Ogłoszenia

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021r.

 1. Na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik św. Jana Pawła II przekazaliśmy 3200zł. Bardzo dziękujemy młodzieży, która wraz z katechetami zaangażowała się w Dzieło Papieskie.
 2. Po mszy młodzież naszej parafii rozprowadza „Kremówki Papieskie”. Dochód przeznaczamy na fundusz młodych naszej parafii.
 3. We wtorek na mszy o godz. 18.00 modlitwa za Ojczyznę i Radio Maryja.
 4. Za tydzień niedziela misyjna – taca przeznaczona jest na misyjną działalność kościoła.
 5. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”.
 6. Przy wyjściu z kościoła do pobrania są kartki wypominkowe – prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 7. Już dzisiaj informujemy, że 1 listopada msza na cmentarzu sulęcińskim będzie odprawiona o godz. 13.00; a 2 listopada o godz. 18.00.
 8. Dziękujemy Panu Piotrowi Gondorkowi i pracownikom firmy kamieniarskiej z Miechowa za nieodpłatne ufundowanie i instalację tablicy „Proboszczów Sulęcińskich”, która znajduje się przed plebanią.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia;

wtorek – rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

środa – św. Jana Kantego; piątek – św. Jana Pawła II

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021r. DZIEŃ PAPIESKI

 1. Dzisiaj zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. „Kremówki Papieskie” będą rozprowadzane przez naszą młodzież w przyszłą niedzielę po mszach. Dochód przeznaczymy na fundusz dzieci i młodzieży naszej parafii.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony jest przez poszczególne grupy naszej parafii. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; młodzież w piątki.
 4. W piątek spowiedź od godz. 16.30 przed udzieleniem sakramentu bierzmowania i wręczenie krzyży w czasie nabożeństwa różańcowego.
 5. Z powodu wizytacji kanonicznej w sobotę kancelaria nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
 6. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”.
 7. Przy wyjściu z kościoła do pobrania są kartki wypominkowe – prosimy o czytelne wypisywanie wypominek.
 8. 30 września b.r. Biskup Diecezjalny mianował Ks. Waldemara Muracha – wikariusza naszej parafii – Dekanalnym Duszpasterzem Młodzieży i Powołań. Przyjmujemy tę wiadomość z wielką radością i życzymy ks. Waldemarowi, aby ofiarnie przyjął nowe zadania, które niech wydadzą obfite owoce dla naszej parafii i dekanatu.

KALENDARZ LITURGICZNY

środa – bł. Honorata Koźmińskiego; piątek – św. Teresy od Jezusa; sobota – św. Jadwigi Śląskiej

WIZYTACJA KANONICZNA – J.E. BISKUP PAWEŁ SOCHA

16.10.2021r. (sobota)

11.00 – Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania (Ks. Biskup) – kościół św. Mikołaja

16.00 – Spotkanie z Liderami Grup Parafialnych i z osobami posługującymi przy parafii – sala parafialna

17.15 – Tursk (Msza Święta ze słowem Ks. Biskupa)

18.00 – Msza Święta ze słowem Ks. Biskupa (Grupy działające przy parafii) – kościół św. Mikołaja

17.10.2021r. (niedziela)

Msze Święte w kościele św. Mikołaja:

7.30; 9.00; 10.30; 12;00*; 18.00 (Słowo Ks. Biskupa)

13.30 Żubrów (Słowo Ks. Biskupa)

17.00 Ostrów (Słowo Ks. Biskupa)

18.10.2021r. (poniedziałek)

9.00 Spotkanie w kościele św. Mikołaja z dziećmi klas I-IV ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II

11.00 Spotkanie w kościele św. Mikołaja z uczniami klas V-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków

13.00 Spotkanie z Dyrekcjami Szkół, Przedszkoli i Władzami Miasta, Gminy, Powiatu (plebania)

17.00 Cmentarz – modlitwa przy grobach kapłanów (Koronka do Bożego Miłosierdzia)

18.00 Msza Święta na zakończenie wizytacji (Ks. Biskup + księża posługujący w parafii)

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.10.2021r.

