonicznie poinformują, kiedy odbędzie się spotkanie z poszczególnymi rodzinami. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie kolęda odbędzie się przed domami.
 12. W czasie „Kolędy” kancelaria nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.

WIZYTA DUSZPASTERSKA (KOLĘDA) 2021/2022

PARAFIA ŚW. HENRYKA W SULĘCINIE

26.12.2021r. o godz. 16.00 – Ognisko i Rodzinne Kolędowanie przy Plebanii (ul. M. Curie-Skłodowskiej 1)

27.12.2021. od godz. 15.30 – Żubrów (mieszkańców bloków prosimy o wyjście przed klatki schodowe swoich domów)

28.12.2021r. od godz. 15.30 – Tursk i Ostrów

29.12.2021r. o godz. 18.00 – msza i spotkanie kolędowe dla Rodzin Dzieci Komunijnych – wręczenie książeczek komunijnych

30.12.2021r. o godz. 18.00 – msza i spotkanie dla Rodzin Młodzieży Przygotowującej się do Bierzmowania (grupa starsza i młodsza)

03.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Park Bankowy, Skłodowskiej, Oś. Ostrówek, Żeromskiego, Piastowska, Batorego

04.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Oś. Słoneczne, ulice: Lawendowa, Polna, Makowa, Chabrowa

05.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Konopnickiej, Sienkiewicza, Prusa, Kochanowskiego i Orzeszkowej, Paderewskiego, Poznańska, Leśna

07.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Lipowa, Pom, Magazynowa, Dworcowa, PCK, Ogrodowa, Daszyńskiego, Nowokolejowa, Pałacowa, Słowackiego, Okopowa, Miodowa, Cicha, Spokojna, Rubinowa

08.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Malinowskiego, Dikusa Ekkela, Wiejska, 3-Maja, Wrzosowa, Podgórna, Zachodnia, Młynarska, Ślusarska, Chrobrego, Dębowa, Akacjowa, Bukowa, Brzozowa, Kasztanowa, Klonowa, Willowa, Lukoszka

10.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Kościuszki, Krótka, Moniuszki, Chopina, Wieniawskiego, Szpitalna, Żwirki i Wigury, Winna Góra, Rybna, Witosa, Fabryczna, Aleje Ostrowskie, św. Jana Pawła II, Kupiecka, Przemysłowa

11.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Dudka, Miła, Morelowa, Wiśniowa, Różana, Kwiatowa, Malinowa, Pineckiego, Plac Czarneckiego, Traugutta, Pl. Mickiewicza, E. Plater, Kilińskiego, Szkolna, Pl. Kościelny, Mariańska, Wąska

12.01.2022r. o godz. 18.00 (Kościół św. Mikołaja)
Ulice: Jana Paska, Reymonta, Os. Kopernika, Wojska Polskiego.

                                     MODLITWA DO ŚWIĘTEJ RODZINY

Boże dobry i miłosierny przez wstawiennictwo Świętej Rodziny, polecamy Twojej opiece, nasz dom, całą rodzinę i wszystko, co posiadamy. Błogosław nam, strzeż od złego, chroń w niebezpieczeństwie, zachowaj od nieszczęścia i umacniaj naszą wiarę. W smutku i cierpieniu daj ufną nadzieję. Spraw, abyśmy zawsze byli złączeni z Tobą. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

JEZU, MARYJO, JÓZEFIE

OŚWIECACIE NAS! DOPOMAGAJCIE NAM! RATUJCIE NAS!

Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pamięć o naszej wspólnocie i za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszych świątyń i parafii. Bóg Zapłać!

         Duszpasterze Parafii p.w. św. Henryka w Sulęcinie

 

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021r.

 1. Dzisiaj na mszy o godz. 12.00 poświęcenie figurek Dzieciątka Jezus i szopek bożonarodzeniowych.
 2. Opłatki Wigilijne do nabycia przy zakrystii. Bardzo prosimy o zaopatrzenie w opłatki osoby samotne i chore.
 3. Siostry wraz z „Promykami Jezusa Miłosiernego”, naszej scholii dziecięcej – rozprowadzają pierniczki przygotowane przez nasze parafianki. Dochód przeznaczony na wakacyjny wyjazd „Promyków”. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 4. Ofiary na dekoracje świąteczne możemy składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 5. Msze Święte Roratnie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00.
 6. Trwa akcja „Stroik świąteczny dla Seniora”. Stroiki wraz z życzeniami prosimy ustawiać na schodach w prezbiterium naszego kościoła. Stroiki zostaną przekazane dla seniorów i osób chorych w Domu Opieki Społecznej w Tursku i chorych, których odwiedzają kapłani z posługą sakramentalną.
 7. W czwartek i piątek nie ma adoracji w kościele św. Henryka.
 8. Spowiedź od poniedziałku do czwartku od godz. 8.00 do 9.00 oraz od godz. 16.30 do 18.00. W piątek spowiedź od 8.00 do 10.00.
 9. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowujemy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu.
 10. „Pasterki” zostaną odprawione 24 grudnia w kościele św. Mikołaja o godz. 20.00 (msza rodzinna – dzieci zachęcamy aby przebrały się za pasterzy i anioły; prosimy aby zabrały ze sobą instrumenty muzyczne) i o godz. 22.00 – msze będą transmitowane przez stronę internetową parafii. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie „Pasterki” o godz. 21.00.
 11. W sobotę Pierwszy Dzień Bożego Narodzenia – msze będą odprawione, jak w niedzielę (nie ma tylko mszy tylko o godz. 7.30).
 12. Za tydzień Niedziela Świętej Rodziny – Patronalne Święto Rodzin (zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd przy ognisku) – spotkanie o godz. 16.00 na placu przy plebanii. Będą wystawione stoły na które możemy przynieść jedzenie świąteczne oraz napoje i poczęstować, tych którzy z nami będą świętować.
 13. Nie marnujmy jedzenia, dzielmy się i bądźmy mądrzy w robieniu zakupów.
 14. W związku z zapytaniami o Wizytę Duszpasterską. Kolęda odbywać się będzie podobnie jak w ubiegłym roku tzn. będziemy zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic na Eucharystię i wspólne spotkanie w kościele. Dodatkowo będziemy zapraszać do kościoła poszczególne grupy funkcjonujące w naszej parafii. Wiele osób pragnie, aby kapłani odwiedzili ich w swoich mieszkaniach i aby pobłogosławili ich domy. Będzie taka możliwość – bardzo proszę indywidualnie zgłaszać się do księży i zapraszać ich na spotkania we własnych domach. Księża telefonicznie poinformują, kiedy odbędzie się spotkanie z poszczególnymi rodzinami. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie kolęda odbędzie się przed domami (gospodarz domu będzie oczekiwał na kapłana i znakiem zaproszenia niech będzie wystawiony Krzyż kolędowy w oknie danego domu. Kiedy odwiedzimy mieszkańców poszczególnych wiosek poinformujemy na pasterkach).
 15. Przestrzegamy wszystkich, szczególnie osoby starsze przed wszelkimi pokazami, na których można rzekomo kupić pulsoksymetry, wyjątkowe garnki, zrobić jakieś badania medyczne itp. O takich pokazach prosimy informować ks. proboszcza, który wraz z grupą wolontariuszy z ”wielką chęcią😊” wezmą udział w takim pokazie.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu: od 15 grudnia br. podczas uroczystości religijnych w budynkach kultu obowiązuje limit 30 proc. obłożenia, do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Jako księża nie mamy „narzędzi” do kontrolowania zaszczepialności przeciw COVID-19. Dlatego prosimy o odpowiedzialność: noszenie maseczek, dezynfekcję rąk. Środki ochronne znajdują się w przedsionku naszego kościoła.

III NIEDZIELA ADWENTU – 12.12.2021r.

NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE

 1. Dzisiaj gościmy ks. Krzysztofa Hojzera – diecezjalnego moderatora Grup św. O. Pio. Spotkanie dla grupy i nowych sympatyków dzisiaj o godz. 16.00 w sali parafialnej.
 2. Nie ma już świec „Caritas”, możemy jednak nabyć w zakrystii świece wykonane przez Siostry Zakonne.
 3. Opłatki Wigilijne rozprowadzane są przez wolontariuszy naszej parafii lub do nabycia są przy zakrystii. Ofiary zebrane zainwestujemy w nowy sprzęt multimedialny do kościoła św. Mikołaja. Bardzo prosimy o zaopatrzenie w opłatki osoby samotne i chore.
 4. Od przyszłej niedzieli Siostry wraz z „Promykami Jezusa Miłosiernego”, naszej scholii dziecięcej – będą rozprowadzać pierniczki przygotowane przez nasze parafianki. Dochód będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd „Promyków”. Prosimy o wsparcie tej inicjatywy.
 5. Ofiary na dekoracje świąteczne możemy składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 6. Msze Święte Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami; młodzież i dorosłych ze świecami – dzieci zapraszamy codziennie, a młodzież szczególnie we wtorki i w czwartki.
 7. Trwa również akcja „Stroik świąteczny dla Seniora”. Stroiki wraz z życzeniami prosimy ustawiać na schodach w prezbiterium naszego kościoła. Stroiki zostaną przekazane dla seniorów i osób chorych w Domu Opieki Społecznej w Tursku i chorych, których odwiedzają kapłani z posługą sakramentalną.
 8. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w tym tygodniu na mszach roratnich o godz. 18.00. Grupa ks. Sebastiana klasy 8 zapraszamy 14 grudnia; grupa ks. Waldemara klasy 7 zapraszamy 17 grudnia.
 9. W każdą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na „Spotkania z Biblią”. Spotkania odbywają się w sali domu parafialnego. Spotkania prowadzone są przez ks. Sebastiana.
 10. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus i szopek betlejemskich.
 11. 13 grudnia (poniedziałek) w kościele św. Mikołaja po mszy o godz. 18.00 „Modlitwa Uwielbienia” prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 12. 19 grudnia na Mszy Świętej o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja.
 13. Jutro 40 rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Modlitwy w intencjach naszej Ojczyzny po Mszach Świętych.
 14. Informujemy, że „Pasterki” zostaną odprawione w kościele św. Mikołaja o godz. 20.00 (msza rodzinna) i o godz. 22.00 – msze będą transmitowane przez stronę internetową parafii.. W Tursku, Żubrowie i Ostrowie o godz. 21.00.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu: od 15 grudnia br. podczas uroczystości religijnych w budynkach kultu obowiązuje limit 30 proc. obłożenia, do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Jako księża nie mamy „narzędzi” do kontrolowania zaszczepialności przeciw COVID-19. Dlatego prosimy o odpowiedzialność: noszenie maseczek, dezynfekcję rąk. Środki ochronne znajdują się w przedsionku naszego kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Łucji; wtorek – św. Jana od Krzyża

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Paweł Grzybowski; +Grażyna Paczoska

 

II NIEDZIELA ADWENTU – 05.12.2021r.

ADWENT – JA i ŚWIĘTA RODZINA!!!

cykl czytań mszalnych: niedzielny rok C, cykl powszedni rok II

 1. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii gościmy młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się  świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym  katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Budynek w którym znajduje się ośrodek wymaga kapitalnego remontu a finansowanie z NFZ starcza tylko na podstawowe koszty utrzymania placówki.  Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.
 2. Opłatki Wigilijne rozprowadzane są przez wolontariuszy naszej parafii lub do nabycia są w zakrystii. Wolontariusze (są to osoby znane i godne zaufania w naszej społeczności i będą rozprowadzać opłatki tylko w miejscach swojego zamieszkania), wolontariusze będą posiadali upoważnienia pisemne z tłoczoną pieczątką parafii od ks. proboszcza. Bardzo prosimy, aby opłatki nabywać u naszych wolontariuszy lub w zakrystii – ofiary zebrane zainwestujemy w nowy sprzęt multimedialny do kościoła św. Mikołaja.
 3. Ofiary na dekoracje świąteczne możemy składać do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 4. Msze Święte Roratnie odprawiane są od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami; młodzież i dorosłych ze świecami – dzieci zapraszamy codziennie, a młodzież szczególnie we wtorki i w czwartki. W czasie rorat zbieramy ofiary na pomoc w leczeniu Igi Czekalskiej 3 letniej Dziewczynki mieszkanki gminy Torzym zmagającej się z SMA, rdzeniowy zanik mięśni typu 1 (Organizm Igi nie produkuje białka które odżywia neurony odpowiedzialne za pracę mięśni. Mięśni od których zależy ruch rączek nóg chodzenie oddychanie te słabną i powoli umierają.) Głównym celem wsparcia jest zebranie środków finansowych niezbędnych do podjęcia leczenia Igi. Koszt leczenia wynosi kilka milionów złotych, niestety czas działa na nie korzyść Igi i jej szans walki o zdrowie. Prosimy o wsparcie!
 5. Trwa również akcja „Stroik świąteczny dla Seniora”. Stroiki wraz z życzeniami prosimy ustawiać na schodach w prezbiterium naszego kościoła. Stroiki zostaną przekazane dla seniorów i osób chorych w Domu Opieki Społecznej w Tursku i chorych, których odwiedzają kapłani z posługą sakramentalną.
 6. W każdą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na „Spotkania z Biblią”. Spotkania odbywają się w sali domu parafialnego. Spotkania prowadzone są przez ks. Sebastiana.
 7. 13 grudnia (poniedziałek) w kościele św. Mikołaja po mszy o godz. 18.00 „Modlitwa Uwielbienia” prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 8. Kurs przedmałżeński: weekendowy stacjonarny – 10-12. grudnia 2021; kurs online w ciągu tygodnia 13-19. grudnia 2021.
 9. W dniach 24 – 31 maja 2022r. planujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie m.in.: Bari (sanktuarium św. Mikołaj); Neapol, Pietrelcina (miejsce narodzin O. Pio); San Giovanni Rotondo (miejsce posługi zakonnej O. Pio); Monte Sant Angelo (sanktuarium św. Michała Archanioła); Capri; Salerno; Pompeje. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 10. Jutro tj. 6 grudnia będziemy przeżywać odpust ku czci św. Mikołaja, patrona naszego kościoła. Mszy o godz. 18.00 przewodniczyć będzie Kapelan Garnizonu Wędrzyn ks. komandor podporucznik Paweł Wójcik.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu: od 1 grudnia br. podczas uroczystości religijnych w budynkach kultu obowiązuje limit 50 proc. obłożenia, do limitu nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione przeciw COVID-19. Jako księża nie mamy „narzędzi” do kontrolowania zaszczepialności przeciw COVID-19. Dlatego prosimy o odpowiedzialność: noszenie maseczek, dezynfekcję rąk. Środki ochronne znajdują się w przedsionku naszego kościoła.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Mikołaja; wtorek – św. Ambrożego

środa – Niepokalane Poczęcie NMP (o godz. 12.00 „Godzina Święta” – adoracja w kościele św. Henryka)

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Zdzisław Galinajtys; +Grzegorz Pilipczuk; +Celina Kostrzewa; +Paweł Grzybowski

I NIEDZIELA ADWENTU – 27.11.2021r.

ADWENT SIĘ ZACZYNA – JA i ŚWIĘTA RODZINA!!!

cykl czytań mszalnych: niedzielny rok C, cykl powszedni rok II

 1. Opłatki Wigilijne rozprowadzane będą przez wolontariuszy naszej parafii lub do nabycia są w zakrystii. Wolontariusze (są to osoby znane i godne zaufania w naszej społeczności i będą rozprowadzać opłatki tylko w miejscach swojego zamieszkania), wolontariusze będą posiadali upoważnienia pisemne z tłoczoną pieczątką parafii od ks. proboszcza. Bardzo prosimy, aby opłatki nabywać u naszych wolontariuszy lub w zakrystii – ofiary zebrane zainwestujemy w nowy sprzęt multimedialny do kościoła św. Mikołaja.
 2. Msze Święte Roratnie odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami; młodzież i dorosłych ze świecami – dzieci zapraszamy codziennie, a młodzież szczególnie we wtorki i w czwartki.
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00.
 4. W sobotę msza o godz. 9.00 wotywna ku czci NMP – po mszy procesja z figurą Matki Bożej i rozmyślanie.
 5. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 6. W każdą sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na „Spotkania z Biblią”. Spotkania odbywają się w nowo wyremontowanej sali domu parafialnego. Spotkania prowadzone są przez ks. Sebastiana. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte i notatnik.
 7. Dnia 05.12.2021 podczas wszystkich Mszy Św. w naszej parafii będziemy gościć młodzież wraz z terapeutą z Katolickiego Ośrodka Terapii i Wychowania Młodzieży ANASTASIS w Strychach. Wychowankowie Ośrodka, podczas Mszy, będą dzielić się  świadectwem nawrócenia. Ośrodek ANASTASIS jest jedynym  katolickim ośrodkiem w zachodniej Polsce, który zajmuje się pomocą osobom uzależnionym od narkotyków.  Budynek w którym znajduje się ośrodek wymaga kapitalnego remontu a finansowanie z NFZ starcza tylko na podstawowe koszty utrzymania placówki.  Po Mszach będzie możliwość spotkania z naszymi gośćmi oraz wsparcia finansowego na cele Ośrodka. Młodzież przygotowała własne rękodzieło które będzie można nabyć. Zachęcamy do wspierania tego dzieła.
 8. Zapraszamy na „Adwentowy Wieczór Młodych”, który odbędzie się w Rokitnie 4 grudnia. Wyjazd autokarem z pod kościoła św. Henryka (mały kościół) o godz. 16.00, powrót ok. godz. 23.00. Zapisy w zakrystii; koszt 15zł. Wyjazd skierowany jest szczególnie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i młodzieży działającej przy naszej parafii w grupach parafialnych.
 9. Nowe terminy i forma kursu przedmałżeńskiego: weekendowy stacjonarny – 10-12. grudnia 2021; kurs online w ciągu tygodnia 13-19. grudnia 2021.
 10. W dniach 24 – 31 maja 2022r. planujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie m.in.: Bari (sanktuarium św. Mikołaj); Neapol, Pietrelcina (miejsce narodzin O. Pio); San Giovanni Rotondo (miejsce posługi zakonnej O. Pio); Monte Sant Angelo (sanktuarium św. Michała Archanioła); Capri; Salerno; Pompeje. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej parafii. Osoby chętne na wyjazd prosimy aby zgłaszały się w zakrystii. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli będzie 40 osób chętnych. Za pielgrzymkę odpowiada ks. proboszcz.
 11. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – uroczystość poświęcenia kościoła św. Henryka w Sulęcinie (msza o godz. 19.00);

wtorek – św. Andrzeja Ap.; piątek – św. Franciszka Ksawerego;

sobota – św. Barbary (patronki ludzi ciężkiej pracy, górników i hutników)

