Ogłoszenia

WNIEBOWSTĄPIENIE

 1. Po Mszy zbiórka do puszek na pomoc dla parafii po pożarze w Jakubowie.
 2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 3. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego codziennie w czasie Nabożeństwa Majowego.
 4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego (w sobotę zapraszamy na czuwanie Wigilii Zesłania Ducha Świętego – 18.00 Eucharystia; po mszy wspólna modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym).
 5. Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.
 6. W środę „Dzień Józefowy” – przed mszą o godz. 9.00 modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa. Również we środę na naszej stronie internetowej ruszy wirtualny kącik św. Józefa. Będzie to miejsce do składania intencji i próśb o wstawiennictwo Oblubieńca Maryi. Również tam będziemy organizować nabożeństwa online.
 7. W środę w czasie mszy o godz. 18.00 modlitwy w intencjach Ojczyzny i Radia Maryja. Po mszy możliwość wsparcia finansowego Radia Maryja.
 8. W czwartek o godz. 16.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania (grupa ks. Waldemara – klasy 8 Szkoły Podstawowej).
 9. W sobotę 22.maja zapraszamy na parafialny dzień skupienia. Szczegółowy plan umieszczony jest na stronie głównej naszej parafii oraz na Facebooku. Spotkanie rozpoczyna się o g. 9.00 wspólnym śniadaniem, dlatego każdego uczestnika prosimy o przyniesienie ze sobą czegoś do jedzenia. Udział w dniu skupienia jest bezpłatny.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W tym tygodniu modlimy się szczególnie o wyproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwo dla ludzi pracy.
 2. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesiona z czwartku na niedzielę postanowieniem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
 3. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
 4. W piątek spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 do 17.30.
 5. W sobotę (15 maja) Pierwsza Komunia Święta dla dzieci naszej parafii o godz.: 10.30; 12.00; 13.30. Msze komunijne będą transmitowane przez naszą stronę internetową.
 6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko we wtorek i w czwartek, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 7. 22 maja grupa medytacji chrześcijańskiej organizuje Parafialny Dzień Skupienia. Spotkanie rozpocznie się w kościele św. Henryka o godz. 9.00 i potrwa do g. 15.00. Szczegóły zostaną podane w przyszłym tygodniu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i pogłębiania wiary.
 8. Spotkanie grupy medytacyjnej we środę o g. 19.45 w salce na I piętrze
 9. W kościele św. Henryka w każdy czwartek po Mszy świętej o g. 19.00 odbywa się sprzątanie. Bardzo prosimy wszystkich członków grup parafialnych o przyjmowanie dyżurów sprzątania. W zakrystii można wpisać się na przygotowaną listę na najbliższe 2 miesiące.
 10. Tworzymy bazę kontaktów i grupę wszystkich liderów, animatorów i osób odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne. Każdego, kto chce znaleźć się w tej grupie prosimy o zapisanie się w zakrystii na specjalną listę.
 11. Komunikat Biskupa Diecezjalnego – Drodzy Diecezjanie!

W nocy z 3 na 4 maja tego roku w zabudowaniach sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie wybuchł pożar. Chociaż na skutek żywiołu nie ucierpiał kościół parafialny, to jednak ogień poczynił poważne szkody w domu parafialnym. Jakubów, leżący na ziemi głogowskiej, to ważne miejsce na duchowej mapie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Pierwsze wzmianki o istnieniu w tej miejscowości parafii i kościoła pochodzą już z 991 r., a więc z samych początków chrześcijaństwa w Polsce. W roku 2007 kościół parafialny w Jakubowie uzyskał status sanktuarium. Położony na słynnym szlaku pielgrzymkowym do Santiago de Compostela stał się ośrodkiem kultu św. Jakuba Apostoła, odwiedzanym przez pielgrzymów i turystów. W imieniu całej wspólnoty Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego przekazuję parafii w Jakubowie wyrazy współczucia oraz zapewniam o modlitwie i braterskiej pomocy. Niech ta pomoc znajdzie swój konkretny wyraz w ofierze materialnej. Zbiórka do puszek, z przeznaczeniem na odbudowę domu parafialnego w Jakubowie, zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielę 16 maja. Za każdy dar materialny i duchowy, będący znakiem solidarności ze wspólnotą parafialną w Jakubowie, już teraz składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie.

Z pasterskim błogosławieństwem: bp Tadeusz Lityński.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. W poniedziałek uroczystość NMP Królowej Polski – msze święte w porządku niedzielnym.

2. Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.

3. Tegorocznych maturzystów zapraszamy jutro (3 maja) o godz. 17.30 na Nabożeństwo Majowe i o godz. 18.00 na Eucharystię. Pragniemy młodzież naszej parafii otoczyć modlitwą o pomyślne zdanie egzaminów i wybór dobrej drogi życia. Wszyscy maturzyści otrzymają w prezencie „pakiety parafialne” – a co to będzie!!! Zapraszamy Was wraz z waszymi rodzicami.

5. Tworzymy bazę kontaktów i grupę wszystkich liderów, animatorów i osób odpowiedzialnych za wspólnoty parafialne. Chcemy mieć ze sobą szybki kontakt dzięki telefonom komórkowym i nowoczesnym aplikacjom.  Pan Jezus powiedział w Łk 16,8 „synowie tego świata z podobnymi sobie, zaradniejsi są w swoich sprawach, niż synowie światłości.” Dlatego chcemy działać sprawniej dla dobra parafii i wspólnot dzięki takiemu węzłowi komunikacyjnemu.  Każdego, kto chce znaleźć się w tej grupie prosimy o wejście pod ten link https://bit.ly/sul_liderzy i skorzystanie z przygotowanego formularza, aby zostawić swoje dane do kontaktu lub wpisać się w zakrystii na listę do tego przygotowaną.