 1. Wczoraj odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Margaretek do Rokitna. Z naszej parafii ponad 60 osób uczestniczyło w pielgrzymce. Dziękujemy ks. kan. Janowi za zorganizowanie pielgrzymki.
 2. Dzisiaj zapraszamy o godz. 16.30 na różaniec do kościoła św. Henryka i procesję z obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do kościoła św. Mikołaja (obraz otrzymaliśmy w darze od Księdza Kustosza z Rokitna). Obraz zostanie umieszczony w głównym ołtarzu przy krzyżu. Pragniemy zawierzyć Matce Bożej cały Sulęcin oraz całą naszą Parafię. Za dar otrzymany z Rokitna składamy dzisiaj ofiary do puszek na utrzymanie sanktuarium.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony będzie przez poszczególne grupy naszej parafii. Dzieci zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki; młodzież w piątki. Poświęcenie różańca dla dzieci komunijnych w czwartek o godz. 17.00.
 4. Dzisiaj o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Udział można wziąć przez naszą stronę internetową lub facebook parafialny.
 5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII Szkół Podstawowych (grupa ks. Sebastiana) odbędzie się we wtorek o godz. 16.00 w kościele św. Mikołaja.
 6. Za tydzień zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Kremówki Papieskie” będą rozprowadzane przez naszą młodzież po mszach 17 października. Dochód przeznaczymy na fundusz dzieci i młodzieży naszej parafii.
 7. Do nabycia jest nasza „Gazeta Parafialna – Dolina Miłosierdzia”. W Gazecie m.in.: intencje na cały miesiąc październik, foto kronika z wydarzeń naszej parafii; artykuł na temat pracy Sióstr Felicjanek na Haiti; warto zapoznać się z recenzjami bardzo dobrych książek; Akademia Piłkarska podsumowuje „czas wakacji na murawie”; konkurs dla dzieci i młodzieży oraz piękne zdjęcia z Rokitna. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w dzieło powstania naszej gazety.
 8. Przypominamy naszym Parafianom, że ze spowiedzi można skorzystać pół godziny przed każdą mszą. Prosimy, aby nie przychodzić w ostatnim monecie, gdyż kapłan spowiadający w tygodniu odprawia również zaplanowaną na daną godzinę Eucharystię (ze spowiedzi możemy skorzystać w kościele św. Henryka i św. Mikołaja). W niedzielę również spowiedź pół godziny przed Mszą (w miarę możliwości korzystajmy z daru sakramentu pokuty przed Eucharystią, aby w pełni korzystać z Mszy Świętej).
 9. Podczas pielgrzymki parafialnej w Rokitnie dzieliliśmy się naszymi uwagami i propozycjami, co do funkcjonowania naszej parafii. Padło wiele wartościowych uwag i propozycji. A, że Kościół to wspólnota, dlatego zapraszamy na dalsze spotkania poszczególnych grup tematycznych:
 • Grupa zielona (Temat: Dzieci i młodzież; animatorami są: Katarzyna Szymaszek i Wojciech Lencewicz) – spotkanie 5 października (wtorek) o godz. 19.00
 • Grupa żółta (Temat: Wspólnota, nabożeństwa, duszpasterstwo; animatorami są: Ryszard Staniszewski i Żaneta Murmyło) – spotkanie 6 października (środa) o godz. 19.00 na plebanii

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Rokitna. Gorąco zapraszamy.

KALENDARZ LITURGICZNY

PONIEDZIAŁEK – ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

(na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.00 przed kościołem św. Mikołaja zapraszamy właścicieli i zwierzęta domowe – psy, koty, świnki morskie, ptactwo domowe i wszelkie inne gady, płazy i zwierzęta) – specjalna modlitwa i błogosławieństwo przez wstawiennictwo św. Franciszka;

WTOREK – ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ

(Siostry Jezusa Miłosiernego zapraszaj we wtorek do kościoła św. Henryka na mszę o godz. 19.00; po mszy uczczenie relikwii św. S. Faustyny i spotkanie Czcicieli Miłosierdzia);

CZWARTEK -NMP RÓŻAŃCOWEJ

(o godz. 17.00 poświęcenie różańca dla dzieci komunijnych)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021r.

