Ogłoszenia

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC LIPIEC

Papieska: Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom oraz ich bliskim siłę od Pana, stając się dla wszystkich widocznym znakiem współczucia i nadziei.

Parafialna: O powrót do zdrowia dla chorych dzieci naszej parafii oraz w intencjach ich rodzin.

XIV Niedziela Zwykła – 07.07.2024r.

  1. Do nabycia w zakrystii czerwcowe „Cegiełki na remont kościoła”.
  2. Msze Święte w kościele św. Henryka w tygodniu od poniedziałku do piątku: 7.00; 9.00 i 18.00; w sobotę: 7.00 i 9.00; w kościele św. Mikołaja w sobotę o godz. 18.00 – msza niedzielna).
  3. W przyszłą niedzielę z racji odpustu wszystkie msze odprawione zostaną w kościele św. Henryka: 7.30; 9.00; 10.30; 12.00 (Msza Odpustowa – za Parafian) i 18.00 (nie ma mszy o godz. 13.00).
  4. 13 lipca „Dzień Fatimski” – zapraszamy do kościoła św. Henryka o godz. 8.15 różaniec, o godz. 9.00 Msza Święta.
  5. Kancelaria Parafialna w wakacje czynna w środy od godziny 15.30 do godziny 17.00.
  6. Proboszcz Parafii Sulęcin i Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego nr 1 w Sulęcinie zapraszają wędkarzy na zawody o „Puchar Proboszcza”, które odbędą się 13 lipca na Jeziorze Ostrowskim. Zbiórka do godz. 7.00 od strony plaży; zapisy do 10 lipca w sklepie DAMAX przy ul. Witosa 2c; ilość miejsc ograniczona. Uwaga! Na zawodach obowiązuje limit zanęty do 10 litrów w tym ziarna i glina. Wręczenie pucharu odbędzie się po Mszy Świętej odpustowej 14 lipca przy kościele św. Henryka.
  7. Organizujemy również festyn parafialny w przyszłą niedzielę od godz. 9.00 do 14.00 gdzie do nabycia będą wiktuały sulęcińskiej kuchni. Dochód z festynu przeznaczymy na operację Aurelki. Na festynie będzie: domowe ciasto, pierogi, popcorn, wata cukrowa, konsultacja „Mary Kay” z kosmetykami i możliwością wykonania na miejscu pielęgnacji dłoni, Stowarzyszenie „Razem” zaprasza na wykonywanie artystycznych robótek, będą dmuchańce dla małych dzieci, kiermasz książek o tematyce religijnej, Parafialna Akademia Piłkarska „Bosko” zaprasza do strzałów piłką do tarczy – można będzie pobić rekord strzałów księdza proboszcza z tamtego roku.

LIST RODZICÓW AURELKI DO PARAFIAN:

Drodzy Parafianie.

Wiemy, że nie do wszystkich z Państwa możemy dotrzeć drogą elektroniczną poprzez „social media”, dlatego w tym miejscu z całego Serca pragniemy podziękować za dotychczasową pomoc finansową, materialną, wsparcie modlitwą oraz za dawanie nam nadziei w walce o lepsze życie naszego dziecka. Zaangażowanie tylu Parafian w zbiórkę na operację nóżki Aurelki uświadomiło nam jeszcze mocniej, że otaczamy się wrażliwymi i dobrymi ludźmi. Mimo trudnego dla nas czasu, każdy dar serc na rzecz Aurelki przynosi nam dużo wewnętrznej radości i uświadamia nas, że mamy wokół siebie wiele osób, na które możemy liczyć.  Nasi Parafianie tworzą prawdziwą „Dolinę Miłosierdzia” i dumni jesteśmy z tego, że możemy być jej częścią.

Szczególne podziękowania kierujemy do Ks. Proboszcza Sławomira Przychodnego za bezinteresowną i nieocenioną pomoc, szlachetne Serce i ogromne wsparcie duchowe.

Wszystkich Państwa wraz z ks. Proboszczem zapraszamy w najbliższą niedzielę na Parafialny Festyn przy kościele św. Henryka w Sulęcinie. Za każde wsparcie i chęć pomocy Aurelce podczas Festynu Parafialnego już dzisiaj składamy Bóg Zapłać.

Wdzięczni Rodzice Aurelki

Joanna i Marcin Cikota

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka
ul. M. Skłodowskiej Curie 1
69-200 Sulęcin

Numer konta:
45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin

Z dopiskiem: „Remont kościoła św. Mikołaja”

 

STAŁE SPOTKANIA W TYGODNIU GRUP I WSPÓLNOT

GRUPA DZIEŃ GODZINA MIEJSCE
Odnowa w Duchu Świętym Poniedziałek 19.00 Kościół/Plebania
Chór Parafialny „Arka” Wtorek 19.00 Kościół/Plebania
Adoracja Mężczyzn Środa 19.00 Kościół św. Henryka
Neokatechumenat Środa 19.00 Plebania-sala mniejsza
Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej „iota” Środa 19.00 Plebania-kaplica
Klub Seniora „Kwiat Jesieni” Czwartek 19.00 Plebania-sala większa
Oaza Młodzieżowa Piątek 19.00 Plebania-sala większa
Ministranci Sobota 11.00 Plebania-sala większa