Ogłoszenia

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2023r.

cykl czytań mszalnych: niedzielny rok B, cykl powszedni rok II

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC GRUDZIEŃ

Papieska: Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.

Parafialna: Módlmy się za Parafialny Klub Seniora „Kwiat Jesieni” działający przy naszej parafii. Dziękując za ich zaangażowanie i wielkoduszne serce; prośmy o potrzebne łaski, siły i zdrowie oraz opiekę Matki Bożej dla Nich i ich Rodzin.

  1. Dzisiaj błogosławieństwo i poświęcenie wieńców adwentowych; świec „Caritas” i opłatków wigilijnych. Świece „Caritas” do nabycia w przedsionku kościoła: mała świeca 10zł; duża świeca 20zł. Pieniądze tak uzbierane wspomagają dzieła „Caritas” naszej diecezji i parafii.
  2. Opłatki Wigilijne rozprowadzane są przez wolontariuszy naszej parafii lub są do nabycia po mszach świętych przy zakrystii. Bardzo prosimy, aby opłatki nabywać u naszych wolontariuszy lub przy zakrystii – ofiary zebrane z opłatków przeznaczamy na prace remontowe przy wieżyczce kościoła św. Mikołaja.
  3. Msze Święte Roratnie odprawiane będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami; młodzież i dorosłych ze świecami – dzieci zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku, a młodzież szczególnie we wtorki i w czwartki. W sobotę Msza Święta roratnia w „małym kościele” o godz. 7.00.
  4. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Sulęcińskie schody dobroczynności” – możemy do kościoła św. Mikołaja przynosić prezenty dla potrzebujących, seniorów naszej parafii oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Tursku. Prosimy, aby na schodach w prezbiterium zostawiać: koce, poduszki, stroiki bożonarodzeniowe, słodycze, gry planszowe, karty świąteczne, słodycze itp.
  5. W środę wspomnienie św. Mikołaja patrona naszego kościoła. W czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 zostaną wprowadzone relikwie św. Mikołaja.
  6. W piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia. W godzinach od godziny 12.00 do 13.00 „Godzina Łaski” – zapraszamy na indywidualną modlitwę adoracyjną do kościoła św. Henryka.
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  8. Ze względu na remont biura parafialnego w sprawach kancelaryjnych prosimy o kontakt na numer telefonu dyżurnego parafii: 535 401 084

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka
ul. M. Skłodowskiej Curie 1
69-200 Sulęcin

Numer konta:
45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin

Z dopiskiem: „Remont kościoła św. Mikołaja”

 

STAŁE SPOTKANIA W TYGODNIU GRUP I WSPÓLNOT

GRUPA DZIEŃ GODZINA MIEJSCE
Odnowa w Duchu Świętym Poniedziałek 19.00 Kościół/Plebania
Chór Parafialny „Arka” Wtorek 19.00 Kościół/Plebania
Adoracja Mężczyzn Środa 19.00 Kościół św. Henryka
Neokatechumenat Środa 19.00 Plebania-sala mniejsza
Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej „iota” Środa 19.00 Plebania-kaplica
Klub Seniora „Kwiat Jesieni” Czwartek 19.00 Plebania-sala większa
Oaza Młodzieżowa Piątek 19.00 Plebania-sala większa
Ministranci Sobota 11.00 Plebania-sala większa