 1. Dzisiaj taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii. Bóg Zapłać za składane ofiary!
 2. Dzisiaj w całej Polsce liczymy wiernych uczestniczących we Mszach Świętych i przyjmujących komunię świętą.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy o godz. 16.30 na różaniec do kościoła św. Henryka i procesję z obrazem Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej do kościoła św. Mikołaja (obraz otrzymaliśmy w darze od Księdza Kustosza z Rokitna). Obraz zostanie umieszczony w głównym ołtarzu przy krzyżu. Pragniemy tego dnia zawierzyć Matce Bożej cały Sulęcin oraz całą naszą Parafię.
 4. Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Różaniec prowadzony przez dzieci we wtorki i czwartki; przez młodzież w poniedziałki i środy; w piątki przez poszczególne grupy parafialne; w soboty i niedzielę przed mszą świętą (prowadzą Wspólnoty Różańcowe, Margaretki, Grupa O. Pio).
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych i adoracja eucharystyczna.
 6. „Wszystko postawiłem na Maryję” – to hasło tegorocznej Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca oraz Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, która odbędzie się 2 października (sobota). Wyjazd o godz. 8.30. Spotkanie przy kościele św. Henryka. Zapisy w zakrystii.
 7. W piątek spowiedź od godz. 17.00. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem (Różaniec poprowadzi zespół „Bene Vestri”. Adoracja zakończona zostanie Litanią do Serca Pana Jezusa.
 8. W sobotę „Dzień Maryjny” – 8.30 różaniec; 9.00 msza wotywna ku czci Matki Bożej; po mszy procesja z figurą Maryi wokół kościoła i piętnastominutowe rozmyślanie.
 9. W sobotę o godz. 15.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania ks. Waldemara.
 10. W sobotę zapraszamy na Wieczór relaksacji chrześcijańskiej w duchu Taize. W czasie spotkania odpowiemy na pytania czy joga niesie jakieś zagrożenia dla osób wierzących i czy można ją praktykować bezpiecznie. Początek o g. 19.00, w kościele św. Mikołaja. prosimy o punktualne przybycie.
 11. W niedzielę 3 października o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Udział można wziąć przez naszą stronę internetową lub facebook parafialny.
 12. W sobotę 18 września odbyła się pielgrzymka naszej parafii do Rokitna. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział. W czasie pobytu w Rokitnie dzieliliśmy się naszymi uwagami i propozycjami, co do funkcjonowania naszej parafii. Padło wiele wartościowych uwag i propozycji. A, że Kościół to wspólnota, dlatego zapraszamy na dalsze spotkania poszczególnych grup tematycznych.
 • Grupa niebieska (Temat: Kobieta, mężczyzna, rodzina) – spotkanie 28 września (wtorek) o godz. 19.00 na plebanii – animatorami są Irena Rostkowska i Teresa Figiel
 • Grupa czerwona (Służba siostrom i braciom) – spotkanie 29 września (środa) o godz. 19.00 na plebanii – animatorami są Alfred Rostkowski i Waldemar Szemitko

Spotkania są otwarte dla wszystkich chętnych, nie tylko tych, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do Rokitna. Gorąco zapraszamy.

Grupy żółta i zielona będą miały swoje spotkania w kolejnym tygodniu.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Wincentego a Paulo; wtorek – św. Wacława;

środa – Świętych Arch.: Michała, Gabriela i Rafała (Msza Święta odpustowa w Żubrowie o godz. 17.00); czwartek – św. Hieronima; piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus; sobota – Świętych Aniołów Stróżów

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021r.