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Adam Strzabała; +Helena i Krystyna Mendrygałła; +Bronisław Kuczma; +Dorota Fryga

 

NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA – 21.11.2021r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego.
 2. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie katechetów.
 3. W każdą środę adoracja mężczyzn od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 4. W piątek po mszy o godz. 18.00 „Wypominki Parafialne”.
 5. W każdą sobotę przed czterema kolejnymi niedzielami adwentu zapraszamy na „Spotkania z Biblią” Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę tj. 27 listopada o godz. 19.00 w nowo wyremontowanej sali parafialnej na plebanii. Spotkania będą prowadzone przez ks. Sebastiana. Prosimy zabrać na spotkania Pismo Święte i notatnik.
 6. Za tydzień I Niedziela Adwentu – nowy rok liturgiczny. Po mszach błogosławieństwo i poświęcenie wieńców adwentowych; świec „Caritas” i opłatków wigilijnych.
 7. listopada (sobota) organizujemy dla rodziców i nie tylko praktyczne warsztaty na temat: „czy asertywność pomaga w relacjach z ludźmi?”. Warsztaty będą odbywać się w domu parafialnym w godz. 10-17. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły oraz zapisy na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
 8. Nasza parafia organizuje dekanalny kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Kurs będzie odbywał się stacjonarnie w domu parafialnym w dniach 29. listopada – 5. grudnia 2021 r., a w zależności od potrzeb przeprowadzimy również równolegle zajęcia online. Szczegóły i zapisy na parafialnej stronie internetowej.
 9. Koło Radia Maryja zaprasza na 1-dniową pielgrzymkę do Torunia w dniu 4. grudnia na uroczystość 30-rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje w gablocie.
 10. W dniach 24 – 31 maja 2022r. planujemy pielgrzymkę samolotową do Włoch. W programie m.in.: Bari (sanktuarium św. Mikołaj); Neapol, Pietrelcina (miejsce narodzin O. Pio); San Giovanni Rotondo (miejsce posługi zakonnej O. Pio); Monte Sant Angelo (sanktuarium św. Michała Archanioła); Capri; Salerno; Pompeje. Plan pielgrzymki w gablocie i na stronie internetowej parafii. Osoby chętne na wyjazd prosimy aby zgłaszały się w zakrystii. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli będzie 40 osób chętnych. Za pielgrzymkę odpowiada ks. proboszcz.
 11. NEAPOLPIETRELCINA SERRACAPRIOLA SAN GIOVANNI ROTONDO MONTE SANT’ANGELO  – BARI ALBEROBELLO CAPRI SALERNO AMALFI POMPEJETERMIN:  np. 24.05 – 31.05.2022CENA:      ok 4000zł (ostateczna cena zależy od   ilości chętnych na pielgrzymkę)PROGRAM:Dzień 1:  WYLOT Z POLSKI NEAPOL Na dwie godziny przed wylotem spotykamy się na lotnisku Warszawa Modlin. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Neapolu o godz. 06.10. Lądowanie o godz. 8.20. Przejedziemy do Neapolu, niepisanej stolicy południa Italii. Wizytę w tym niezwykle interesującym mieście zaczniemy od nawiedzenia Kościoła Matki Bożej z Loreto, związanego z posługą Ojca Dolindo, który pochodził właśnie z Neapolu. Zobaczymy miejsca związane z tym niezwykłym kapłanem, a także pomodlimy się przy jego grobie. Ojciec Dolindo był znanym mistykiem, egzorcystą, o którym Ojciec Pio mawiał
  „W trudnych sprawach idźcie do Ojca Dolindo! To święty kapłan”. Jest on także autorem znanej modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij” oraz autorem ponad 220 tysięcy obrazków z proroctwami dedykowanymi konkretnym osobom
  i spowiednikiem, do którego swoich penitentów odsyłał sam Ojciec Pio. Dalej gwarną ulicą Toledo przejdziemy do Galerii Umberto I, Teatru St. Carlo i Piazza Plebiscito ze swym Palazzo Reale. Zaprosimy Państwa również na panoramiczny objazd miasta jedną z najpiękniejszych promenad Neapolu, obok Castel dell’Ovo i Borgo Marinaro. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.Dzień 2:  PIETRELCINA SERRACAPRIOLA SAN GIOVANNI ROTONDONastępnie udamy się w kierunku Półwyspu Gargano. Po drodze zatrzymamy się w Pietrelcinie, miejscu urodzenia św. Ojca Pio. Odwiedzimy jego dom rodzinny oraz inne zabudowania i pamiątki z życia w rodzinnym mieście Świętego. Po południu przejedziemy do Serracapriola, gdzie w konwencie kapucynów znajduje się grób Ojca Matteo, słynnego egzorcysty, charyzmatyka, który miał dary proroctwa i czynienia cudów. Konwent był miejscem nowicjatu i studium teologicznego brata Pio, który studiował tu teologię pod kierownictwem ojca Agostina da San Marco in Lamis.
  W konwencie znajduje się też figura młodego Ojca Pio upamiętniająca jego pobyt w tym miejscu. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w San Giovanni Rotondo, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.Dzień 3:  SAN GIOVANNI ROTONDO MONTE SAN’T ANGELOPo śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium św. Ojca Pio. W San Giovanni Rotondo Ojciec Pio żył ponad 50 lat. Podczas spaceru nawiedzimy Kościół Antyczny – stary kościółek funkcjonujący przy konwencie kiedy Ojciec Pio przybył do
  San Giovanni i gdzie otrzymał stygmaty, także Bazylikę Matki Bożej Łaskawej wybudowaną na jego polecenie. Zwiedzimy też udostępnioną część konwentu, w której znajduje się ekspozycja z pamiątkami po Ojcu Pio, a na zakończenie nowe Sanktuarium, gdzie we wspaniałej kaplicy ozdobionej mozaikami ojca Marka Rupnika pomodlimy się przy grobie Świętego. Po południu udamy się do Monte San’t Angelo. Nawiedzimy wykute w skale Sanktuarium św. Michała Archanioła. Tu, w grocie objawił się już w V wieku. Sam również poświęcił to miejsce, dlatego Bazylika, która jest sercem Sanktuarium nazwana została ”Bazyliką Niebiańską”, jedyną na świecie niepoświęconą ręką człowieka. Po nawiedzeniu miejsca kultu, udamy się na spacer przez zabytkową dzielnicę białych, kamiennych domków – Juno (wpisaną na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Wśród licznych straganów z lokalnymi smakołykami przejdziemy do tarasu widokowego, z którego podziwiać będziemy widok na Zatokę Manfredońską. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 4: BARI – ALBEROBELLORano śniadanie, po którym zaprosimy Państwa na całodzienną wycieczkę na południe włoskiej Apulii. Przyjedziemy do Bari, któremu patronuje św. Mikołaj. Spacerując przez historyczne centrum miasta La Citta Vecchia, wśród plątaniny wąskich ulic i placów, dojdziemy do Bazyliki św. Mikołaja, poznamy historię najbardziej lubianego i oczekiwanego każdego roku Świętego. Poznamy historię życia polskiej królowej Bony Sforzy, która przyjechała właśnie z Bari, aby zasiąść na polskim tronie. Dalej zobaczymy zamek Fryderyka II i romańsko-gotycką katedrę San Sabino.
  Na zakończenie przejdziemy przez ulicę, gdzie na wolnym powietrzu powstaje wysuszony w południowym słońcu – najlepszy makaron Orechietteti. Po południu udamy się do Alberobello – miasteczka historycznych domów „Trulli”, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Trulli to charakterystyczne domy, zbudowane z kamienia na planie koła, ze spiczastym, kamiennym dachem. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 5: CAPRI – SORRENTO Rano śniadanie, po którym przejedziemy do portu w Sorrento, aby popłynąć na najpiękniejszą wyspę Italii – na Capri, gdzie łagodny, śródziemnomorski klimat i wspaniałe widoki zapewniają wiele wrażeń i są największą turystyczną atrakcją. O wyspie głośno było już w starożytności. Cesarz Tyberiusz przeniósł się tutaj na stałe. Wybudował pałac
  i wiele rezydencji. Po przypłynięciu do portu Marina Grande przejedziemy kolejką do miasta. Dalej zaprosimy Państwa na spacer uroczymi uliczkami obok kościoła San Stefano, wspaniałych rezydencji hotelowych, bogatych sklepowych witryn do najpiękniejszych ogrodów wyspy – ogrodów Tyberiusza, skąd podziwiać będziemy fantastyczną panoramę Morza Śródziemnego. Następnie powrócimy do portu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie. Po przypłynięciu
  z powrotem do Sorrento udamy się na krótki spacer. Położone na wysokim klifie miasteczko według legendy założył sam Odyseusz. W XV-wiecznym centrum podziwiać będziemy wspaniałą panoramę Zatoki Neapolitańskiej oraz nawiedzimy Kościół św. Franciszka z Asyżu. W klasztorze znajduje się jeden z najstarszych zabytków Sorrento – krużganek świętego Franciszka. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 6: SALERNO – AMALFI  Rano śniadanie. Dzień rozpoczniemy w miejscowości Salerno, w którym w X wieku powstał jeden z pierwszych uniwersytetów Europy Zachodniej. Zobaczymy budynek uniwersytetu i Katedrę św. Mateusza z grobem Ewangelisty. Dalej promenadą Lungomare di Trieste spacerować będziemy pośród palm i typowych włoskich kwiatów i roślin do portu, z którego wypłyniemy na rejs statkiem wzdłuż Costa Amalfitana – wybrzeża uznawanego za najpiękniejsze wybrzeże Włoch i jednego z najpiękniejszych w Europie – do Amalfi. To wyjątkowo urocze miejsce, miasto kolorowych, kaskadowo wznoszących się i przylepionych do skały domów. Podczas pobytu przejdziemy urokliwymi uliczkami do będącej dumą miasta wspaniałej Katedry Sant’Andrea, w której w roku 1202 złożono relikwie św. Andrzeja Aposoła. Czas wolny na średniowiecznej starówce oraz powrót statkiem do Salerno. Wieczorem przyjazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 7: POMPEJE –  NEAPOLRano, po śniadaniu udamy się do Pompei, miasta, które zostało zniszczone w 79 roku n.e. przez erupcję Wezuwiusza. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Różańca Świętego. Czas wolny na modlitwę przed cudownym obrazem Matki Bożej Pompejańskiej i przy grobie wielkiego propagatora modlitwy różańcowej błogosławionego Bartolo Longo. Następie przejedziemy do Neapolu. Czas wolny, w zależności od potrzeby grupy w centrum miasta lub nad brzegiem morza. Wieczorem przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.Dzień 8:  WYLOT DO POLSKIWcześniej rano transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Polski o godz. 08.45. Lądowanie Warszawa Modlin o godz. 11.05. Zakończenie pielgrzymki.|  CENA ZAWIERA:

