Ogłoszenia

IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024r.

  1. 22 kwietnia (w przyszły poniedziałek) Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą uwielbienia o godz. 19.00 do kościoła św. Henryka.
  2. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  3. W czwartek święto św. Marka, Ewangelisty.
  4. W piątek po mszy o godz. 18.00 „Wypominki Parafialne”.
  5. 27 kwietnia w sobotę odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka w intencji powołań z Paradyża do Rokitna (ok. 30 km). Organizujemy także grupę pielgrzymów z naszej parafii. Możliwość zapisów internetowych (szczegóły na plakacie umieszczonym przy wyjściu z kościoła) oraz w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła.
  6. 1 czerwca spotkanie młodych na polach Lednickich. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Możliwość zapisów internetowych (szczegóły na plakacie umieszczonym przy wyjściu z kościoła) oraz w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki. Więcej informacji u ks. Proboszcza.
  7. 1 czerwca w Rokitnie odbędzie się „Diecezjalny Dzień Dziecka. Organizujemy wyjazd. Zapisy u siostry Maksymiliany i siostry Verity. Ulotki do pobrania przy wyjściu z kościoła.
  8. Trwają zapisy na oazy wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej Diecezji. Więcej informacji na plakacie przy wyjściu z kościoła oraz u ks. Pawła.
  9. 8 czerwca w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. Organizujemy autobus z naszej parafii. Wyjazd z Sulęcina o godz. 14.30, a powrót ok. godz. 23.00. Informacje na ulotkach do pobrania przy wyjściu z kościoła i na mediach społecznościowych naszej parafii.

Drogą mailową otrzymaliśmy miłą wiadomość od:

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków
w Zielonej Górze
ul. Kopernika 1,
65-063 Zielona Góra

Dzień dobry, niezmiernie miło mi poinformować o przyznaniu wyróżnienia przez Jury konkursu „Lubuskie Konserwacje 2024” za prace przy Kaplicy MB Jasnogórskiej przy kościele św. Mikołaja w Sulęcinie . Przedmiotowe wyróżnienie będzie wręczone podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w dniu 25.04. br. w zespole poaugustiańskim w Żaganiu. W załączeniu przesyłam program obchodów. Pozdrawiam – Aneta Paciorek – sekretariat LWKZ

 

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC KWIECIEŃ

PAPIESKA: Módlmy się, aby godność kobiet i ich bogactwo były uznawane w każdej kulturze i aby ustała dyskryminacja, jakiej doświadczają one w różnych częściach świata.

PARAFIALNA: Módlmy się w intencjach dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

 

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka
ul. M. Skłodowskiej Curie 1
69-200 Sulęcin

Numer konta:
45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin

Z dopiskiem: „Remont kościoła św. Mikołaja”

 

STAŁE SPOTKANIA W TYGODNIU GRUP I WSPÓLNOT

GRUPA DZIEŃ GODZINA MIEJSCE
Odnowa w Duchu Świętym Poniedziałek 19.00 Kościół/Plebania
Chór Parafialny „Arka” Wtorek 19.00 Kościół/Plebania
Adoracja Mężczyzn Środa 19.00 Kościół św. Henryka
Neokatechumenat Środa 19.00 Plebania-sala mniejsza
Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej „iota” Środa 19.00 Plebania-kaplica
Klub Seniora „Kwiat Jesieni” Czwartek 19.00 Plebania-sala większa
Oaza Młodzieżowa Piątek 19.00 Plebania-sala większa
Ministranci Sobota 11.00 Plebania-sala większa