 1. W przyszłą niedzielę taca remontowa.
 2. W każdą środę adoracja mężczyzn od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 3. W piątek po mszy wieczornej wypominki parafialne.
 4. W sobotę o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja spotkanie grupy przygotowującej się do bierzmowania ks. Waldemara.
 5. W sobotę 25 września w kościele św. Henryka Msza Święta o godz. 12.30 dla Ruchu Wiara i Światło.
 6. Wymagania do udzielenia sakramentu chrztu dzieci wg Prawa Kanonicznego Kościoła Rzymskokatolickiego:
 7. Rodzice zgłaszają dziecko do Chrztu św. przynajmniej 2 tygodnie przed planowanym chrztem (nie przyjmujemy zgłoszeń od innych osób nie będących prawnymi opiekunami dziecka)
 8. Przy zapisie dziecka w Księdze Chrztu św. wymagane są następujące dane:
  akt urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego
  • dane rodziców: imię i nazwisko, nazwisko panieńskie matki, wyznanie, aktualny adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia, miejsce i data ślubu kościelnego
  • dane rodziców chrzestnych – imię i nazwisko, data urodzenia i dokładny adres (rodzice chrzestni z poza parafii dostarczają zaświadczenie wystawione przez swojego proboszcza, że mogą być dopuszczeni do godności rodziców chrzestnych)
 9. Wymagania dotyczące rodziców chrzestnych:
  Chrzestnym może być osoba, która:
  ukończyła 16 rok życia (uczestniczy w katechizacji szkolnej)
  • przyjęła sakrament bierzmowania
  • jest wierzącym i praktykującym katolikiem
 10. Chrzestnym nie może być osoba:
  niewierząca – apostata (osoba, która aktem formalnym wystąpiła z kościoła)
 11. niepraktykująca (nie zachowująca przykazań kościelnych)
  • żyjąca w związku bez ślubu kościelnego
  • mająca złą opinię w parafii
  • młodzież nie uczestnicząca w katechizacji (w wątpliwych sytuacjach, młodzież przedstawia zaświadczenie od katechety)
 12. Nauki przed chrztem.
  Rodzice i chrzestni mają obowiązek uczestniczenia w trzech naukach o chrzcie świętym.W naszej Parafii są one w I;II;III środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Tematy nauk:

  1. I środa – Rozmowa duszpasterska z rodzicami; instrukcja liturgiczna – liturgia obrzędu chrztu świętego
  2. II środa – Chrzest Święty nowym życiem w Chrystusie;
  3.  środa – Rola i zadania rodziców w wychowaniu w wierze.

Nauki możemy rozłożyć na kilka miesięcy, uwzględniając tematy w poszczególne środy.
Po naukach otrzymamy zaświadczenie o ukończeniu kursu. Zaświadczenie jest dożywotne.

13.Terminy udzielania chrztu w naszej Parafii.
Msze Święte z chrztami w naszej Parafii są celebrowane w niedzielę o godz. 12.30 w kościele parafialnym św. Henryka (mały kościół). W wyjątkowych sytuacjach udzielamy chrztu w soboty (chrzest bez mszy z liturgią słowa) o godz. 12.00 również w kościele św. Henryka.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon i Pawła Chong Hasang oraz Towarzyszy; wtorek – św. Mateusza; czwartek – św. O. Pio z Pietrelciny

CHCEMY WAS USŁYSZEĆ!

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 12.09.2021r.