  • przelot na trasie: Warszawa Modlin – Neapol – Warszawa Modlin; bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
  • transfery autokarem na trasie pielgrzymki
  • 7 noclegów w hotelu 3* (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie 2 x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • ubezpieczenie Signal Iduna: KL (20 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars-Cov-1, Sars-Cov-2 z ich mutacjami
  • opiekę doświadczonego pilota
  • przedstawiony program pielgrzymki
  • podatek VAT

  |  CENA NIE ZAWIERA:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych i innych opłat związanych z realizacją programu, słuchawek podczas zwiedzania, obligatoryjnych napiwków, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (łącznie ok. 170 EUR/os. – zbierane przez pilota grupy)
  • napojów do obiadokolacji
  • ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (250 PLN/os. płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę).
  • wydatków własnych
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)
  • świadczeń niewymienionych w ofercie

  |  WAŻNE INFORMACJE:

  1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości.
  2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
  3. Nie ponosimy odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze, w tym godzin przelotu.
  4. Gwarantujemy rezerwację Mszy św. na trasie zwiedzania.
  5. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
  6. Uwaga! Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe do danego kraju (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Aktualne dostępne są na stronie gov.pl/web/dyplomacja/wlochy W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych do danego kraju nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek św. Cecylii; środa – św. Męcz. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

 

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Franciszek Wienskiel; +Ewa Radziszewska

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021r.

 1. Wypominki dzisiaj o godz. 17.15 w kościele św. Mikołaja.
 2. listopada (poniedziałek) po mszy o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja odbędzie się „Modlitwa Uwielbienia”. Modlitwę poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym „Miriam”.
 3. We wtorek spotkanie komitetów rodziców dzieci komunijnych o godz. 19.00 na plebanii.
 4. W piątek modlitwa w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja na mszy o godz. 18.00.
 5. W sobotę 20 listopada o godz. 12.30 w kościele św. Henryka msza i spotkanie Wspólnoty „Wiara i Światło”.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Taca za tydzień przeznaczona jest na seminarium.
 7. listopada (sobota) organizujemy dla rodziców i nie tylko praktyczne warsztaty na temat: „czy asertywność pomaga w relacjach z ludźmi?”. Warsztaty będą odbywać się w domu parafialnym w godz. 10-17. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły oraz zapisy na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
 8. Nasza parafia organizuje dekanalny kurs przedmałżeński dla radosnych i poważnych narzeczonych. Kurs będzie odbywał się stacjonarnie w domu parafialnym w dniach 29. listopada – 5. grudnia 2021 r., a w zależności od potrzeb przeprowadzimy również równolegle zajęcia online. Szczegóły i zapisy
  na parafialnej stronie internetowej.
 9. Klub Seniora „Kwiat Jesieni” w przedsionku kościoła rozprowadza ręcznie wykonywane aniołki. Dochód przeznaczają nasze Panie na malowanie kościoła św. Henryka.
 10. Koło Radia Maryja zaprasza na 1-dniową pielgrzymkę do Torunia w dniu 4. grudnia na uroczystość 30-rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje w gablocie.
 11. W poniedziałek i wtorek, ze względu na prace instalacyjne nie będzie adoracji w kościele św. Henryka.
 12. Do Kościoła św. Mikołaja zostały wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II. Bardzo dziękujemy O. Waldemarowi Pastusiakowi, naszemu parafianinowi i kustoszowi jasnogórskiemu, za pomoc w uzyskaniu relikwii i przekazanie ich naszej parafii.
 13. Tak jak informowaliśmy wcześniej w kościele obowiązuje dezynfekcja rąk i noszenie maseczek. W przedsionku kościoła ustawiony jest dystrybutor do dezynfekcji dłoni i są maseczki.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa – św. Elżbiety Węgierskiej

czwartek – bł. Karoliny Kózkówny

sobota – św. Rafała Kalinowskiego

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +Jan Dziuba; +Stefania Gajda

 

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021r.

 1. Wypominki w naszej parafii codziennie o godz. 17.15 w kościele św. Mikołaja (w czwartek wypominki za zmarłych parafian w tym roku; zmarłych kapłanów i siostry zakonne; dobrodziejów naszej parafiii zmarłych, którzy posługiwali przy naszych kościołach).
 2. We wtorek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkół Podstawowych (grupa ks. Sebastiana).
 3. Dnia 11 listopada jako parafia będziemy przeżywali jubileusz 70 rocznicy konsekracji kościoła św. Mikołaja. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.30 – w czasie eucharystii zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. W czasie mszy będziemy modlili się w intencjach naszej Ojczyzny (dziękujemy władzom naszego miasta za zamówioną mszę w tej intencji) i będziemy modlili się za naszą Parafię. Zapraszamy do wspólnego świętowania: poczty sztandarowe, władze Miasta, Gminy i Powiatu; Sybiraków; Żołnierzy; Harcerzy; młodzież i dzieci naszych szkół (dzieci prosimy, aby przyniosły ze sobą chorągiewki) i wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne świętowanie.
 4. W piątek zapraszamy mężczyzn i chłopców na „Drogę Krzyżową w plenerze”. Jest to modlitwa męska za nasze miasto i parafię. Rozpoczęcie o godz. 19.00 przy ulicy Bukowej. Prosimy zabrać ze sobą latarki.
 5. 15 listopada (poniedziałek) po mszy o godz. 18.00 w kościele św. Mikołaja odbędzie się „Modlitwa Uwielbienia”.
 6. 27 listopada (sobota) organizujemy dla rodziców i nie tylko praktyczne warsztaty na temat: „czy asertywność pomaga w relacjach z ludźmi?”. Warsztaty będą odbywać się w domu parafialnym w godz. 10 – 17. Ilość miejsc ograniczona. Szczegóły oraz zapisy na parafialnej stronie internetowej i facebooku.
 7. Nasza parafia organizuje dekanalny kurs przedmałżeński dla radosnych i poważnych narzeczonych. Kurs będzie odbywał się stacjonarnie w domu parafialnym w dniach 29. listopada – 5. grudnia 2021 r., a w zależności od potrzeb przeprowadzimy również równolegle zajęcia online. Szczegóły i zapisy na parafialnej stronie internetowej.
 8. Klub Seniora „Kwiat Jesieni” w przedsionku kościoła rozprowadza ręcznie wykonywane aniołki. Dochód przeznaczają nasze Panie na malowanie kościoła św. Henryka.
 9. Na podstawie Kodeksu Prawa Kanonicznego kan. 1245 proboszcz parafii udziela w najbliższy piątek (12.11) dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensa dotyczy całej naszej parafii i osób przebywających na jej terenie.
 10. Do nabycia nasza gazeta parafialna „Dolina Miłosierdzia”.
 11. Koło Radia Maryja zaprasza na 1-dniową pielgrzymkę do Torunia w dniu 4. grudnia na uroczystość  30-rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; środa – św. Leona Wielkiego; czwartek – św. Marcina z Tours – (70 rocznica konsekracji kościoła św. Mikołaja w Sulęcinie),

Msze w czwartek 11.11.2021 o godz. 9.00, 10.30, 18.00 (kościół św. Mikołaja) i o godz. 19.00 (kościół św. Henryka);

piątek – św. Jozafata;
sobota – Świętych Męczenników z Międzyrzecza (patronów naszej diecezji)

W minionym tygodniu odszedł do wieczności: +Roman Syroka

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021r.