6. Pierwsze spotkanie parafialnej wspólnoty medytacyjnej „jota” odbędzie się we środę 05.05.2021 o g. 19.45 w domu parafialnym w sali na pierwszym piętrze. Zapraszamy serdecznie.

7. W kościele św. Henryka w każdy czwartek po Mszy świętej o g. 19.00 odbywa się sprzątanie. Bardzo prosimy wszystkich członków grup parafialnych o przyjmowanie dyżurów sprzątania. Potrzeba co tydzień 2 osób i trwa to ok. 40 minut. W zakrystii można wpisać się na przygotowaną listę na najbliższe 2 miesiące. Po sprzątaniu możliwość wypicia wspólnej herbaty.

8. Planujemy rozpoczęcie cyklu „Konferencje i rozmowy online z księdzem” poruszające tematy istotne dla parafii. Nagrano niedawno konferencję o Słowie Bożym – można ją znaleźć na stronie internetowej parafii w zakładce Konferencje

9. Począwszy od dzisiejszej niedzieli w kościele św. Mikołaja o g. 8.30 będziemy śpiewać uroczyście Godzinki ku czci Najświętszej Panny Maryi – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W piątek spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 do 17.30. Spowiedź dla wszystkich chętnych od godz. 17.30 do 18.30.

11. W soboty (8 i 15 maja) Pierwsza Komunia Święta dla dzieci naszej parafii o godz.: 11.00; 12.30; 14.00. Msze komunijne będą transmitowane przez naszą stronę internetową.

12. W sobotę odbędzie się pielgrzymka ministrantów naszego dekanatu. O godz. 16.00 Msza Święta w kościele św. Henryka; po mszy „piknik ministrancki”.

13. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.

INTENCJA PAPIESKA NA MAJ 2021r.

Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

INTENCJA PARAFIALNA NA MAJ 2021r.

W intencjach dzieci komunijnych naszej parafii oraz za ich rodziny.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
NA NIEDZIELĘ DOBREGO PASTERZA

 1. W poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 19.00 w Kościele św. Henryka spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W czwartek zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 ministrantów i szafarzy.
 3. Na piątek 30 kwietnia proboszcz parafii udziela wszystkim parafianom i osobom przebywającym na terenie parafii dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych (KPK kan. 1245).
 4. W piątek modlitwy wypominkowe po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 5. W sobotę – św. Józefa Rzemieślnika – patrona ludzi pracy; rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny (Nabożeństwa odprawiane będą w maju codziennie o godz. 17.30).
 6. Nasza Gazeta Parafialna przez ostatni tydzień prowadziła sondaż online dotyczący nowych działów w naszym parafialnym czasopiśmie oraz nowego logotypu gazety. Zebraliśmy ok. 70 głosów – bardzo dziękujemy! Wszystkich zainteresowanych prezentacją nowego logotypu zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia online transmitowaną z kościoła św. Henryka, dzisiaj (w sobotę 01.05.2021 r.) o g. 15.00 na naszej stronie internetowej.
 7. Kontynuujemy przygotowania do powstania parafialnej wspólnoty medytacji chrześcijańskiej. Mamy już pierwsze materiały graficzne i informacje dla zainteresowanych. W najbliższym tygodniu uzyskamy rejestrację w federacji grup medytacji chrześcijańskiej prowadzonej przez mnichów benedyktyńskich. Każdego zainteresowanego zapraszamy w niedzielę 25.04.2021 r., na g. 17.00 na profil parafialnym na Facebooku – zostaną tam opublikowane wszystkie gotowe materiały i informacje o spotkaniach.
 8. W kościele św. Mikołaja powstał kącik wstawiennictwa św. Józefa z miejscem do składania listów i próśb do Opiekuna Pana Jezusa. W najbliższych dniach powstanie parafialny internetowy kącik św. Józefa ze skrzynką intencji, które będziemy omadlać w specjalnym nabożeństwie online. Szczegóły podamy w następną niedzielę.
 9. W najbliższy wtorek 27.04.2021 r. ze względu na konieczność wykonania drobnych prac remontowych, otwarcie kościoła św. Henryka i adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o g. 10.00. Przepraszamy za utrudnienia.
 10. Na naszej stronie internetowej opublikowane zostały 2 nowe filmy z modlitwami wieczornymi oraz z medytacją przed snem połączoną z rachunkiem sumienia. Mamy już komplet modlitw porannych i wieczornych – zachęcamy do korzystania wszystkich, którzy szukają pomocy w poprowadzeniu takiej modlitwy. Dzięki tym filmom będzie nieco łatwiej – niech powstanie z tego parafialny modlitewnik online. Niebawem rozpoczniemy przygotowania do nagrania takich modlitw specjalnie dla dzieci i przez dzieci. Szczegóły podamy wkrótce.
 11. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 9.00.
 12. Od przyszłej niedzieli o godz. 8.30 zapraszamy na Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 13. Przy wyjściu z kościoła do skarbony możemy składać ofiary na bieżące utrzymanie kościoła.
 14. Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na tacę i drogą elektroniczną na utrzymanie naszej parafii.
 15. Do nabycia prasa katolicka.

INTENCJA PAPIESKA NA MAJ 2021r.
Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami.

INTENCJA PARAFIALNA NA MAJ 2021r.
W intencjach dzieci komunijnych naszej parafii oraz za ich rodziny.

ZAPOWIEDZI
Krzysztof, Felicjan Kaczor i Justyna, Maria Rzepa (1)