 1. Po mszy o godz. 12.00 rozdanie deklaracji dla rodziców dzieci komunijnych. Deklaracje wypełnione prosimy przekazać w przyszłą niedzielę na spotkaniu organizacyjnym po mszy o godz. 12.00.
 2. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po mszy o godz. 19.00.
 3. W każdą środę adoracja mężczyzn od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
 4. W każdą środę o g. 19.45 w Domu Parafialnym spotyka się grupa medytacji chrześcijańskiej „jota” na wspólnej modlitwie medytacyjnej.
 5. 19 września na mszy o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy można finansowo wesprzeć dzieła powstałe przy Radiu Maryja.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w soboty od godz. 10.00do godz. 12.00. Do kancelarii umawiamy się telefonicznie. W nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefon dyżurny. Nie wszystkie sprawy wymagają naszej fizycznej obecności w kancelarii w takich wypadkach, prosimy również dzwonić na telefon stacjonarny lub telefon dyżurny w godzinach funkcjonowania kancelarii. Poza nagłymi sprawami prosimy, aby w niedzielę nie załatwiać spraw kancelaryjnych. Intencje mszalne możemy zamawiać po mszach świętych.
 7. 16/17/18 października w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Biskupa Pawła Sochę. W terminie wizytacji przewidziane jest udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Za przygotowanie bierzmowania odpowiada Ks. Waldemari Katecheci uczący absolwentów Szkół Podstawowych. Spotkanie grupy ks. Waldemara w piątek o godz. 19.00.
 8. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w naszej parafii przeprowadzane są w każdą 1/2/3 środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 9. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Przygotowujemy kilka możliwości dotarcia na miejsce – będzie można pójść w pieszej grupie z Międzyrzecza (piesza pielgrzymka odbędzie się pod warunkiem odpowiedniej pogody). Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych parafii. Zapisy w zakrystii (przejazd autokarem – 20zł). Bardzo prosimy aby osoby, które wybierają się do Rokitna własnym transportem, też zapisały się na listę, abyśmy mogli dla wszystkich przygotować posiłek. Zachęcamy, aby być tego dnia w Rokitnie, gdyż czeka nas miła niespodzianka od Kustosza Sanktuarium, naszego parafianina Ks. kanonika Piotra Bortnika.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 05.09.2021 r.

1. Po mszy zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków.
2. Po mszy o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja specjalne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych.
3. Przypominamy, że w każdy poniedziałek w kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym po mszy o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu wznawiamy adorację mężczyzn, w każdą środę od godz. 20.00 w kościele św. Henryka.
5. W każdą środę o g. 19.45 w Domu Parafialnym spotyka się grupa medytacji chrześcijańskiej „jota” na wspólnej modlitwie medytacyjnej.
6. Kancelaria parafialna czynna w środy od godz. 15.30 do godz. 17.00 i w soboty od godz. 10.00 do godz. 12.00. Do kancelarii umawiamy się telefonicznie.
7. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Przygotowujemy kilka możliwości dotarcia na miejsce – będzie można pójść w pieszej grupie z Międzyrzecza. Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Szczegóły na plakatach i stronach internetowych parafii. Zapisy w zakrystii (przejazd autokarem – 20zł).
8. 16/17/18 października w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez Biskupa Pawła Sochę. W terminie wizytacji przewidziane jest udzielenie Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Za przygotowanie bierzmowania odpowiada Ks. Waldemar i Katecheci uczący absolwentów Szkół Podstawowych.
9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Waldemara odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w kościele św. Mikołaja.
10. Odpust w Ostrowie 12.09 o godz. 11.30. Zapraszamy serdecznie.
11. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych w naszej parafii przeprowadzane są w każdą 1/2/3 środę miesiąca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

KALENDARZ LITURGICZNY
środa – Święto Narodzenia NMP; czwartek – rocznica poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności:

+ Helena Stanulewicz
+ Jan Awiżen

Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie

 

 

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021r.

 1. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla Afgańczyków.
 2. Od przyszłej niedzieli Msze Święte odprawiane będą w kościele św. Mikołaja w godzinach: 7.30; (o godz. 8.30 – Godzinki ku czci Matki Bożej) 9.00; 10.30; 12.00 i 18.00. W kościele św. Henryka o godz. 11.00 i 12.30.
 3. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00 do godz. 18.00.
 4. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie katechetów na plebanii.
 5. W środę 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny i zostali zamordowani w czasie okupacji niemieckiej i sowieckiej.
 6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W piątek od godz. 17.00 spowiedź i adoracja zakończona Litanią do Serca Jezusowego.
 8. W sobotę „Dzień Maryjny” – o godz. 8.30 różaniec; o godz. 9.00 msza wotywna. Po mszy procesja wokół kościoła z figurą Niepokalanej i 15 minutowe rozmyślanie.
 9. 3 września o g. 20.30 już tradycyjne nabożeństwo online do św. Józefa. Można w nim wziąć udział przez stronę parafialną i parafialny facebook.
 10. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 11. W niedzielę na mszy o godz. 12.00 w kościele św. Mikołaja specjalne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie przyborów szkolnych.
 12. 18 września planujemy Pielgrzymkę naszej Sulęcińskiej Parafii do Rokitna. Planujemy dojazd własny, autokarem i przejście piesze z Międzyrzecza do Rokitna. Msza Święta w Rokitnie zostanie dla nas odprawiona o godz. 11.00. Dokładne informacje i zapisy od przyszłej niedzieli.
 13. Fundacja Świętego Klemensa organizuje Piknik Charytatywny na rzecz trzyletniej Igi Czekalskiej. Dziewczynka zmaga się SMA, rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1. Celem pikniku jest zebranie środków finansowych niezbędnych do podjęcia leczenia, które wyniesie 9 milionów złotych. Piknik odbędzie się w sobotę, 4. Września od godziny 12.00 do 18.00 w Parku Miejskim. Będą przygotowane atrakcje sportowe i rozrywkowe dla rodzin i młodzieży. Zapraszamy do czynnego włączenia się w to dzieło.