 1. W miniony poniedziałek uczestniczyliśmy w spotkaniu przy ognisku w Domu Pomocy Społecznej. Pensjonariusze bardzo dziękują uczniom Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków i katechecie Panu Wojciechowi Lencewiczowi za laurki i życzenia oraz uczniom Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej i ks. Sebastianowi za przekazane słodycze, życzenia i piękny obraz słoneczników. Dziękujemy również za zaangażowanie się w to spotkanie Siostrom Zakonnym i wspólnocie „Bene Vestri”.
 2. 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Święta na cmentarzu sulęcińskim odprawiona będzie o godz. 13.00. W Tursku i Żubrowie na cmentarzu o godz. 10.00; w Ostrowie w kościele o godz. 10.00. Ofiary składane na tacę zostaną przekazane na prace remontowe w naszej parafii.
 3. Burmistrz Sulęcina informuje, że w dniu 1 listopada Urząd Miejski uruchamia bezpłatny autobus kursujący na sulęciński cmentarz. Autobus będzie kursował w godzinach od 9.00 do 15.00. Ponadto o godzinie 12.00 i 12.30 będzie kursował dodatkowy autobus. Burmistrz zachęca do korzystania z transportu zorganizowanego, co wpłynie znacząco na poprawę komunikacji i na bezpieczeństwo w okolicach cmentarza. Burmistrz apeluje o przestrzeganie noszenia maseczek w autobusie i na cmentarzu. Godziny odjazdu autobusów na stronie internetowej Urzędu Miasta i Parafii.
 4. 2 listopada w Dzień Zaduszny na cmentarzu sulęcińskim wypominki za zmarłych o godz. 17.15; Msza Święta o godz. 18.00 (intencje zamówione na ten dzień w kościele św. Mikołaja zostaną odprawione na cmentarzu). W Tursku, Żubrowie i Ostrowie msze w kościołach o godz. 17.00.
 5. 3 listopada zapraszamy na spotkanie online ze św. Józefem. Początek o g. 20.30. Można wziąć udział przez naszą stronę parafialną lub facebook parafialny.
 6. Po mszach na cmentarzach możemy prosić kapłanów o poświęcenie nowych pomników. Także do pobrania będą kartki wypominkowe.
 7. Wypominki w naszej parafii codziennie od 3 listopada do 14 listopada o godz. 17.15.
 8. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Przypominamy, że nasi kapłani raz w miesiącu odwiedzają chorych w domach. Bardzo prosimy o troskę o naszych chorych i seniorów, którzy nie mogą uczestniczyć we mszy w kościele. Jest to obowiązek moralny rodziny, aby o tę kwestię się zatroszczyć. Chorych i seniorów możemy zgłaszać bezpośrednio u księży: ks. Henryka, ks. Waldemara i ks. Sebastiana.
 9. W przyszłą niedzielę spotkanie klas VII szkół podstawowych na mszy o godz. 18.00 – po mszy młodzież przekazuje deklaracje podpisane przez siebie i rodziców.
 10. 11 listopada jako parafia będziemy przeżywali jubileusz 70 rocznicy konsekracji kościoła św. Mikołaja. Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 10.30 – w czasie eucharystii zostaną wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Jana Pawła II. W czasie mszy będziemy modlili się w intencjach naszej Ojczyzny (dziękujemy władzom naszego miasta za zamówioną mszę w tej intencji) i będziemy modlili się za naszą Parafię. Zapraszamy do wspólnego świętowania: poczty sztandarowe, władze Miasta, Gminy i Powiatu; Sybiraków; Żołnierzy; Harcerzy; młodzież i dzieci naszych szkół (dzieci prosimy, aby przyniosły ze sobą chorągiewki) i wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne świętowanie.
 11. Po mszach siostry rozprowadzają kalendarze na rok 2022. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na organizację nocnych czuwań dla młodzieży oraz na remont- termomodernizację Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.
 12. Klub Seniora „Kwiat Jesieni” czyli „Kwiat Sulęcina” rozprowadza ręcznie wykonywane aniołki. Od przyszłej niedzieli możemy je nabyć w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczają nasze Panie na malowanie kościoła św. Henryka.
 13. Do nabycia nasza gazeta parafialna „Dolina Miłosierdzia”. W tym numerze m.in. informacje z życia parafii; kronika parafialna z dawnych lat; fotokopie ksiąg historycznych naszej parafii; relacja z pielgrzymki wspólnoty „Radia Maryja”; formularz wypominek do wycięcia. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 14. W kościołach obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja dłoni. Maseczki do wzięcia w przedsionku kościoła; w przedsionku ustawiony jest również dystrybutor do dezynfekcji. Bardzo prosimy o stosowanie się do obostrzeń, które służą naszemu dobru.

Wierni, którzy w całym miesiącu listopadzie pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych (choćby tylko w myśli), mogą uzyskać odpust zupełny i ofiarować go jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpusty zyskuje się pod stałymi warunkami. Stałe warunki, które trzeba zawsze wypełnić (spowiedź święta, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach podanych przez Ojca Świętego).

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – Uroczystość Wszystkich Świętych; wtorek – Dzień Zaduszny;

czwartek – św. Karola Boromeusza

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+Tadeusz Rogowski; +Tadeusz Chdosewicz; +Teresa Kita; +Marian Dziedzic; +Jerzy Nowak

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021r.

 1. W każdy poniedziałek po mszy o godz. 19.00 w kościele św. Henryka zapraszamy na spotkania Odnowy w Duchu Świętym. W środy o godz. 20.00 adoracja mężczyzn również w kościele św. Henryka.
 2. Uczniów klas VII ze Szkół Podstawowych nr 1 im. św. Jana Pawła II i nr 2 im. Polskich Olimpijczyków wraz z rodzicami zapraszamy w środę na mszę o godz. 18.00 do kościoła św. Mikołaja. Po mszy spotkanie z proboszczem i opiekunem grupy ks. Waldemarem oraz zapisy do grupy przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 3. W piątek po mszy o godz. 18.00 – „wypominki parafialne”.
 4. Przy wyjściu z kościoła do pobrania są kartki wypominkowe – prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 5. W niedzielę 31 października na godz. 12.00 zapraszamy dzieci na mszę świętą przebranych za Wszystkich Świętych. Nie trzeba robić psikusa, aby otrzymać słodycze i dobre słowo. Czyńcie dobro, a będziecie zadowolone i inni też!!! (Anioły, Święci i Błogosławieni – zobaczymy za kogo się przebierzecie!!! – doradźcie się waszych rodziców, katechetów, nauczycieli).
 6. 1 listopada msza na cmentarzu sulęcińskim będzie odprawiona o godz. 13.00. W Tursku i Żubrowie na cmentarzu o godz. 10.00; w Ostrowie w kościele o godz. 10.00.
 7. 2 listopada msza na cmentarzu o godz. 18.00.
 8. W tygodniu od godz. 17.30 dwóch kapłanów będzie spowiadać, aby dobrze przygotować się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
 9. Burmistrz Sulęcina informuje, że w dniu 1 listopada Urząd Miejski uruchamia bezpłatny autobus kursujący na sulęciński cmentarz. Autobus będzie kursował w godzinach od 9.00 do 15.00. Ponadto o godzinie 12.00 i 12.30 będzie kursował dodatkowy autobus. Ustalone zostały następujące przystanki: Wojska Polskiego (przy Banku PKO BP); Jana Paska (przy kotłowni kontenerowej); Lipowa (parking przy Urzędzie Miejskim); Wiejska (przy tablicy „Nekrologi); Kościuszki (parking przy sklepie Jaśko); Kilińskiego (parking przy Kościele); Przystanek PKS (przy delikatesach „Centrum”; Kupiecka (wjazd na Intermarche). Rozkład jazdy podany jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego i Parafii. Wyłożone są też kartki przy wyjściu z kościoła. Burmistrz zachęca do korzystania z transportu zorganizowanego, co wpłynie znacząco wpłynie poprawę komunikacji i na bezpieczeństwo w okolicach cmentarza. Burmistrz apeluje o przestrzeganie noszenia maseczek w autobusie.
 10. Od następnej niedzieli po mszach siostry będą rozprowadzać kalendarze na rok 2022. Ofiara złożona przy tej okazji przeznaczona będzie na organizację nocnych czuwań dla młodzieży oraz na remont- termomodernizację Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.
 11. Przygotowane są już księgi intencji na rok 2022. Intencje możemy zamawiać w kancelarii parafialnej we wtorek od godz. 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.00. W zakrystii do odebrania są kartki z informacjami na temat poszczególnych mszy gregoriańskich. Informujemy naszych parafian, że w 2022 roku Msze Święte w tygodniu będą odprawiane: kościół św. Henryka (mały kościół) o godz. 7.00; kościół św. Mikołaja o godz. 9.00 i 18.00.
 12. Zakończyła się wizytacja kanoniczna. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak ofiarnie włączyli się w to dzieło. Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za bardzo godne przeżycie tej uroczystości – dziękujemy za złożone ofiary, które zostały przeznaczone na dekorację kościoła, kwiaty, dar ołtarza (2 Mszały Rzymskie do kościoła św. Mikołaja i św. Henryka); intencję mszalną. Podziękowania kierujemy również do Klubu Seniora „Kwiat Jesieni” za upieczone ciasto; paniom i panom za przygotowanie kościołów i plebanii do wizytacji. Ministrantom, Szafarzom za posługę przy ołtarzu; Chórowi Parafialnemu, zespołom „Bene Vestri” i „Promykom” za piękny śpiew; wszystkim liderom grup parafialnych za przedstawienie działalności poszczególnych wspólnot; paniom za pomoc w przygotowaniu posiłków na plebani dla naszych gości. Siostrom Zakonnym, kapłanom i osobom posługującym przy naszych kościołach.

