(przed)MAŁŻEŃSTWO

Zapisy i szczegóły: www.bit.ly/slub_kurs

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI WIOSNA 2024  – 27.05.01.06.2024r.

27.05. g. 19.00-21.00 – rozpoczęcie i moduł I
28.05. g. 19.00-21.00 – moduł II
29.05. g. 19.00-21.00 – moduł III
30.05. g. 19.00-21.00 – moduł IV
31.05. g. 19.00-21.00 – moduł V
01.06. g. 11.00 – wspólna Msza św., spotkanie przy kawie i wydanie zaświadczeń

Jak podchodzimy do prowadzenia kursu przedmałżeńskiego?

Z poprzedniej edycji:

Zajęcia prowadziło 10 osób (wiele modułów tematycznych).

Kurs ukończyło 27 osób z różnych stron kraju.
Przed zgłoszeniem na nasz kurs zachęcamy uczestników do konsultacji ze swymi proboszczami, czy zaakceptują taką formę przygotowań do małżeństwa.

Co o kursie mówią uczestnicy?

Zadaliśmy uczestnikom kilka pytań po zakończeniu kursu

(odpowiedzi nie były edytowane, ani poprawiane)

W kilku słowach napisz, jak zarekomendujesz ten kurs swojemu znajomemu?

• Czas przygotowywania się do małżeństwa pozwolił zmienić moje nastawienie do samej siebie jak i naszego związku. Nauczyłam się jak podchodzić ze spokojem do pewnych spraw. Cieszę się, że trafiłam właśnie na ten kurs.
  • Bardzo miło i owocnie spędzony czas można było bardzo dużo się dowiedzieć od doświadczonych osób prowadzących
  • Uważam, że taki kurs jest fajna sprawą. Kurs online pozwolił nam poznać ludzi z kilku miejsc i parafii ( nie ograniczyliśmy sie tylko do Sulęcina) , a także wygodnie uczestniczyć w spotkaniach w domu, co także było pozytywnym aspektem.
  • Bardzo polecam tego typu kurs, ponieważ można zdobyć sporo merytorycznej wiedzy oraz poznać punkt widzenia innych osób na dany temat, który często się różni, ze względu na zróżnicowane doświadczenia.
  • Mogę polecić taką formę kursu z uwagi na to, że z powodzeniem mogłam w nim uczestniczyć będąc w tym czasie w innym mieście niż moja parafia. Forma kursu była ciekawa, ponieważ każdy z prowadzących omawiał inny temat, któremu można było poświęcić więcej uwagi i wyciągnąć z nich pewne wnioski dla siebie.
  • Warto w życiu przeżyć taki kurs ponieważ pogłębiamy bardziej swoją relację z Bogiem. Jestem przekonana że Bóg chce dla nas prawdziwego szczęścia w postaci Jego prawdziwej miłości.
  • Podczas kursu zostały poruszone interesujące tematy. Spotkania były ubogacające i zainspirowały do pracy nad sobą, relacją z Bogiem oraz z drugim człowiekiem.
  • Ciekawe przeżycie, w długim związku jest to nietypowe wspólne spędzenie czasu. Podczas spotkań można zwrócić uwagę na rzeczy, do których nie przywiązuje się wagi.

Napisz co dotknęło Twego serca, co pobudziło Twoją refleksję

• Spotkanie z Proboszczem najbardziej mi się podobało. Dał się poznać od bardzo dobrej strony. Ciężko jest mi określić czy cos szczególnie mnie dotknęło. Spotkanie o seksualności wzbudziło najwięcej emocji.
  • Poruszyło mnie, że ludzie którzy się kochali i chyba nadal się kochają, mogą bardzo oddalić się od siebie i zamiast żyć razem, żyć obok siebie. Dlatego tym bardziej ważne jest, aby nieustannie dbać o dobrą relację z drugą osobą, mieć dla niej czas i rozmawiać z nią, nawet gdyby miała to być niełatwa rozmowa.
  • To co mi zapadło w pamięć to niewątpliwie spotkania z małżeństwami. Można było zobaczyć na żywym organizmie, jak małżeństwo wygląda w praktyce. Same pary też się od siebie różniły, zarówno stażem jak i relacją, więc ciekawym było posłuchać na ich temat. Podobały mi się również spotkania z prowadzącym – Mariuszem, gdyż starał się byśmy czuli się swobodnie i łamał lody między nami. Pokazał nam kilka technik medytacji, co również mnie jakoś dotknęło.
  • Najbardziej podobała mi się medytacja czyli takie wpatrywanie się w głąb swojego serca,takie wyciszenie choć to bardzo trudne jest, a dzięki temu otwieranie się na Boga pomimo przeciwności jakie mnie na codzien dotykają.
  • Najbardziej bliskie mojemu sercu było spotkanie z małżeństwami. Były to zupełnie dwa różne małżeństwa, które zobrazowały skrajne sytuacje i relacje, jakie mogły wystąpić. Obserwując dane pary można było wyciągnąć wnioski i zobaczyć jak taka relacja może się różnić. To spotkanie pokazało, że Miłość należy pielęgnować od samego początku i należy jasno określić swoje oczekiwania wobec drugiej połówki. Warto wspomnieć także, że podczas kursu bardzo ważna była atmosfera, jaką wprowadził Mariusz. Zadbał o to, abyśmy brali czynny udział w kursie i pokazał nam, że zawarcie pewnej relacji między uczestnikami może być prostsze, niż się wydawało 😉 Warte uwagi były też języki miłości oraz medytacja, która pozwoliła się wyciszyć i zrozumieć pewne rzeczy.
  • Poruszane tematy doprowadziły do tego, że głębiej zastanowiłam się nad naszym związkiem i jednocześnie nad samą sobą. Sprawiło to zmianę mojego nastawienia. Odnajduje więcej radości w małych rzeczach.
  • Najbardziej podobało mi się spotkanie z małżeństwami, to bylo prawdziwe i szczere z ich strony. Ciekawe spotkanie było również z Mariuszem- lubię tematy dotyczące psychologii, samorozwoju i uważam ze to było ciekawe wniesienie w przyszłe małżeństwa. Ponadto podobała mi sie wypowiedź księdza proboszcza.
  • kwestia otworzenia serca na Boga

Dziękuję wszystkim Uczestnikom za cudowną atmosferę i zaangażowanie. Wszystkim Prowadzącym za fachowość i doskonałą pracę mimo wirtualności spotkań. Dziękuję szczególnie Ks. Proboszczowi Sławomirowi za otwarcie się i odważną zgodę na taką formę pracy. Okazało się, że była to dobra decyzja.

MK
koordynator kursu