KALENDARZ LITURGICZNY

piątek – św. Grzegorza Wielkiego

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

DNIA SOLIDARNOŚCI Z AFGAŃCZYKAMI

Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w Afganistanie, związanych ze zmianą władzy. Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej. Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”, zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu. W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom, którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25 sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel. Apeluję, aby w niedzielę 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce w czasie modlitwy powszechnej prosić Boga o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków, a po Mszach Świętych zorganizować kwestę na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce jak i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin. W Polsce już działają Centra Migrantów i Uchodźców prowadzone przez Caritas Polska oraz Caritas diecezjalne. Caritas Polska uruchomi ogólnopolski program wsparcia dla uchodźców w naszej ojczyźnie – od pomocy duchowej, psychologicznej, socjalnej, poprzez pomoc językową, prawną i medyczną, aż po doradztwo zawodowe, wsparcie międzykulturowe oraz wsparcie wolontariatu parafialnego i komunikacji z mediami. Już teraz dziękuję wszystkim wiernym za pozytywną odpowiedź na mój apel ufając, że kolejny raz Polacy pokażą swoje szlachetne serca.

✠ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021r.

 1. Dzisiaj „taca remontowa” na dokończenie prac remontowych sal parafialnych. Bóg zapłać!
 2. W czwartek Uroczystość NMP Częstochowskiej – msze w kościele św. Mikołaja zostaną odprawione o godz. 9.00 i 18.00; w kościele św. Henryka o godz. 19.00; tego dnia odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego wg zawierzenia Sługi Bożego Prymasa Polski, Kardynała Stefana Wyszyńskiego z roku 1956. Pół godziny przed każdą mszą prosimy aby odmówić różaniec w intencjach Ojczyzny. Przed mszą o godz. 9.00 prosimy aby modlitwę poprowadziła wspólnota Żywego Różańca; przed mszą o godz. 18.00 – Wspólnota Radia Maryja; przed mszą o godz. 19.00 – Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Miriam”.
 3. W piątek po mszy o godz. 18.00 „Wypominki Parafialne”. Przypominamy, że w czasie wypominek omadlamy zmarłych, którzy odeszli do wieczności w mijającym miesiącu i zmarłych wypisanych na kartkach wypominkowych, które składamy do skarbony w kaplicy jasnogórskiej lub w zakrystii.
 4. Spotkanie szafarzy naszej parafii w sobotę o godz. 12.00 na plebanii.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – św. Bartłomieja Apostoła; czwartek – NMP Częstochowskiej;
piątek – św. Moniki; sobota – św. Augustyna

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.08.2021r.

 1. Dzisiaj błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 2. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii rozprowadza dzisiaj bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 3. W przyszłą niedzielę „taca remontowa” na dokończenie prac z remontowych sal parafialnych. Zostały już: wymienione okna i parapety, wstawiliśmy nowe drzwi, układna jest posadzka, dołożone zostały nowe kaloryfery, wymieniliśmy instalację elektryczną. Zostały do wykonania prace malarskie i wykończeniowe. Bardzo prosimy o składanie ofiar na ten cel.
 4. W czwartek „Dzień Józefowy”: o godz. 8.30 – różaniec i modlitwy za przyczyną św. Józefa; o godz. 9.00 msza wotywna.
 5. W czwartek o godz. 18.00 na mszy modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możemy wesprzeć „Radio Maryja” finansowo.
 6. Dziękujemy anonimowemu darczyńcy za ufundowanie pięknych kwiatów do kaplicy jasnogórskiej.

