MEDYTACJA

WSPÓLNOTA MEDYTACJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ „JOTA”

o co chodzi?

Medytacja to sposób modlitwy, którą lubił Pan Jezus. Obecnie przeżywamy powrót do tej formy modlitwy.

Nowoczesne badania dowodzą, że medytacja jako sposób modlitwy ma wielki wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, np. obniża ciśnienie, poprawia jakość snu, itd.

Medytacja inaczej nazywa się modlitwą serca, modlitwą głębokości, modlitwą jezusową, modlitwą myślną.

W Kościele katolickim powstało kilkanaście metod medytacji, np. terezjańska, ignacjańska, sulpicjańska, monologiczna, monastyczna i wiele innych.

W naszej wspólnocie będziemy poznawać każdą metodę medytacji zaakceptowaną przez Kościół i wspólnie zbliżać się do Boga i do siebie samych.

informacje organizacyjne:

1. będziemy spotykać się 1 raz w tygodniu po Eucharystii wieczornej. spotkanie medytacyjne będzie trwać ok. 45 min. (po nim dla chętnych herbata). Będziemy poznawać medytację

2. raz w miesiącu będziemy przeżywać dzień skupienia w sobotę – wtedy spotkanie będzie trwało kilka godzin – konferencja, medytacje i dzielenie się własnym doświadczeniem

3. chcemy, aby każdy, kto z nami się zetknie i nauczył się medytacji – będzie się tak modlił w domu, doświadczając obecności Boga bardzo blisko.

Jeśli masz pytania, skorzystaj z messengera i napisz wiadomość