KALENDARZ LITURGICZNY czwartek – święto Apostołów Szymona Gorliwego i Judy Tadeusza (imieniny Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego – wielu obfitych łask Bożych życzymy!!!)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021r.

 1. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II przekazaliśmy 3200zł. Bardzo dziękujemy młodzieży, która wraz z katechetami zaangażowała się w Dzieło Papieskie.
 2. Po mszy młodzież naszej parafii rozprowadza „Kremówki Papieskie”. Dochód przeznaczamy na fundusz młodych naszej parafii.
 3. We wtorek na mszy o godz. 18.00 modlitwa za Ojczyznę i Radio Maryja.
 4. Za tydzień niedziela misyjna – taca przeznaczona jest na misyjną działalność kościoła.
 5. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”.
 6. Przy wyjściu z kościoła do pobrania są kartki wypominkowe – prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 7. Już dzisiaj informujemy, że 1 listopada msza na cmentarzu sulęcińskim będzie odprawiona o godz. 13.00; a 2 listopada o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Panu Piotrowi Gondorkowi i pracownikom firmy kamieniarskiej z Miechowa za nieodpłatne ufundowanie i instalację tablicy „Proboszczów Sulęcińskich”, która znajduje się przed plebanią.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;

wtorek – rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

środa – św. Jana Kantego; piątek – św. Jana Pawła II

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021r. DZIEŃ PAPIESKI

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. „Kremówki Papieskie” będą rozprowadzane przez naszą młodzież w przyszłą niedzielę po mszach. Dochód przeznaczymy na fundusz dzieci i młodzieży naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony jest przez poszczególne grupy naszej parafii. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; młodzież w piątki.
 4. W piątek spowiedź od godz. 16.30 przed udzieleniem sakramentu bierzmowania i wręczenie krzyży w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. Z powodu wizytacji kanonicznej w sobotę kancelaria nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 6. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”.
 7. Przy wyjściu z kościoła do pobrania są kartki wypominkowe – prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 8. 30 września b.r. Biskup Diecezjalny mianował Ks. Waldemara Muracha – wikariusza naszej parafii – Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży i Powołań. Przyjmujemy tę wiadomość z wielką radością i życzymy ks. Waldemarowi, aby ofiarnie przyjął nowe zadania, które niech wydadzą obfite owoce dla naszej parafii i dekanatu.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa – bł. Honorata Koźmińskiego; piątek – św. Teresy od Jezusa; sobota – św. Jadwigi Śląskiej

WIZYTACJA KANONICZNA – J.E. BISKUP PAWEŁ SOCHA

16.10.2021r. (sobota)

11.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania (Ks. Biskup) – kościół św. Mikołaja

16.00 – Spotkanie z Liderami Grup Parafialnych i z osobami posługującymi przy parafii – sala parafialna

17.15 – Tursk (Msza Święta ze słowem Ks. Biskupa)

18.00 – Msza Święta ze słowem Ks. Biskupa (Grupy działające przy parafii) – kościół św. Mikołaja

17.10.2021r. (niedziela)

Msze Święte w kościele św. Mikołaja:

7.30; 9.00; 10.30; 12;00*; 18.00 (Słowo Ks. Biskupa)

13.30 Żubrów (Słowo Ks. Biskupa)

17.00 Ostrów (Słowo Ks. Biskupa)

18.10.2021r. (poniedziałek)

9.00 Spotkanie w kościele św. Mikołaja z dziećmi klas I-IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

11.00 Spotkanie w kościele św. Mikołaja z uczniami klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

13.00 Spotkanie z Dyrekcjami Szkół, Przedszkoli i Władzami Miasta, Gminy, Powiatu (plebania)

17.00 Cmentarz – modlitwa przy grobach kapłanów (Koronka do Bożego Miłosierdzia)

18.00 Msza Święta na zakończenie wizytacji (Ks. Biskup + księża posługujący w parafii)

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021r.

 1. Wczoraj odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Margaretek do Rokitna. Z naszej parafii ponad 60 osób uczestniczyło w pielgrzymce. Dziękujemy ks. kan. Janowi za zorganizowanie pielgrzymki.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 16.30 na różaniec do kościoła św. Henryka i procesję z obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do kościoła św. Mikołaja (obraz otrzymaliśmy w darze od Księdza Kustosza z Rokitna). Obraz zostanie umieszczony w głównym ołtarzu przy krzyżu. Pragniemy zawierzyć Matce Bożej cały Sulęcin oraz całą naszą Parafię. Za dar otrzymany z Rokitna składamy dzisiaj ofiary do puszek na utrzymanie sanktuarium.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony będzie przez poszczególne grupy naszej parafii. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; młodzież w piątki. Poświęcenie różańca dla dzieci komunijnych w czwartek o godz. 17.00.
 4. Dzisiaj o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Udział można wziąć przez naszą stronę internetową lub facebook parafialny.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkół Podstawowych (grupa ks. Sebastiana) odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja.
 6. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Kremówki Papieskie” będą rozprowadzane przez naszą młodzież po mszach 17 października. Dochód przeznaczymy na fundusz dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”. W Gazecie m.in.: intencje na cały miesiąc październik, foto kronika z wydarzeń naszej parafii; artykuł na temat pracy Sióstr Felicjanek na Haiti; warto zapoznać się z recenzjami bardzo dobrych książek; Akademia Piłkarska podsumowuje „czas wakacji na murawie”; konkurs dla dzieci i młodzieży oraz piękne zdjęcia z Rokitna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w dzieło powstania naszej gazety.
 8. Przypominamy naszym Parafianom, że ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą mszą. Prosimy, aby nie przychodzić w ostatnim monecie, gdyż kapłan spowiadający w tygodniu odprawia również zaplanowaną na daną godzinę Eucharystię (ze spowiedzi możemy skorzystać w kościele św. Henryka i św. Mikołaja). W niedzielę również spowiedź pół godziny przed Mszą (w miarę możliwości korzystajmy z daru sakramentu pokuty przed Eucharystią, aby w pełni korzystać z Mszy Świętej).
 9. Podczas pielgrzymki parafialnej w Rokitnie dzieliliśmy się naszymi uwagami i propozycjami, co do funkcjonowania naszej parafii. Padło wiele wartościowych uwag i propozycji. A, że Kościół to wspólnota, dlatego zapraszamy na dalsze spotkania poszczególnych grup tematycznych:
 • Grupa zielona (Temat: Dzieci i młodzież; animatorami są: Katarzyna Szymaszek i Wojciech Lencewicz) – spotkanie 5 października (wtorek) o godz. 19.00
 • Grupa żółta (Temat: Wspólnota, nabożeństwa, duszpasterstwo; animatorami są: Ryszard Staniszewski i Żaneta Murmyło) – spotkanie 6 października (środa) o godz. 19.00 na plebanii

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Rokitna. Gorąco zapraszamy.

KALENDARZ LITURGICZNY

PONIEDZIAŁEK – ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

(na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 przed kościołem św. Mikołaja zapraszamy właścicieli i zwierzęta domowe – psy, koty, świnki morskie, ptactwo domowe i wszelkie inne gady, płazy i zwierzęta) – specjalna modlitwa i błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Franciszka;

WTOREK – ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ

(Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszaj we wtorek do kościoła św. Henryka na mszę o godz. 19.00; po mszy uczczenie relikwii św. S. Faustyny i spotkanie Czcicieli Miłosierdzia);

CZWARTEK -NMP RÓŻAŃCOWEJ

(o godz. 17.00 poświęcenie różańca dla dzieci komunijnych)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021r.