KALENDARZ LITURGICZNY

wtorek – św. Jacka; piątek – św. Bernarda; sobota – św. Piusa X

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021r.

 1. Po mszy zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 2. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii na święto Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia) przygotowuje bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 3. W przyszłym tygodniu ofiary składane na tacę przeznaczone zostaną na pomoc dla najbiedniejszych parafii naszej diecezji.
 4. W kościele św. Henryka wszystkie pieniądze składane na tacę przeznaczone zostaną na malowanie „małego kościoła”. Ofiary możemy składać w kopertach z podpisem „Malowanie kościoła św. Henryka”.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża; wtorek – św. Wawrzyńca;        środa – św. Klary; sobota – św. Maksymiliana Marii Kolbego; niedziela – Wniebowzięcie NMP (poświęcenie ziół i kwiatów)

 

Już w najbliższą niedzielę w dniu 15 sierpnia br. przy kościele św. Mikołaja ustawiony zostanie mobilny punkt szczepień. W punkcie będzie można bez wcześniejszej rejestracji zaszczepić się jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson oraz dwudawkową Pfizer.

Punkt szczepień będzie działał w godzinach 8:30 – 14:00 (do ostatniego pacjenta).

Wraz z punktem szczepień działał będzie punkt spisowy, w którym osoby, które jeszcze nie spisały się w Narodowym Spisie Powszechnym będą mogły dopełnić tego obowiązku. Osoby zainteresowane spisem proszone są o posiadanie nr pesel wszystkich współmieszkańców, którzy również będą spisywani.

Niedzielna akcja to inicjatywa Burmistrza Sulęcina, który w ten niecodzienny sposób chce zachęcić mieszkańców gminy do udziału w Narodowym Programie Szczepień oraz Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań.

Kancelaria Parafialna czynna w soboty

od godz. 10.00 do godz. 12.00

po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.

W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:

957552322 lub 535401084

 

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021r.

 1. Dla poszkodowanych w wyniku wichur zebraliśmy 4560zł. Ofiary zostały przekazane na konto „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Bóg zapłać!
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.
 3. W czasie mszy o godz. 9.00 została poświęcona nowa figura procesyjna Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo dziękujemy Państwu Irenie i Krzysztofowi Taraszkiewiczom za ufundowanie figury dla naszej parafii.
 4. 3 sierpnia we wtorek o g. 20.30 nabożeństwo do św. Józefa online. Transmisja na parafialnym facebooku i stronie parafialnej. Można zgłaszać intencje modlitewne do skrzynki w kąciku św. Józefa online przez stronę parafialną.
 5. W czwartek modlitwy o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 17.30 modlitwa w tych intencjach prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca i Margaretki.
 6. W piątek spowiedź od godz. 17.00. W czasie spowiedzi adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Litanią do Serca Pana Jezusa.
 7. W sobotę „Dzień Maryjny” – o godz. 8.30 – Różaniec; o godz. 9.00 msza wotywna ku czci Matki Bożej; procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła i 15 minutowe rozmyślanie.
 8. Za tydzień zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.
 9. Rozpoczął się miesiąc sierpień; miesiąc abstynencji – w kaplicy jasnogórskiej wystawiona jest księga abstynencji do której możemy się wpisać, jako nasz dar dla „Trzeźwości naszego Narodu”.
 10. Wspólnota „Wiara i Światło” działająca przy naszej parafii na święto Matki Bożej Zielnej (15 sierpnia) przygotowuje bukieciki z kwiatów i ziół. Ofiary złożone przy rozprowadzaniu bukietów zostaną przeznaczone na działalność naszej grupy.
 11. W dniach 6 i 7 sierpnia Koło Przyjaciół Maryja organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej z czuwaniem nocnym o błogosławieństwo dla Polski, które poprowadzi Ks. Dominik Chmielewski. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub telefonicznie na numer podany w gablocie.

