V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024r.

INTENCJE MODLITEWNE NA MIESIĄC MAJ

Papieska
Módlmy się, aby siostry i bracia zakonni oraz seminarzyści wzrastali w swoim powołaniu, dobrze korzystając z formacji ludzkiej, religijnej, duchowej i wspólnotowej, dzięki czemu staną się wiarygodnymi świadkami Ewangelii.

Parafialna

Módlmy się, w intencjach dzieci, które w tym miesiącu przystąpią do Sakramentu Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Niech zawsze będą dumne z przynależności do Jezusa i Kościoła Powszechnego. Otaczamy naszą modlitwą kl. Jakuba, który 18 maja otrzyma święcenia diakonatu.

1. Od środy Nabożeństwa Majowe codziennie o godz. 17.30 w kościele św. Mikołaja.
  2. Zachęcamy również do uczestniczenia w „Nabożeństwach Maryjnych”, które odprawiane będą przez cały miesiąc maj o godz. 19.00 przy Krzyżu, przy ul. Poznańskiej w Sulęcinie.
  3. W piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii odprawione zostaną jak w każdą niedzielę. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Włodarze Sulęcina serdecznie zapraszają na obchody 233 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja. O godzinie 10.30 Msza Święta w kościele św. Mikołaja z udziałem pocztów sztandarowych i delegacji. Po mszy zapraszamy na uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 i Przedszkoli nr 1 i 2 w Sulęcinie. Akademia rozpocznie się o godz. 12.00 w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury na Winnej Górze.
  5. W sobotę wspominamy św. Floriana – naszą modlitwą otaczamy Strażaków. Po mszy o godz. 9.00 procesja fatimska i rozmyślanie (o godz. 8.15 różaniec wynagradzający).
  6. W środę i w sobotę kancelaria parafialna nieczynna. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny.
  7. 1 czerwca spotkanie młodych na polach Lednickich. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Możliwość zapisów internetowych (szczegóły na plakacie umieszczonym przy wyjściu z kościoła) oraz w zakrystii. Przy wyjściu z kościoła można pobrać ulotki. Więcej informacji u ks. Proboszcza.
  8. 1 czerwca w Rokitnie odbędzie się „Diecezjalny Dzień Dziecka. Organizujemy wyjazd. Zapisy u siostry Maksymiliany i siostry Verity. Ulotki do pobrania przy wyjściu z kościoła.
  9. 8 czerwca w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. Organizujemy autobus z naszej parafii. Wyjazd z Sulęcina o godz. 14.30, a powrót ok. godz. 23.00. Informacje na ulotkach do pobrania przy wyjściu z kościoła i na mediach społecznościowych naszej parafii.
  10. Uwzględniając sugestie osób chcących wziąć udział w kursie przedmałżeńskim, zmieniamy termin na od 3 do 8 czerwca br. Ze szczegółami można zapoznać się na parafialnej stronie internetowej i na Facebooku.

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Henryka
ul. M. Skłodowskiej Curie 1
69-200 Sulęcin

Numer konta:
45 1240 3624 1111 0000 3063 2808 PEKAO SA I O/Sulęcin

Z dopiskiem: „Remont kościoła św. Mikołaja”

STAŁE SPOTKANIA W TYGODNIU GRUP I WSPÓLNOT

GRUPA DZIEŃ GODZINA MIEJSCE