 1. Dzisiaj taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii. Bóg Zapłać za składane ofiary!
 2. Dzisiaj w całej Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszach Świętych i przyjmujących komunię świętą.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 16.30 na różaniec do kościoła św. Henryka i procesję z obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do kościoła św. Mikołaja (obraz otrzymaliśmy w darze od Księdza Kustosza z Rokitna). Obraz zostanie umieszczony w głównym ołtarzu przy krzyżu. Pragniemy tego dnia zawierzyć Matce Bożej cały Sulęcin oraz całą naszą Parafię.
 4. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe, Margaretki, Grupa O. Pio).
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja eucharystyczna.
 6. „Wszystko postawiłem na Maryję” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, która odbędzie się 2 października (sobota). Wyjazd o godz. 8.30. Spotkanie przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii.
 7. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem (Różaniec poprowadzi zespół „Bene Vestri”. Adoracja zakończona zostanie Litanią do Serca Pana Jezusa.
 8. W sobotę „Dzień Maryjny” – 8.30 różaniec; 9.00 msza wotywna ku czci Matki Bożej; po mszy procesja z figurą Maryi wokół kościoła i piętnastominutowe rozmyślanie.
 9. W sobotę o godz. 15.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania ks. Waldemara.
 10. W sobotę zapraszamy na Wieczór relaksacji chrześcijańskiej w duchu Taize. W czasie spotkania odpowiemy na pytania czy joga niesie jakieś zagrożenia dla osób wierzących i czy można ją praktykować bezpiecznie. Początek o g. 19.00, w kościele św. Mikołaja. prosimy o punktualne przybycie.
 11. W niedzielę 3 października o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Udział można wziąć przez naszą stronę internetową lub facebook parafialny.
 12. W sobotę 18 września odbyła się pielgrzymka naszej parafii do Rokitna. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. W czasie pobytu w Rokitnie dzieliliśmy się naszymi uwagami i propozycjami, co do funkcjonowania naszej parafii. Padło wiele wartościowych uwag i propozycji. A, że Kościół to wspólnota, dlatego zapraszamy na dalsze spotkania poszczególnych grup tematycznych.
 • Grupa niebieska (Temat: Kobieta, mężczyzna, rodzina) – spotkanie 28 września (wtorek) o godz. 19.00 na plebanii – animatorami są Irena Rostkowska i Teresa Figiel
 • Grupa czerwona (Służba siostrom i braciom) – spotkanie 29 września (środa) o godz. 19.00 na plebanii – animatorami są Alfred Rostkowski i Waldemar Szemitko

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Rokitna. Gorąco zapraszamy.

Grupy żółta i zielona będą miały swoje spotkania w kolejnym tygodniu.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; wtorek – św. Wacława;

środa – Świętych Arch.: Michała, Gabriela i Rafała (Msza Święta odpustowa w Żubrowie o godz. 17.00); czwartek – św. Hieronima; piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; sobota – Świętych Aniołów Stróżów

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021r.

 1. W przyszłą niedzielę taca remontowa.
 2. W każdą środę adoracja mężczyzn od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 3. W piątek po mszy wieczornej wypominki parafialne.
 4. W sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania ks. Waldemara.
 5. W sobotę 25 września w kościele św. Henryka Msza Święta o godz. 12.30 dla Ruchu Wiara i Światło.
 6. Wymagania do udzielenia sakramentu chrztu dzieci wg Prawa Kanonicznego Kościoła Rzymskokatolickiego:
 7. Rodzice zgłaszają dziecko do Chrztu św. przynajmniej 2 tygodnie przed planowanym chrztem (nie przyjmujemy zgłoszeń od innych osób nie będących prawnymi opiekunami dziecka)
 8. Przy zapisie dziecka w Księdze Chrztu św. wymagane są następujące dane:
  akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • dane rodziców: imię i nazwisko, nazwisko panieńskie matki, wyznanie, aktualny adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, miejsce i data ślubu kościelnego
  • dane rodziców chrzestnych – imię i nazwisko, data urodzenia i dokładny adres (rodzice chrzestni z poza parafii dostarczają zaświadczenie wystawione przez swojego proboszcza, że mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych)
 9. Wymagania dotyczące rodziców chrzestnych:
  Chrzestnym może być osoba, która:
  ukończyła 16 rok życia (uczestniczy w katechizacji szkolnej)
  • przyjęła sakrament bierzmowania
  • jest wierzącym i praktykującym katolikiem
 10. Chrzestnym nie może być osoba:
  niewierząca – apostata (osoba, która aktem formalnym wystąpiła z kościoła)
 11. niepraktykująca (nie zachowująca przykazań kościelnych)
  • żyjąca w związku bez ślubu kościelnego
  • mająca złą opinię w parafii
  • młodzież nie uczestnicząca w katechizacji (w wątpliwych sytuacjach, młodzież przedstawia zaświadczenie od katechety)
 12. Nauki przed chrztem.
  Rodzice i chrzestni mają obowiązek uczestniczenia w trzech naukach o chrzcie świętym.W naszej Parafii są one w I;II;III środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Tematy nauk:

  1. I środa – Rozmowa duszpasterska z rodzicami; instrukcja liturgiczna – liturgia obrzędu chrztu świętego
  2. II środa – Chrzest Święty nowym życiem w Chrystusie;
  3.  środa – Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze.

Nauki możemy rozłożyć na kilka miesięcy, uwzględniając tematy w poszczególne środy.
Po naukach otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zaświadczenie jest dożywotne.

13.Terminy udzielania chrztu w naszej Parafii.
Msze Święte z chrztami w naszej Parafii są celebrowane w niedzielę o godz. 12.30 w kościele parafialnym św. Henryka (mały kościół). W wyjątkowych sytuacjach udzielamy chrztu w soboty (chrzest bez mszy z liturgią słowa) o godz. 12.00 również w kościele św. Henryka.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy; wtorek – św. Mateusza; czwartek – św. O. Pio z Pietrelciny

CHCEMY WAS USŁYSZEĆ!

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021r.

 1. Po mszy o godz. 12.00 rozdanie deklaracji dla rodziców dzieci komunijnych. Deklaracje wypełnione prosimy przekazać w przyszłą niedzielę na spotkaniu organizacyjnym po mszy o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po mszy o godz. 19.00.
 3. W każdą środę adoracja mężczyzn od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 4. W każdą środę o g. 19.45 w Domu Parafialnym spotyka się grupa medytacji chrześcijańskiej „jota” na wspólnej modlitwie medytacyjnej.
 5. 19 września na mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy można finansowo wesprzeć dzieła powstałe przy Radiu Maryja.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w soboty od godz. 10.00do godz. 12.00. Do kancelarii umawiamy się telefonicznie. W nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefon dyżurny. Nie wszystkie sprawy wymagają naszej fizycznej obecności w kancelarii w takich wypadkach, prosimy również dzwonić na telefon stacjonarny lub telefon dyżurny w godzinach funkcjonowania kancelarii. Poza nagłymi sprawami prosimy, aby w niedzielę nie załatwiać spraw kancelaryjnych. Intencje mszalne możemy zamawiać po mszach świętych.
 7. 16/17/18 października w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Biskupa Pawła Sochę. W terminie wizytacji przewidziane jest udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Za przygotowanie bierzmowania odpowiada Ks. Waldemari Katecheci uczący absolwentów Szkół Podstawowych. Spotkanie grupy ks. Waldemara w piątek o godz. 19.00.
 8. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w naszej parafii przeprowadzane są w każdą 1/2/3 środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 9. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Przygotowujemy kilka możliwości dotarcia na miejsce – będzie można pójść w pieszej grupie z Międzyrzecza (piesza pielgrzymka odbędzie się pod warunkiem odpowiedniej pogody). Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych parafii. Zapisy w zakrystii (przejazd autokarem – 20zł). Bardzo prosimy aby osoby, które wybierają się do Rokitna własnym transportem, też zapisały się na listę, abyśmy mogli dla wszystkich przygotować posiłek. Zachęcamy, aby być tego dnia w Rokitnie, gdyż czeka nas miła niespodzianka od Kustosza Sanktuarium, naszego parafianina Ks. kanonika Piotra Bortnika.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 r.

1. Po mszy zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków.
2. Po mszy o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja specjalne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych.
3. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po mszy o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu wznawiamy adorację mężczyzn, w każdą środę od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
5. W każdą środę o g. 19.45 w Domu Parafialnym spotyka się grupa medytacji chrześcijańskiej „jota” na wspólnej modlitwie medytacyjnej.
6. Kancelaria parafialna czynna w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00. Do kancelarii umawiamy się telefonicznie.
7. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Przygotowujemy kilka możliwości dotarcia na miejsce – będzie można pójść w pieszej grupie z Międzyrzecza. Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych parafii. Zapisy w zakrystii (przejazd autokarem – 20zł).
8. 16/17/18 października w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Biskupa Pawła Sochę. W terminie wizytacji przewidziane jest udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Za przygotowanie bierzmowania odpowiada Ks. Waldemar i Katecheci uczący absolwentów Szkół Podstawowych.
9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Waldemara odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja.
10. Odpust w Ostrowie 12.09 o godz. 11.30. Zapraszamy serdecznie.
11. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w naszej parafii przeprowadzane są w każdą 1/2/3 środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

KALENDARZ LITURGICZNY
środa – Święto Narodzenia NMP; czwartek – rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Helena Stanulewicz
+ Jan Awiżen

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021r.