KALENDARZ LITURGICZNY

poniedziałek – odpust „Porcjunkuli”: odpust zupełny za nawiedzenie jakiegokolwiek kościoła i pobożne odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę”; środa – św. Jana Marii Vianneya; piątek – święto Przemienienia Pańskiego

 

Kancelaria Parafialna czynna w soboty

od godz. 10.00 do godz. 12.00

po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.

W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:

957552322 lub 535401084

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Po mszy zbiórka do puszek dla poszkodowanych w wyniku nawałnic i powodzi.
2. Dzisiaj poświęcenie samochodów i innych środków komunikacji drogowej.
3. W piątek po mszy o godz. 18.00 – „Wypominki Parafialne za zmarłych”. Kartki wypominkowe możemy składać do skarbony w kaplicy jasnogórskiej lub w zakrystii.
4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy o godz. 9.00.

 

KALENDARZ LITURGICZNY

Poniedziałek – świętych Joachima i Anny, rodziców NMP;
czwartek – św. Marty; sobota – św. Ignacego Antiocheńskiego

 

Kancelaria Parafialna czynna w soboty
od godz. 10.00 do godz. 12.00
po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.
W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:
957552322 lub 535401084

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. 19 lipca (poniedziałek „Dzień Józefowy”: 8.30 – różaniec; 9.00 – Msza Wotywna ku czci św. Józefa; po mszy 15 minutowe rozmyślanie.
2. 19 lipca o godz. 18.00 modlimy się w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możemy wesprzeć finansowo Radio Maryja.
3. Do nabycia Gazeta Parafialna.
4. W przyszłą niedzielę poświęcenie samochodów, motorów, rowerów i hulajnóg w ramach wspomnienia św. Krzysztofa. Pojazdy prosimy ustawiać wokół kościoła i na placu przy sądzie.
5. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy uroczystości odpustowe w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania naszego świętowania. Na rzecz remontu sal parafialnych uzbieraliśmy w czasie pikniku 7573zł.
Wspomogły nas finansowo, rzeczowo lub przez zaangażowanie w przeprowadzenie pikniku parafialnego instytucje i osoby prywatne; a są nimi:
 Zakład Przemysłu Chemicznego „Gumoplast”
 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „Wegaz” – Teresa i Wiesław Bieńko; Edward Zaborski
 Cukiernia „Monika” – państwo Florczak
 Piekarnia „Leks”
 Intermarche – Adam Siwiński
 Hurtownia „Bling” – Maciej Błauciak
 Klub Seniora ”Kwiat Jesieni”
 Kwiaciarnia „Frezja”
 Zakład Usług Komunalnych
Akademia „Bosko”
 Siostry Jezusa Miłosiernego
 Zespół „Bene Vestri”
 Ministranci, Szafarze i Kościelni
 Anna Kopyt
 Anna i Marek Demko
 Łucja i Zenon Szymańscy
 Leszek Błauciak
 Wiesława Lewandowska
 Roman Kryszczuk
 Urszula Żygielewicz
 Ewa Kasperowicz
 Alicja Woźna
 Józefa Kluwak
 Maria Gorączko
 Katarzyna Szymaszek
 Wojciech Lencewicz
 Celina Mizak
 Wiesława i Ryszard Staniszewscy
 Jan Murmyło
 Grażyna i Andrzej Kuczyńscy
 Anna Pastusiak
 Jarosław Litka

Msza Święta w intencjach wszystkich zaangażowanych w dzieło odpustu parafialnego zostanie odprawiona 10 sierpnia o godz. 19.00 w kościele św. Henryka (mały kościółek)

Kancelaria Parafialna czynna w soboty
od godz. 10.00 do godz. 12.00
po wcześniejszym telefonicznemu umówieniu się.
W ważnych i nagłych sprawach prosimy o kontakt na telefony:
957552322 lub 535401084