(przed)MAŁŻEŃSTWO

Zapisy i szczegóły: www.bit.ly/slub_kurs

Jak podchodzimy do prowadzenia kursu przedmałżeńskiego?

Z poprzedniej edycji:

Zajęcia prowadziło 10 osób (wiele modułów tematycznych).

Kurs ukończyło 27 osób z różnych stron kraju.
Przed zgłoszeniem na nasz kurs zachęcamy uczestników do konsultacji ze swymi proboszczami, czy zaakceptują taką formę przygotowań do małżeństwa.

Co o kursie mówią uczestnicy?

Zadaliśmy uczestnikom kilka pytań po zakończeniu kursu

(odpowiedzi nie były edytowane, ani poprawiane)

W kilku słowach napisz, jak zarekomendujesz ten kurs swojemu znajomemu?

 • Czas przygotowywania się do małżeństwa pozwolił zmienić moje nastawienie do samej siebie jak i naszego związku. Nauczyłam się jak podchodzić ze spokojem do pewnych spraw. Cieszę się, że trafiłam właśnie na ten kurs.
 • Bardzo miło i owocnie spędzony czas można było bardzo dużo się dowiedzieć od doświadczonych osób prowadzących
 • Uważam, że taki kurs jest fajna sprawą. Kurs online pozwolił nam poznać ludzi z kilku miejsc i parafii ( nie ograniczyliśmy sie tylko do Sulęcina) , a także wygodnie uczestniczyć w spotkaniach w domu, co także było pozytywnym aspektem.
 • Bardzo polecam tego typu kurs, ponieważ można zdobyć sporo merytorycznej wiedzy oraz poznać punkt widzenia innych osób na dany temat, który często się różni, ze względu na zróżnicowane doświadczenia.
 • Mogę polecić taką formę kursu z uwagi na to, że z powodzeniem mogłam w nim uczestniczyć będąc w tym czasie w innym mieście niż moja parafia. Forma kursu była ciekawa, ponieważ każdy z prowadzących omawiał inny temat, któremu można było poświęcić więcej uwagi i wyciągnąć z nich pewne wnioski dla siebie.
 • Warto w życiu przeżyć taki kurs ponieważ pogłębiamy bardziej swoją relację z Bogiem. Jestem przekonana że Bóg chce dla nas prawdziwego szczęścia w postaci Jego prawdziwej miłości.
 • Podczas kursu zostały poruszone interesujące tematy. Spotkania były ubogacające i zainspirowały do pracy nad sobą, relacją z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.
 • Ciekawe przeżycie, w długim związku jest to nietypowe wspólne spędzenie czasu. Podczas spotkań można zwrócić uwagę na rzeczy, do których nie przywiązuje się wagi.

Napisz co dotknęło Twego serca, co pobudziło Twoją refleksję

 • Spotkanie z Proboszczem najbardziej mi się podobało. Dał się poznać od bardzo dobrej strony. Ciężko jest mi określić czy cos szczególnie mnie dotknęło. Spotkanie o seksualności wzbudziło najwięcej emocji.
 • Poruszyło mnie, że ludzie którzy się kochali i chyba nadal się kochają, mogą bardzo oddalić się od siebie i zamiast żyć razem, żyć obok siebie. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby nieustannie dbać o dobrą relację z drugą osobą, mieć dla niej czas i rozmawiać z nią, nawet gdyby miała to być niełatwa rozmowa.
 • To co mi zapadło w pamięć to niewątpliwie spotkania z małżeństwami. Można było zobaczyć na żywym organizmie, jak małżeństwo wygląda w praktyce. Same pary też się od siebie różniły, zarówno stażem jak i relacją, więc ciekawym było posłuchać na ich temat. Podobały mi się również spotkania z prowadzącym – Mariuszem, gdyż starał się byśmy czuli się swobodnie i łamał lody między nami. Pokazał nam kilka technik medytacji, co również mnie jakoś dotknęło.
 • Najbardziej podobała mi się medytacja czyli takie wpatrywanie się w głąb swojego serca,takie wyciszenie choć to bardzo trudne jest, a dzięki temu otwieranie się na Boga pomimo przeciwności jakie mnie na codzien dotykają.
 • Najbardziej bliskie mojemu sercu było spotkanie z małżeństwami. Były to zupełnie dwa różne małżeństwa, które zobrazowały skrajne sytuacje i relacje, jakie mogły wystąpić. Obserwując dane pary można było wyciągnąć wnioski i zobaczyć jak taka relacja może się różnić. To spotkanie pokazało, że Miłość należy pielęgnować od samego początku i należy jasno określić swoje oczekiwania wobec drugiej połówki. Warto wspomnieć także, że podczas kursu bardzo ważna była atmosfera, jaką wprowadził Mariusz. Zadbał o to, abyśmy brali czynny udział w kursie i pokazał nam, że zawarcie pewnej relacji między uczestnikami może być prostsze, niż się wydawało 😉 Warte uwagi były też języki miłości oraz medytacja, która pozwoliła się wyciszyć i zrozumieć pewne rzeczy.
 • Poruszane tematy doprowadziły do tego, że głębiej zastanowiłam się nad naszym związkiem i jednocześnie nad samą sobą. Sprawiło to zmianę mojego nastawienia. Odnajduje więcej radości w małych rzeczach.
 • Najbardziej podobało mi się spotkanie z małżeństwami, to bylo prawdziwe i szczere z ich strony. Ciekawe spotkanie było również z Mariuszem- lubię tematy dotyczące psychologii, samorozwoju i uważam ze to było ciekawe wniesienie w przyszłe małżeństwa. Ponadto podobała mi sie wypowiedź księdza proboszcza.
 • kwestia otworzenia serca na Boga

 

Dziękuję wszystkim Uczestnikom za cudowną atmosferę i zaangażowanie. Wszystkim Prowadzącym za fachowość i doskonałą pracę mimo wirtualności spotkań. Dziękuję szczególnie Ks. Proboszczowi Sławomirowi za otwarcie się i odważną zgodę na taką formę pracy. Okazało się, że była to dobra decyzja.

MK
koordynator kursu

Nowa edycja kursu hybrydowego już gotowa! Ruszyły zapisy.
Zgłoś swój udział tutaj

kurs przedmałżeński edycja zima 2021 - reprezentanci uczestników

kurs przedmałżeński edycja zima 2021 – reprezentanci Uczestników podczas agapy