 1. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków.
 2. Od przyszłej niedzieli Msze Święte odprawiane będą w kościele św. Mikołaja w godzinach: 7.30; (o godz. 8.30 – Godzinki ku czci Matki Bożej) 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W kościele św. Henryka o godz. 11.00 i 12.30.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie katechetów na plebanii.
 5. W środę 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny i zostali zamordowani w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek od godz. 17.00 spowiedź i adoracja zakończona Litanią do Serca Jezusowego.
 8. W sobotę „Dzień Maryjny” – o godz. 8.30 różaniec; o godz. 9.00 msza wotywna. Po mszy procesja wokół kościoła z figurą Niepokalanej i 15 minutowe rozmyślanie.
 9. 3 września o g. 20.30 już tradycyjne nabożeństwo online do św. Józefa. Można w nim wziąć udział przez stronę parafialną i parafialny facebook.
 10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 11. W niedzielę na mszy o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja specjalne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych.
 12. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Planujemy dojazd własny, autokarem i przejście piesze z Międzyrzecza do Rokitna. Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Dokładne informacje i zapisy od przyszłej niedzieli.
 13. Fundacja Świętego Klemensa organizuje Piknik Charytatywny na rzecz trzyletniej Igi Czekalskiej. Dziewczynka zmaga się SMA, rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1. Celem pikniku jest zebranie środków finansowych niezbędnych do podjęcia leczenia, które wyniesie 9 milionów złotych. Piknik odbędzie się w sobotę, 4. Września od godziny 12.00 do 18.00 w Parku Miejskim. Będą przygotowane atrakcje sportowe i rozrywkowe dla rodzin i młodzieży. Zapraszamy do czynnego włączenia się w to dzieło.

KALENDARZ LITURGICZNY

piątek – św. Grzegorza Wielkiego

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021r.

 1. Dzisiaj „taca remontowa” na dokończenie prac remontowych sal parafialnych. Bóg zapłać!
 2. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej – msze w kościele św. Mikołaja zostaną odprawione o godz. 9.00 i 18.00; w kościele św. Henryka o godz. 19.00; tego dnia odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego wg zawierzenia Sługi Bożego Prymasa Polski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego z roku 1956. Pół godziny przed każdą mszą prosimy aby odmówić różaniec w intencjach Ojczyzny. Przed mszą o godz. 9.00 prosimy aby modlitwę poprowadziła wspólnota Żywego Różańca; przed mszą o godz. 18.00 – Wspólnota Radia Maryja; przed mszą o godz. 19.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.
 3. W piątek po mszy o godz. 18.00 „Wypominki Parafialne”. Przypominamy, że w czasie wypominek omadlamy zmarłych, którzy odeszli do wieczności w mijającym miesiącu i zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, które składamy do skarbony w kaplicy jasnogórskiej lub w zakrystii.
 4. Spotkanie szafarzy naszej parafii w sobotę o godz. 12.00 na plebanii.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – NMP Częstochowskiej;
piątek – św. Moniki; sobota – św. Augustyna

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.08.2021r.

 1. Dzisiaj błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 2. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii rozprowadza dzisiaj bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 3. W przyszłą niedzielę „taca remontowa” na dokończenie prac z remontowych sal parafialnych. Zostały już: wymienione okna i parapety, wstawiliśmy nowe drzwi, układna jest posadzka, dołożone zostały nowe kaloryfery, wymieniliśmy instalację elektryczną. Zostały do wykonania prace malarskie i wykończeniowe. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ten cel.
 4. W czwartek „Dzień Józefowy”: o godz. 8.30 – różaniec i modlitwy za przyczyną św. Józefa; o godz. 9.00 msza wotywna.
 5. W czwartek o godz. 18.00 na mszy modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możemy wesprzeć „Radio Maryja” finansowo.
 6. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za ufundowanie pięknych kwiatów do kaplicy jasnogórskiej.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – św. Jacka; piątek – św. Bernarda; sobota – św. Piusa X

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021r.

 1. Po mszy zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 2. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii na święto Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia) przygotowuje bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 3. W przyszłym tygodniu ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc dla najbiedniejszych parafii naszej diecezji.
 4. W kościele św. Henryka wszystkie pieniądze składane na tacę przeznaczone zostaną na malowanie „małego kościoła”. Ofiary możemy składać w kopertach z podpisem „Malowanie kościoła św. Henryka”.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża; wtorek – św. Wawrzyńca;        środa – św. Klary; sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego; niedziela – Wniebowzięcie NMP (poświęcenie ziół i kwiatów)

 

Już w najbliższą niedzielę w dniu 15 sierpnia br. przy kościele św. Mikołaja ustawiony zostanie mobilny punkt szczepień. W punkcie będzie można bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson oraz dwudawkową Pfizer.

Punkt szczepień będzie działał w godzinach 8:30 – 14:00 (do ostatniego pacjenta).

Wraz z punktem szczepień działał będzie punkt spisowy, w którym osoby, które jeszcze nie spisały się w Narodowym Spisie Powszechnym będą mogły dopełnić tego obowiązku. Osoby zainteresowane spisem proszone są o posiadanie nr pesel wszystkich współmieszkańców, którzy również będą spisywani.

Niedzielna akcja to inicjatywa Burmistrza Sulęcina, który w ten niecodzienny sposób chce zachęcić mieszkańców gminy do udziału w Narodowym Programie Szczepień oraz Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Kancelaria Parafialna czynna w soboty

od godz. 10.00 do godz. 12.00

po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.

W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:

957552322 lub 535401084

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021r.

 1. Dla poszkodowanych w wyniku wichur zebraliśmy 4560zł. Ofiary zostały przekazane na konto „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 3. W czasie mszy o godz. 9.00 została poświęcona nowa figura procesyjna Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo dziękujemy Państwu Irenie i Krzysztofowi Taraszkiewiczom za ufundowanie figury dla naszej parafii.
 4. 3 sierpnia we wtorek o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Transmisja na parafialnym facebooku i stronie parafialnej. Można zgłaszać intencje modlitewne do skrzynki w kąciku św. Józefa online przez stronę parafialną.
 5. W czwartek modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.30 modlitwa w tych intencjach prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca i Margaretki.
 6. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę „Dzień Maryjny” – o godz. 8.30 – Różaniec; o godz. 9.00 msza wotywna ku czci Matki Bożej; procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i 15 minutowe rozmyślanie.
 8. Za tydzień zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 9. Rozpoczął się miesiąc sierpień; miesiąc abstynencji – w kaplicy jasnogórskiej wystawiona jest księga abstynencji do której możemy się wpisać, jako nasz dar dla „Trzeźwości naszego Narodu”.
 10. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii na święto Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia) przygotowuje bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 11. W dniach 6 i 7 sierpnia Koło Przyjaciół Maryja organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej z czuwaniem nocnym o błogosławieństwo dla Polski, które poprowadzi Ks. Dominik Chmielewski. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub telefonicznie na numer podany w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – odpust „Porcjunkuli”: odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”; środa – św. Jana Marii Vianneya; piątek – święto Przemienienia Pańskiego

 

Kancelaria Parafialna czynna w soboty

od godz. 10.00 do godz. 12.00

po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.

W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:

957552322 lub 535401084

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po mszy zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku nawałnic i powodzi.
2. Dzisiaj poświęcenie samochodów i innych środków komunikacji drogowej.
3. W piątek po mszy o godz. 18.00 – „Wypominki Parafialne za zmarłych”. Kartki wypominkowe możemy składać do skarbony w kaplicy jasnogórskiej lub w zakrystii.
4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
czwartek – św. Marty; sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego

 

Kancelaria Parafialna czynna w soboty
od godz. 10.00 do godz. 12.00
po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.
W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:
957552322 lub 535401084

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 19 lipca (poniedziałek „Dzień Józefowy”: 8.30 – różaniec; 9.00 – Msza Wotywna ku czci św. Józefa; po mszy 15 minutowe rozmyślanie.
2. 19 lipca o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja.
3. Do nabycia Gazeta Parafialna.
4. W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów, motorów, rowerów i hulajnóg w ramach wspomnienia św. Krzysztofa. Pojazdy prosimy ustawiać wokół kościoła i na placu przy sądzie.
5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystości odpustowe w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania naszego świętowania. Na rzecz remontu sal parafialnych uzbieraliśmy w czasie pikniku 7573zł.
Wspomogły nas finansowo, rzeczowo lub przez zaangażowanie w przeprowadzenie pikniku parafialnego instytucje i osoby prywatne; a są nimi:
 Zakład Przemysłu Chemicznego „Gumoplast”
 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Wegaz” – Teresa i Wiesław Bieńko; Edward Zaborski
 Cukiernia „Monika” – państwo Florczak
 Piekarnia „Leks”
 Intermarche – Adam Siwiński
 Hurtownia „Bling” – Maciej Błauciak
 Klub Seniora ”Kwiat Jesieni”
 Kwiaciarnia „Frezja”
 Zakład Usług Komunalnych
Akademia „Bosko”
 Siostry Jezusa Miłosiernego
 Zespół „Bene Vestri”
 Ministranci, Szafarze i Kościelni
 Anna Kopyt
 Anna i Marek Demko
 Łucja i Zenon Szymańscy
 Leszek Błauciak
 Wiesława Lewandowska
 Roman Kryszczuk
 Urszula Żygielewicz
 Ewa Kasperowicz
 Alicja Woźna
 Józefa Kluwak
 Maria Gorączko
 Katarzyna Szymaszek
 Wojciech Lencewicz
 Celina Mizak
 Wiesława i Ryszard Staniszewscy
 Jan Murmyło
 Grażyna i Andrzej Kuczyńscy
 Anna Pastusiak
 Jarosław Litka

Msza Święta w intencjach wszystkich zaangażowanych w dzieło odpustu parafialnego zostanie odprawiona 10 sierpnia o godz. 19.00 w kościele św. Henryka (mały kościółek)

Kancelaria Parafialna czynna w soboty
od godz. 10.00 do godz. 12.00
po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.
W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:
957552322 lub 535401084